Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Postitus Postitas kalifa »

Ehk oskab keegi selgitada artiklis http://www.virumaateataja.ee/?id=231762 väidetut, kus liiklusõnnetuse korral võib operatiivsõit jätkuda, sooviksin ka sellise seadusega tutvuda või on tegemist päästeteenistuse juhtide omavolilise tõlgendamisega! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas anttil »

Mulle ka palun sellise seadusandlikku akti. Ise ma seda kusagilt veel ( seni) leidnud ei ole.

minu teadmised piirduvad alljärgnevaga:

ALARMSÕIDUKI LIIKLEMISE KORD. (Valitsuse määrus 20.02.2001.a. nr. 69)
§15. Alarmsõiduki juht, kellel on sisse lülitatud sinine vilkur koos erilise (kahetoonilise) helisig-
naaliga või ilma, tohib kõrvale kalduda Liikluseeskirja nõuetest, välja arvatud §76-78 nõuded
ning Liikluseeskirja lisa 1 osa 2 "reguleerija märguanded" nõuded.

Ehk siis:
Liikluseeskirja §76-78: juht ei tohi olla joobes, haige, väsinud ja ei tohi juhtimist üle anda eelpool nimetatud seisundis või vastava alarmsõiduki juhtimisõigust mitteomavale isikule.

Eritalituse sõidukite juhid peavad liikluseeskirja nõuetest kõrvalekaldumisel tagama liikluse ohutuse.

§ 30. Sõiduki peatamine Liiklusjärelevalve teostamise kord

Vabariigi Valitsuse 20. veebruari 2001. a määrus nr 67

Sisselülitatud erisignaalseadmega alarmsõidukit võib peatada juhul, kui on alust arvata, et sõiduk on ärandatud, seda kasutatakse kuritegelikul eesmärgil, seda juhib joobeseisundis isik või kui sellega tekitati liiklusõnnetus.

LS § 56. Liiklusõnnetuse mõiste

Liiklusõnnetuse all mõistetakse vastavalt «Liiklusseaduse» §-le 56 juhtumit, kus vähemalt ühe sõiduki teel liikumise või teelt väljasõidu tagajärjel saab inimene vigastada või surma või tekib varaline kahju.

Peale selle on päästeautode puhul tegemist tööandja sõidukiga, mille kasutamiseks peab olema volikiri jms.

Nüüd võite kõik öelda, et ma olen lihtsalt loll ja olen oma autojuhte valesti õpetanud
Antti
tel. 58279009
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas Andreas.R »

kalifa kirjutas:Ehk oskab keegi selgitada artiklis http://www.virumaateataja.ee/?id=231762 väidetut, kus liiklusõnnetuse korral võib operatiivsõit jätkuda, sooviksin ka sellise seadusega tutvuda või on tegemist päästeteenistuse juhtide omavolilise tõlgendamisega! :shock:
Esmalt vahendaks ühte artikli kommija arvamust, et poleks Simunat suletud oleksid kohalikud teadnud kuidas piirkonnas liigelda aga see selleks.

Ma ei hakka ka praegu seadustes tuhnima aga võtaksin siia kõrvale lihtsalt näite elust. Ütleme, et pargite hooletult (oma isikliku auto). Mõlgite veidi kõrvalseisvat autot. Ja ei sõidagi vaikselt minema. Ootate suure kaubanduskeskuse ees pool tundi. Ei midagi! Kedagi ei tule. Kui oleksite kohe märganud teavitada politseid oleks nad juba omaniku kohale kupatanud. Ütleme, et otsustasite aga ilma politseita ära klaarida. Aga omanikku ei tule ikkagi. Lõpuks pistate oma tel. numbri kojamehe vahele ja ehk helistate ka politseisse ning ajate omi asju edasi. Lõpuks on kõik rahul - politsei ei pea kohale venima (sest see ei meeldi neile kohe üldse), kannatanu saab teada mis on juhtunud ja kes on süüdi, kindlustus lahendab olukorra - remondib vigastuse ja ei karista põhjustajat (rohkem kui riskigrupi tõusuga).

Seega oli päästjate käitumine minu arust korrektne. Teatasid politseile viga saanud auto numbri ja sõitsid edasi. Ja selge on, et mitte edasi sõitmisel tekkida võiv kahju oleks võinud kujuneda suuremaks kui katkine peegel. Oletan, et segadus tekkis pigem sellest, et Suurkivi lihtsalt väljendus natuke valesti...
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Pritsiauto peatumine õnnetusse sattumise järel.

Postitus Postitas Doktor »

Parlamendi poolt kinnitatud Liiklusseadus annab Siseministrile õiguse määrata kindlaks eritalituse sõidukite alarmsõidul liiklemise kord. Siseministri määrus lubab eirata kõiki liikluseeskirja punkte va neid mida anttil meile juba tutvustas. Kuivõrd liikluseeskirjas on ka juhised õnnetuse korral käitumiseks võib neid samuti eirata.

Iga juhust tuleb vaadelda eraldi ja iga kord otsustab autovanem kas sõita või jääda. Korrektne (ja distsiplinaarjuurdluslikult kasulik) on toimunu kohe häireka kaudu fikseerida.

Sellised asjad peaksid olema teenistuses kõigile selgeks tehtud ja kogu Eestis ühtselt mõistetud.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Postitus Postitas Andreas.R »

Selline asi ongi teenistustes selgeks tehtud (direktori poolt kinnitatud tehnika kasutamise kord vms.) aga nagu vist juba tavaks saanud - iga keskus on jälle loomingulisust üles näidanud. Seega võib olla avariijärgne käitumine reguleeritud erinevalt...
anttil kirjutas:Mulle ka palun sellise seadusandlikku akti. Ise ma seda kusagilt veel ( seni) leidnud ei ole.
Nii, et anttil - vastus asub Sulle lähemal kui arvata oskasid... :cool:
Abiteenistuja
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Postitus Postitas anttil »

Siinjuures olen sunnitud tunnistama, et mina rumal inimeseloom olen siiamaani arvanud et meil kehtivad Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud õigusaktid. Liiklus ja sellega seionduv on kahjuks mustvalgel erinevatesse seadustesse eestikeelsete tähtedega kirja pandud. Siin ei saa rääkida erisustest erinevate regioonide vahel või PA peadirektori käskkirjast. Millised seadusandlikud aktid meil siis kehtivad. Kas Vabariigi Valitsuse või direktorite omad. Ega direktori ametikoht ei kohusta teda erinevaid seadusi endale selgeks tegema. Selleks on ikkagi vastava haridusega kodanikud. Iseasi millist nõu direktorile need kodanikud annavad.

Niikaua kuni midagi ei juhtu on kõik OK. Aga kui kusagil juhtub õnnetus võetakse välja seaduseraamatud ja hakatakse sealt näpuga rida ajama. Vaadake siis oma direktoritele otsa- mis näoga nad teid vaatavad. Vastutab ju autojuht. Kuipalju meil teenistuses üleüldse teatakse sellest, mis ei ole seotud päästega?
Antti
tel. 58279009
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Postitus Postitas kalifa »

Üritan leida selle käskkirja paberkandjal, siis ehk teleajakirjanikel tööd selle olukorra valgustamisel ja kommentaaride võtmisel liikluskomissarilt ja kindlustuse esindajatelt- see tuleb enne ära klaarida, kui nõuded kohtusse lähevad, sest kindlustus ei korva, kui süüdlast ei tea ja kaskol on omavastutus, mis tuleb maksta!
Soovitan lugeda ka oluliselt täiendatud liiklusseadust: http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13260378
14. peatükk ERISÄTTED
§ 71. Eritalituse sõiduk
2) Alarmsõiduki juht, kelle sõidukil on sisse lülitatud sinine vilkur koos erilise helisignaaliga või helisignaalita, võib ametiülesannete täitmisel eirata käesoleva seaduse § 47 lõigetes 1–4 nimetatud suurimat lubatud sõidukiirust.
Ei või eirata:
§ 47. Lubatud sõidukiirus
(5) Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse selliseks, mis arvestab tema sõidukogemusi, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, veose iseärasusi, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, et ta suudaks peatada sõiduki eespoolse nähtavusulatuse piires ning teel etteaimatava mis tahes takistuse ees. Juht peab vähendama kiirust ning vajaduse korral peatuma, kui tingimused seda nõuavad, eriti siis, kui nähtavus on halb.-selle järgi jääb süüdi, kui kuhugi otsa põrutab.
§ 49. Liiklus õuealal
(1) Jalakäija võib õuealal liikuda kogu tee ulatuses.
(2) Juht ei või õuealal jalakäijat ohustada ega takistada, vajaduse korral tuleb sõiduk peatada. Jalakäija ei või juhti põhjendamatult takistada.
(3) Sõiduk võib õuealal jalakäijate vahetus läheduses liikuda jalakäija kiirusega ja mujal mitte kiiremini kui 20 kilomeetrit tunnis. -siin eesõigused ei kehti.
Juhiks veel tähelepanu, et liiklust takistavat sõidukit on õigus teisaldada, kuid selle käigus tekkivate vigastuste eest vastutab teisaldaja! :shock:

Soovitan lugeda ka uut "Eritalituse sõidukite loetelu, nende tähistamise ja liiklemise kord" http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13251504.
mõtetes olen veel Teiega!
Vollli
Postitusi: 30
Liitunud: 09:02, 01 11 2009
Asukoht: Tartu PK
Kontakt:

Re: Pritsiauto peatumine avarii järel [õiguslik arutelu...]

Postitus Postitas Vollli »

anttil kirjutas:Siinjuures olen sunnitud tunnistama, et mina rumal inimeseloom olen siiamaani arvanud et meil kehtivad Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud õigusaktid. Liiklus ja sellega seionduv on kahjuks mustvalgel erinevatesse seadustesse eestikeelsete tähtedega kirja pandud. Siin ei saa rääkida erisustest erinevate regioonide vahel või PA peadirektori käskkirjast. Millised seadusandlikud aktid meil siis kehtivad.
Eks meil kehtivad ikka Eesti Vabariigi seadused. Aga kui Päästekeskus on käskirjaga kinnitanud käitumisjuhise päästetehnika sattumisel liiklusõnnetusse, siis tuleks seda ka ikkagi järgida. Lõuna Eesti Päästekeskuse Töökorraldusjuhendi peatükk 12.2.8. ütleb:" Päästetehnika sattumisel liiklusõnnetusse tuleb sellest viivitamatult teavitada häirekeskust ning operatiivkorrapidajat. Õnnetuses osalenud päästetehnika ja autojuht võib lahkuda liiklusõnnetuse sündmuskohalt pärast õnnetuse asjaolude selgitamist."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline