1. leht 1-st

Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 23:49, 15 05 2007
Postitas kalifa
Jälle on kuulda loosungeid:"Pole mõtet hoida paari kuiva kuu maastikupõlengu aja ja mõne reostuse tõttu palgal nii suurt päästeteenistujate koosseisu, parem koolitame välja paarsada vabatahtlikku ja kasutame neid suuremate sündmuste puhul."
Kaua võib seda juttu taluda, juhtkond tõmbab väljasõidumeeskondi kokku. Käibele on lastud juba termin EVP(ei vääri päästmist), see aga peegeldab päästjate töösse suhtumist, eks olen isegi läbi elanud põlengu, kus kahe mehega kohale jõudes näed 20x6 meetrist kogu ulatuses süüdatud taluhoonet ja mõtled kaasasolevale 1,5 tonnile veele, ega teha polnud muud, kui hakata päästma kõrvalolevat puukuuri ja hüüda appi!!!
Mööda vabariiki sõites on viimasel ajal palju näha suure maantee ääres katuseta põlenud talusid, miks on nii käidavates kohtades põlengud on olnud nii ulatuslikud- puudu on veest ja meestest, kes suudaksid kiirelt põlengu lokaliseerida. Olen osalenud ka põlengul, kus vabatahtlik oma Gaz 66 oli küll kiirelt kohal, kuid vee hulgast ei piisanud põlengu lokaliseerimiseks- väiksed vabatahtlikud ei suuda suurte põlengutega iseseisvalt toime tulla.
Esimesed põlengud on juba toimunud, kus kannatanuteks olid kriisikomiteega seotute lähedased, palju neid veel vaja oleks otsustajate tutvusringkonnas, et hakataks aru saama: lihtsalt "head uued autod" ei too päästetöödele edasiminekut, kui pooled pingid on tühjad.
Kiirabi juhid tegid vist ametiühingu ära ja sinna anti ka palka juurde, keegi pole ju välja pakkunud sinna vabatahtlike kaasamist.
Eks tuleb ka päästetöötajatel altpoolt see koosolek kokku panna ja nõudmistega minna, et väärtustataks seda tööd inimväärselt.
Ootan juba aastaid kindlustuste poolset kohtusse pöördumist päästeteenistuse vastu, kes ei suutnud nõutavalt operatiivselt tegutseda ja olulist kahju ära hoida, kuid see on vist unistus, neil seal kindlustuses on selline kasumi marginaal sisse arvestatud, et üks täismaja või ainult katus välja maksta, pole vist vahet. Karmimaks läheb siis, kui süttib sadu miljoneid maksva sisseseadega tehas ja päästeteenistus on kindlustuspaberitesse kirjutanud kohalesaabumise ajaks 5 minutit, tegelikult selle ajaga kaks meest kohal, ruumid suitsu täis, sukelduda ei saa, temperatuur tõuseb ja jälle üks mööbli-porolooni tehas vähem!

Postitatud: 23:10, 17 05 2007
Postitas Ivo
Päästjatel puudub endiselt streigiõigus, ehkki seda taunib isegi õiguskantsler. Suvel kutsutakse jälle üks komisjon selle inimõiguste sisulise rikkumisega tutvuma. Ei ole välistatud Eesti riigi kaebamine Euroopa kohtusse.
nt. Norra päästjatel pruugib vaid ähvardada streigiga - kui muu enam ei aita ja riik tuleb neile kohe vastu.
Meil arstid ka olid valmis minema lõpuni ja üks päev enne....
Aga tuttavad kindlustusvennad muigavad selle asja peale kavalalt ja oma mõtteid ei avalda - krt. neist aru saab. Nende seal ka vanu pritsumehi muide.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 09:01, 01 10 2009
Postitas tulehull
Tere ka minu poolt.Lõunas tuli hr.Direktori postitatud kiri,milles tahetakse niigi nigelat palka veel vähendada 2-3palgata puhkuse päeva arvelt.Mina isiklikult arvan.et sellise asjaga küll nõustuda ei tohiks.Õnneks seisab kirjas,et asi toimub poolte kokkuleppel.Ärme nõustume.Edu teile.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 15:30, 16 02 2010
Postitas kalifa
Kuue koondatava päästja asemele otsitakse 2 uut kõrgepalgalist juhtkonna kummardajat!
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=191282&w=1
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=190514

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 00:11, 18 02 2010
Postitas raigo
ilusad ametinimetused :lol:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 15:42, 18 02 2010
Postitas Laaniste
kalifa kirjutas:Kuue koondatava päästja asemele otsitakse 2 uut kõrgepalgalist juhtkonna kummardajat!
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=191282&w=1


Ärme loo ekslikku muljet - Siseministeerium ei võta juurde täiendavat töötajat, vaid otsib uut inimest ametist lahkuva nõuniku asemele.
Nõuniku põhiliseks ülesandeks on esmajärjekorras uue päästeseaduse alusel kehtestavate määruste väljatöötamine. Huvilistel soovitan kandideerida.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 15:55, 18 02 2010
Postitas pritsnik
Hea põhjendus.Võiks ka kokkuhoiu teed minna ja teistele selle töö edasi suunata. Kui pritsimees peab saama, miks siis kõrgem pool ei saa?

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 19:40, 18 02 2010
Postitas Laaniste
pritsnik kirjutas:Hea põhjendus.Võiks ka kokkuhoiu teed minna ja teistele selle töö edasi suunata. Kui pritsimees peab saama, miks siis kõrgem pool ei saa?


Õige, tulebki üle vaadata, mida annab teha väiksema koosseisuga ja ka ministeerium on juba läinud kokkuhoiu teed. Selle aasta alguses koondati ministeeriumist 8 kohta http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=29164117
Samuti on koondamisi toimunud varem, lisaks veel palgakärped.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 12:00, 10 02 2011
Postitas kukekas
Tere!
Kas olete tutvunud oma esimese europalgalehega.4Kadunud on sealt selline rida nagu väljasõiduvalmidus,mis oli 150 krontsa.Läbirääkimistel lubas juhtkond et see raha liidetakse uuest aastast lisatasule.Mina isiklikult seda lisa küll oma palganumbritest välja ei lugenud.Kas jällegi tõmmati meid tillist või olen mina millestki valesti aru saanud.Kommenteerige palun kuidas teile see asi tundub.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 15:12, 11 02 2011
Postitas raigo
tagusin kroonideks palga ümber ja umbes 150 ongi palk väiksem kui enne.Ühesõnaga palk langes :twisted:

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 22:58, 11 02 2011
Postitas janark
Mulle tundub, et võrreldes eelmiste kuudega olete teinud jaanuaris vähem vahte mistõttu on teil öötundide eest makstav summa väiksem, sest öötunde on vähem. Sellega seoses ka kuutasu väiksem. Võrrelge ühesuguse vahtide arvuga kuid, siis saate võrreldavad andmed ja õige tulemuse. Vahte on see aasta mõnes kuus vähem kuna poolaasta töötundide arv on piiratud ja eelmine aasta kehtis teistsugune tööajaarvestus (22+2).

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 21:32, 12 02 2011
Postitas valuts
Ma soovitan võrrelda erinevate kuude lisatasusi liitke need kokku ja mina vähemalt sain sama summa. Seega tegelikult on koguaeg mängitud lisatasuga. Summa on üksa aga nimetused nii öelda muutunud.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 22:42, 12 02 2011
Postitas kalifa
Kõrvalt vaatajale tundub see summa väga selle kompensatsiooni moodi, mida Teile eelmisel aastal täiendavalt nende 2 valvetunni eest maksti, et Te komandost ei lahkuks. Sellel aastal siis täiendavat tasu ei maksta, sest kõik töötunnid on täielikult tasustatud ja vabad vahetused juba avaldavad mõju.

Re: Kokkuhoid päästjate arvelt!

Postitatud: 11:45, 23 02 2011
Postitas sosku
Pilt