Kole-kole 2006/2007 aasta algus

Õnnetuste ärahoidmise teemadel.
Vasta
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Kole-kole 2006/2007 aasta algus

Postitus Postitas janark »

16 päevaga on tules hukkunud 15 inimest !?!?!?!? Mis toimub? Mis on tehtud valesti?
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

arvan, et see on aastavahetuse suur pohmelus. kuidas endal sellega lood on? :oops:
kõigi maade pritsumehed ühinege
Rommin
Postitusi: 25
Liitunud: 14:36, 18 01 2006
Asukoht: Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Rommin »

Kahjuks tihtipeale hukkunute arv meie tööst ei sõltu.
muuseumipapa
Postitusi: 11
Liitunud: 21:43, 17 01 2006
Asukoht: Järva-Jaani
Kontakt:

Postitus Postitas muuseumipapa »

Rommin kirjutas:Kahjuks tihtipeale hukkunute arv meie tööst ei sõltu.
Julgeks vastu vaielda : tasemel ennetustöö annab kindlasti tulemusi, olgugi, et mõõta on seda raske. Meie komandoliikmetele on antud soovitus (ilma vastuvaidlemise võimaluseta!), anda asula piires iga väljasõidu puhul sireeni (va. öösel ja erivajaduseta ). See peaks tekitama igas vallakodanikus küsimuse - kas mina olen teinud kõik selleks, et minu koduõuele ei peaks sireenidega päästeauto sõitma? Ja teadmine, et sireenidega väljasõitev päästeauto ruttab ju kellelegi appi, keegi on hädas, peaks igaüht natukenegi kutsuma suuremale ettevaatlikkusele tulega ümberkäimisel.
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

muuseumipapa kirjutas:
Rommin kirjutas:Kahjuks tihtipeale hukkunute arv meie tööst ei sõltu.
Julgeks vastu vaielda : tasemel ennetustöö annab kindlasti tulemusi, olgugi, et mõõta on seda raske. Meie komandoliikmetele on antud soovitus (ilma vastuvaidlemise võimaluseta!), anda asula piires iga väljasõidu puhul sireeni (va. öösel ja erivajaduseta ). See peaks tekitama igas vallakodanikus küsimuse - kas mina olen teinud kõik selleks, et minu koduõuele ei peaks sireenidega päästeauto sõitma? Ja teadmine, et sireenidega väljasõitev päästeauto ruttab ju kellelegi appi, keegi on hädas, peaks igaüht natukenegi kutsuma suuremale ettevaatlikkusele tulega ümberkäimisel.
See on õige küll, et tuleb teavitada. Nagu suvel hoiatatakse meedias metsade suurest tuleohtlikkusest, nii, st sama intensiivselt, tuleks hoiatada ka ülekütmise eest.
Seega, kellel on meedias tutvusi?
kõigi maade pritsumehed ühinege
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

tänase SL õhtulehe andmetel oli eilse seisuga s.o. 20 päevaga tules hukkunute arv 19 :( :cry: :(
uriseja
Postitusi: 4
Liitunud: 17:01, 21 01 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas uriseja »

Mina näen osalise (kuid mitte väikese) põhjusena päästealase ja muu ennetustöö vahet. Nii meetodite, vahendite kui kõlapinna osas.

Algpõhjuseks, miks ennetus sageli kohale ei jõua, on kindlasti meie turvaline(?!?) elu:
  • väga vähestel on otsene kokkupuude tuleõnnetusega. Varguste jm aga pea igaühel.
  • kui toimub õnnetus, siis eeldatakse et abi on mõne minuti kaugusel.
  • uurimine näitab üht kindlat põhjust, mis tõmbab tähelepanu endale, aga tavaliselt on nö kaaspõhjuseid ja soodustajaid palju
  • ja kõik muud eneseõigustused et minuga ju nii ei juhtu
Ennetuse leviku kohapealt võik küsida, et millal nägid sina viimati korralikku tuleohutuskampaaniat? Telerist või mujalt massimeediast?
Paneme siia kõrvale liiklusohutuse (mis on paraku hukkunute arvult täiesti võrreldav) ja naabrivalve (jt samalaadsed) kohati väga suure kõlapinna ja näeme vahet. Teadagi mille kahjuks. (kui kellelgi oleks reaalseid rahanumbreid võrrelda siis ootaks seda väga).

Mõjususe osas on head näited teistelt ennetussuundadelt: roolijoodikud lüüakse avalikult häbiposti, loata muusikalaskjad ja tarkvara kasutajad saavad hüper-reaalseid trahve, naisepeksjad presenteeritakse ajalehtede esikülgedel jne.
Kui keegi mõtleks läbi mitu tulesurma oleks vähem, kui nendes paikades oleksid täidetud terve mõistuse poolt ettejuhatatud nõuded; siis saaks päris kena shokiteraapilise pala. Küll ettekandmise aega ja viisi peaks hoolikalt valima.

Paratamatult kõlab populistlikult aga Pärnu sündmuse juures võiks üles tõmmata suure musta plagu
4 noore inimese elu == 200EEK
Kas tõesti suitsuandur maksab rohkem kui inimelu?

See siin ei tähenda et peaks tormama kõigile ohtralt suitsuandureid jagama, vaid näiteks sellest et ilma probleemi selgelt teadvustamata on hüüded määratud kurtidele kõrvadele.

Kokkuvõtteks: Ei ole ka minul muud imerohtu tuleõnnetuste vähendamiseks, kui ikka läbi inimese teadlikuse ja mõttemaailma muutmise.
Killukestest ehitatakse suuri asju
tehnik
Postitusi: 15
Liitunud: 08:45, 26 01 2006
Asukoht: Lääne- Viru
Kontakt:

Sireenid

Postitus Postitas tehnik »

Kuulge lõpetage ära see jutt, et mida rohkem sireeniga läbi küla sõidad seda parem. Sireeni eesmärk on ikka vähe teine ja ärge laskuge politsei tasemele, kes igal võimalusel sireenidega sõidab isegi siis kui 3 km raadiuses pole hingegi. Järgmiseks võtate üles teema tikud ära korjata. Vana hobust on raske ümber kasvatada, seega praegu alustatud ennetustöö vilju võite maitsta ehk 10 aasta pärast.
Kord majja ja palk mehe tasku
muuseumipapa
Postitusi: 11
Liitunud: 21:43, 17 01 2006
Asukoht: Järva-Jaani
Kontakt:

Re: Sireenid

Postitus Postitas muuseumipapa »

tehnik kirjutas:Kuulge lõpetage ära see jutt, et mida rohkem sireeniga läbi küla sõidad seda parem. Sireeni eesmärk on ikka vähe teine ja ärge laskuge politsei tasemele, kes igal võimalusel sireenidega sõidab isegi siis kui 3 km raadiuses pole hingegi. Järgmiseks võtate üles teema tikud ära korjata. Vana hobust on raske ümber kasvatada, seega praegu alustatud ennetustöö vilju võite maitsta ehk 10 aasta pärast.
Toonitan veelkord, et ennetustöö tulemusi väga raske mõõta. Minu poolt toodud näide on meie kandis kasutusel minu mäletamist mööda alates 1964/1965 aastast. Seega toimib Sinu poolt toodud väide üle kolmekümne aasta!
PS : Aga tikkude ärakorjamise kampaaniat pole küll korraldanud ega ole ka plaanis ...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Tulehull, ma tõstsin so posti siia ringi, haakub hästi teemaga.
Tulehull kirjutas Viimaste päevade traagilised sündmused panevad tõiselt mõtlema,milles on ikkagi asi,kas see reformimine meil ikka läheb õiget teed pidi.Hukkunute arv kasvab meeletu tempoga-2004-127,2005-134.2006-167 ja oletatav2007 võib ulatuda 200ni.Ei ole siin ainuke lahendus küll suitsuanduris,tõsisemalt tuleb teha praktilist järelvalvet,mitte ainult meedia vahendusel ja reklaamplakatitega-mis on muidugi mugavam,kuid mõju on minimaalne.Ei usu ,et varasematel aastatel,kus hukkunuid oli tunduvalt vähem,oli suitsuandureid rohkem.tõrjujaid oli rohkem.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Tea, kas järelvalvele on siin midagi ette heita. Seal on samuti nagu op. teenistuses kolm p(b)-d küsimärgiga. Palk, personal, bürokraatia. Kohtades mille järele rohkem valvatakse väga palju põlenguid ei ole või siis suuri põlenguid ei ole.

Rohkem on see vist ikka inimeste peas kinni. Arvutasin just praegu, et palju ma olen aja jooksul oma eluaseme tuleohutusele kulutanud.
7 suitsuanduri 7 x 110 = 770
6kg pulber 650
Tulekustutustekk 110
Kokku teeb siis 1530EEK
Olin kunagi TAI kaudu seotud ühe vanurite vigastuste ennetamise projektiga. Läksin seal loengus vanuritega vaidlema. Tõestasin neile tahvlil, kuidas väide, et eakas ei suuda tuleohutus vahendit (suitsuandurit) osta ei pea paika. Mitme kuu peale saab summa kokku, nii et seda ei pane tähelegi. Saab jo ka lastelt toetust küsida.
Sama jutt oli korstnapühkija kutsumise kohta. Kallis, kallis jne. Küsisin miks te ei lepi külas kokku, et kutsume kõik ühel ajal. Sõidukulud on väiksemad. Suure otsa peale kaupleb ehk ka hinnast alla. Lõpuks küsisin, et mis oleks kui ostaksite kamba peale lõõriharja ja keegi noorem ronib küla majad läbi ja vähemalt korstnad on puhtad. Soemüüri pühkimine vajab muidugi vilumust. Jälle, kallis, ei tea kust saab jne. Just loengule eelnenud nädalal ostsin tavalisest ehitustarvete kaupluses endale maakoju lõõriharja 180 krooniga.

Ennekõike on minu nägemuses süüdi harjunud ja kivinenud mõtteviis. Seda murda aga... :roll: Te näete, et isegi teenistuse sees on stereotüüpsed käitumismallid kindlamalt kinni kui vaivundament.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
rändur
Postitusi: 24
Liitunud: 09:31, 08 09 2006
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas rändur »

Jälle siis kolm hukkunut tulekahjudes möödunud ööga,kurb :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist