BNS pressiteade 3.02.2006

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
Vasta
toomas.rosin
Postitusi: 11
Liitunud: 12:25, 04 02 2006
Asukoht: tõrvandi
Kontakt:

BNS pressiteade 3.02.2006

Postitus Postitas toomas.rosin » 10:48, 06 02 2006

Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingu
PRESSITEADE
3. veebruar 2006

Päästjate palgatõus pole piisav

Seitsme päästeteenistuse päästjate eilsel nõupidamisel Raplas tõdesid osalejad, et päästjad teevad oma tööd meeleldi ja ei vahetaks ametit, kui vaid tasu selle raske töö eest oleks äraelamist võimaldav.

“Riik võiks nii palju lugupidamist nende töötajate vastu üles näidata, et tõstaks palka sel määral, et see töötajate rahakotis ka märgata oleks,” ütles nõupidamise kokku kutsunud Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingu (ROTAL) esimees Kalle Liivamägi. “Lubatud töötasu suurenemine 660 krooni kuus on liiga väike, see ei kata elukalliduse tõusugi.”

Päästjad ongi lahkunud töölt peamiselt palga pärast, suuremat tasu saades nad ei vahetaks elukutset, aga samas on tuletõrjujaile solvav Päästeameti asedirektori Alo Tammsalu väljend "lootusest tulevikus pritsimeeste adrenaliininäljale ja fanatismile". Ka pole päästjate hinnangul sobilik Alo Tammsalu jutt sellest, et "kui häirekeskusesse on helistatud, on kahju juba niikuinii sündinud" - milleks siis üldse tuletõrjujaid vaja on.

Järjest suurenev päästjate arvu langus põhjustab teenuse kvaliteedi halvenemise - traagiliselt lõppenud tuleõnnetuste arv ja materiaalne kahju ongi viimastel kuudel suurenenud.

Nõupidamisel osalenud toetavad päästeteenistuse seaduse eelnõus päästetöötaja miinimumpalga sidumist vabariigi keskmise palgaga. Päästetöötaja põhipalga osa töötasust peaks olema 80 %, praegu on see umbes 40 %. Koosolekul leiti ka, et kavandatav osade päästjate viimine koduvalvesse pikendab päästeauto õnnetuspaika jõudmise aja 40 minutile.

Nõupidamisel lepiti kokku, et ametiühing esitab 4 inimest Päästeameti poolt moodustavasse
edasise tegevuse ja töötasustamise töörühma.

ROTALi esimees
Kalle Liivamägi
66 12 393, 52 500 63
kas nüüd või mitte kunagi

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist