puhkuserahad

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
Vasta
helvety
Postitusi: 6
Liitunud: 11:38, 05 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

puhkuserahad

Postitus Postitas helvety »

Puhkuse rahad makstakse nagu puhkusele minnes kohe välja. Häirib see et samas saan ka eelmise kuu palga samas kuus ja tänu sellele läheb nüüd kas puhkuserahadest või palgast, oleneb siis kumba hiljem saab, tulumaks maha esimesest kroonist. Kui aga puhkuse raha saaks puhkuselt tulles kehtiks ka tulumaksuvaba miinimum. Ühesõnaga, miks makstakse puhkuse raha enne puhkusele minekut. Sellise palga juures on nagu suur vahe kas ma maksan 1200 eek'i tulumaksu või 500 eek'i (ümardasin neid summad jämedalt). Kelle "vaimusünnitis" see on? Või on siin veel nüansse millest ma pole aru saanud?
Ainuke töö mis toidab on söömine...
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

??????
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas Laaniste »

Jah siin on nüansse küll ja keegi tünga ei saa :)

See maksmise kord enne puhkuse algust pole kellegi vaimusünnitis, vaid tuleneb otseselt puhkuseseadusest §24 lõige 1 - "Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust"

Tulumaksuseaduse järgi on maksuvaba miinimum 24000 krooni aastas. See teeb arvestuslikult küll 2000 krooni kuus, aga nüanss on selles, et arvestamine toimub aasta lõikes. Isegi kui sa ühel kuul tulumaksuga midagi "võidad", siis tulumaksudeklaratsiooni täites tuleb see "võit" välja ja riigile tuleb tulumaksu lisaks maksta.

Lisaks veel üks link - palga ja maksude kalkulaator, mis teeb arvutamise oluliselt lihtsamaks http://palk.crew.ee/index.php
toomas.rosin
Postitusi: 11
Liitunud: 12:25, 04 02 2006
Asukoht: tõrvandi
Kontakt:

Postitus Postitas toomas.rosin »

Vaata siin sai natuke lahti kirjutatud seda tulumaksuvaba miinimumi arvutamist. Puhkuserahadega tekib sama situatsioon.

http://www.ligimesele-kaitseks.pri.ee/p ... highlight=
kas nüüd või mitte kunagi
helvety
Postitusi: 6
Liitunud: 11:38, 05 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

Postitus Postitas helvety »

selge pilt :)
tänud
Ainuke töö mis toidab on söömine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline