Piketile mitte ilmumine, argus jms. päästeteenistuses

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Piketile mitte ilmumine, argus jms. päästeteenistuses

Postitus Postitas ruudolf06 »

häbi teile kõigile,kes uluvad ja kaeblevad,et neil palk väike ja nõutakse palju.kuna te ei tulnud sellele piketile. siis järeldan ma seda,et te ei tahagi suuremat palka.võttes aluseks selle siis teen ettepaneku juhtkonnale maksta kõrgemat palka aind nendele komandodele kes piketil käisid ,sest ülejäänd mehed on oma töötingimustega ju rahul.sellega peaks olema ka rahaprobleemid lahendatud,kuna lisaraha saab juhtkonna ja selle väikese käputäie komandode vahel jagada ja palgatõus tuleb neil meestel tuntav.hr.Margo Klaos tunnistan sügava kurbusega,et Teil oli õigus meie amet on täis mehi,kes aind kaebleb,ega viitsi oma ja ka teiste heaks midagi teha,"kuna äkki siis tehakse mulle midagi".neile meestele aga sügav kummardus,kes said ja julgesid tulla välja ja kõigi eest asjast rääkida.edu neile,kes tahavad areneda,aga neile kellel pole isegi julgust enda eest seista soovitan mitte siin foorumis ja ka depoos uluda et palk on väike ja palju nõutakse.edu teile kõigile
Viimati muutis ruudolf06, 17:05, 15 09 2006, muudetud 1 kord kokku.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo »

Isiklikult oleks päris piinlik sellise variserliku ettepanekuga ülemuste juurde minna, aga eks inimesi ole erinevaid. Jõudu meeskonnatööl!
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

härra,kas meeskonnatöö on see,kui ca``2700 inimesest leiab aega 50-100,et jätta oma tegemised kõrvale ja minna kohale,vähendades sellega oma sissetulekuid,siis küll.minul on aga meeskonnatööst teine nägemus.olen juba 11 aastat pritsukuuris töötand ja tean mis tähendab meeskonnatöö-see pole see kui peale tulekahju see mees,kes seisis kõrval tuleb ütlema kuida oleks võind teha vaid tuleb tulekahjul ja võtab asja kätte ja kelle peale võid pimesi kindel olla ,et ta araks ei löö ja tõttab sulle appi.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
exs
Postitusi: 10
Liitunud: 17:32, 14 09 2006
Kontakt:

Postitus Postitas exs »

Selle kohta kehtib järgmine ytlemine, kel häda sel jalad! Läbi aegade on olnud rahulolematuid kuid need jagunevad kaheks põhiliseks grupiks: aktiivsed ja passiivsed. Passiivsed on kavalamad, nad jätavad endale taganemistee ja lasevad aktiivsetel rahulolematutel musta töö ära teha. Mida suurema veenmisjõuga passiivne rahulolematu oled, seda rohkem aktiivsemaid rahulolematuid musta töö tegemisse kaasatakse. Järelikult puudus kyllaldane hulk aktiivseid rahulolematuid või tahavad kõik olla kavalad passiivsed rahulolematud, kel puuduvad kyllaldased veenmis omadused.
exs me ikka tea
atu7
Postitusi: 1
Liitunud: 20:10, 14 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

Postitus Postitas atu7 »

Kus te kõik olite aktiivsed ja passiivsed, mina olin kohal. Meil osad ei saanud tulla, mõni mees käis uut autot ostmas (Mazda 3 - ostis välja), meil Märjamaal varsti õue peal enam all aasta 2000 masinaid ei näegi :lol:

Mis te mehed nukrutsete, vabad päevad - käed jalad terved, tehke tööd ja raha tuleb :wink: . Nagu üks mees eelmises teemas ütles: "uppuja päästmine igaühe enda asi." Palgatõusu tuleb 30%, kustutame ka siis 30%... :)
Kõik tuled põlema, päästjatele limonaadi, mina maksan :D
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo »

Isiklikult ei näe piketil enam erilist mõtet. Kodanikud teavad juba niigi, mis seis Päästeametis on - meist juba jäämas hädavareste mulje, kes ühtelugu meedias virisevad. Kui millelgi on mõtet, siis on see massiline lahkumisavalduste esitamine. Ühel kokkulepitud päeval ja kõik komandod. Etteteatamisega 1 kuu. Kas kujutlete üldse ette, mis olukord tekib Riigis, kui ühel hetkel pole enam päästjaid? Suvest on tuua kõnekas näide Nõmmelt, kus järjepanu süttis neli maja, kuna polnud kedagi kustutama saata. Teate väga hästi, kuidas tuli soojuskiirguse toel majalt majale levib. Ilma tõrjujateta oleks läinud ehk terve linnaosa. Riigile on tarvis selgeks teha, mis ilma meieta juhtuma hakkab. Kasvõi näitlikult, kuigi loodan südamest, et "jagajatel" vähemalt nii palju oidu on, et sellist olukorda vältida. Palgaks tuleks nõuda mitte 7500.- või 9000.-, vaid 15 000.- ning mõningaid erisoodustusi (see on juba eraldi teema).

Meie töö on oma iseloomult paratamatult eluohtlik ja tahaks vähemalt kolmel vabal päeval elada nii, et ei peaks ehitusel (või kes parajasti kus) rabelema. Ühelausega - nüüd on tegusid vaja...vanaeide kombel on juba piisavalt virisetud.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

montgo-sinu jutus iva sees,aga sellist asja ei juhtu.( mehed ei viitsi;taha;kardavad või on rahul sellega mis praegu antakse,)kui juba piketile ei tuldud siis ootab ka avalduste kohalt sama asi.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!Jah,huvitav miks mul on tunne...või mind üldse ei üllata,et see piketi asi nii läks!?Ja jätkubki üksi(no ok neljakesi....vb ka rohkem mehi) depoos nina nokkimine,ülemuste kirumine,valitsuse maha tegemine jne...ja unustage see jutt"KÕIK MEES KORRAGA AVALDUS LAUALE"!kurb kuid see on tõene tänapäev ja ei midagi uut siin päikese all.edu!
fidel00
Postitusi: 4
Liitunud: 09:07, 17 09 2006
Asukoht: lääs
Kontakt:

Re: Piketile mitte ilmumine, argus jms. päästeteenistuses

Postitus Postitas fidel00 »

ruudolf06 kirjutas:häbi teile kõigile,kes uluvad ja kaeblevad,et neil palk väike ja nõutakse palju.kuna te ei tulnud sellele piketile. siis järeldan ma seda,et te ei tahagi suuremat palka.võttes aluseks selle siis teen ettepaneku juhtkonnale maksta kõrgemat palka aind nendele komandodele kes piketil käisid ,sest ülejäänd mehed on oma töötingimustega ju rahul.sellega peaks olema ka rahaprobleemid lahendatud,kuna lisaraha saab juhtkonna ja selle väikese käputäie komandode vahel jagada ja palgatõus tuleb neil meestel tuntav.hr.Margo Klaos tunnistan sügava kurbusega,et Teil oli õigus meie amet on täis mehi,kes aind kaebleb,ega viitsi oma ja ka teiste heaks midagi teha,"kuna äkki siis tehakse mulle midagi".neile meestele aga sügav kummardus,kes said ja julgesid tulla välja ja kõigi eest asjast rääkida.edu neile,kes tahavad areneda,aga neile kellel pole isegi julgust enda eest seista soovitan mitte siin foorumis ja ka depoos uluda et palk on väike ja palju nõutakse.edu teile kõigile

miks mul peaks häbi olema, et ma piketile tulla ei saanud..... võibolla igalühel ei olnud aega ja võimalust sinna tulla..........ei maksa umbmääraseid järeldusi teha...........
likööri endale ajju süstimas....;)
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Hei
Olen jälle Eestis tagasi. Minumeelest läks pikett korda. Ei oleks lootnud, et Läänemaa mehed tulevad - aga tulid.
Kahju, et Raik Saart keelas pritsuautode tuleku - oleks rohkem rahvast olnud - kõik tööl olevad mehed tahtsid tulla. Saart tõmmas omale vee peale - sest minister oli igati päri, et mehed tuleks.
Jama ja, et meid nii vähe oli.
Võitleme edasi oma õiguste eest.
Ivo
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Huvi pärast küsin, milles väljendus piketi kordaminek :o

Olulised on ju kaks asja:
1. Surveavaldus mõjutatavatele (valitsusele).
2. Avalikkuse tähelepanu.

Valitsusele mingit survet näha ei olnud, sest taaskord jätsid ametiühingud ametkondadega eelnevad läbirääkimised pidamata ja esitasid infot omamata valitsusele selliseid nõudmisi, mille peale peaminister sai vaid muiata, et ametiühingud hüppasid jälle lati alt läbi.

Avalikkuse tähelepanu see pikett ei tõmmanud ja uudistes näidati klippe vaid valitsuse "heade" uudiste taustaks, mis kinnitasid peaministri sõnu. AK uudised näitasid päästjate poolt peamiselt Raidmaga seotud loosungeid. Selle peale sai valitsus vaid pihku muiata.

See on minu kui teadlikult uudiseid jälginud inimese mulje. Muidugi oleks hea meel kui minu arvamus kummutatakse...
helvety
Postitusi: 6
Liitunud: 11:38, 05 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

Postitus Postitas helvety »

Loosungitel oli juttu põhipalgast aga uudistes räägiti miinimum palgast - kas on keegi hea inimene ja seletaks asja lahti :?
Ainuke töö mis toidab on söömine...
toomas.rosin
Postitusi: 11
Liitunud: 12:25, 04 02 2006
Asukoht: tõrvandi
Kontakt:

Tere

Postitus Postitas toomas.rosin »

Täpsustaks siis nüüd mõnda eelpool mainitud vääritimõistmist.

1.Ametühingu tegutsemise põhi suund ei ole surve avaldamine vaid teatavahulga inimeste ja nende arvamuste esindamine.Teine asi on muidugi kui mitte keegi ei ole huvitatud sellest arvamusest! AÜ mure on siiski probleemsetele olukordadele osutada ja AIDATA leida neile lahendust mitte hakata kellegi eest nende tööd tegema.Ja kui nüüd kellegil jäi mulje et ei olegi probleemi siis kohalkäinud teavad täpselt milliseid loosungeid oli kõige rohkem ja milline on probleem(kala hakkab ikka peast mädanema).
"AK uudised näitasid päästjate poolt peamiselt Raidmaga seotud loosungeid. Selle peale sai valitsus vaid pihku muiata." Kui isegi valitsus teie meelest ainult itsitab meie juhi üle siis kas ei oleks tagumine aeg miskit muuta radikaalselt ja just üleval otsas mitte pritusumeestel?
Raha küsimisest siis kah-AÜ poolt taotletav summa kajastab ikkagi pritsumeeste miinimum põhipalka st: kui hetkel peaks olema se 4000,- tugikomando tõrjuja ilma Väik-Maarja hariduseta + õhtu ja öötund +diferents+lisatasu(660,- :twisted: ) siis järgmisest aastast võiks see saada olema 7500 + õhtu/öö tund + differents + lisatasu hariduse eest + lisatasu töötatud aasatate eest(sest elu näitab et palja haridusega võib kõik maha põleda) + lisatasu OP autojuhid (vastutus ja eksimisvõimalus on hästi suur)

2. Avalikuse tähelepanu jääi siiski ära seoses oma meeste arguse ja mis iganes ettekäänete taha. Uskuge mind väga keeruline on kokku saada niipalju rahvast et siis kedagi se häirima hakkaks.



PS:Kui AÜ tõesti kellegi meelest hüppas lati alt läbi siis üks küsimus-
Tõstke käed need kes on tulnud ise AÜ juurde ja ütlend "mis oleks kui arutaks nüüd seda asja mis me siis mõtlesime". Hetkel on AÜ ikkagi sellises rollis kus peab kangutama välja igasugust infot.

Parandage mind kui ma kuskil eksisin.
kas nüüd või mitte kunagi
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Ametkondadega on kogu aeg läbirääkimisi peetud. Veel kaks päeva enne piketeerimist käidi siseministeeriumis, kus kiideti heaks toompeale kogunemine, et ministril oleks julgem tunne.
Ja uudised olevat ka asjalikud olnud. Mulle helistati isegi Kreekasse ja küsiti, kas Mati on metsast välja tulnud? Ütlesin, et hulgub veel Iisaku ja Tudulinna kandis. Lubati võttegrupp sinna saata. :P
Ivo
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Hr Rosin!
Palun mitte tõlgendada minu ütlemisi meelevaldselt! Valitsuse muigamise kohta ütlesin midagi muud, kui väidad :x
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist