Päästjaks põhiharidusega?

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Päästjaks põhiharidusega?

Postitus Postitas janark »

On käidud välja mõte, et tulevikus võiks saada päästjaks ka põhiharidusega inimene. Mis teie sellisest asjast arvate ?
Viimati muutis janark, 18:33, 04 10 2006, muudetud 1 kord kokku.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Mina mäletan, et kui käidi välja ettepanek teha keskharidusega noortele paarikuised kiirkursused ja nad siis politseiametnikuna tööle lubada, oli ajalehtedes asjaomaste kriitikat päris palju.

Kuidas kavatsetakse garanteerida, et inimene, kes ei oma keskharidust suudab sisuliselt lugeda ja mõista näiteks "Tuletõrjuja ABC-d". Nagu ikka on olemas tublisid erandeid, kuid maailm ei põhine eranditel.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

olen peale pritsukuuri ka mujal töötand ja igal pool on olnud( kahjuks või õnneks)nii,et kes taibukas ja võtab asju lennult nendest saab ka korralik töömees,kes aga jobu ja teoreetik sellest ei saa ka peale mitut kõrgkooli korralikku töömeest.ja ärge pange mulle pahaks aga otsesel pritsutööl pole küll eriti oluline kas töömees oskab lugeda ladusalt või veerib(korralikku eesti keele oskust on küll vaja testide tegemise juures)samuti pole ma veel näind tulekahjul ühtegi rea-pritsumeest istumas ja arvutamas palju tal vett on ja palju kulub(kui ta seda tegema hakkaks siis põleks enamus asju maha)selleks on ikka vast teised mehed kes juhivad ja vastutavad tulekahjul selle eest.sellest kirjutisest ärge järeldage,et ma hariduse vastane olen.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
rax
Postitusi: 16
Liitunud: 15:07, 02 07 2006
Asukoht: PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas rax »

täiesti nõus eelkõnelejaga. Meil komandostki näiteid, kus põhiharidusega mehed (neil siiski keskhariduse omandamine siiski käib) on palju töökamad ja asjalikumad kui kõrgemate haridustega päästjad.
pritsumees
Postitusi: 4
Liitunud: 11:28, 01 02 2006
Asukoht: Valga
Kontakt:

Ise

Postitus Postitas pritsumees »

Ise juba 16 aastat pritsumees olnud ja pole ka keskharidust nüüd tuli ka koolitee jalgealla võtta natuke ülekohtune küll see värk siiani olen kõlvanud ja nüüd enam ei kõlba?
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Aga kas te näiteks ei arva, et kui haridusnõue peaks alla lastama, siis hakkab praeguse inimestepuuduse tõttu väga palju neid põhiharidusega mehi tööle tulema? Kindlasti nende hulgas töömehi, kuid ka mitte selliseid. Kas see ei või viia alla päästeteenistuse mainet ning mingil määral hakata takistama palgatõusu?
Loomulikult ma saan aru ja võibolla dramatiseeringi üle, kuid samas see aitab tugevalt leevendada meie personalipuudust.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

vaat see,kas mees ikka kõlbab pritsumeheks ja ei hakka mainet alla viima,on ülesandeks neile meestele kes mehi valib ja tööle võtab.on ju olemas töövestlused ja muu selline.ning alati saab ju ka mehe tausta uurida.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

ruudolf06 kirjutas:vaat see,kas mees ikka kõlbab pritsumeheks ja ei hakka mainet alla viima,on ülesandeks neile meestele kes mehi valib ja tööle võtab.on ju olemas töövestlused ja muu selline.ning alati saab ju ka mehe tausta uurida.
Aga kas sa kujutaks ette kui lastaks haridusnõue alla ka politseis ja piirivalves näiteks? Neil samuti inimestepuudus, kuid mina arvan et see pole küll hea mõte. Ega pritsumehed kehvemad mehed pole.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Tallinnas on keeleoskus palju teravam probleem. Enam pole töökuulutustes isegi eesti keele oskust algtasemel märgitud. Tulekahjudel sind juhmi näoga vastu vaatavaid selle on ikka üksjagu (kui julged näiteks kangi eesti keeles küsida). Kuuldavasti pidi uus väljaõppe kursus suisa umbkeelne olevat.
Küsimus teile - kas sellised mehed sobivad pritsutööle? Ain Karafin näiteks leidis, et probleemiks hakkab hoopis see kujunema, et eestlased ei oska enam piisaval määral vene keelt :evil:
Ivo
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

kui meie juhtkond leiab,et probleem selles et eestlased ei oska piisavalt vene keelt siis tekib küsimus kus riigis me elame.mul sugulane töötab inglismaal bussijuhina ja ütles,et seal bussijuhte suht palju väljamaalt(sealhulgas ka eestist)seal ei hakkand inglastest juhtkond ,ega teised töötajad küll eesti keelt õppima.ikka töötajad,kes tahtsid töökohta pidid keele ja kohaliku liikluse selgeks õppima.kahju ku tehakse selliseid avaldusi.aga sellele ju ka lahendus.igasse vahetusse tõlk tööle.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

  • Teada on, et palk sõltub vähemalt osaliselt haridustasemest. Kui nüüd muudetakse kardinaalselt suunda, siis ühel hetkel oleme seisus, kus rõhuv enamus päästjatest on põhiharidusega. Vastupidiselt näiteks piirvalvuritele. See on aga väga heaks madala palgataseme põhjenduseks. Pole haridust, pole palka.
  • Teenistuses on/oli erialase hariduse omamine sõimusõnaks. Sõna "akadeemik" on kõigile tuttav. Poliitika, kus pikki aastaid oli juhtivaks edutamise kriteeriumiks haridus on andnud oma tagasilöögid. Sellegipoolest ei peaks suhtuma hariduse omandamisse / omamisse tõrjuvalt, vaid nägema selles eelkõige privileegi.
  • Enamikul õnnetustel ei ole mul teadmisi väga suures ulatuses vaja läinud. Kuid sellesse vähemusse kuuluval osal olen alati olnud tänulik oma õpetajatele ja oma võimele kogemusest õppida. Kui võtame tõesti suuna sinna, et meil ühel hetkel on garaa¾id täis Katasid, kuid mehed ei suuda kogu varustust mitmekülgselt kasutada, siis kes sellest võidab?
  • Lisaks eelnevale tähendab suur hulk madala haridusega päästjaid rohkem oskamatusest lõhutud tehnikat, ilmselt rohkem distsipliini probleeme ja üha suuremat stampidesse vajumist kustutusmetoodikas.

    Pean ka ütlema, et miks alati kui mingisugustegi nõuete leevendamiseks läheb on kõigepealt hambus haridusküsimused? Miks tervisenõuete kallale ei minda? Tervisenõuded ei ole pühad loomad, et neid puutuda ei võiks. Tervisenõuded on nii üldsõnalised, et selle põhjal võiks ukse taha jätta suure hulga töötavaid päästjaid.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Või kinnitada nii kogemustest kui praktikast, et haridustaseme kriteeriumi kehtestamine on meelevaldne. Madalama haridustasemega päästjad püüavad vaata et rohkem, kui "akadeemias" õppivad mehed (ei taha küll kedagi halvustada). Ikkagi - meie töö piirdub vaid ainult teatud tehnika oskuslikikul käsitlemisel. Pole päästja asi hakata vahu kordsusi sündmuskohal välja arvutama. Selleks on ikkagi juhtivad spetsialistid. Suitsusukeldumise õpiks ka minu lapsed ära - ja selleks on ka õppetunnid ja õppused.
Nii et leian, et praeguses olukorras, kus mehi on karjuvalt puudu, on haridustaseme nõe põhjendamatu.
Ivo Paulus - Tallinna Ülikooli ajaloomagistrant
Ivo
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Muidugi pole mingit keskharidust vaja. Ja milleks välismaalastele tööload? Mida rohkem ajukääbikuid meil töötab, seda parem meid lükata-tõmmata on. Tuli veel hea mõte-opautojuhiks võiks saada ka need kellel pole juhtimisõigust, niigi ei pea ju väga liikluseeskirju järgima.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

kalju kirjutas:Muidugi pole mingit keskharidust vaja. Ja milleks välismaalastele tööload? Mida rohkem ajukääbikuid meil töötab, seda parem meid lükata-tõmmata on. Tuli veel hea mõte-opautojuhiks võiks saada ka need kellel pole juhtimisõigust, niigi ei pea ju väga liikluseeskirju järgima.


:lol: :lol:
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

Ivo kirjutas: Madalama haridustasemega päästjad püüavad vaata et rohkem, kui "akadeemias" õppivad mehed (ei taha küll kedagi halvustada). et praeguses olukorras, kus mehi on karjuvalt puudu, on haridustaseme nõe põhjendamatu.
Ivo Paulus - Tallinna Ülikooli ajaloomagistrant
pritsumaja pole nyyd kyll õige koht proovimaks kas põhiharidusega mees oskab lugeda kirjutada või arvutada (ära tule ytlema et mida me siin ikka nii väga loeme kirjutame arvutame) ja see et mehi vähe on ei ole põhjus haridustaseme piiri allapoole nihutamises. võibolla jah et sinu lapsed ehk saavad kah hingamisaparaadiga hakkama aga VASTUTUS ???

ja eelkõnelejatele: toote näiteid et põhiharidusega mehed on asjalikumad ja nii ja naa ... tahte öelda et nad on kõigist kõige asjalikumad ??? kahtlen selles ... kuna keskharidusega mehi rohkem on siis loomulikult jääb nii mõnigi asjalikkuses alla nii et see hoopiski on MEELEVALDNE näide ...

PS! kuna riigil raha kamaluga, kas siis kui see haridusnõude põhiharidusele viimine tulemust ei anna kas siis viiakse nõue algharidusele ... ehk ikka otsiks mujalt probleemi ???
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist