2008 palk

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Aga kalevike, selle asemel, et niisama siin tatti pritsida, on mul sulle palju asjalikum ettepanek:
Võta kätte, leia palgaandmed. See peaks avalik info olema. Võta juhtkonna praegune palk ja lisa sinna 10%. Lisa tulemused siia ja räägi siis asjast. Praegu on see sul õhku tulistamine.
Ehk siis- sul on suurepärane võimalus öelda "siis vist selgub" asemel midagi konkreetset. Ja see pole veel kõik! Lisaks annab selline väikese vaeva nägemine su sõnadele kaalu. Tõstes sind nii keskmise Delfi tatipritsuri staatusest tõsiseltvõetavaks inimeseks.

Pluss, mis sul näiteks selle vastu on, et mina palka juurde saan? Mina küll ei nuta ja hala, kui sinu oma tõstetakse?

Sellest rääkides, tuli just selline mõte- vahetaks rollid ära. Hakkavad rotid siin käima ja halama, et kuidas pritsumeestel palk tõuseb ja nemad midagi ei saa ja et pritsumehed on lollid ja lambad ja ei saa oma tööga hakkama jne jne. Oleks ju kummaline, eks? :D
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

pritsimine tati

Postitus Postitas jaan kaera »

kulla Margusekesekene, Sa justkui ei teagi, et Kalevikene on meite ridadest ammu lahkunud, sest fanatte ja asja pärast südant valutajaid ja tõe väljaütlejaid, ei kannata ükski sunnik oma haldusalas. niipalju siis Kalevist. mis puudutab palgapoolt, siis on Sinu nn. rotid nendele lollidele, saamatutele, sm. Pihli poolt nn. hobipäästjatele, siiamaani keskmist sõrme visanud - kas nimetad tõesti 400eegust rahalisamist(eelmised reformid-palgatõusud) tõesõna palgatõusuks või arvad, see on siiani olnud nende mõnuga mõnitamine. miks arvad Sa, sinisilmselt, et nüüd rohkem antakse!? ja kui antaksegi, siis selleks ajaks kui see penn meieni jõuab, on hinnad laes ja inflatsioon õgib krooni nii, nagu rooste sööb rauda. aga edu ikka - unistamine ei kellelegi keelatud ...
ja mul on tunne - hoopis Sina oled hakanud miskipärast tatti pritsima...
me lähme rukist lõikama...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:Aga kalevike, selle asemel, et niisama siin tatti pritsida, on mul sulle palju asjalikum ettepanek:
Võta kätte, leia palgaandmed. See peaks avalik info olema. Võta juhtkonna praegune palk ja lisa sinna 10%. Lisa tulemused siia ja räägi siis asjast. Praegu on see sul õhku tulistamine.
:D
Kõigepealt võiks ikka seal lõunas selle kodulehe valmis teha ja avaliku info ka teistele välja panna, kui muidu ei oska, võta läänest õppust, ikka kõigepealt oma kohustused ja siis teisi kiruma!
Anti hea mõte ja tegin siin veidi siis arvestustööd põhimõttel, kui palju läheb päästekeskuse kontor riigile maksma ja kui palju on väärt palgas iga seal töötaja töö. Leidsin 2006. a. andmed Ida-Eesti päästekeskuse kohta ja Põhja-Eesti päästekeskuse kohta. Lisan 2007. a. palga juurdekasvuks suvalise 10% ja need andmed Ida-Eesti keskuse keskmise palga osas on järgnevad:
Juhtkond keskmine palk ~ 28000
Tuleohutus ~ 11500
Insener ~ 15000
Menetlus ~15000
Ennetus ~ 18000
Kriis ~ 11500
Raamatupidamine ~ 19000
Avalik ~ 19000
Haldus ~18000
Tehnika ~ 22000
Info-side ~ 17000
Personal ~ 19000
Planeerimine ~21000
Korrapidamisteenistuse juht ~22000
Koolitus ~18000
Komandode pealikud ~14000

Palganumber on saadud selles valdkonnas töötavate inimeste keskmise arvutamise teel. Kokku oli ligikaudne palgakulu 9 miljonit krooni.

Põhja-Eesti päästekeskuse andmed on järgnevad:
Juhtkond ~27000
Tuleohutus ~13500
Insener ~16500
Menetlus ~16500
Kriis ~15500
Ennetus ~20000
Raamatupidamine ~22000
Haldus ~21000
Hoonete haldus ~18000
Tehnika ~19000
Personal ~17500
Planeerimine ~22000
Korrapidamisteenistuse juhtkond ~22000
Koolitus ~21500
Komando pealikud ~17000

Kogu palgakulu kontori peale ~16 miljonit.
Nende numbrite arvutamisel olen lähtunud päästeametis rakendatavast keskmise printsiibist, kus kõik palgad liita ja siis inimeste arvuga jagada!

Palgataset on juhtkond osanud nende aastatega jõudsalt kasvatada, kui päästjatele paarisaja krooni kaupa juurde pandi!
Vist mäletate, kui palju sai iga päästja palgatõusu, kui 20 miljonit lisaeelarvest leiti!

Aprilli keskpaik on käes ja loodaks siis kodulehtedel leida need palgakasvu! numbrid ametnikele, millest nagu ka eelnevas juttu oli. Kas minu ennustus umbes 10% palgakasvu kohta osutus siis õigeks? Ma loodan, et ka lääs ja lõuna avalikustavad eelmise aasta ametnike palgad, nagu seaduses ette nähtud! Siis jälle natuke arvutamist ja nii mõndagi saab selgeks!
Viimati muutis kalifa, 22:53, 16 04 2008, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Seda, kui palju palganumber (see,mis taskusse tuleb)ei ütle keegi,see on saladus,Kindel on aga see,et Lõunas ületunnid kaovad.24tunnistel maks 23tundi ja12tunnistel maks 11tundi.Mis tasud veel ära kaovad seda näitab aeg.Kohtumisel Timbergi ja Klaosega ei räägitud mitte midagi konkreetset,ei räägitud ka ületundidest.Sellest räägiti paar päeva hiljem pealikele.Muide,need ületundide numbrid on kvartali kohta.See palgatõusu protsent30-40 onju ästmepalga,mitte keskmise kohta.
rax
Postitusi: 16
Liitunud: 15:07, 02 07 2006
Asukoht: PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas rax »

Ei hakka ütlema millises osakonnas n.ö töötan, aga kust need numbrid on võetud?!? Kui need peaks õiged olema, tahaks küsida kus mu puuduv 3000.- on.... Ma ei tea, mismoodi sa need numbrid saanud oled, aga tundub, et need on ka nagu need päästjate palgad, mis kunagi ajakirjanduses läbi käivad... a´la päästja saab 10 tuh pea kätte jne...
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Postitus Postitas manivald »

Kas teile siis komandos palganumbreid pole öeldud? Kätte jääb ju see summa mis öeldi miinus maksud. Rohkem maha võtta ei saa midagi. Kui Timberg ütles, et alla 9000 ei saa keegi siis arvutame välja:

9000 - 2000 = 7000 (maksuvaba tulu)
7000-st 21% (2008.a tulumaks) = 1470
9000-st 0,6% (töötuskindlustus)= 54
9000 - 1470 - 54 = 7476


7476 on see summa millest võib veel maha minna kogumispension ja muud vabatahtlikud kinnipidamised. Alla selle ei tohiks keegi KÄTTE saada aasta keskmiselt.

Vabandage kui eksin, aga mina olen niimoodi aru saanud. Ehk siis madalaima grupi päästja palk on ilmselt selline?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

rax kirjutas:Ei hakka ütlema millises osakonnas n.ö töötan, aga kust need numbrid on võetud?!? Kui need peaks õiged olema, tahaks küsida kus mu puuduv 3000.- on.... Ma ei tea, mismoodi sa need numbrid saanud oled, aga tundub, et need on ka nagu need päästjate palgad, mis kunagi ajakirjanduses läbi käivad... a´la päästja saab 10 tuh pea kätte jne...
Eks igaüks võib ka ise seda arvutada, nagu mulle soovitati!
http://www.ttpa.ee/?menuID=346
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Nüüd peaks olema kõik soovijad teadjamaks saanud ja "suur jalutuskäik" on edukalt lõppenud.
Iseloomulikult hakkavad siit oma teeneid välja tooma ka need, kes juba aastaid on saamatult eelarvest vaid sama summat suutnud kaubelda, samas oma palga igati kaasaaegsele tasemele suutnud tõsta!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=17387382
mõtetes olen veel Teiega!
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

rax-tegemist on keskmise arvutusliku palgaga,mitte sellega mis sa kätte saad.ju su kolleegid saavad rohkem ja see tõstabki sinu keskmise ka üles.tava-pritsumeeste palgaga ju sama jama.kui on suurem metsatulekahju,siis need kes seal käivad tõstavad ka teiste keskmise üles.elu on selline midagi pole teha.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

tere

Postitus Postitas jaan kaera »

tundub, et viskasin asjata veksli välja, et lähen ühe jopski juurde tasuta põrandaid värvima kui palgatõus ei ole vähemalt 500eeku. nüüd vist peangi seda tegema, sest tänast postimeest -ja a/ü tegelaste kirju lugedes-võrreldes, joonistub välja,et pritsumeeste p...e on lohku tõmmatud - saate oma alampalgaks 7500eeku ja ülejäänust pühkige suu puhtaks. mõni sent sellele lisandub, aga vist ei midagi muud märkimisväärset. foorumist on näha, et meestel on mootor maha käind - minul ka - viimane kuu on eriti pikk ja venib, just nagu vene sõjaväes dembli viimane ots.
aga ilusat saabuvat talve meile ja järgmise kuuga saabuvaid pühi.
ja jõuludeks ei pidavat ka midagi saama,eekusid ma pean silmas.
sellegipoolest õppige salmid selgeks, Jõulutaadilt saab alati kui midagi vähegi oskad...
me lähme rukist lõikama...
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

"Graafikumuutus on Kaldasauna hinnangul aga sattunud õnnelikule ajale, sest palgatõus kompenseerib lisatranspordi ja elukorralduse muutuse kulud, üht-teist jääb lisaks ka leiva peale." (EPL-i artiklist )
NO EI KOMPENSEERI IKKA KÜLL Oma napi kooliharidusega numbreid ritta pannes hakkab LEIVARAHAST puudu tulema - selle küsiks häbi maha surudes naiselt - vöist ja vorstist unistada ei tasu(kui "koerarõõm" välja arvata). Mõte "kisub karvaseks", kui vaatan 2006.a. palgaandmeid meiekandi kodulehelt ja LIIDAN "kõrgpilotaazhimeistrite" palganumbrile VEEL 8-10 PROSSE: siit ka väide - siseministri SÕNAD:" ...jah, SEE RAHA LÄHEB K Õ I K PÄÄSTJATE PALKADEKS!" EI MAKSA SI...GI!
Steven
Postitusi: 9
Liitunud: 21:39, 10 07 2007
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Steven »

Hehh! sellepeale ütleks et oled naiivitar, päästjatele peaks vähemalt see selge olema" KÕIK mis pudiseb, pudiseb ÜLEVALT - ALLA!" ja meie päästjad paraku oleme siin allpool. Mina oleks aga imestusest silmad punni ajanud kui juhtkond oleks seekordsest ( nn.mahlasest ) palgatõusust endid ilma jätnud.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Midagi konkreetset kirjutati siis alla, kus päästja palgad komandode lõikes ka ära toodud, kuidagi kokku kuivab see ministri lubamine!
http://www.sloleht.ee/index.aspx?v=foru ... 77527#form
mõtetes olen veel Teiega!
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

"Midagi konkreetset kirjutati siis alla, kus päästja palgad komandode lõikes ka ära toodud, kuidagi kokku kuivab see ministri lubamine! "
kalifa - mees annab "SÖNA", mees vötab söna (tagasi!?) - tavaline POLIITIKA(ANIDE) allak...mine - pole ju "kuiv jutt".
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Kasutan võimalust õnnitleda teid palgatõusu puhul. Palju õnne!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist