Päästja ametikohtadele määramine (vanem-, juhtivpäästja)

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
Vasta
il48
Postitusi: 4
Liitunud: 10:03, 31 01 2008
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Päästja ametikohtadele määramine (vanem-, juhtivpäästja)

Postitus Postitas il48 »

Selline küsimus.
Kust ma leiaks kirja kus on kirjas millal saab vanempäästjaks vanempäästjaks kaks ja nii edasi. :roll:
Ise olen läbinud Väike-Maarja Päästekooli Päästja eriala 2005 lõpetasin.Ja komandos olen päästjana kirjas. :?:
Targad mehed aidake ja vastake.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas kalifa »

il48 kirjutas:Selline küsimus.
Kust ma leiaks kirja kus on kirjas millal saab vanempäästjaks vanempäästjaks kaks ja nii edasi. :roll:
Ise olen läbinud Väike-Maarja Päästekooli Päästja eriala 2005 lõpetasin.Ja komandos olen päästjana kirjas. :?:
Targad mehed aidake ja vastake.
Mina sest nii aru saanud, et ilma staazita ja Väike- Maarjata jääd kõige madalamaks- päästjaks. Enam, kui 5 aastase staaziga või Väike-Maarja lõpetamisega võib saada järgmisele astmele- vanempäästja, kes veel see juhtivpäästja on, sellele ehk vastavad targemad!
mõtetes olen veel Teiega!
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas ipi »

Kui oled väike-maarjas päästja läbinud siis vastad sa päästja 2 kvalifikatsioonile ja peaksid vähemalt vanempäästja olema, kui staaži üle 3 aasta siis vastad ka juhtivpäästja kvalifikatsioonile ja peaksid juhtiv olema. Vanempäästjad on üldjuhul need mehed, kes pole koolis käinud, kuid on tööle võetud enne haridusnõude kehtestamist ja vastavad päästja 1 kvalifikatsioonile. (see siis asutuse sisene väljaõpe)
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas kalju »

Tr, ma ei või! :lol:
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas manivald »

Paistab, et asi on segane. Kas keegi võiks nimetada selle dokumendi nime, mis seda reguleerib ?
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas anttil »

See kui lõpetad Väike- Maarja ja oled veel mõnegi aasta tööl olnud ei tee Sind veel juhtivpäästjaks. Kahjuks. Häda on selles, et neid juhtivpäästja kohti jagati ainult näpuotsaga. Näiteks meil Pärnus on keskkomando peale ette nähtud 4(loe neli) juhtivpäästja kohta. Ja meil on 3 nendest pärit ühest rühmast. Edasi fantaseerige ise, mis koha keegi üleüldse saada võiks.
Antti
tel. 58279009
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas ipi »

anttil kirjutas:See kui lõpetad Väike- Maarja ja oled veel mõnegi aasta tööl olnud ei tee Sind veel juhtivpäästjaks. Kahjuks. Häda on selles, et neid juhtivpäästja kohti jagati ainult näpuotsaga. Näiteks meil Pärnus on keskkomando peale ette nähtud 4(loe neli) juhtivpäästja kohta. Ja meil on 3 nendest pärit ühest rühmast. Edasi fantaseerige ise, mis koha keegi üleüldse saada võiks.
Huvitav, meil IEPK-s on küll kõik mehed kel väike-maarja haridus ja 3 a staaži juhtivpäästjad. Ja kel staaži jääb vajaka vanempäästjad.
real
Postitusi: 31
Liitunud: 15:26, 18 11 2007
Kontakt:

Re: Klasifikatsion?

Postitus Postitas real »

ipi kirjutas:Huvitav, meil IEPK-s on küll kõik mehed kel väike-maarja haridus ja 3 a staaži juhtivpäästjad. Ja kel staaži jääb vajaka vanempäästjad.
Välja arvatud need juhud, kui komandos pole ette nähtud juhtivpäästja kohta.
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Päästja ametikohtadele määramine (vanem-, juhtivpäästja)

Postitus Postitas manivald »

Hmm, tuleb meelde kellegi ütlemine, et ühesuguse töö eest peavad mehed saama ühesugust palka. Nüüd on siis küll asi ikka puhta mööda ju? Hetkel tundub, et sama hariduse ja staaziga ning sama grupi komandos saavad mehed ikka erinevaid palkasid ja need palgavahed pole ju 100 kroonised :roll: Sellele ei oska küll praegu mõistlikku põhjendust leida, et miks see nii on.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästja ametikohtadele määramine (vanem-, juhtivpäästja)

Postitus Postitas kalifa »

Eks jälle kokkuhoiu koht, sest komandode lõikes on need erinevat palganumbrit maksvad kohad jaotatud, kuidas need saadi, jääb küll mõistmatuks- vist jaotati see lihtrahva rahapott meeste vahel ja mõni pealik oskas paremini küsida!
Vaata ka Lõuna- Eesti PK teenistujate koosseis: http://www.rescue.ee/louna/avalik-teave
Vaata ka Ida- Eesti PK teenistujate koosseis: http://www.rescue.ee/399
Üks meie suurtest juhtidest lausus palgaselgitustes sellised sõnad:"Palga number tuleb ju miinimumist kõrgem, sest enamus päästjaid on vanempäästja ametikohal."
Lugesin Lõuna-Eesti päästjate kohad kokku ja sain komandodes 191 lihtpäästja kohta ja vaid 182 vanempäästja kohta!
Mõnedes komandodes ei raatsita isegi meeskonna vanema palka anda- tuleb nagu meelde see Keila-Kopli rühmapealiku vaidlus, kus meeskonna olemasolul pidi ikka meeskonna vanem olema, mitte rühmapealik!!
Kas järjekordne vassimine! Jääb küll mulje, et tegeleti aasta lõpus kiiresti raha kokkuhoiuga, eks sellest need kirjaveadki!
Viimati muutis kalifa, 23:09, 11 03 2008, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
kala
Postitusi: 7
Liitunud: 08:51, 25 12 2006
Kontakt:

Re: Päästja ametikohtadele määramine (vanem-, juhtivpäästja)

Postitus Postitas kala »

manivald kirjutas:Hmm, tuleb meelde kellegi ütlemine, et ühesuguse töö eest peavad mehed saama ühesugust palka. Nüüd on siis küll asi ikka puhta mööda ju? Hetkel tundub, et sama hariduse ja staaziga ning sama grupi komandos saavad mehed ikka erinevaid palkasid ja need palgavahed pole ju 100 kroonised :roll: Sellele ei oska küll praegu mõistlikku põhjendust leida, et miks see nii on.
Ega ei olegi mõistliku seletust ja sellised olukorrad juba sisuliselt on komando sees olemas. Väga totrat seletust olen ka kuulnud selle kohta aga ei hakka kommenteerimagi seda. Sellest kumas ainult läbi see kuidas püütakse ainult raha kokku hoida meeste arvelt!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist