1. leht 1-st

Abiteenistuja...?

Postitatud: 17:31, 21 08 2006
Postitas ruudolf06
mehed on kellegil aimu mis asi on töölepingus kirjutatud abiteenistuja nimetusega töökoht.ei leia sellele ühestki kehtivast õigusaktist vastust.kui keegi teab mis õigused ja kohustused sellise nimetusega kaasnevad ja millise astmepalga alla ta käib.samuti kas sellise nimetusega ei kaasne tööloldud aastate (päästetööl)arvestamine 1-1ele.töökaitses ei teadnud küll sellisest asjast keegi midagi.

abiteenistuja

Postitatud: 15:35, 22 08 2006
Postitas Margo Klaos
Abiteenistujate staatus on reguleeritud "Avaliku teenistuse seadusega" ja abiteenistujateks on ametiasutustes need avalikud teenistujad, kes töötavad töölepingu alusel. Seega kõik need, kes ei ole Avaliku teenistuse seaduse mõistes ametnikud.
Seaduses on need paragrahvid 4, 5 ja 7, kus abiteenistuja mõiste regulatsioon kirjas on.
Kohustuste ja õiguste osas laienevad abiteenistujale kõik avaliku teenistuse seaduse sätted sedavõrd, kui töölepinguseadus neid teisiti ei käsitle. Aastaid arvestatakse ikka samal põhimõttel kõigi teistega. Peamiselt reguleerib abiteenistujate teenistust siiski töölepingu seadus.
Palgaastmeid ja ametinimetusi reguleerib veelgi detailsemalt "Riigiteenistujate ametinimetuste ja palgaastmestiku seadus" ja sellest paragrahv 7 nimetab ka päästjat, kes kuulub oskus- ja käsitööliste gruppi. Selles grupis on võimalikud palgaastmed paragrahv 11 alusel eriti keerukate erialatööde puhul 9 - 19.

Abiteenistuja nimetus on küll kummaline, kuid ega nimi tegijat riku. Need muudatused toimusid juba tegelikult 1,5 aastat tagasi, kui päästeteenistus maavalitsuste hallatavast asutusest Päästeameti kohalikuks asutuseks muutus. Kõikjal ei olnud formaalselt neid muudatusi töölepingutesse sisse kirjutatud.

Postitatud: 23:46, 22 08 2006
Postitas ruudolf06
aitäh vastuse eest.vot selliselt peakski olema vastused lihttöötajate küsimustele ülemuste poolt-lihtsad ja selged.