Kas teenistus sisemin. asendab ajateenistuse?

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
Suletud
Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Kas teenistus sisemin. asendab ajateenistuse?

Postitus Postitas Doktor » 10:42, 31 03 2006

Siseministeeriumi töötajad on jõudnud järeldusele, et krooniline personalipuudus piirivalves, politseis ja päästetenistuses on tingitud sellest, et kutid peavad enne tööle tulekut ajateenistusse minema. :shock: :shock: :shock: ](*,) ](*,) ](*,)

Sõnad saavad otsa. Kui võtta ja lugeda eelnõud, siis selleks, et ajateenistuses "pääseda" pead töötama / õppima kokku 9 aastat ehk siis 18. a. kuni 27. a. Kui politsei, piirvalve ja päästeteenistuse palkade peale mõelda, siis ma enne olen aasta teenistuses kui 4500 krooni peale tulen. Tundub, et hoolimata siseministri sõnadest ei saa vähemalt osa selle ametkonna esindajaid aru, et 4500 krooni kuus ei ole just suur motivaator. Miks ometi tegeletakse asendustegevustega. Arvan ka, et vaatamata sõnadele ei tegeleta tegelikult palgaprobleemide lahendamisega, vaid püütakse ikka mingit muud teed minna.

Asjal on muidugi ka rahvaarvust tulenev alatoon. Rahvaarv väheneb jätkuvalt ja "hingepüüdmisega" tuleb juba varakult tegeldeda, et valdavalt mehi vajavad ametkonnad 10- 15. a. üldse töötaksid. Kuid seda saab hea palgaga ka teha või mis...

Eelnõu ise asub siin

Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist