Päästeameti perepäevad 2007

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Päästeameti perepäevad 2007

Postitus Postitas janark » 13:13, 13 06 2007

PÄÄSTEALA PEREPÄEVAD
LÄÄNE-VIRUMAAL LAMMASMÄEL 3.-5. AUGUST 2007,
KUS VÕIVAD OSALEDA KA VABATAHTLIKUD PRITSUMEHED

INFORMATSIOON

Perepäevad toimuvad 3.-5. augustini Lääne-Virumaal, Kunda Lammasmäel, ( Tallinnast mööda Peterburi maanteed välja sõites 109 km, siis näitab pruun silt (näitab vaatamisväärsusiJ) Lammasmäe 13 km, loodetavasti saate peagi Päästeameti kodukalt vaadata ka kohalesõidu täpsemat legendi). Esimesi saabujaid ootame mitte varem kui kella kolme paiku päeval.

Lisaks Päästeametile on peakorraldajaks tänavu Ida-Eesti Päästekeskus (korraldustoimkonna juht - direktori asetäitja Maido Nõlvak (5275 488; 688), tema assistent Heigo Olu (5055 985; 690).

Osalemiseks tuleb REGISTREERUDA Päästeametis (sekretäride Ene või Katrini juures) hiljemalt 16. juuliks, see tähendab, et selleks ajaks tuleb Päästeametisse toimetada osavõtjate nimekiri (lapsed (nimeliselt) ja nende vanus eraldi välja tuues, et saaks paremini lastele eriprogrammi planeerida) ja töötajatelt kokkukorjatud osalustasu, mille vastu saate käepaelad.
Osalustasu traditsiooniliselt endine:
- osalustasu iga osavõtja kohta on 200 krooni kogu suvepäevade aja eest, millest teenistus tasub 100 krooni ja osavõtja 100 krooni, ning see sisaldab ka söögiraha viie söögikorra eest (reede õhtust pühapäeva hommikuni)
- lapsed kuni seitsmenda eluaastani (kaasa arvatud) saavad osaleda tasuta
- eelnevalt registreerimata saab küll osaleda, kuid kohapeal on osalustasu 150 krooni ja sööki ei garanteerita.

Nagu möödunud aastane kogemus näitas, on kõigi jaoks mugavam, mida enam saabutakse suuremate seltskondade kaupa ühiselt ehk siis bussidegaJ, kuigi sel aastal peaks ruumi olema ka kõigi sõiduautode parkimiseks. Erisuseks võrreldes eelmiste laagripaikadega on ka see, et sellele platsile lubatakse parkida ka haagissuvilaid.

Ühest päästeasutusest perepäevadele registreerunute söögitalongid ja muu oluline info antakse perepäevadele saabumisel igast asutusest ühe esindaja kätte. (ehk teisisõnu toimib sama süsteem, mis möödunud aastatelgi!). Kui vaja, saame seda teha ka päästeosakondade jmt struktuuriüksuste kaupa, aga sellisest soovist palun siis registreerimisel täiendavalt teada anda.

Toitlustab meid sel aastal sama firma, millele kuulub ka laagriplats. Süüa saab alates reede õhtust kuni pühapäeva hommikuni. Reedel päeval peaksid kõik ise muretsema oma kõhutäie eest.

Kohapeal töötavad mitmesugused müügipunktid, kust saab limpsi, õlut, siidrit, kohvi (tänase seisuga täpsustamisel, kas ikka suudetakse suures koguses korralikku kohvi pakkudaJ) ja igasugu näksimist. Õlle hind on seekord 23 krooni 0,5 l eest, sama koguse siidri eest 27 krooni. Loomulikult võite ka ise igasugust söögi-joogikraami kaasa võtta, aga endiselt palume tungivalt vältida klaastaarat!

Ööbimine toimub telkides või väikestes majakestes, kus on kokku 90 magamiskohta (narid), kuid kuna enamik majasid on 8-kohalised, siis mahub sinna tegelikult ööbima ka rohkem inimesi, sest naride vahele jääv põrandapind on üsna avar. Majades ööbijatele on olemas ka voodiriided. Majades ööbimise soovi palume lisada igal päästeasutusel nimekirjale püüame need 90 kohta ära jagada nii võimalikult võrdselt ja vennalikult, kui vähegi suudameJ. Telgid tuleb endal ühes võtta, aga territooriumi nende ülespanemiseks on taaskord piisavalt palju. Telkimisplatsid jagatakse välja päästeasutuste/ maakondade kaupa. Majade jaotuse saadame täiendavalt peale seda, kui selgub, kui palju on kuskilt asutusest nendes ööbida soovijaid ja kokku osalejaid. Majas ööbimise eest eraldi maksma ei pea.

Pesemisvõimalusi on sellel territooriumil mitmesuguseid, kuid kogu ürituse ajal on kõigi käsutuses saun, kus on kogu aeg olemas soe vesi ja vastavalt meie soovidele köetakse ka leiliruum kuumaks.

Kõigil päästeasutustel (ka õppeasutusel!) või nende sees olevatel väiksematel kollektiividel palume reede, 3. augusti õhtul ettekandmiseks valmistada ette umbes 10-15 minutit kestev isetegevuskava teemal. Ja siis ma olen nagu sangar seiklusfilmis. Inspiratsiooni võib ammutada samanimelisest laulust või sellest mõttest kui niisugusest. Kava esitamiseks vajaminevad abivahendid (ekraan, arvuti, dekoratsioonid, jmt) tuleb üldjuhul endal kaasa võtta, läbirääkimisi korraldajate võimaluste kindlakstegemiseks võib pidada Anne Martini või Maido Nõlvakuga.

Reede õhtul tantsuks KIHNU POISID!

Laupäevane (4. august) päevaprogramm näeb ette igasuguseid tõsisemaid ja vähemtõsiseid spordivõistlusi. Loomulikult tulevad kordamisele eelmistel aastatel enim populaarsust kogunud alad. Kui tahad võistluste valiku osas kaasa rääkida, saada oma mõtted juunikuu jooksul e-mailiga aadressil maido.nolvak@rescue.ee .

Kindlasti viiakse läbi traditsiooniline võistlus Pritsumees 2007
täiendavat infot on võimalik saada Heigo Olult (heigo.olu@rescue.ee) ja Jaak Jannolt (5134 941; 3437; jaak.janno@rescue.ee)

Lastele eraldi programm ja meelelahutused selle eest muretseb Lauluväljakul toimuvate koguperefestivalide peakorraldaja Riina Paavo ja lastele telest kindlasti tuttav Fredi.

Laupäeva õhtul tantsuks Toomas Taul ja Marek Kukk ning Agu Tammeorg, kordamööda!

Ujuda on võimalik laagriplatsi läbivas täiesti arvestatavate mõõtmetega jões. (tegelikult on meri ka umbes 5 km kaugusel, aga...)

Seekord on võimalik kõigil ennast proovile panna ka kiikingus professionaalsete tegijate juhendamisel ja valvsa pilgu all, ning taas on lubanud oma oskusi jagada ka vildikoja pererahvas.

Autod ja bussid pargitakse Ida-Eesti Päästekeskuse töötajate juhendamisel laagriplatsi kõrval asuvale heinamaale.

KÕIK HEAD IDEED JA MÕTTED PEREPÄEVADE KOHTA ON TERETULNUD AADRESSIL anne@rescue.ee või maido.nolvak@rescue.ee

Kohtumiseni Lääne-Virumaal Kunda Lammasmäel! Loodetavasti saavad seitsmendad päästeteenistuse perepäevad olema samad mõnusad, soojad, päikselised, sõbralikud ja meeldejäävad, kui kõik eelmisedki.

Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo » 17:18, 13 06 2007

Ma arvan ka, et perepäevad tulevad mõnusad, soojad, päikselised, sõbralikud ja eriti meeldejäävad, kuna prognooside põhjal umbes 40-50% päästjaid järgmine aasta enam Riigi Päästeametis ei jätka.
Hoidkem kokku - üks võimalus on müüa ennast, või ise luua eratuletõrje.
Riik ei suuda ju midagi.
Ivo
Ivo

kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju » 23:18, 26 06 2007

Kuna hoolin väga juhtkonna tervisest, siis vabariiklikel suvepäevadel pole veel kordagi käinud. Küll aga ootan huviga algavaid...Aga kuulnud olen palju huvitavat. Anonüümselt kirutakse, pidudel võetakse aga koos napsu ja lüüakse laulu. Võtke siis ühtne ja selge seisukoht. Pagan küll...
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)

Epp
Postitusi: 2
Liitunud: 16:57, 30 07 2007
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Perepäevad

Postitus Postitas Epp » 21:50, 30 07 2007

Siinkohal kasutan veidi kohatult võimalust ja annan märku oma süsteemi inimestele, et on 2-le soovijale pakkuda võimalust sellest vahvast üritusest osa saada. Täpsemad küsimused vastan privaatselt!

Tervitades,

Epp
Esse est percipi.

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor » 15:20, 31 07 2007

Doktor on kohal. Doktor kõnnib ringi arvuti ja mikrofoniga ja kõik soovijad saavad midagi linti öelda. Salvestused panen siia ülesse. Doktor vaatab, et keegi enesele liiga ei teeks, kuna arutult manustatud alkohol on kõigi hädade õde. :idea: :idea: :idea:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist