Kokkuhoid lõunapoolsetes osariikides ja mujal ka

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Kokkuhoid lõunapoolsetes osariikides ja mujal ka

Postitus Postitas Doktor »

Komandosse saabus kiri meie direktorilt, millega seoses on mul ettepanek. Kõigepeal aga kiri.
Tere!
Seoses Lõuna- Eesti Päästekeskuse majanduskulude eelarve planeeritust suuremate kulutustega 7 kuu jooksul, palun jälgida, et kõik tehtavad kulutused oleksid päästekeskusele seatud eesmärkide täitmiseks hädavajalikud.
  • Kõik vajalikud kulutused, mis ei ole meie igapäevased püsikulud (hoonete elekter, küte, vesi, sõidukite kütused jmt), kooskõlastada eelnevalt minu või Jaan Simsiga. Sh sõidukite remondid.
  • Tagada meie sisekorraeeskirjadest ja valveteenistuse korrast tulenevate nõuete järjekindel järgimine (sauna kasutamine võõraste isikute poolt või väljaspool tööaega, isiklike sõidukite remont ja pesemine päästekomandodes jne ei ole lubatud).
Kommentaariks nii palju, et kokkuhoid ei ole halb ja pritsimajad peaksid kahtlemata sellele tähelepanu pöörama. Küll aga peaks olema võimalik uurida välja kulud iga pritsimaja kohta eraldi, et ka täpsemalt teada saaks kus mida liigselt kulutatakse.

Mul on ka ettepanek kokkuhoiuks. Viimase poolteise kuu jooksul on tekkinud uus raiskav väljakutse liik e. väljasõidud tuletõrjevalveseadmete valesignaalide peale. Tartu Keskkomando teenisturaamat on kasutusel alates 30.07.07 ja alarmide valehäirete peale oleme sellest ajast välja sõitud 17 korda. :!: Jagades kutsed päevade peale saame peaaegu 2 kutset päevast. Täpsemini 1,94. Vaid ühel juhul oli selleks ka mingisugune põhjus kui katlakütja unustas ventilaatori tööle panna ja tagasitõmbega lõi suitsu koldest ruumi. Kuid nagu näha ei ole ka see juhtum kuidagi seotud tulekahjuga. Leian, et nendel kutsetel kaotatud mootoritunnid ja läbi kõrvetatud kütus on täiesti tarbetu kulutus. Ilmselt on ka keskuse juhtkonna huvidest toimuvaga tegeleda. Praegu on veel võimalik selle probleemi eskaleerumine peatada. Esialgu peaks aga häirekeskus igakord tagasi helistama ja küsima kas ikka põleb, mitte pimesi masinaid välja saatma.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!ülekulu...!? jah...seda ei kommenteeri aga Hr.Doktori kirja viimaseid ridu,kus tuletõrje vale-häiretele reageeritakse..ei reageerita ja,et HK peaks helistama tagasi...."Kellele tagasi"?mul enne puhkust oli 2h jooksul 3 kutset,koolimajas oli käivitunud tuletõrje signalistatsioon,maja kellad lärmasid,kohal polnud kedagi ja HK helistab nö robot(on programmeeritud,et häälega on peale loetud tulekahju teade ja nagu pult ise helistab)sellisel juhul pole ju hk kellelegi tagasi helistada....?ja iga kord saadeti meid kelladega,2 autoga välja.muide ka varem on olnud samu probleeme,kuid siis on see asi toimunud nii,et kõik puldid on ühendatud turvafirmade pulti,nende ekipaaz on läinud välja,selgitanud olukorra ja alles siis kui tõesti on miskit kahtlast,on tuletõrje kutsutud...huvitav kas nüüd on siis turvafirmad loobunud ka nö valekutsetel käimisest ja meile see jama kaela on tulnud?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Püüdke ikka tänapäevaselt mõelda- kõik kõrghooned ja muud kaasaaegsed keskused ühendatakse otse häirekeskusesse, kui kõrgendatud väljakutsega objekt, siis kuni 8 masinat lendab põhjas kohale ja spirodes ronima!- keegi oli 12 korrusel teinud sauna ukse lahti ja aur lülitas alarmi, all ei tea valvur midagi.
Sellised väljakutsed ja muud prügikastid tõstavadki mõnede linnakomandode väljasõidu arvu taevasse ja jätavad mulje, et teised ei teegi tööd - maainimesed saavad prügikastidega ise ka hakkama ja kassid toovad ise puu otsast alla.
Nendele ekslikele väljakutsetele reageerimine tuleb otsustada päästeameti tasemel, häirekeskus ei puutu asjasse, neil on arvutis reageerimise kord.
Eks juhtkond hakkab ikka alluvaid pigistama, kui ei suuda oma tööd ära teha ja kulusid õigesti planeerida, palgareale seda raha kantida ei saa.
Põhjas hoopis huvitavamad kulutused- sõidetakse meeskondadega suitsukonteinerisse 100 km reis(30 liitrit x4 x13 krooni) 1560 kr. iga auto kohta x15 ~25000 kohe kuludesse!
mõtetes olen veel Teiega!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Väljakutsetele reageerimine ja mittereageerimine ei ole kindlasti see koht kust peaks kokku hoidma. Pigem ikka muudelt artiklitelt, mis ei puuduta otseselt väljasõitusid. Ehk siis näiteks mõõdetav vesi, küte ja elekter. Ma ei mõtle, et kuskil midagi piirama peaks, vaid neid peaks kasutama mõistlikult.
Seda kui palju kuskil kulutatakse, peaks keskus teadma väga täpselt.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Kuidas te teate, et väljakutse on ekslik, enne kui te kohale lähete? Doktor, ma ausalt öeldes pidasin sind tsipa targemaks.

Mis siis, kui ei ole ekslik? Kui ongi reaalne väljakutse? Jääte ootama, et Falck või keegi iganes kõigepealt kohal käiks ja teataks, et tõesti, põleb? Teatab oma keskusele, et võiks nigu pozharnikud ka välja saata, need omakorda HK-le, need omakorda viskavad teile kellad? Nigu endale ei tundu, et ajakulu liiga suur on? Eriti arvestades et ATS-i on liidetud kõrgema riskiga objektid.

Sama kehtib ka HK tagasihelistamise puhul- näevad neiud tükk aega vaeva, leiavad mingi vastutava üles, helistavad. Räägivad ära, et näe, tuli häire, kontrollige. See vastutav läheb vaatama, et mis värk on. Todagi vaid tõenäoliselt siis, kui kell on 8-17 vahepeal. Kui tüüp ei ole koosolekul, lõunal, linna peal asjatamas, puhkusel, teises linnas. Jällegi- kui valeväljakutse, siis on kõik korras. Aga ärge unustage, et on olemas ka võimalus, et ongi tulekahju. Tee nüüd väike arvestus, palju see juramine lisaks aega võtaks?
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

hjarg kirjutas:Kuidas te teate, et väljakutse on ekslik, enne kui te kohale lähete? Doktor, ma ausalt öeldes pidasin sind tsipa targemaks.

Mis siis, kui ei ole ekslik? Kui ongi reaalne väljakutse? Jääte ootama, et Falck või keegi iganes kõigepealt kohal käiks ja teataks, et tõesti, põleb? Teatab oma keskusele, et võiks nigu pozharnikud ka välja saata, need omakorda HK-le, need omakorda viskavad teile kellad? Nigu endale ei tundu, et ajakulu liiga suur on? Eriti arvestades et ATS-i on liidetud kõrgema riskiga objektid.

Sama kehtib ka HK tagasihelistamise puhul- näevad neiud tükk aega vaeva, leiavad mingi vastutava üles, helistavad. Räägivad ära, et näe, tuli häire, kontrollige. See vastutav läheb vaatama, et mis värk on. Todagi vaid tõenäoliselt siis, kui kell on 8-17 vahepeal. Kui tüüp ei ole koosolekul, lõunal, linna peal asjatamas, puhkusel, teises linnas. Jällegi- kui valeväljakutse, siis on kõik korras. Aga ärge unustage, et on olemas ka võimalus, et ongi tulekahju. Tee nüüd väike arvestus, palju see juramine lisaks aega võtaks?
Seni kuni valveseadmed ei ole töökorras tuleb nende poolt antavadi signaale kontrollida. Ma ei ütle, et see on kerge ja mugav ja igal ajal võimalik. Jah muidugi, palju mugavam on pimesi meeskondi välja saata. Ma jätsin ennist ütlemata, et need väljakutsed on sageli samadele objektidele. Näiteks Atlantises on käidud vähemalt 5 korda. Ühes Ilmatsalu puidufirmas Ilmre 3 korda. On selge, et ei häirekeskus ega ka muud võllid ei võta neid kutseid tõsiselt, sest muidu läheks erineva ohtlikusega objektidele rohkem autosid. Kui ongi ööklubis tulekahju, mida teeb seal T12 meeskonnaga 1+3 või 1+4? Sama jutt koolimaja valehäirete kohta. Lõpetuseks pange palun tähele, et ma mitte ei propageeri välja sõitmata jätmist, vaid tegin ettepaneku rangemalt nõuda tuletõrjevalveseadmete hooldust
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Ma ei saa aru sellest kokkuhoiu punktist-sauna kasutamine väljaspool tööaega on keelatud.Kui ma lõpetan vahetuse kell 8-00 ja olles eelnevalt tulnud kustutamast,siis ma enam pesta ei tohi,tööaeg sai läbi,tööajal mina igatahes sauna ei riski minna,sest 1e minutiga ma väljasõita sellisel juhul küll ei jõua.Mõnes asjas pingutatakse ikka kõvasti üle.Kokkuhoidu peaks vaatama vaatama ülemuste poole pealt ka(autode kasutamine,telefoni arved jne)
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Nii palju võiks lõunal raha olla, et algeline koduleht teha? Ja miks komandode aadressid lõunas nii salastatud on?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

kalju kirjutas:Nii palju võiks lõunal raha olla, et algeline koduleht teha? Ja miks komandode aadressid lõunas nii salastatud on?
Seda võiks vist tuttava hjargi käest küsida, tal see netivärk peaks ikka piisavalt käes olema, äkki leiab messengeri vahel aega!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist