1. leht 5-st

Päästeteenistuse seaduse eelnõu

Postitatud: 17:49, 23 10 2006
Postitas Doktor

Postitatud: 14:58, 26 10 2006
Postitas jõmm
Huvitav, et pensionist juttu pole.

Postitatud: 17:54, 26 10 2006
Postitas anttil
Niipalju kui minu kõrvu sosistati jäeti pensionid sellepärast sellest eelnõust üldse välja, et see eelnõugi kuhugi jõuaks. Nüüd kui pensionid sealt välja jäeti on lootus et seadus selle aastatuhande sees isegi vastu võetakse. Meile on küll sellest väga vähe kasu. Aga eks näeb.

Postitatud: 14:13, 12 12 2006
Postitas kert.
Eelnõu nüüdseks on riigikokku saadetud. Viimase variandi järgi saavad meist kõigist päästeametnikud ja näiteks tööaja normiks 42 tundi nädalas.
Aga eks igaüks loeb ise, keda huvitab :)

Postitatud: 09:31, 27 12 2006
Postitas komandopealik
See 42 normtunnine nädal on tõesti üks huvitavamaid asju selles seaduses. Kui seletuskirja lugeda, siis iga nurga pealt seda küll põhjendatud. Kuid ikkagi tekkib küsimus, et miks pritsimees peab nädalas kaks ja siis kuus u 8 (tervelt üks tööpäev) tundi tavainimesest rohkem tööd tegea, et oma palk välja teenida? Tore, et terves Eestis kehtib 40 tunnine tööajanorm nädala kohta, pritsimees ainuke loll kes peab 42 tundi nädalas tegema. Selleasemel. et soodustusi seadusesse kirjutada, kirjutatakse suuremaid kohustusi...

Postitatud: 09:44, 27 12 2006
Postitas reinuvader
Tere!kui nüüd rääkida pensionitest....kahjuks on see nii(kas jäädavalt...seda ei tea),et tuletõrjujad võivad suu puhtaks pühkida st eripensione me ei saa.selline on rahandusmin ja sotsiaalmin seisukoht ja seoses sellega ka riigi seisukoht.see öeldi välja valitsuserakondade ümarlaual kui oli arutelu uue p-seaduse vastuvõtmisel ja seatigi tingimuseks,et üldse tuleb arutelu alla see seadus siis kui pensionid on sealt väljas.põhjendus oli-on see,et NENDE arust oligi suur viga,et peale sõjaväelaste ja kohtunike....see seadus ka politseil lasti läbi suruda,sest riigi kassa ei pidavat vastu kui siia liidetakse veel tuletõrjujad ja kui saame MEIE...siis tahavad ka piirivalvurid,vangla ametnikud jne.Ja kui jälgida seaduse praegust kulgu...ongi nii läinud.

Postitatud: 12:32, 25 01 2007
Postitas Laaniste
Pääste eripensionide küsimus läheb Riigikogus 7. veebruari istungil hääletusele, kuna tehti ettepanek lisada pääste eripensionid päästeteenistuse seaduse eelnõusse. Peale 7. veebruari hääletust näeb, mis eripensionist saab.

Politseil on eripension ja piirivalvuritel kaitseväeteenistuse seaduse alusel samuti.

Postitatud: 18:54, 06 02 2007
Postitas kalju

Postitatud: 19:04, 07 02 2007
Postitas janark
Istungipäeva kokkuvõte 7.02.07

Riigikogu ei arutanud ettekandja puudumise tõttu valitsuse algatatud päästeteenistuse seaduse eelnõu (1057 SE) teisel lugemisel.

Postitatud: 20:23, 07 02 2007
Postitas Ivo
Lisan veel, et uurisin Riigikogust, et milles asi. Selgus, et lugemine ei toimunud ettekandja puudumise tõttu. Ettekandjaks pidi olema Väino Linde Reformierakonnast, kes kadus kuhugi ära. Nüüd jääb veel üks võimalus, enne kui selle riigikogu koosseis lõpetab tegevuse.
Ja millisesse erakonda kuulub meie endine peadirektor? Mõelge selle peale mehed valimiskasti juures.

Postitatud: 07:06, 08 02 2007
Postitas Doktor
http://www.postimees.ee/080207/esileht/ ... 243720.php
Nagu kunagine kuulus ansambel Queen laulis "Show must go on..." (ingl. k. pidu peab jätkuma vmt.)

Kolleegid, ärge ilmaaegu lootusi väga suureks ajage. Pöörake tähelepanu asjaolule, et siiani liikus nimetet seadus tasa ja targu. Samal päeval kui avaldati näitajad, mis näitasid rohliste populaarsuse jõudsat kasvu, alustasid kesikud seda eripensioni kisa. Ma võin olla selle fooumi ketser, aga ütlen, et mingeid eripensione meile ei tule. Vaadake meie demograafilist olukorda. Kesikute aetav jutt on lihtsalt valimiseelne vaht.

Postitatud: 09:25, 08 02 2007
Postitas hjarg
Nonohh, riigileiva sööja keskmine palk 25 000! Siis pole pensioni vajagi :)

Muidugi keeraks see riigi ka peesse, aga pisiasjad...

Postitatud: 15:15, 08 02 2007
Postitas komandopealik
Olgu ta vaht või mitte, läbi oleks võinud ikka minna :)
Mis on aga täielik pläss, kuhu erakonda astus hr Raidma? Tema peaks nüüd küll ennast kuskil peitma ja häbenema, et sellises erakonnas on.
Taktikaline samm... no ma ei või :evil: Julge vähemalt ette tulla ja rääkida millega tegu ja ütle siis, et ei sobi ja palu muudatuse poolt mitte hääletada.... ennegi nii tehtud. Aga ei, neil on taktikaline samm mitte oma tööd teha! Peaks ka ühe taktikalise sammu tegema ja homme mitte tööle tulema :lol:

Postitatud: 17:07, 08 02 2007
Postitas Doktor
Sihuke BNS' ist pärinev sõnum.
Komisjoni esimees lahkus ettekande ajaks riigikogu saalist
17:16, 7. veebruar 2007


TALLINN, 7. veebruar, BNS - Riigikogu õiguskomisjoni reformierakondlasest esimees Väino Linde ei ilmunud kolmapäeval teadlikult ettekandjana valitsuse algatatud päästeteenistuse seaduse eelnõu teisele lugemisele ja pälvis sellega keskfraktsiooni hukkamõistu.
"Reformierakonna saadik Linde lahkus viis minutit varem riigikogu saalist ega ilmunud päästeteenistuse seaduse eelnõu teisele lugemisele," teatas keskfraktsiooni esimees Ain Seppik. "Tegemist on tahtliku ebaseadusliku käitumisega, mis häbistab kogu parlamenti."

Seppiku sõnul seab õiguskomisjoni esimehe Linde käitumine kahtluse alla päästeteenistuse seaduse vastuvõtmise, millega muu hulgas taheti määrata päästetöötajatele eripensionid.

"[Justiitsminister Rein] Lang alustas politsei materdamisega," märkis Seppik. "Nüüd torpedeeris Linde päästeteenistuse seadust."

Seppiku sõnul on Reformierakond võtnud suuna sisejulgeoleku lammutamisele. "Reformierakondlane Kalev Kukk ütles riigikogu kõnepuldist otse välja, et politseinikele, päästjatele ja piirivalvuritele pole mingeid eripensione vaja," lisas ta.

Siseminister Kalle Laaneti sõnul on just praegu viimane aeg vaadata tulevikku ja leida lahendus, kuidas tõsta riigi sisejulgeolekut tagavate meeste ja naiste töötahe taas tasemele, mis võimaldab päev-päevalt seista silmitsi ohuga, kuid siiski nautida oma tööd ja olla toeks oma perekonnale.

"Garanteerides väärilise palga, loome töötajale motiveerivama töökeskkonna, kuid tervisele ja elulegi ohtlikku tööd tehes tuleb mõtelda nii enda kui perekonna tulevikule," lisas ta. "Praegu ei ole kõrgendatud riskiga eriteenistuste töötajate sotsiaalsed garantiid võrdsed, jättes päästjad ilma kindlusest tuleviku ees."

Laaneti sõnul on ministeerium pakkunud välja lahendused oma valitsemisala töötajate vääriliseks tasustamiseks.

"Nüüd ootame, et ka meie partnerid mõistaksid vajadust panustada sisejulgeolekusse ja kriitika puhul pakuksid välja omapoolsed lahendused, mis võimaldaksid Eesti elanikel ka kümmekonna aasta pärast end turvaliselt tunda," ütles minister.

Keskfraktsioon meenutas, et praeguse töötab päästealal kokku 190 päästeteenistujat, kellel tekiks tulenevalt päästeteenistuse seadusest õigus eripensionile. Nende praegune keskmine põhipalk on 10.500 krooni.

Linde möönis BNS-ile, et tegemist oli teadliku sammuga, mille ajendas vaidlus päästetöötajate eripensioni üle.

"Mul on kahju, et nii pidin tegema, kuid see on riigikogu praeguse koosseisu ajal kasutusele tulnud poliitilise taktika vorm," ütles ta oma lahkumise kohta. "Poliitika on selline, et tuleb ka selliseid meetodeid kasutada."

Ta lisas, et kuna eelnõu katkestamine polnud riigikogus kindel, pidigi ta eelnõu esialgse mõtte säilitamiseks ettekande ajaks lahkuma.

Linde kinnitusel on päästeteenistuse seadust kindlasti vaja, kuid selle praegune tekst erineb oluliselt sellest kontseptsioonist, mille valitsus omal ajal esitas.

Eelkõige käibki jutt päästjate eripensionist, mida valitsuse eelnõu ette ei näinud, kuid mis hääletati Linde sõnul komisjonis sisse Keskerakonna parandusena.

Komisjoni esimees meenutas, et algselt ei kaitsnud seda ka Laanet, kuigi hiljem on ministeeriumi ametnikud ettepanekut pooldanud.

"Päästeametnike eripension on Pandora laegas, mida avades me ei tea, kuhu jõuame," ütles Linde. Tema sõnul on teisigi erialasid, kus töötavad inimesed võiksid eritingimustele viidates eripensioni nõuda, näiteks kraanajuhid, õpetajad või kirurgid.

Linde ütles, et eripensione vajavate elukutsete küsimuse võiks lahendada korraga, näiteks pensionisamba kaudu, kuhu riik hakkab makseid tegema. "Aga me ei saa käituda nii, et enne valimisi tuleb jõuluvana mitu korda," lisas ta.


Baltic News Service

Postitatud: 18:25, 09 02 2007
Postitas kalju
komandopealik kirjutas:Olgu ta vaht või mitte, läbi oleks võinud ikka minna :)
Mis on aga täielik pläss, kuhu erakonda astus hr Raidma? Tema peaks nüüd küll ennast kuskil peitma ja häbenema, et sellises erakonnas on.
Taktikaline samm... no ma ei või :evil: Julge vähemalt ette tulla ja rääkida millega tegu ja ütle siis, et ei sobi ja palu muudatuse poolt mitte hääletada.... ennegi nii tehtud. Aga ei, neil on taktikaline samm mitte oma tööd teha! Peaks ka ühe taktikalise sammu tegema ja homme mitte tööle tulema :lol:
=D>