p. 10.4 ja p. 8.3.1

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

p. 10.4 ja p. 8.3.1

Postitus Postitas Doktor »

Alustuseks natukene taustast. Enne ühtse päästekeskuse moodustamist tasustati Tartumaal ka aega, mis kulus vahtkonna vastuvõtmisele. See aeg algas 7:45 ja lõppes 8:00. Päästekeskuse moodustamisega selline töötasu maksmine lõpetati. Iseenesest on see õige kuna Töö- ja puhkeaja seaduse järgi võib ühe valve pikkuseks olla maksimaalselt 24 tundi. Kuid Lõuna- Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhendi p. 7.14.1 järgi pean ma ikkagi olema kohal 7:45. Seda ajavahemiku nüüd ei tasustata.

Kuna ei mu oma tarkus ega ka Komandoülema ega ka ametiühingu oma mind ei aidanud pöördusin Lõuna- Eesti Päästekeskuse juristi poole ja palusin selgitust. Kokkuvõtvalt soovisin teada, mis ajaga on tegemist Töö- ja puhkeaja seaduse mõttes ajavahemikus 7:45-7:55 kui ma pean tegelema valveteenistuse üleandmise/vastuvõtmisega. Vastuse ma sain, kus muuhulgas oli öeldud, et see ajavahemik ei lähe oma olemuselt Töö- ja puhkeaja seaduse alla ja on soovitusliku iseloomuga. Igati loogiline, sest §15 lg.3 p.3 ütleb, et päästeteenistuja valvevahetuse pikkus võib olla kuni 24 tundi. Seega ei saa päästja tööaeg olla 24 tundi ja 15 minutit pikk. Seega ei ole see tööaeg kuna Töö- ja puhkeaja seaduse §2 lg.1 ütleb: tööaeg on seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepingu või poolte kokkuleppega määratud aeg, mille kestel töötaja on kohustatud täitma oma tööülesandeid, alludes tööandja juhtimisele ja kontrollile. Kui minu tööandja ikka eeldab, et ma pean 7:45 komandos olema, siis on see tööaeg kuna ma allun tema juhtimisele ja kontrollile.

Eelpool viidatud valveteenistuse töökorralduse juhendis ei ole sõnagagi viidatud, et 7:45 komandosse jõudmine on soovituslik. Kasutatud on käskivat kõneviisi, mis ei jäta võimalusi kahepidiseks tõlgendamiseks. Kui p. 7.14.1 oleks sõnastatud selgelt soovituslikuna ei peaks praegu siin kõnelema.

Praegusel kujul sõnastatuna eirab p. 7.14.1 selgelt Töö- ja puhkeaja seadust. Kui kedagi tabab selle punti alusel määrtatud distsiplinaarkaristus on see karistus ebaseaduslik.

Pritsumajas on palju kirjutatud seadusi. Hingamisaparaadirõhud, väljasõiduaeg jms. Ja on seal ka kirjutamata seadused, mida minu isikliku kogemuse alusel järgitakse märksa punktuaalsemalt kui paberile kirjutatut. Kõige muu hulgas on selles kirjutamata seadusekogus kirjas, et vahetuse alguseks on masin kontrollitud ja roobad üll. Ei ole kombeks lohiseda rivistusele tänavariietes ja vöö üle õla. Säärased „seadused” on ainult meeskonnatööna toimivates ametites (ka nt. politseis, sõjaväes) levinud ja neid tunnustatakse üldiselt. Ei ole vajadust korraldada selliseid valdkondi täiendavate regulatsioonidega. See ei teeni head eesmärki.
Viimati muutis Doktor, 10:01, 01 10 2006, muudetud 1 kord kokku.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Tundub, et ma ei sõnastanud oma kirjutise eesmärki selgelt. Ma teen ettepaneku muuta ära see ebaseaduslik punkt. Palun nii Lõuna- Eesti Päästekeskuse kui Päästeamet asjaomastel ametnikel veelkord lugeda eespool nimetatud õigusakte ning jään lootma, et Te mõistate kirjeldatud vastuolu ja viite Lõuna- Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhendisse sisse vajalikud muudatused.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Tõenäoliselt on sinu kasutuses jätkuvalt mingi projekt, millele pidevalt viidata. Lõuna-Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhend on kinnitatud 17.08.06 käskkirjaga nr 178 ning selles ei ole olemas sellist punkti nagu 7.14.1, millele viitad. Seega ei saa täpselt aru, mille muutmisest sa ikkagi huvitatud oled.
Punktid 8.3 ja 10.4 sisaldavad infot, et 7.45 - 7.55 on ettevalmistuse aeg valveteenistuse üleandmiseks-vastuvõtmiseks. See on aeg, mille eesmärgiks on tagada päästemeeskonna operatiivne valmisolek reageerimaks päästetöödele alates kell 8.00. Selle aja jooksul ei täideta töölepingus kokkulepitud ülesandeid (päästetöödel osalemine, õppetöö, tehnika hooldus jne), vaid valmistutakse selleks. Sel ajal ei alluta töölepinguseaduse mõistes tööandja juhtimisele, vaid kontrollitakse eelmise meeskonna poolt üleantava varustuse komplektsust jne ning valmistutakse tööülesannete täitmiseks. Aeg on dokumentaalselt fikseeritud seetõttu, et see ei ole olemuselt üksikisiku, vaid meeskonnakeskne.
NB! Need kirjutamata seadused, millele viitad, ei ole kunagi olnud kirjutamata seadused, vaid tulenevad juba ajalooliselt erinevatest määrustikest ning saanud osaks organisatsioonikultuurist.

Margo Klaos
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Tõenäoliselt on sinu kasutuses jätkuvalt mingi projekt, millele pidevalt viidata.
Kui Te peate silmas, et mul on kuskil keegi pahatahtlik nõuandja, siis te eksite. See viiteiskümne minuti saaga oli üleval juba enne kui H. Toomla on juhtnöörid saatis. Tõsi, seda arutati ainult maakonna siseselt.
Lõuna-Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhend on kinnitatud 17.08.06 käskkirjaga nr 178 ning selles ei ole olemas sellist punkti nagu 7.14.1, millele viitad. Seega ei saa täpselt aru, mille muutmisest sa ikkagi huvitatud oled.
Üks punkt millega lõpuks nõus olen. Kuna Te väitsite, et sellist punkti ei ole, hakkasin mõtlema, et kuidas nii. Minu käes on dokument sellise punktiga. Välja mõtlesin, reedel käisin Tartumaa Päästeosakonnas ja mulle anti originaali koopia kus tõesti sellist punkti ei ole. Ilmselt on Lõuna- Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhendi Päästeametis kinnitamata versiooni levitatud e- postiga ning oletatavasti on teatava "pisipehme" kontoritarkvara erinevate versioonide ühildumatuse tõttu ära muutunud dokumenis olevate punktide numeratsioon.

Allpool siis väiksed parandused
Viimati muutis Doktor, 09:59, 01 10 2006, muudetud 1 kord kokku.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Järgneb õigete punktidega versioon

Alustuseks natukene taustast. Enne ühtse päästekeskuse moodustamist tasustati Tartumaal ka aega, mis kulus vahtkonna vastuvõtmisele. See aeg algas 7:45 ja lõppes 8:00. Päästekeskuse moodustamisega selline töötasu maksmine lõpetati. Iseenesest on see õige kuna Töö- ja puhkeaja seaduse järgi võib ühe valve pikkuseks olla maksimaalselt 24 tundi. Kuid Lõuna- Eesti Päästekeskuse valveteenistuse töökorralduse juhendi punktide 10.4 ja 8.3.1 järgi pean ma ikkagi olema kohal 7:45. Seda ajavahemiku nüüd ei tasustata.

Kuna ei mu oma tarkus ega ka Komandoülema ega ka ametiühingu oma mind ei aidanud pöördusin Lõuna- Eesti Päästekeskuse juristi poole ja palusin selgitust. Kokkuvõtvalt soovisin teada, mis ajaga on tegemist Töö- ja puhkeaja seaduse mõttes ajavahemikus 7:45-7:55 kui ma pean tegelema valveteenistuse üleandmise/vastuvõtmisega. Vastuse ma sain, kus muuhulgas oli öeldud, et see ajavahemik ei lähe oma olemuselt Töö- ja puhkeaja seaduse alla ja on soovitusliku iseloomuga. Igati loogiline, sest §15 lg.3 p.3 ütleb, et päästeteenistuja valvevahetuse pikkus võib olla kuni 24 tundi. Seega ei saa päästja tööaeg olla 24 tundi ja 15 minutit pikk. Seega ei ole see tööaeg kuna Töö- ja puhkeaja seaduse §2 lg.1 ütleb: tööaeg on seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepingu või poolte kokkuleppega määratud aeg, mille kestel töötaja on kohustatud täitma oma tööülesandeid, alludes tööandja juhtimisele ja kontrollile. Kui minu tööandja ikka eeldab, et ma pean 7:45 komandos olema, siis on see tööaeg kuna ma allun tema juhtimisele ja kontrollile.

Eelpool viidatud valveteenistuse töökorralduse juhendis ei ole sõnagagi viidatud, et 7:45 komandosse jõudmine on soovituslik. Kasutatud on käskivat kõneviisi, mis ei jäta võimalusi kahepidiseks tõlgendamiseks. Kui punktid 10.4 ja 8.3.1 oleks sõnastatud selgelt soovituslikuna ei peaks praegu siin kõnelema.

Praegusel kujul sõnastatuna eiravad punktide 10.4 ja 8.3.1 selgelt Töö- ja puhkeaja seadust. Kui kedagi tabab selle punti alusel määrtatud distsiplinaarkaristus on see karistus ebaseaduslik.

Pritsumajas on palju kirjutatud seadusi. Hingamisaparaadirõhud, väljasõiduaeg jms. Ja on seal ka kirjutamata seadused, mida minu isikliku kogemuse alusel järgitakse märksa punktuaalsemalt kui paberile kirjutatut. Kõige muu hulgas on selles kirjutamata seadusekogus kirjas, et vahetuse alguseks on masin kontrollitud ja roobad üll. Ei ole kombeks lohiseda rivistusele tänavariietes ja vöö üle õla. Säärased „seadused” on ainult meeskonnatööna toimivates ametites (ka nt. politseis, sõjaväes) levinud ja neid tunnustatakse üldiselt. Ei ole vajadust korraldada selliseid valdkondi täiendavate regulatsioonidega. See ei teeni head eesmärki.

Olen kõigile vastajatele tänulik, et minu tarvis aega leidsite. Tikk räästasse ja edukat teenistust Teile kõigile :)
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Juhused, kus uus karmiloomuline kutse tuleb enne 08.00'i ja reageerib juba komplekteeritud uus valvevahetus ei tule kellegi kahjuks, vana vahetus saab kiiremini minema, ja uuel ei ole sellest sooja ega külma......

ehk siis kui tegelikult mõelda tegemisi, mis on vanal vahil ees- teine töökoht jms. ei ole selline varajane saabumine kellelegi kahjuks.....

ja kes ei taha varem saabuda võib ju tegelikult kuskil end peita kuni on 08.00 toimuv rivistus (ei tea kahjuks kui palju ja kas seda ka kasutatakse)siis peaks ju kõik minutipealt kohal olema või mis??
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Doktor! Kui sa tsiteerid minu teksti, siis ära jaota ühte mõtet kaheks. Projekti all pidasin silmas valveteenistuse töökorralduse projekti, millest sul ilmselt ei olnud kommenteerimisel kinnitatud lõplikku versiooni, vaid "projekt". Ülejäänu osas loodan, et olen ammendavad vastused andnud.
Tartumaa PT tegelikult ei maksnud ju selle 15 minuti eest. Tegemist oli Tartu keskkomando jonnijatele järgiandmisega, "tänu" kellele kirjutati igal kuul 2 tundi töögraafikusse juurde, kuna Tartu oli ainuke, kus nende nn kirjutamata seaduste täitmist ei suudetud rahumeelselt tagada. Mujal komandodes on kõik aru saanud, et kell 8 peab olema valmis asuma täitma töökohuseid ning sellega kaasneb ettevalmistuste tegemine enne kella 8.
On asju, mille üle tõsised päästeteenistujad ei vaidle...

Margo Klaos
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Kõike eelolevat lugedes tekkis mul küsimus:
Kell on 7.50 hommikul. Üks rühm lõpetab ja teine alustab.
Tuleb väljasõidukorraldus suurele tulekahjule vms. töine ja kiire asi. Kõike eeelloetut vaadates te ütlete nüüd mulle et välja sõidab töö lõpetav meeskond. Kas te tahate selle peale öelda et see lahkuv meeskond vahetatakse vahetatakse kell........ välja.
Või kui sõidab välja uus meeskond, siis vabandage väga, aga nende tööaeg pole veel ametlikult alanud järelikult .......

Või lihtsalt ootate kuni kell saab 8.00.
Antti
tel. 58279009
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

anttil kirjutas:Kõike eelolevat lugedes tekkis mul küsimus:
Kell on 7.50 hommikul. Üks rühm lõpetab ja teine alustab.
Tuleb väljasõidukorraldus suurele tulekahjule vms. töine ja kiire asi. Kõike eeelloetut vaadates te ütlete nüüd mulle et välja sõidab töö lõpetav meeskond. Kas te tahate selle peale öelda et see lahkuv meeskond vahetatakse vahetatakse kell........ välja.
Või kui sõidab välja uus meeskond, siis vabandage väga, aga nende tööaeg pole veel ametlikult alanud järelikult .......

Või lihtsalt ootate kuni kell saab 8.00.
Kunagi oli see Järvamaal reguleeritud sisekorra eeskirjaga, et välja sõidab uus vahetus. Kui kopikat taga ajada, siis järgmine kord, kui sinu vahetus lõpeb, on ka uus meeskond valmis välja sõitma ju. Või tahaksid sa ka 7.50 veel tulekahjule sõita ?
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

ma siin mõtlesin,et polegi ju tähtis,kes sõidab kas vana või uus,see meeste omavaheline küsimus.see kehtib seni kui midagi ei juhtu.kui aga mees saab tulekahjul viga 7.45 aga tema tööpäev algab kell 8.00 siis mis selle kohta kirjutab kindlustus.kindlustuse kaitse algab tööletulekust saati(kui koduuksest välja tuled)arvestatakse keskmine töölejõudmise aeg.aga selle klausli alla ei lähe see kui sa enne tööaja algust juba operatiivtööd teed.tundes nii mõndagi kindlustuses töötavat inimest,siis otsitakse alati selliseid punkte lepingus,et vähem maksta või üldse mitte maksta.äkki keegi teab ja oskab seletada,kuidas meil leping sellise asja reguleerib.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Selle arutelu lõppemisest on natukene aega möödas, kuid vahepeal on ühte teist toimunud.

LõEPK juhtkond väitis jätkuvalt, et päästjad ei ole kohustatud tööle tulema 7:45. Juhtkonna interpretatsiooni kohaselt ei ole teatud punktid valveteenistuse töökorralduse juhendist mitte kohustuslikud vaid soovituslikud. Ma ei nõustunud selle väitega ja pöördusin töövaidlus komisjoni, mis on ametisse pandud sääraste töötülide lahendamiseks. Minu kui vaidluse algataja soovid olid järgmised:
  • Maksta mulle välja ületunnitasu 18 tunni ja 45minuti ületunni töö eest;
  • Kohustada LõEPK- d käsitlema nimetatud 15 minutit tööajana;
  • Kohustada tööandjat esitama minu tööajakavad.
Esimene punkt minu avaldusest rahuldati ja nõuti tööandjatl välja 855 EEK ületunnitasu.

Teist punkti kohta öeldi, et see ei ole töövaidluskomisjoni pädevuses. Sellega tegeleb tööinspektor

Kolmanda punkti täitis tööanda enne otsust.

Tööandjal on muidugi õigus asi kohtusse anda, kas nad seda ka teevad näitab aeg.

Seega käsitles töövaidluskomisjon ajavahemikku 7:45-8:00 tööajana, mille eest tuleb maksta palka. Kutsun kõiki pritsumehi ülesse seisma enda kui töövõtja õiguste eest!
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Oma 02.10 postituses märkisin, et on asju, mille üle tõsised päästeteenistujad ei vaidle...

Päästja siiski soovib vaielda. Mis siis ikka. Arvestades päästja poolt töövaidluskomisjonile esitatud valeandmeid (nagu oleks ta ka puhkuse ja haiguslehel viibimise päevadel hommikuti vahetusi käinud vastu võtmas) ning töövaidluskomisjoni pealiskaudsust ja ebakompetentsust, ei soovita doktori postitusi väga südamesse võtta.

Teema on märkimisväärselt laiem kui enamik oskab ette kujutada ning praegune vaidlus on suunatud päästeteenistuse töökorralduse ja organisatsioonikultuuri solkimisele. Pakun mõned võimalikud „lahendused”, mis võiksid tulevikus töövõtjate „õiguste” tagamiseks sisse olla viidud. Need on need juriidiliselt korrektsed lahendused, mida Põlluveer oma vaidlusega saavutada soovib:
• Korraldada päästekomandode töö ümber 12- (või 13-) tunniste valvevahetusega teenistuseks ja rakendada operatiivse valmisoleku tagamiseks kahe meeskonna üheaegne tööaeg näiteks 30 minutit hommikul ja 30 minutit õhtul üleandmise perioodiks.
• Karistada distsiplinaarkorras vahetust üle andva meeskonna liikmeid, kes 7.55 saabunud väljakutsele välja ei sõida, vaid seda teeb uus meeskond.
• Mitte lugeda enne 8.00 (enne vahetuse ülevõtmist) komandos toimunud õnnetust tööõnnetuseks.
• Karistada distsiplinaarkorras töötajaid, kes viibivad komando territooriumil väljaspool oma tööaega 8.00 – 8.00.
• Maksta kõigil teenistujatel kinni see aeg, mida kulutatakse tööülesannetele asumiseks (arvuti sisse- ja väljalülitamine, laua koristamine, uste lukustamine, Tallinnasse nõupidamisele ja sealt tagasi sõitmine töövälisel ajal jne)

Sellist absurdi loetelu võib veelgi jätkata, kuid kas on mõtet... Päästeteenistus vastutab ühiskonnas väga tähtsa valdkonna eest ja töö kvaliteedi tagamine ei saa olla kindlustatud vaid suuliste kokkulepetega. Ma ei ole nõus sellega, et tegemist on vaid konkreetse dokumendi sõnastamisest tingitud töövaidlusega, sest oleme andnud seisukoha, mida selle dokumendiga reguleeritakse ja saavutada soovitakse. Ei sobinud. Tegemist on põhimõttelise küsimusega – kas avame Pandora laeka (juriidiliselt korrektse 24-tunnise töökorralduse tagamise võimalikkus praeguses õigusruumis?). Üks päästja seda soovis ja ei andnud töövaidluskomisjoni poole pöördudes teist võimalust, kui sellega kaasa minna. Me jätkame.

Nüüd tuleb jääda ootama uusi tankiste, kes võiksid võtta ette järgmised „päästjate huvid” (ületunnitöö lõpetamine jne)....
Kutsun mõistlikkusele!

PS. Kui kellelgi siiski on huvi sarnaselt oma õigusi ja raha taga nõuda, siis on kõigil loomulikult õigus vastavate organite poole pöörduda ning positiivse lahenduse korral raha välja nõuda. Selleks, et kulutusi kontrolli all hoida, siis olen ma tööandjana sunnitud vähemalt samas ulatuses käesoleval aastal ületundide arvu väiksemaks viima ning materiaalselt see süsteemi ei mõjuta.

Margo Klaos
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Nüüd tekkis minul kui kõrvaltvaatajal küsimus. Kui Sul ikkagi ei ole kusagilt võtta hommikul rivisse niipalju mehi kui on ette nähtud miinimumvalvesolekuks? Mida auväärt kutsutud ja seatud siis ette võtavad?

Pärnus näiteks käime kordamööda ülepäeva tööl, sest mehi ei ole. Tekkis kurb olukord, kus komandopealik sõna otseses mõttes kauples mehi tööle tulema- kord ei jätku tõrjujaid, kord autojuhte. Nii saigi nii mõnigi mees endale lisavalve. Jälle.
Samas naine kõndis kodus selle jutu peale tigedana uksest välja. Teine tööandja tuletas meelde, et ta keegi peab peab siis minu töö õpilastega ära tegema.

Nu vot siis jääme jälle põnevusega kuiva ja pikka suve ootama.

Elu mehed alles hakkab lõbusaks minema!!!
Antti
tel. 58279009
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

olen oma töötamist alustand nõukogude eesti vabariigis(mitte pritsumehena) ka sell ajal ja ka nüüd on minuarust ilusti kirjas,et tööpäev algab 8.00.see tähendab,et arvuti lülitatakse sisse ja treipink pannakse käima kell 8.00 .see mis kell keegi tuleb töökohale,kas 4.30 või 7.55 pole oluline tähtis on see,et töö algab kell 8.00.see et tullakse varem kohale on olnud pritsukuuris koguaeg,sest mehed tahavad 8.15 näiteks jõuda teisele töökohale aga see on meestevaheline kokkulepe.kui seda muuta kohustuslikuks,siis minuarust tuleb selle eest ka maksta.ja pole ma ka vastust saand,kas kindlustusleping toimib ka siis,kui mees saab vigastada 7.45 kuigi ta tööpäev algab kell 8.00.see mis puutub mitte väljasõitmise karistamisse,siis vaevalt et keegi keeldub õnnetusele sõitmast.ja kui nii edasi mõelda,siis mehed pidage lõuad ja teenige edasi,kuna nii on olnud juba 1991 aastast.edu teile kõigile ja pidage seadustest kinni.nii õigustest kui ka kohustustest.ja kindlasti täitke kõiki ohutustehnika ja muid eeskirju.nii jääksid meil paljud vaidlused ära.
pärnu mehed,palju teil ületunde tuleb,kas lõhki ei lähe või.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Oma 02.10 postituses märkisin, et on asju, mille üle tõsised päästeteenistujad ei vaidle...

Päästja Märt Põlluveer siiski soovib vaielda. Mis siis ikka. Arvestades Põlluveeri poolt töövaidluskomisjonile esitatud valeandmeid (nagu oleks ta ka puhkuse ja haiguslehel viibimise päevadel hommikuti vahetusi käinud vastu võtmas) ning töövaidluskomisjoni pealiskaudsust ja ebakompetentsust, ei soovita doktori postitusi väga südamesse võtta.

Teema on märkimisväärselt laiem kui enamik oskab ette kujutada ning praegune vaidlus on suunatud päästeteenistuse töökorralduse ja organisatsioonikultuuri solkimisele. Pakun mõned võimalikud „lahendused”, mis võiksid tulevikus töövõtjate „õiguste” tagamiseks sisse olla viidud. Need on need juriidiliselt korrektsed lahendused, mida Põlluveer oma vaidlusega saavutada soovib:
• Korraldada päästekomandode töö ümber 12- (või 13-) tunniste valvevahetusega teenistuseks ja rakendada operatiivse valmisoleku tagamiseks kahe meeskonna üheaegne tööaeg näiteks 30 minutit hommikul ja 30 minutit õhtul üleandmise perioodiks.
• Karistada distsiplinaarkorras vahetust üle andva meeskonna liikmeid, kes 7.55 saabunud väljakutsele välja ei sõida, vaid seda teeb uus meeskond.
• Mitte lugeda enne 8.00 (enne vahetuse ülevõtmist) komandos toimunud õnnetust tööõnnetuseks.
• Karistada distsiplinaarkorras töötajaid, kes viibivad komando territooriumil väljaspool oma tööaega 8.00 – 8.00.
• Maksta kõigil teenistujatel kinni see aeg, mida kulutatakse tööülesannetele asumiseks (arvuti sisse- ja väljalülitamine, laua koristamine, uste lukustamine, Tallinnasse nõupidamisele ja sealt tagasi sõitmine töövälisel ajal jne)

Sellist absurdi loetelu võib veelgi jätkata, kuid kas on mõtet... Päästeteenistus vastutab ühiskonnas väga tähtsa valdkonna eest ja töö kvaliteedi tagamine ei saa olla kindlustatud vaid suuliste kokkulepetega. Ma ei ole nõus sellega, et tegemist on vaid konkreetse dokumendi sõnastamisest tingitud töövaidlusega, sest oleme andnud seisukoha, mida selle dokumendiga reguleeritakse ja saavutada soovitakse. Ei sobinud. Tegemist on põhimõttelise küsimusega – kas avame Pandora laeka (juriidiliselt korrektse 24-tunnise töökorralduse tagamise võimalikkus praeguses õigusruumis?). Üks päästja seda soovis ja ei andnud töövaidluskomisjoni poole pöördudes teist võimalust, kui sellega kaasa minna. Me jätkame.

Nüüd tuleb jääda ootama uusi tankiste, kes võiksid võtta ette järgmised „päästjate huvid” (ületunnitöö lõpetamine jne)....
Kutsun mõistlikkusele!

PS. Kui kellelgi siiski on huvi sarnaselt oma õigusi ja raha taga nõuda, siis on kõigil loomulikult õigus vastavate organite poole pöörduda ning positiivse lahenduse korral raha välja nõuda. Selleks, et kulutusi kontrolli all hoida, siis olen ma tööandjana sunnitud vähemalt samas ulatuses käesoleval aastal ületundide arvu väiksemaks viima ning materiaalselt see süsteemi ei mõjuta.

Margo Klaos
Oeh :!:
Ma lihtsalt tuletan meelde, et kui te kehtestate oma käskirjaga tegevuse mingiks ajavahemikuks, siis peab see ajavahemik olema defineeritud Töö- ja puhkeajaseaduse põhjal. See tuleneb päästeseadusest.
§ 29. Päästeteenistuja töö- ja puhkeaeg
Päästeteenistuja töö- ja puhkeaeg määratakse töö- ja puhkeaja seaduse alusel.
[RT I 2006, 14, 112 – jõust. 6. 04. 2006]
Töö- ja puhkeaja seaduse alusel on olemas tööaeg, puhkeaeg ning valveaeg. Ettevalmistavat aega töö tegemiseks ei ole selle seaduse järgi olemas. Väita, juskui ei kuuluks ajavahemik 7:45-8:00 Töö- ja puhkeaja seaduse alla ei ole õige, sest kehtestades oma töötajatele mingisuguse ajalise piirangu (ajavahemiku) peate Te lähtuma Töö- ja puhkeajaseadusest. Valitsusasutuse (Päästeameti) kohaliku päästeasutuse juhtkond ei saa kahjuks kirjutada seadusesse juurde täiendavaid aja definitsioone, kuna Teil ei ole seadusandlikku võimu. Selline võim on riigikogul.

P.S Valveaeg ei ole töötamine valvetega e. graafikujärgselt.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist