Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas kalifa »

Õigust räägid, olen kogenud selles foorumis teksti kadumist ja seepärast ei saa pikalt mõtteid sättida!
Olen vist ainus endine arvamusliider siin foorumis, kes soovis veel kirjutada, siit siis see "lasteaia" jutt, kõk teised on hetkeolukorda mõistnud ja loobunud- praeguse seisu juures ei ole näha jõudu, mis sunniks juhtkonda mõtlema pika vahetuse teemadel, sest päästeteenistuses on valdavad sõjaväelised juhtimismeetodid, kes kuuletub, see hea päästja, kellel oma arvamus, selle peale vaadatakse viltu- selline on "k---ede" juhtimisstiil ja paraku on paljud teisitimõtlejad lahkunud erinevatelt tasanditelt või loobunud mõttetust tuuleveskitega võitlemisest!
Palju on lastud nõudeid allapoole: loobutud kaugemate maakohtade kaitsest, nüüd veel ka minimaalse väljasõidu nõudest- kõik vahendid on ju lubatud, peaasi, et juhtkond saaks kontoris muretut elu nautida, sest keegi neilt ju vastutust oma otsuste eest ei suuda nõuda!
Kindlasti ei saa siin foorumis kirjutada kõigest, mis teada või igapäevaselt mõtteisse tuleb, sest see võib kahjustada kustutajate olukorda!
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas Andreas.R »

Veelkord juba "Viidetes" välja toodud arvamusartikkel:

http://www.24tundi.ee/?id=88216

Kuna mul puudub majapidamises televiisor ja ka interneti ühendus on seoses tema mobiilsusega suures osas sõltuv ilmastikust - külmaga teatavasti "lainetab" paremini - reageerin nimetatud artiklile väikese viivitusega... :roll:

On tõesti aeg peeglisse vaadata! Ja see ärahirmutatud ja längus õlgadega vennike kes sealt hädise näoga vastu vaatab ongi tänase Eesti lihtne tõrjuja-päästja. On ikka piinlik küll, et teised peavad meie eest seisma! Mida ja miks siis me kardame? Mõnigi kommentaator on siin maininud, et mehed kardavad töökoha pärast ja seega valmis aina sügavamalt küürutama... Vaadake nüüd asjale ikka kaine pilguga - ei ole ju 24h tagasisoovimine mitte mäss kehtiva korra vastu vaid konstruktiivne lahenduse otsimine tekkinud raskes (kogu riigi jaoks) majanduslikus olukorras... Kaas kirjutab:"...Aga kuna enamik päästjaid on tööl eelkõige ausast ja siirast soovist inimesi päästa, siis väga suurt nurinat ei kostunud." Õige! Ja, et meie tööl käimine ei olekski tasustatud vaid gallupites peegelduva rahva tänuga tuleks 24h graafikule tagasimineku põhjenduseks välja tuua kõik, nii majanduslikud, füüsilist ja vaimset tervist ruineerivad, emotsionaalsed ja muud põhjendused ning need otsustajatele esitada... Initsiatiiv peab tulema ikka meie keskelt - ajakirjanik ei saa palju rohkem teha kui teemat üleval hoida ja selle eest talle juba ette aitähh! Selge on see, et meie leerist on kellegi poolt see teema talle hambusse torgatud - ka selline teguviis väärib kiitust! Nagu kalifa kirjutas vb. ei olegi õige alati siin kõiki kaarte lauale lüüa - midagi võiks ka varrukas varuks olla...

Hmm? Erapäästekomando? Kunagi vaagisin võimalust kas päästesüsteemi süstemaatilise nõrgestamise taga ei ole mitte kellegi erastamishuvi aga majanduslanguse perioodil sellist varianti väga ei usu... Aga erapäästekomando? Selleteemalist minu mõttearendust soovitan lugeda vabatahtlike rubriigi alt... :wink:
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas kalifa »

Tublid Pirita mehed, kes julgesid rääkida!
Ma arvan, et siseministril pole päästeala eriti soosingus, siit siis järeldused politseiga võrdluses.
mõtetes olen veel Teiega!
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas vanapEEr »

Kahjuks ei jää ka päästjad ilma kärppeta, olen selles väga kindel. Arusaamatu on, et näiteks pääasteameti enda palgakärped silutakse osavalt igaastase palgatõusuga ja reaalselt ei mõju kärped nii valusalt kui teenistustes. Kuradi "huvitav" on kõrvalt vaadata...

Huvitav arusaamine, et 24 tunnise vahetuse taastamine on päästev "oksake".

Kuigi vastavalt hetkeolukorrale võib sellest isegi lühiajaliselt kasu olla. 24 tundi tööl ja ülejäänud aeg teises/kolmandas kohas tööl olla ja "kriis" üle elada.

Päästeteenuse kvaliteeti ei muuda 12 ega 24 tunnine kvaliteet (kuigi 12 tunnisel on suurem eelis) vaid inimesed, kes seda teenust reaalselt pakuvad.

Kas olete valmis seda pakkuma?

Jätke hala, et töötingimused halvad, 12 tunnine vahetus, palka pole, kärbitakse jne.

Eesti tööturul on alati vaja oskajaid ja nutikaid töömehi...
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas tulehull »

Ma arvan,et meie palkade kärpimime ei ole päris nii lihtne,kuna meil on kollektiivleping,mida ühepoolselt muuta pole võimalik.Tahaks loota,et ROTALi esimees hr Li ivamägi nii lihtsalt alla ei anna.
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas pealikk »

Postimees kirjutas:Siseminister Jüri Pihl ütles, et tõenäoliselt peab vähendama ka päästjate ja politseinike palka, kuid kõik väljakäidud ettepanekud peavad saama koalitsioonipartnerite nõusoleku. :evil:
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas Siim »

Ma ei tea kas Te Päästeameti dokumendiregistrit loete aga pakkuda on üks fail: http://www.rescue.ee/5163:34636437_81963 , "Palgakärped (-8%) jõustatakse
alates 1.juulist."
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas janark »

Selle sama dokumendi sisu tehti täna teatavaks kõigile Lääne-Eesti komandopealikele peadirektori poolt, seega kahtlust enam pole.
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas raigo »

muidugi kärbivad =D>
112
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Kas oskab keegi öelda kui suur on juba meie palgakärbe olnud?
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Kas "kärbivad" ka meie palka...?

Postitus Postitas Raido Haas »

Ületundide mitte tasustamise ja 8% astmepalga kärbe ca. 20% lisaks võib siia arvestada suurenenud maksu ja aktsiisikulu mis selle arvu veel suuremaks teeb.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline