p. 10.4 ja p. 8.3.1

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

No aga 4 tundi ei saa ju vägisi kinni hoida?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Kas mitte norm. dokumentides ei ole punkt, et minimaalse valmisoleku tagamiseks võib tööl kinni hoida kuni 4 tundi, et saaks näiteks teisest komandost või kodust kellegi asemele kutsuda, sellega on pealikud oma riskid maandanud, teie lihtrahvas vaadake ise, kuidas oma eluga hakkama saate.
Millal ennem on masinavärk mutrikestega arvestanud!
mõtetes olen veel Teiega!
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

See on sama, mis lahkumisavaldusega. Kui ei esita 1 kuu enne planeeritavat lahkumist, saab kinni hoida. No aga ei saa ju! Inimene ei tule enam valvesse, lähen koju järgi või? Kategooriliselt keeldub 4 lisatunniks jääma-kom pealik ei saa ju uksi lukku keerata.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Kõik on siin pealiku ja meeskondade vahelistes suhetes kinni, kui tahetakse aidata, siis leitakse aega, kui ei, siis kõnnid lihtsalt minema!
Sellele peaks pealikud oma töökorralduslike käskude andmisel tähelepanu pöörama- kes seda oskab, seal on valmisolek tagatud, kes ei oska, seal on mehi vaja otsida, kõige nõmedam, et karistada saavad need komandod, kus mehed pealikule vastu tulevad!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Niisiis, ma soovitaksin tungivalt kõigil lugeda Töö- ja puhkeajaseadust. See seadus on tööaja korraldamise aluseks ja meie mõneti logisevas süsteemis peaks igaüks seda seadust tundma. Lisaks ka väike väljavõte eelnenud postituste juurde

§ 7. Ületunnitöö
  1. Ületunnitöö on töötamine üle kokkulepitud tööajanormi.
  2. Tööaja summeeritud arvestuse korral on ületunnitööks arvestusperioodi töötundide üldarvu ületavad töötunnid.
  3. Ületunnitööd võib teha poolte kokkuleppel, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhul. Kokkuleppele mittejõudmine ei tohi kahjustada otseselt ega kaudselt töötaja olukorda.
  4. Vääramatu jõu korral on töötaja kohustatud täitma tööandja korraldust teha ületunnitööd, kui selline töö on ajutine ja tuleb teha viivitamata.
  5. Vahetustöötaja tööle ilmumata jäämise korral, kui töös ei või tekkida vaheaega, on töötaja kohustatud teatama sellest tööandjale ja jätkama tööd kui ületunnitööd, kuid mitte kauem kui neli tundi.
  6. Tööandja on kohustatud pidama ületunnitöö arvestust iga töötaja ja iga ületunnitöö juhu kohta eraldi.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

Töö- ja puhkeaja seadus kirjutas: § 12. Tööajakorraldus

Tööajakorralduse, see on tööaja alguse ja lõpu, puhkamiseks ja einetamiseks antava aja, samuti muud tööpäevasisesed vaheajad ning ühest vahetusest teise ülemineku aeg ja kord määratakse kindlaks töösisekorraeeskirjade või ametiasutuse sisekorraeeskirjaga, vahetuste ajakava, kollektiiv- või töölepinguga.
edu vaidluse jätkumisel :D :D :D
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

kalju kirjutas:See on sama, mis lahkumisavaldusega. Kui ei esita 1 kuu enne planeeritavat lahkumist, saab kinni hoida. No aga ei saa ju! Inimene ei tule enam valvesse, lähen koju järgi või? Kategooriliselt keeldub 4 lisatunniks jääma-kom pealik ei saa ju uksi lukku keerata.
Räägi parem, kas põhjas püütakse ka ületunde igati vältida?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Nendest nüanssidest, kuidas põhjas ületunde välditakse, ei tohi vist kõvasti siin rääkida, äkki mõni OP ka loeb ja hakkab neid meetodeid ka mujal vabariigis kasutama.
Üks ilus näide ehk siiski: kui lapsed Pirital talvel jääle läksid, saadeti välja Pirita 11 pinnalt päästet tegema, kahjuks oli meeskonnas vaid üks pinnaltpäästja ja siis kutsuti teisest linna otsast appi Kopli 11, et sealt meeskonnast teine vajalik pinnaltpäästja "laenata", ning võiski minna veekogule!
Kas see oli nüüd kokkuhoid või raiskamine, eks mõelge ise!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Vahepeal tuli siuhuke info, et meie vaidlemine läheb 9.05.07 Tartu Maakohtus edasi. :D
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
exs
Postitusi: 10
Liitunud: 17:32, 14 09 2006
Kontakt:

Postitus Postitas exs »

Minu arust võiks tööaja ettevalmistamise ajalise viite ära kaotada ja punkt kell 8.00 nõuda töövõtjalt 100% töövalmidust. Millal ta selle töövalmiduse saavutab kas 0-st kuni lõpmatu aja jooksul enne kella kaheksat on tema mure. Juhul kui aga ta täpselt kell kaheksa pole 100% väljasõiduks valmis siis tuleks vastupidi arvestada tema tööajast mittetäisväärtuslik nn tööaeg maha. See ehk paneb doktori taolisi tüüpe mõtlema selles osas, et palgil on kaks otsa, mida annab maha saagida. Lõpetuseks niipalju, et kunagi sõltus meeste läbisaamine just kirjutamata omavahelistest reeglitest, millede rikkumine mõjus kõige rängemini rikkujale.
exs me ikka tea
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Mis seal Maakohtus sai?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

EXS kirjutas: Minu arust võiks tööaja ettevalmistamise ajalise viite ära kaotada ja punkt kell 8.00 nõuda töövõtjalt 100% töövalmidust.

Jutt jumala õige. Kõik on kinni meestevahelistest suhetest ja vastutusest.
Kui eelmine vahetus teeb oma tööd korralikult, tagab varustuse ja masina korrasoleku, võiks kell 8.00 kirjutada vahetuse ülevõtmisele alla ja sõita välja. See aeg, mis kulub riiete vahetusele, ei kuulu ju tööaja alla.
Paraku soovivad ülemused, et tehtaks hommikul kogu varustuse ülevaatus, kontrollitaks iga jublakas üle jne. Mulle käiks au pihta, kui järgmisel vahetusel oleks minu töö kohta midagi ütelda(ei räägi siin valgete kinnastega auto poritiiva aluste kontrollimisest, mis on nõme vene sõjaväe igand ja esineb ülemustel, kes tahavad päästjaid "peedistada"). Alati on ju võimalus mingi asi jätta kell 8 arvesse panematta, kui see vajab järgmise vahetuse ajal korda panemist.
Omal on olnud võimalus sellise süsteemi järgi töötada ja kõik toimis, eks see probleem on ikka selles juhtkonnas kinni, kes tahab ennast üle tähtsustada ja mehi "..."!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

kalju kirjutas:Mis seal Maakohtus sai?
Kohtuistung nagu ikka, aga sellele järgnenu oli huvitavam. Kohus leidis, et minu nõue on õigustatud pooles ulatuses. Kuivõrd dokument mille alusel nõue oli esitatud hakkas kehtima selle ajaperioodi keskel, mille eest ma ületunnitasu nõudsin, siis ütles kohus, et ma ei suuda tõendada ületunnitööd kogu ajaperioodi jooksul. Iseenesest õige muidugi. Nii et ületunnitööna sai seda 15 minutit ikkagi käsitletud.

Istungile järnevalt vestlesin LõEPK direktoriga ca. 10 min. Vestluse põhipunktid olid järgmised:
  • Süüdistasin direktorit päästjatega mitte arvestamises ning väitsin, et enne ei võta keegi päästjat ja tema ettepanekuid tõsiselt kui ta on saavutanud mingisuguse jõupositsiooni. Direktor vastas, et see ei ole tõsi ja temaga võivad kõik dialgoogi pidada sõltumata ametikohast. Ka võivad kõik vajadusel tema jutule minna.
  • Ütlesin ka seda, et mul ei ole vaja keskusega 700 kroon pärast kakelda. Kuid tegemist on fundamentaalse küsimusega, mis peab olema ühemõtteliselt selge. Ühtlasi mainisin, et ma võin ringkonnakohtus oma hagist loobuda, kuid tingimusel, et vahelpeal on dokumendid korda tehtud.
Mis edasi? Ei tea. Edasikaebamise aeg on päris pikk- 5 kuud. Kas keskus seda ka teeb ei oska mina öelda. Ütlesin direktorile ka seda, et ma ei kutsu siin kedagi ülese barrikaadidele minema. Ma siis ei teegi seda. Seni jääb üle oodata. Lõplik selgus saabub niisiis ilmselt sügisel.

Seniks aga, minge ujuma, sellise ilmaga ei tohi foorumis olla.
Viimati muutis Doktor, 12:25, 05 06 2007, muudetud 2 korda kokku.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

kalifa kirjutas:Nendest nüanssidest, kuidas põhjas ületunde välditakse, ei tohi vist kõvasti siin rääkida, äkki mõni OP ka loeb ja hakkab neid meetodeid ka mujal vabariigis kasutama.
Üks ilus näide ehk siiski: kui lapsed Pirital talvel jääle läksid, saadeti välja Pirita 11 pinnalt päästet tegema, kahjuks oli meeskonnas vaid üks pinnaltpäästja ja siis kutsuti teisest linna otsast appi Kopli 11, et sealt meeskonnast teine vajalik pinnaltpäästja "laenata", ning võiski minna veekogule!
Kas see oli nüüd kokkuhoid või raiskamine, eks mõelge ise!
Teenistuses ei ole levinud ületundide eest vaba aja andmine. Miks? Ei tea. See on seaduslik. Muidugi tähendavad vaba aega saavad päästjad seda, et niigi piiripealsete koosseisudega komandod on kohe lahingvõimetud.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

exs kirjutas:Minu arust võiks tööaja ettevalmistamise ajalise viite ära kaotada ja punkt kell 8.00 nõuda töövõtjalt 100% töövalmidust. Millal ta selle töövalmiduse saavutab kas 0-st kuni lõpmatu aja jooksul enne kella kaheksat on tema mure. Juhul kui aga ta täpselt kell kaheksa pole 100% väljasõiduks valmis siis tuleks vastupidi arvestada tema tööajast mittetäisväärtuslik nn tööaeg maha. See ehk paneb doktori taolisi tüüpe mõtlema selles osas, et palgil on kaks otsa, mida annab maha saagida. Lõpetuseks niipalju, et kunagi sõltus meeste läbisaamine just kirjutamata omavahelistest reeglitest, millede rikkumine mõjus kõige rängemini rikkujale.
Aitäh soovitamast. :) Ühtlasi peaksid vaatama selle teema esimesi postitusi, kus on omavahelistest kokkulepetest piisavalt juttu. :idea:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist