1. leht 1-st

Vabast ajast väljakutsumine

Postitatud: 21:23, 12 05 2006
Postitas tehnik
Küsimus järgmine - kas teil kutsutakse abijõude vabast ajast välja ja kuidas toimub neile maksmine. Ilmselt maal muidu hakkama ei saa. Või ei käi enam keegi vabast ajast välja ja otsitakse kaitseliitu, vabatahlikke ja veel kedagi.

Postitatud: 22:03, 12 05 2006
Postitas kukekas
Kui siiamaani maksti vabast vahetusest välja tulemise eest 50 eeku miinus maks siis nüüd tulid Lääne-pomod välja sellise numbriga et kokkuvõttes saan kätte 22eeku.See ju lausa mõnitaMINE.Ega pole midagi,las siis olla nii nagu nad tahavad,sellise raha eest ei tule ükski meie mees välja vabast vahist.Kaldasaun veel lohutas et see tunnihinne pidi kunagi muutuma kui riik palka juurde annab.Seniks võib see Kaldasaun koos Teearuga ise öösel meestele appi tulla.

Vabast vahetusest väljakutsumine

Postitatud: 17:01, 13 06 2006
Postitas ivar.kaldasaun
Ühtlustdes erinevates Lääne-Eesti maakondades seni rakendatud vaba vahetuse kaasamise põhimõtteid toimus tõesti paaris maakonnas mõningane tunnihinde langus. Hetkel on meil tugikomando päästja brutopalgaks 5000 krooni (aste+dif.) ja sellest tulenevalt on vabast vahetusest väljakutsumise tunnitasuks vähemalt 44 krooni (bruto). Haridusega (päästekooli lõpetanud) kesk- ja ka tugikomando päästjad, kelle palk (aste+dif.) on üle 5600 krooni saavad juba nüüd vabast vahetusest väljakutsumise eest üle 50 krooni tunnis.
Eesmärk 50 kroonise summaarse tunnitasu printsiibi asendamisel 1,5 kordse tunitasuga oli tagada vabast vahetusest väljakutsumisel makstava tasu tasakaalustaud kasv koos päästajte palkade tõusuga.
Seni on Lääne-Eestis olnud päästjatel piisavalt mõistev suhtumine muutustesse ja vajadusel on ikka ka vabast vahetusest välja tuldud. Loodan, et suudame veel sel aastal kergitada päästjate palka ja aasta lõpuks saavad kõik päästjad ka vabast vahetusest väljakutsumise eest juba suuremat tasu kui varasemalt.
Ivar Kaldasaun

Ongi nii

Postitatud: 21:35, 16 07 2006
Postitas Vana pealik
Huvitav kas Hr. Kaldasaun on nüüd saanud oma tahtmise ehk selle, et mehed enam vabast vahist välja ei tuleks. Oleks aeg juba lõpetada see jutt, et loodame päästjate mõistvale suhtumisele. See on nii aegunud, ligi 10 aastat on seda kuuldud. Ma arvan, et siin Kukeka toodud näide ei ole küll ülemuste poolt just mõistev suhtumine alluvatesse.
Ja veel- aastaid tagasi ähvardati, meelitati, kästi ja mida iganes ei tehtud, et mehi läheks Väike- Maarjasse. Täna oleme niikaugel, et akadeemiasse ka ei taheta minna. Milles küsimus???

igavene palga...

Postitatud: 20:31, 31 07 2006
Postitas jaan kaera
kas olete metsapõlengutest nii väsinud, et ei jõua tasustamisest rääkida.
vaatamata õigustatud väsimustundele - võtke teema üles - kuidas on ja kuidas rahul olete!? palju siis lisatud on ja kas saate maksud makstud, pere toidetud...!!??

Postitatud: 11:01, 12 08 2006
Postitas Ivo
Tallinnas makstakse väljakutsumise eest: põhipalk 1,5 kordselt ja lisatasu 0,0 kordselt, nii et kokku tuleb 1,3 kordne palk. Võimalus on minna vabast ajast tööle Keila, Kehra ja Paldiski komandodesse, sest sealsetel meestel on juba ka ületunnid täis töötatud. Oleks kõik päästjad ühe mütsi all (AÜ-s) - saaks keelduda sellise tariifi all töötamast ja asuda läbirääkimisi pidama tariifi tõstmiseks. Aga oleks on oleks.

Postitatud: 17:17, 13 08 2006
Postitas kert.
Ivo kirjutas:Tallinnas makstakse väljakutsumise eest: põhipalk 1,5 kordselt ja lisatasu 0,0 kordselt, nii et kokku tuleb 1,3 kordne palk.
Äkki on lisa ikkagi 1,0 kordselt? :roll:

Postitatud: 21:41, 21 09 2006
Postitas rax
arvutuslikult tuleb tõesti ca 1,3 kordselt. Ja keilas on tõesti suurel osal aasta ületunnid täis. Siiani on mehed teenistusele vastu tulnud ja tulevad lisavahetusi tegema, aga seda ei saa sundida, kui ikka ei saa ( ei taha).

Re: Vabast ajast väljakutsumine

Postitatud: 16:54, 29 02 2008
Postitas tulehull
Mind ja paljusid teisi huvitab, kuidas käib uue aja järgi tasustamine vabast ajast füüsiliste katsete sooritamine,arstlikus komisjonis käimine,suuremad öppused jne.Kui keegi oskab vastata,siis oleks tore.Kas need tunnid lähevad ületundidena või kuidas?