Kokkuhoid päästjate arvelt!

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas kalifa »

Jälle on kuulda loosungeid:"Pole mõtet hoida paari kuiva kuu maastikupõlengu aja ja mõne reostuse tõttu palgal nii suurt päästeteenistujate koosseisu, parem koolitame välja paarsada vabatahtlikku ja kasutame neid suuremate sündmuste puhul."
Kaua võib seda juttu taluda, juhtkond tõmbab väljasõidumeeskondi kokku. Käibele on lastud juba termin EVP(ei vääri päästmist), see aga peegeldab päästjate töösse suhtumist, eks olen isegi läbi elanud põlengu, kus kahe mehega kohale jõudes näed 20x6 meetrist kogu ulatuses süüdatud taluhoonet ja mõtled kaasasolevale 1,5 tonnile veele, ega teha polnud muud, kui hakata päästma kõrvalolevat puukuuri ja hüüda appi!!!
Mööda vabariiki sõites on viimasel ajal palju näha suure maantee ääres katuseta põlenud talusid, miks on nii käidavates kohtades põlengud on olnud nii ulatuslikud- puudu on veest ja meestest, kes suudaksid kiirelt põlengu lokaliseerida. Olen osalenud ka põlengul, kus vabatahtlik oma Gaz 66 oli küll kiirelt kohal, kuid vee hulgast ei piisanud põlengu lokaliseerimiseks- väiksed vabatahtlikud ei suuda suurte põlengutega iseseisvalt toime tulla.
Esimesed põlengud on juba toimunud, kus kannatanuteks olid kriisikomiteega seotute lähedased, palju neid veel vaja oleks otsustajate tutvusringkonnas, et hakataks aru saama: lihtsalt "head uued autod" ei too päästetöödele edasiminekut, kui pooled pingid on tühjad.
Kiirabi juhid tegid vist ametiühingu ära ja sinna anti ka palka juurde, keegi pole ju välja pakkunud sinna vabatahtlike kaasamist.
Eks tuleb ka päästetöötajatel altpoolt see koosolek kokku panna ja nõudmistega minna, et väärtustataks seda tööd inimväärselt.
Ootan juba aastaid kindlustuste poolset kohtusse pöördumist päästeteenistuse vastu, kes ei suutnud nõutavalt operatiivselt tegutseda ja olulist kahju ära hoida, kuid see on vist unistus, neil seal kindlustuses on selline kasumi marginaal sisse arvestatud, et üks täismaja või ainult katus välja maksta, pole vist vahet. Karmimaks läheb siis, kui süttib sadu miljoneid maksva sisseseadega tehas ja päästeteenistus on kindlustuspaberitesse kirjutanud kohalesaabumise ajaks 5 minutit, tegelikult selle ajaga kaks meest kohal, ruumid suitsu täis, sukelduda ei saa, temperatuur tõuseb ja jälle üks mööbli-porolooni tehas vähem!
mõtetes olen veel Teiega!
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Päästjatel puudub endiselt streigiõigus, ehkki seda taunib isegi õiguskantsler. Suvel kutsutakse jälle üks komisjon selle inimõiguste sisulise rikkumisega tutvuma. Ei ole välistatud Eesti riigi kaebamine Euroopa kohtusse.
nt. Norra päästjatel pruugib vaid ähvardada streigiga - kui muu enam ei aita ja riik tuleb neile kohe vastu.
Meil arstid ka olid valmis minema lõpuni ja üks päev enne....
Aga tuttavad kindlustusvennad muigavad selle asja peale kavalalt ja oma mõtteid ei avalda - krt. neist aru saab. Nende seal ka vanu pritsumehi muide.
Ivo
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas tulehull »

Tere ka minu poolt.Lõunas tuli hr.Direktori postitatud kiri,milles tahetakse niigi nigelat palka veel vähendada 2-3palgata puhkuse päeva arvelt.Mina isiklikult arvan.et sellise asjaga küll nõustuda ei tohiks.Õnneks seisab kirjas,et asi toimub poolte kokkuleppel.Ärme nõustume.Edu teile.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas kalifa »

Kuue koondatava päästja asemele otsitakse 2 uut kõrgepalgalist juhtkonna kummardajat!
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=191282&w=1
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=190514
mõtetes olen veel Teiega!
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas raigo »

ilusad ametinimetused :lol:
112
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas Laaniste »

kalifa kirjutas:Kuue koondatava päästja asemele otsitakse 2 uut kõrgepalgalist juhtkonna kummardajat!
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=191282&w=1
Ärme loo ekslikku muljet - Siseministeerium ei võta juurde täiendavat töötajat, vaid otsib uut inimest ametist lahkuva nõuniku asemele.
Nõuniku põhiliseks ülesandeks on esmajärjekorras uue päästeseaduse alusel kehtestavate määruste väljatöötamine. Huvilistel soovitan kandideerida.
pritsnik
Postitusi: 1
Liitunud: 11:52, 18 07 2009
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas pritsnik »

Hea põhjendus.Võiks ka kokkuhoiu teed minna ja teistele selle töö edasi suunata. Kui pritsimees peab saama, miks siis kõrgem pool ei saa?
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas Laaniste »

pritsnik kirjutas:Hea põhjendus.Võiks ka kokkuhoiu teed minna ja teistele selle töö edasi suunata. Kui pritsimees peab saama, miks siis kõrgem pool ei saa?
Õige, tulebki üle vaadata, mida annab teha väiksema koosseisuga ja ka ministeerium on juba läinud kokkuhoiu teed. Selle aasta alguses koondati ministeeriumist 8 kohta http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=29164117
Samuti on koondamisi toimunud varem, lisaks veel palgakärped.
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas kukekas »

Tere!
Kas olete tutvunud oma esimese europalgalehega.4Kadunud on sealt selline rida nagu väljasõiduvalmidus,mis oli 150 krontsa.Läbirääkimistel lubas juhtkond et see raha liidetakse uuest aastast lisatasule.Mina isiklikult seda lisa küll oma palganumbritest välja ei lugenud.Kas jällegi tõmmati meid tillist või olen mina millestki valesti aru saanud.Kommenteerige palun kuidas teile see asi tundub.
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas raigo »

tagusin kroonideks palga ümber ja umbes 150 ongi palk väiksem kui enne.Ühesõnaga palk langes :twisted:
112
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas janark »

Mulle tundub, et võrreldes eelmiste kuudega olete teinud jaanuaris vähem vahte mistõttu on teil öötundide eest makstav summa väiksem, sest öötunde on vähem. Sellega seoses ka kuutasu väiksem. Võrrelge ühesuguse vahtide arvuga kuid, siis saate võrreldavad andmed ja õige tulemuse. Vahte on see aasta mõnes kuus vähem kuna poolaasta töötundide arv on piiratud ja eelmine aasta kehtis teistsugune tööajaarvestus (22+2).
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas valuts »

Ma soovitan võrrelda erinevate kuude lisatasusi liitke need kokku ja mina vähemalt sain sama summa. Seega tegelikult on koguaeg mängitud lisatasuga. Summa on üksa aga nimetused nii öelda muutunud.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas kalifa »

Kõrvalt vaatajale tundub see summa väga selle kompensatsiooni moodi, mida Teile eelmisel aastal täiendavalt nende 2 valvetunni eest maksti, et Te komandost ei lahkuks. Sellel aastal siis täiendavat tasu ei maksta, sest kõik töötunnid on täielikult tasustatud ja vabad vahetused juba avaldavad mõju.
mõtetes olen veel Teiega!
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitus Postitas sosku »

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline