rikas riik, parem palk!

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

rikas riik, parem palk!

Postitus Postitas jaan kaera »

lootusrikas lause! samas on, kuulujuttude tasemel, ringi liikumas kõlakas, et ei mingit sisulist palgatõsu!? tõstetakse ilusasti meite miinimumpalk ca kolmelt ja poolelt tuhandelt ca viie ja poole tuhandeni - ja seda nimetataksegi PALGATÕUSUKS!? ajaloo hämarusse kaovad kõik lisatasud ja kurat teab, mis tasud veel!!! nii et peo peale, poisid ja tüdrukud, hakkame saama sama palju kui ennegi või veelgi vähem!!! annaks kõigevägevam, et ma eksin ja kõlakad jääksid kõlakateks. asi ei anna kauaks mõtlemisainet - nädala pärast on SEE kõigil peo peal(õigemini seal seina sees ja nelja numbri valides ka nähtaval). sama jura pidi olema ka politsei palkadega, ja nagu olen ka sealtpoolt kuulnud, istuvad politseipoisid samamoodi pakitud kohvrite otsas, et pärast jaanuarikuu palgalaekumist, teha see ÕIGE OTSUS! mis siis ikka, aga oma arvamuse tahan siinkohal välja öelda - seadusega on meil streikimisõigus justkui ära võetud ja hr. Pärna ukse taha meil ka eriti asja ei ole. aga tulemas on 4. MÄRTS! ja kui hr. siseministri kõikelubav jutt palgatõusust jääb jutuks, mis ei ole midagi väärt, siis arvan, et ei mina, minu pere liikmed, ei tuttavad, ei sõbrad - keegi ei vali selle erakonna kandidaate, kes selle ilusa loosungi püstitasid! sama saatus tabab ka ansipi-langi-atoneni kogukonda ja äramüüdud isamaalastel ei ole lootustki. seega, kes järele jäävad... See ei ole mingi valimispropaganda (kuulun ise ka ühe eelpoolmainitud erakonna ridadesse), see on meie VÕIMALUS - STREIK ILMA STREIKI VÄLJA KUULUTAMATA!!! mõtlemisainet peaks nüüd justkui härrastel-prouastel palgalubajatel jätkuma - VABARIIGIS ON ÜSNA MITU PÄÄSTETÖÖTAJAT JA POLITSEIAMETNIKKU, KELLEL ON PERED JA SÕBRAD JA TUTTAVAD JA KES ON JUBA NII VANAD, ET VALIMA MINNA! Ajaloost on teada üks võit, mida nimetatakse PHYRROSE VÕIDUKS, teinekord võiks mõni mees-naine ajalookeerdkäikudest järeldusi teha, meie maal ei ole see muidugi VEEL kombeks, aga ikkagi - EDU TEILE KÕIGILE RIIGIKOGUSSE PÜRGIMISEL!
Vabandan, jutt sai pikk, aga jutustamata ei saanud ka olla, liiati on ametiühingud meil ka VEEL lapsekingades ja aeg-ajalt imetlevad oma nabaauku - edu neilegi!!!
me lähme rukist lõikama...
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka »

Jutt õige.Eile kirjutasin alla paberile millel palga numrid ja kehtivuse aeg 01.01.2007-31.12.2007.Kus see selle aasta palga tõus????
komandopealik
Postitusi: 30
Liitunud: 10:19, 25 01 2006
Kontakt:

Postitus Postitas komandopealik »

Teil on siis hästi, kui isegi mingid paberid alla jõuavad....
komandopealik
Postitusi: 30
Liitunud: 10:19, 25 01 2006
Kontakt:

Postitus Postitas komandopealik »

Mäletasin täpselt Ansipi juttu, andis seda uudist otsida aga üles leidsin :)

Väike mäluvärskendus (kogu jutu kohta all link):

Peaminister Andrus Ansip ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et ametiühingud üritavad oma nõudmistega lati alt läbi hüpata.
Peaministri kinnitusel hakkavad saama kõik jõustruktuuride töötajad järgmisel aastal minimaalselt 7500-kroonist palka.
Ansipi hinnangul on arusaamatu ametiühingute nõue miinimumpalga tõstmiseks 6100 kroonile, kuna juba pikka aega on valitsus kavatsenud tõsta nende miinimumpalga 7500 krooni peale.

http://www.ettk.ee/et/uudised/2006/09/item23079

no nii, kui paljud päästjad sellist miinimum palka saavad? meil igaljuhul päästja palk 6460...

Oma lolli jutuga üritatakse teisi lolliks teha :twisted:
Hea mees kes lubabki... tundub ainult et peaministril pole meil sõnaõigust.
rändur
Postitusi: 24
Liitunud: 09:31, 08 09 2006
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas rändur »

kui ma just nr koolis selgeks olen õppinud,siis palgalehelt loen välja et tunnitasu kerkis 6 eeki kopikatega ja eelmisel kuul saadud lisatasu kahanenud ligi 1200 eeki:D,nii suur tõus,et ei oska kohe rõõmu kuhugi jagada:P
rändur
Postitusi: 24
Liitunud: 09:31, 08 09 2006
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas rändur »

oih vabandused,2 eeki 21 senti tuleb see,eelmisel kuul oli ju palju pühasid hulgas,sellest eksimus...ega midagi kaua ikka nende kohvrite otsas tuleb istuda,aeg on vist astuma hakata:S
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!kui nüüd lugeda eelmist teemat st"õigusaktid"siis nuta või naera....meie keskmine palk hr:Ansipi meelest on ju 10500eek,i(või rahandusmin meelest,või sise min meelest jne...)!peaks ju lausa õnnelik olema...mm huvitav millegi pärast pole naeru tuju!?Ja kui loeme,et min peaks olema päästjal 7500....siis pole ju sedagi(see mis me välja teenime...kes seda juttu ajavad...jätke see möla..ma ei mõtle mehed meid...vaid poliitikuid kes elavad kuskil mujal riigis,sest meie asjadest või tegelikust elust,peale tallinna muidugi...ei tea nad küll miskit).vastupidavust meile...mis muud siin öeldagi...aga kaua nii jõuab?
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

lugedes seda keskmise palga ilusat numbrit,tuleb mul meelde üks veneaegne anektoot. tuli siis kolhoosi lektor ja räägib edusammudest lüpsinduses,et keskmine lüps nii ja nii suur.lüpsja maali tõuseb püsti ja küsib imestunult,et mis imeloom see keskmine lüps siis on,sest tema lehmad annavad 2*rohkem piima,kui see lektori väljaöeldud keskmine piimakogus.lektor siis seletab,et võetakse liidetakse kokku kõikide lehmade piim ja jagatakse lehmade arvuga-vot see ongi keskmine piimaand.maali mõtleb veits ja ütleb-nii :see asi küll ei lähe-mina ei anna kellegile-meie brigadir annab ainult oma mehele-lüpsja lusja annab aga külas kõigile kes tahavad.teie järgi võttes härra lektor olen ma ikkagi keskmine lits!!!! nii et keskmine on ilus asi küll.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas kukekas »

Ei saa aru üldse mis toimub,muudkui lubatakse mingeid utoopilisi summasid palgaks aga kui palgalehte näed siis on numbrid midagi muud.See on nagu seadus ,et kui palka tõstetakse siis migagi kaabitakse olemas olevast maha ja palgatõus on 0 või veel hullem.Lubatud 6800 -sest põhipalgast on meieni jõudnud mingid 5280 eeku.Huvitav kuhu siis on paigutatud eelarvest antud miljonid kui lisatasud on kõik nullitud.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Kukekas- ma võin eksida, kuid 6800 miinus maksud umbes nii palju ju teebki? Ära unusta, et kõik need keskmised palgad ja palgatõusud jne jne arvestatakse koos maksudega.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

käskkiri

Postitus Postitas jaan kaera »

kohale jõudis see kauatehtud kaunikene - 1) määran palgaastmeks 21, mis teeb 5680 eeku. palgatõus missugune, enne oli 3750. 2) diferentseerin kuupalgamäära 17% - 966 eeku, enne oli 54% ehk 2025eeku. 3) määran lisatasu nõutavast? tulemuslikuma töö eest 492 eeku, enne oli 736 eeku (väga vabandan, aga ju minu tööviljakus on aastatega langenud, nagu kõik asjad aastatega langema hakkavad). 4) lisatasu teenistusstaazi eest 5% palgamäärast- 332 eeku, enne oli 289 - tõus on täiesti märgatav! Kokku - 7470 eeku, enne oli 6800. Seega suure töö tagajärjed on täiesti olemas - kogu see jahumine lisas meie pere eelarvesse tervelt 670 eeku. mina isiklikult olen nüüd seitsmendas taevas, aga teie kulla palgakergitajad-poliitikud-heategijad-leivaisad, võite selle paberi endale teatud kohta pista. sellist mõnitamist ei osanud ka kõige pessimistlikumate mõtete juures ette kujutada. Kurat, kuidas tahaks veel öelda, aga ei või...
EDU KÕIGILE!!!
me lähme rukist lõikama...
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

seadus

Postitus Postitas jaan kaera »

ühe asja unustasin - kusagilt lugesin, kõik muudatused, mis puudutavad töö eest tasu maksmist, toimuvad poolte kokkuleppel. meil käib ka kõik seaduse järgi - üks pool lepib omavahel kokku ja JOKK!!!
Kaunist jätkuvat talve!
me lähme rukist lõikama...
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

kohtumiskoosolek

Postitus Postitas jaan kaera »

täna, keskpäeva paiku oli kupumeestel kohtumine kellegi hr. Timbergiga. ka seal olla mõned päälikud soovinud selgitust udusele palgatõusule, mis lõppkokkuvõttes on samm edasi kaks tagasi. pealinna päälik olla peaaegu põlema läind ja tatti pritsima hakanud - ei mingit juttu palkadest! teate mis, kulla kolleegid, sellel karjajuhtide karjal ei ole kunagi mingit kavatsust olnudki teie-meie palkasid tõsta. kõik on olnud üks SUUR valetamine ja vassimine ja rahvale puru silma ajamine, tähelepanu kõrvalejuhtimine jne. ja algab see valedejada peale MEIE Kallest ja tuleb kohinal kosena allapoole.
Nüüd siis lõpuks on ajakohased nii mõnegi mehe motod - LOOTUS SUREB VIIMASENA! MADALA PALGAGA KUNI SURMANI! jne. jne.
sm. Linde kaval, taktikaline teguviis, on eredaks näiteks meie tipppoliitikute, uuesti parlamenti ronivate, tublide meeste heast tahtest meie suhtes.
tuleb vist raudteele tööle minna, seal saab päälik 170 000 eeku kuus, ehk pudeneb lihtsurelikulegi mõni penn.
nüüd saab mõõt lõpuks täis! P....e!
me lähme rukist lõikama...
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: kohtumiskoosolek

Postitus Postitas kalju »

jaan kaera kirjutas:pealinna päälik olla peaaegu põlema läind ja tatti pritsima hakanud - ei mingit juttu palkadest!
Nüüd siis lõpuks on ajakohased nii mõnegi mehe motod - LOOTUS SUREB VIIMASENA! MADALA PALGAGA KUNI SURMANI!
Kahjuks on Sinuni jõudnud veidi moonutatud info. Pritsimeeste palkadest räägiti julgelt, palju ja valjuhäälselt. Las pealik räägib uuesti ja rahulikult, mis tegelikult toimus.

Nimetatud moto mul juba aastaid ja tähendab lojaalsust riigiteenistusele, mitte ei ole ajendatud hetkemeeleolust....
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

kaljule

Postitus Postitas jaan kaera »

tegelikult ei toimunud seal MITTE MIDAGI! juba ammu on teada, mida tähendab pritsimeeste palkadest julgelt, palju ja valjuhäälselt rääkimine TEIE tasemel!!! kala, kulla Kalju, hakkab teadupärast mädanema peast. siit ka lugupeetud lõunaregiooni pääliku vastused tulehullule - palk on juba ammu tõusnud tõuseb pritsumeestel edaspidi ainult vererõhk ja juuksed peas püsti kui suured päälikud ja meie kõigipoolt palavalt armastatud MINISTER räägivad eraldatud miljonitest palgatõusuks. huvitav on asja juures ka see, et madalad mehed said asjast nii aru, et palgatõus on jaanuarist tulekul, aga SUURED ISAD teadsid juba ammu, et palgatõus on toimunud, ja seda juba möödunud aasta oktoobrikuus. nii et olge siis kõik tuhandest tänatud ja jahuge rahulikult edasi, sest kogu see jutt palgatõstmisest on kogu selle aja olnud ei midagi muud kui üks kassis..t!!!
edu kõigile! ikka tugevat tervist ja riigitruudust!!!
me lähme rukist lõikama...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist