Hr Klaos,kuhu jäi palgatõus.

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
Suletud
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Hr Klaos,kuhu jäi palgatõus.

Postitus Postitas tulehull »

Nüüd on siis see kauaoodatud palgatõus paberil.Kuid millegipärast on see number väiksem kui oli enne seda suurt lubamist.Minu jaanuari kuu palk oli,mille sain kätte,6235EEKi.See on olulisemalt väiksem eelnevate kuude omast.Pidi ju palk tõusma tublisti alates 01.01.2007,kuid oma kirjas,mis jõudis komandodesse mõni päev tagasi,väidate,et aasata alguse palgatõusu ei tulegi.Miks seda teadet hoiti saladuses ligi poolteist kuud.Selle aasta oletatav palk tuleb 2004a võrreldes ajnult ca5000EEKi suurem.on see siis normaalne.Kuna kuulun esimesse gruppi on see muidugi seoses ka selle õnnetusega. Mul on tunne,et esimene grupp tahetakse lähiajal valutult likvideerida{mehed lähevad minema,pole vaja koondada ja maksta raha] Veebruari kuu palk tuleb veel väiksem,tunde vähe,päästja palk jääb ca 4500EEKi kätte. Kas selle palgaga on võimalik ära elada ja peret toita,mida arvate sellest Miks ei ole Lõuna-Eesti kodulehekülge,kust saaks vaadata ka ülemuste palganumbreid ja kellel kui palju see tõusis.Igatahes on pettumus väga suur ja selle palgaga küll õiget tööisu ei ole.Olen teinud seda tööd alates 1993a,kuid nii nigelat meeleolu pole varem tundnud
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Lp Tulehull!

Kurb, et oled sõnumitest valesti aru saanud ja ootused uueks palgatõusuks taas suured olid. Kõik sõnumid, mida välja on saadetud ja millest räägitud, on olnud selles osas sarnased - 01.01.2007 lubatud palgatõus toodi 3 kuu võrra ettepoole ning palk tõusis juba 01.10.2006. Mingit uut palgatõusu 01.01.2007 enam ei tulnud. Kuna 01.01.2007. muutusid valitsuse poolt kehtestatavad palgamäärad, siis muutus sellega seoses palga struktuur - ametipalga ja erinevate lisatasude osakaal. Ametipalk ja sellest otseselt tulenevad lisatasud (õhtu- ja öötunnid ning ületundide tasustamine) kasvasid. Muud lisatasud muutusid selliselt, et kogusumma oleks samal tasemel 2006. a viimase kolme kuu palgaga.
See on loomulik, et iga palgatõusuga läheb tuju nigelamaks, sest alati peab mõtlema enda palga asemel sellele, et kindlasti tõusis kellelgi rohkem.
PS! Sinu väidetud palganumbrite arvutamisel järeldan, et Sinu keskmine kuupalk oli 2004. a 6800.- krooni. Teised päästjad rääkisid sel ajal 3500.- kroonisest palgast. Arvestades seda, et 01.01.2006. a lisandus kõigi päästjate palgale 660.- krooni, siis tunduvad need väited paljasõnalised. See tähendab, et aastas lisandus selle palgatõusuga 7020.- krooni. Kuidas siis on reaalne, et nüüdne palgatõus lisab võrreldes 2004. aastaga kellelegi vaid 5000.- krooni aastas?

Seega on minu vastus lühidalt lihtne - palgatõus jäi eelmisse aastasse.

Lugupidamisega,

Margo Klaos
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Ei,hr Klaos, ma ei saanud valesti aru.Minu 2004 aasta palk olica90000.ja oletatav 2007a tuleb see95000,nii,et 5000tõusis aasta palk nelja aastaga,mitte ühe aastaga.lisatasude vähenedes ei jää praegune palk kuidagi eelmise aasta viimase kolme kuu tasamele.aga siiski suur tänu, et vastasite.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

See palk on meeskonnavanemana.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Arvestades eelkirjutatut, siis on Su tööstaaž üle 10 aasta ja seega 1. grupi komandos meeskonna vanemana (kui ei ole erialast haridust) on orienteeruv planeeritud aastapalk u 98 000.- krooni. Paraku on 1. grupi komandodes need palgad just sellised ja viimane palgatõus oli madalaim (vaid mõnisada krooni). Eelmise aasta viimase kolme kuuga võrreldes siiski sel aastal palk väiksemaks ei jäänud. Seoses ametipalga tõusuga suurenesid valveteenistuses need töötasu osad, mis palga käskkirjas nähtavad ei ole (õhtu- ja öötunnid, pühade lisatasud ning ületundide tasud).
rändur
Postitusi: 24
Liitunud: 09:31, 08 09 2006
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas rändur »

njah,minu palk oli 2004 a küll 51000,tundub et siis mõnel pool maksti küll fiktiivsete kohtade arvelt meestele tol ajal palka juurde,ja nüüd kui kõik võrdsustati tundub ja et tõus aastatega madal.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Fiktiivsed kohad = riigilt nende eest raha ei saa.

Rändur, vaata parem seda- tegemist on meeskonnavanema palgaga, sina saad vist? päästjapalka? Pluss, keskkomando vs tugikomando.
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!üks segasemaid asju päästeteenistuse juures on palk ja selle kujunemine.kui räägitakse,et avaliku sektori palgad peavad olema nähtavad-arusaadavad jne...siis,pääsja palga kujunemine on mõistatus ka paljudele rahandus e personali töötajate jaoks(kes töötavad teistes süsteemides...aga on näinud me palga lipikuid jne).No miks ei võiks nt olla 1-kindel palk Rp,Mv,Tp...jättes sealt kõrvale igasugune keeruline lisa,differents,tulemustasu.No ok,kui teisiti ei saa siis staasi tasu lisana ja kõik!?
Samas kunagi levis meil jutt,et iga paber mis tähendab nagu uusi kogemusi-teadmisi võib tuua lisa....?Nt,keelte oskus,parameediku kutse,päästealase instruktori kutse või tunnistus,tuukriks olemine jne....aga mida ei näe on lisa nende paberite eest!?Oli siis see jutt ainult...või kuskil ka maksatakse miskit?(jah meil kunagi maksti tuukri lisatasu 150eek,i kuus!!!kõva sõna või mis?).Kuigi jah,mina jääks esimese varjandi juurde.....St ei mingit lisa,väljateenitud palk vastavalt ametikohale ja kõik.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist