"palk" 2013-l aastal→ ja 2014 a

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas tulepoiss »

Seadusest?
Saan täitsa aru mis sa sellega silmas pidasid,aga seadust rakendatakse meil eesti vabariigis vaid siis kui on vaja meid karistada,seni aga öeldakse meile et teeme nii nagu ülemustele meelepärasem.
Kes teeb muidugi ja kes mitte! :lol:
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas tulepoiss »

Ei teagi kas see siia rubriiki sobib,aga oi üllatust minu meelest.
Eile asus ametisse uus direktor meil,ja samal päeval tuli komandopealikule korraldus muuta ümber juba kinnitatud aprillikuu graafik,nimelt vaja vahetusi vähemaks võtta.
Põhjuseks ma ise arvan ja see tõesti puhtalt minu arvamus et amet ei peaks jumala eest veidikenegi meestele ületundide eest juuli kuus maksma.
Samas ati täna tutvumiseks uus sisekorraeeskiri,ja seal punkt 14.3 ütleb ilusti et graafikut tohib muuta kokkuleppel töötajatega,milleks sellist asja sinna siis pldse kirjutada,kui meid,tõrjujaid ja meeskonnavanemaid ei peeta nagu kellekski,selline mulje vähemalt.
Ja huvitav ka see et täna hommiku televisioomis mainis uus direktor kolme põhilist prioriteeti ja kolmas neist oli elupäästevõimekuse,tõstmine ja tagamine,aga eelpool kirjeldatud vahetuste vähendamisega on nüüd ka päris mitu kahemehe vahetust meil aprillis,
Minul veidi arusaamatu,miks räägitakse meedias näiteks üht kui tegelikkus on hoopis muu.
Kas foorumi külastajatest on veel kellelgi selliseid kogemusi viimaste päevade jooksul olnud?
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas mrali »

Eelmainitud Tammearu esinemine eilses Terevisioonis ka lingina: http://etv.err.ee/index.php?05629907&video=7398
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas raigo »

mrali kirjutas:Eelmainitud Tammearu esinemine eilses Terevisioonis ka lingina: http://etv.err.ee/index.php?05629907&video=7398
2. tööpäeval juba esimesed korralikud "plussid" kirjas MEIE uuel juhil :twisted: Palgast on liiga palju räägitud ja 500 eest tulevad tööle küll :roll:

Way to go...
112
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas Doktor »

tulepoiss kirjutas:Ei teagi kas see siia rubriiki sobib,aga oi üllatust minu meelest.
Eile asus ametisse uus direktor meil,ja samal päeval tuli komandopealikule korraldus muuta ümber juba kinnitatud aprillikuu graafik,nimelt vaja vahetusi vähemaks võtta.
Põhjuseks ma ise arvan ja see tõesti puhtalt minu arvamus et amet ei peaks jumala eest veidikenegi meestele ületundide eest juuli kuus maksma.
Samas ati täna tutvumiseks uus sisekorraeeskiri,ja seal punkt 14.3 ütleb ilusti et graafikut tohib muuta kokkuleppel töötajatega,milleks sellist asja sinna siis pldse kirjutada,kui meid,tõrjujaid ja meeskonnavanemaid ei peeta nagu kellekski,selline mulje vähemalt.
Ja huvitav ka see et täna hommiku televisioomis mainis uus direktor kolme põhilist prioriteeti ja kolmas neist oli elupäästevõimekuse,tõstmine ja tagamine,aga eelpool kirjeldatud vahetuste vähendamisega on nüüd ka päris mitu kahemehe vahetust meil aprillis,
Minul veidi arusaamatu,miks räägitakse meedias näiteks üht kui tegelikkus on hoopis muu.
Kas foorumi külastajatest on veel kellelgi selliseid kogemusi viimaste päevade jooksul olnud?
Seleta palun lähemalt. Pritsimeestel on tööleping. Tööleping sõlmitakse ühe täiskoormusega koha peale. Täiskoormus on keskmiselt 168 töötundi ühes kuus või 40h töötundi nädalas. See jaotatakse siis valvevahetusteks. Kui kellegil on lepingus kirjas olevast vähem töötunde, siis palka peab ikka maksma. Ja kui rohkem, siis tuleb ületunnitasu maksta. Mida vähemaks võeti ja järsku saad ka numbrid ära tuua?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas tulepoiss »

Vabandan kui ei väljendanud end selgelt.
Tean et tõrjujad töölepinguga,aga asi selles,et ületunde tekib kuna kõik kohad pole komplekteeritud,aasta alguses öeldi et ületunnid võivad tekkida(rohkem kui eelmine aasta kus poolaasta lubatud norm oli vist 11 ületundi,kui ma õieti mäletan),peamine et oleks tagatud elupäästevõimekus komandos.
Ja kuni 2 aprillini see asi toimis ja meestel oli tekkinud loomulikult ületunde,aga siis tuli korraldus et aprillis ei tohi olla et saaks poolaastaks miinimumini need tunnid jälle ja seega tegigi komandopealik graafiku ümber,mis puudutas nii tõrjujaid kui meeskonnavanemaid.
Minul isiklikult oli vähe,enne üleeilset graafiku muutmist vaid 16 ületundi poolaasta lõikes ja nüüd peale graafiku muutmist on hetkeseisuga miinus16 tundi.
Mis klihtsalt tekitas nördimust,et suuresti rõhutatud elupäästevõimekus pole vist enam nii kõrges hinnas ülevalt poolt vaadatuna kui see et jumala eest ei peaks meestele maksma ületundide eest.
Seoses graafiku ümber tegemisega on nüüd pea kümme 2 vahti aprilli kuus ja kuna ees veel mai ja juuni siis saabki kenasti ületunnid meestel kui just mitte nulli siis lubatud miinimumini kindlasti viidud.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas Doktor »

tulepoiss kirjutas:Vabandan kui ei väljendanud end selgelt.
Tean et tõrjujad töölepinguga,aga asi selles,et ületunde tekib kuna kõik kohad pole komplekteeritud,aasta alguses öeldi et ületunnid võivad tekkida(rohkem kui eelmine aasta kus poolaasta lubatud norm oli vist 11 ületundi,kui ma õieti mäletan),peamine et oleks tagatud elupäästevõimekus komandos.
Ja kuni 2 aprillini see asi toimis ja meestel oli tekkinud loomulikult ületunde,aga siis tuli korraldus et aprillis ei tohi olla et saaks poolaastaks miinimumini need tunnid jälle ja seega tegigi komandopealik graafiku ümber,mis puudutas nii tõrjujaid kui meeskonnavanemaid.
Minul isiklikult oli vähe,enne üleeilset graafiku muutmist vaid 16 ületundi poolaasta lõikes ja nüüd peale graafiku muutmist on hetkeseisuga miinus16 tundi.
Mis klihtsalt tekitas nördimust,et suuresti rõhutatud elupäästevõimekus pole vist enam nii kõrges hinnas ülevalt poolt vaadatuna kui see et jumala eest ei peaks meestele maksma ületundide eest.
Seoses graafiku ümber tegemisega on nüüd pea kümme 2 vahti aprilli kuus ja kuna ees veel mai ja juuni siis saabki kenasti ületunnid meestel kui just mitte nulli siis lubatud miinimumini kindlasti viidud.
Saan nüüd aru, millest jutt. Pead ei või ma anda, aga juhtkonna mõte käib ilmselt niimoodi.
  • Ületund on tööõiguslikult korrapäratu nähe. St tööandja (päästeteenistus) saab ületunde nõuda väga piiratud juhtudel. Peamiselt kahju ärahoidmiseks. Ehkki tööandja võib salamisi teatud koguse ületunde planeerida ei saa töövõtja (tuletõrjuja) nõuda ületunde.
  • Samas saavad päästeteenistus ja tuletõrjuja leppida kokku, et tuletõrjuja teeb mingil ajaperioodil vajadusel ületunde. NB! Ületunnitööleping tuleb teha kirjalikult. See lisandub töölepingule. Tuletõrjuja, kes teeb ületunnitööd suulise lepingu alusel käitub valesti, sest parimate Eesti traditsioonide järgi nöögitakse suulise lepingu alusel töötajat igati. Ma olen haiglates väga palju näinud olukorda, kus summeeritud tööajaarvestusega lihtsalt ületunde peidetakse. Päästeteenistus pole kahjuks erand.
  • Kui selline leping on tehtud ja mõlemapoolne nõusolek ületundide osas olemas esitab teenistus järgmiseks kuuks pakkumise. Komandoülem koostab graafiku ja edastab selle graafiku allkirjaga kinnitatult tuletõrjujatele. Kui selline dokument on esitatud, siis seda saab muuta kokkuleppel. Allkirjastatud graafiku esitamine on muuseas tööandjale kohustuslik.
  • Ükski päästja ei ole kohustatud regulaarselt ületunde tegema.
Pika jutu kokkuvõte on see, et kuniks tööandja esindaja, ehk päästeteenistuse mõistes komandoülem, pole allkirjastatud graafikut välja andnud, võib kõike muuta. Millise mulje jätab tööandjast pidev edasi ja tagasi võbelemine on muidugi iseküsimus.

Saan aru, et muretsed päästeenistuse valmisoleku pärast. Lühidalt, ära muretse. Sa ei saa midagi muuta ja endale selletõttu maohaavu tekitada pole ka nagu mõtet. :YMSIGH:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas raigo »

tulepoiss kirjutas:Ei teagi kas see siia rubriiki sobib,aga oi üllatust minu meelest.
Eile asus ametisse uus direktor meil,ja samal päeval tuli komandopealikule korraldus muuta ümber juba kinnitatud aprillikuu graafik,nimelt vaja vahetusi vähemaks võtta.
Põhjuseks ma ise arvan ja see tõesti puhtalt minu arvamus et amet ei peaks jumala eest veidikenegi meestele ületundide eest juuli kuus maksma.
Samas ati täna tutvumiseks uus sisekorraeeskiri,ja seal punkt 14.3 ütleb ilusti et graafikut tohib muuta kokkuleppel töötajatega,milleks sellist asja sinna siis pldse kirjutada,kui meid,tõrjujaid ja meeskonnavanemaid ei peeta nagu kellekski,selline mulje vähemalt.
Ja huvitav ka see et täna hommiku televisioomis mainis uus direktor kolme põhilist prioriteeti ja kolmas neist oli elupäästevõimekuse,tõstmine ja tagamine,aga eelpool kirjeldatud vahetuste vähendamisega on nüüd ka päris mitu kahemehe vahetust meil aprillis,
Minul veidi arusaamatu,miks räägitakse meedias näiteks üht kui tegelikkus on hoopis muu.
Kas foorumi külastajatest on veel kellelgi selliseid kogemusi viimaste päevade jooksul olnud?
Ilma päästja nõusolekuta ei saa kinnitatud graafikut muuta.
Uus sisekorraeeskiri
12.1Tööajagraafik koostatakse vähemalt iga kalendrikuu kohta. Tööajagraafik järgneva kalendrikuu kohta tehakse teenistujale teatavaks hiljemalt 10 (kümme) kalendripäeva enne uue kalendrikuu algust ning pannakse päästekomandodes, korrapidamisgruppides ja pommigruppides üles selleks kokkulepitud kohta. Vahetul juhil on kokkuleppel teenistujatega õigus jooksva kuu tööajagraafikut muuta. Jooksva kuu tööajagraafikus tehtud muudatusest teavitab vahetu juht asjaosalisi teenistujaid koheselt.
112
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas tulepoiss »

Selles see asi nagu ongi,et muudeti nagu ilma meilt kelleltki küsimata ja teisel päeval pannakse nagu uus sisekorra eeskiri ette et lugege läbi ja allkirjastage,kuigi isegi see graafiku muudatus oli juba juhtkonna poolne sisekorra eeskirjade rikkumine minu meelest.
Ei teagi kohe mis siis saab kui jätta näiteks alla kirjutamata seni kuni algne graafik tagasi käibele pannakse. :oops:
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas Doktor »

tulepoiss kirjutas:Selles see asi nagu ongi,et muudeti nagu ilma meilt kelleltki küsimata ja teisel päeval pannakse nagu uus sisekorra eeskiri ette et lugege läbi ja allkirjastage,kuigi isegi see graafiku muudatus oli juba juhtkonna poolne sisekorra eeskirjade rikkumine minu meelest.
Ei teagi kohe mis siis saab kui jätta näiteks alla kirjutamata seni kuni algne graafik tagasi käibele pannakse. :oops:
Küsimus on, palju sa viitsid protsessida? Aga kui sul igav on, siis esita juhtkonnale küsimus. Tee selline väike ja väga viisakas kiri ja mööna igati, et sa võid valesti aru saada, aga tahad siiski teada jne. Vaata, mis nad vastavad.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal

Postitus Postitas mrali »

Tänases EPL-is ka Timbergi pikk intervjuu rahade ja päästeökonoomika teemal.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal→ ja 2014 a

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal→ ja 2014 a

Postitus Postitas raigo »

"palgatõus" :lol: . Mõnitamine jätkub aastast aastasse...
112
real
Postitusi: 31
Liitunud: 15:26, 18 11 2007
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal→ ja 2014 a

Postitus Postitas real »

Minu põhipalk on praegu 528 eur. Viimasel palgalehel öötöö on 42 eur.
Palgatõusu lubatakse mulle kui kutseharidusega päästjale 5%. Põhipalgale lisandub niisiis 27 eur.
Kuna aga öötöö sulatatakse põhipalga sisse, siis 42-27= 15 eurot minu brutopalk langeb.
Kuidas saab seda nimetada palgatõusuks?
Kas keegi teab, millised 1. grupi komandod on elupäästevõimekusega?
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: "palk" 2013-l aastal→ ja 2014 a

Postitus Postitas kert. »

real kirjutas:Kuidas saab seda nimetada palgatõusuks?
Kui sa nüüd uuesti loeksid seda 2014 palka puudutavat kirja, mis kõigile saadeti, siis leiad sealt:
* I grupi elupäästevõimekusega komandodes kutseharidusega päästjate palk, kellele tagatakse palgakasv 13,5 %
* I grupi elupäästevõimekusega komandode (kutsehariduseta) päästjate, meeskonnavanemate ja komandopealike töötasu tõuseb 10%

Selle protsendi liidad oma brutopalgale (põhipalk+öötöö) ja saadki sarnase numbri, nagu kirjas.
real kirjutas:Kas keegi teab, millised 1. grupi komandod on elupäästevõimekusega?
Peadirektori sõnul hetkel kõik peale Järvakandi.
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist