12H!!! MIS MUUTUB MINU ISIKLIKUS ELUS?

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta

12H!!! MIS MUUTUB MINU ISIKLIKUS ELUS?

Hääletus lõppes 16:23, 02 04 2008

Mitte midagi! Olen Tubli edasi!
5
11%
Mitte midagi! Olen Päästja edasi!
1
2%
Kõik! Ka ametikoht.
14
30%
Kõik! Välja arvatud ametikoht.
9
20%
Hoian madalat profiili kuni uue elukorralduse sobitumiseni/mittesobitumiseni minu igapäevaeluga!
17
37%
 
Hääli kokku: 46

Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

12H!!! MIS MUUTUB MINU ISIKLIKUS ELUS?

Postitus Postitas Karilaid »

Me võiksime maha istuda ja mõtelda:Miks ma seda tööd teen. Siinkohal võiks rääkida pika jutu hirmust ja armastusest. Tööga muide on sama lugu. Kas me teeme seda hirmust ( et me ei saa mujal hakkama/ taha mujal hakkama saada) või me teeme oma tööd armastusega ja südamega- st meile meeldib meie töö ja ma saan seda teha südame ja armastusega
Nii ütles Antti Lääts!
Kindlasti jagunevadki need mehed siin süsteemis täpselt selle koha pealt kaheks. Ise soovin loota ja tegelikult olen isegi üsna veendunud, et hirmust töötajaid on ikkagi kordades vähem. Sellele saab kindlust, kui jälgida, kui palju mehi käib kohal oma aega nö. raiskamas, vaatamata motivatsiooni vähesusele.
Kui tuua hr. Pihli lemmiknäide ehitajaist, siis ehitaja teeniks nende raisatud päevade ajal siiski tunduvalt kopsakama summa, kui see, mis talle pritsumajast pakutakse. Aga ärgem unustage, et meie seas ei ole mitte ainult ehitajaid, vaid ka koolitajaid, firmajuhte, arhidekte jne. Vaevalt, et nad kõik siin hirmust tööl on. Ja loodan, et nad ka 12h graafiku suudavad armust oma aastaplaanidesse suruda!
Nii ütlesin mina, Karilaid!
...ja lisasin
Siinkohal võiksidki aktiivsemad foorumikasutajad PÄÄSTJAD avaldada mõtteid 12h graafiku sobivuse kohta nende elukorralduses.
Mispeale herr Dhoktor soovitas meil kiiresti 12h graafiku arutelust ruuminappuse tõttu udu tõmmata ja algatada uus arutelu vähe selgema õhuga keskonnas. Soovitusega panna pealkirjaks "Isikliku elu muudatused seoses 12h- ga" vmt.

Ja seda ma siin teengi :mrgreen:
Karilaid
___________
Roger. Out...
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Tore on muidugi näha aktiivset hääletusest osavõttu. Samas aga sooviks siiski siinkohal kuulda täpsemat arutelu teemas.
Köögilaua taga istub pea iga vahetus vahvaid lubajaid mehi, kes teatavad kuidas nad juba aegade algusest peale on paadi nina vastuvoolu õigesse suunda trüginud. Samas on elu jällegi näidanud, et kui tegudeks läheb, siis on kõigil midagi targemat teha, kui ühist üritust toetada!

Teen omaltpoolt otsa lahti ja jään ootama sarnaseid arutlevaid postitusi!

Ka minu elu muutub kapitaalselt. Õnneks on Vanajumal mind õnnistanud viimasel aastal pojaga, mis omakorda annab mulle võimaluse vormistada endale lapsehoolduspuhkus ja sedaviisi täiesti seaduslikult minna palgata puhkusele jälgima paariks aastaks, millise suuna loob läbiviidav reform.

Oma teistelt elukutsetelt (seda siis Päästja ameti kõrvalt) olen ma üsna laia profiiliga. Mõned aastad sai veedetud sõidukoolitusfirmas sõiduõpetajana ning sellega lisa-elatist teenitud. Koolitaja amet, täiesti seaduslik ka põhitöö kõrvalt. Ei ole mulle ka ehitustöö võõras ja sellega seoses olen hetkel ühes perelähedases kinnisvarafirmas läbi viimas teatud kinnisvara toote arendusi, no ütleme nii nõustaja tasemel.
Samas olen eelneva taustaga Mereväe tuuker ja selle poole oma tuleviku ka rihtinud, ehk siis instruktor. Jällegi täiesti legaalne võimalus lisa kõrvaltööks. Jne.

Oma komandost Lillekülast tean mitmeid mehi, kes teenivad lisa teiste ametikohtade peal. Tean ka seda, et tänasega on neil põhipalk teiste töökohtade peal oluliselt suurem, mille loovutamine mõne tuhande eest Päästekasse jäämiseks ei kaalu üles tehtavat reformi.
Siit ka küsimused Sulle:
Millega elatad end päästetöö kõrvalt ja kas pakutav palgatõus on piisav lisatöö loovutamisks?
Kas uus graafik lubab Sul tõrgeteta jätkata teisel ametikohal?
Kui oluliseks üldse pead kõrvalameti pidamist?
Karilaid
___________
Roger. Out...
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

teen natuke üht kui teist.enamuse vabast ajast tegelen oma taluga ja metsaga.käin ka metsa langetamas,teenustööna(seda küll rohkem talvel).
küsimusele kas uus graafik lubab samamoodi jätkata ei tea,kuna pole ju veel ühtegi kindlat graafikut.aga eks see omad korrektiivid teeb senisele töökorraldusele.
tegelt peaks asi ikka nii olema,nagu teistel ametitel-tööl norm palga eest ja ühel kohal.aga see aind unistus.
kui nüüd mehed jätavad teisel kohal töötamise maha,nagu taotleb ministeerium,siis teevad nad vabariigile karuteene.töökäsi ju niigi vähe.
mina ootan isiklikult 10 veebruari ära,kui esimene palgalipik käes ja vastavalt sellele teen oma edaspidised otsused.
edu teile kõigile-kas siis edasi pritsukuuris või mõnes teises töökohas.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Veel üks näide elumuutustest

Mina õnnetu hing olen peale päästeteenistuse veel autokoolis sõiduõpetaja.
Kui me nüüd 12- tunni peale üle lähme ja ma autokoolis töö katki jätan tekib mul kohustus maksta peremehele tagasi minu koolitamise peale kulunud raha.
Nii, et selline kehva seis. Seista kahe valiku ees. Et kas olla vaba aga võlgu (20000) või üritada kuidagi hakkama saada. Teenistustes ju meil näitaks sõiduõpetajaid ei vajata- nagu elu on näidanud on kõik meie autojuhid oma ala tõelised spetsialistid ja tõelised sõidumeistrid.


Samas teistpidi võttes kui koos naisega tööd teha siis jääb tõesti vaba aega rohkem üle ja selle saab kenasti oma kallite inimestega koos olemise peale kulutada. Nii et ei virise vaid ei suuda otsustada mida võtta mida jätta.

Seni aga


PÄIKEST KÕIGILE!!!!!!!
Antti
tel. 58279009
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Väike eellugu ka...
Aasta oli 1998 kui peale keskkooli lõppu Päästekooli läksin. Kõlagu kui ilusti tahes, aga soovist oma riigi heaks midagi teha. Töö sisulisest pooles ma palju ei teanud, lähikonnas toona ühtegi vastava eriala inimest ei olnud. Samahästi oleksin võinud katsetada Kunstiakadeemiasse astumist kuivõrd ma lõpetasin Pelgulinna Keskkooli kunstiklassi. Samas leidsin, et õige tahtmist sinna minna ei ole. Väike seotus teenistusega siiski oli, selle kooli aknast sai soovi korral Tallinna Lilleküla komandot vaadata ;) . 1999 kevadsuvel sain tõrjuja "tõutunnistuse" ja teadmise, et juuli esimeset päevast ootab mind Tallina Üksik- Päästekompanii. Kuivõrd TÜPK- s oli tuletõrje vahtkond (lõikurid, voolikud, väga korralik ZIL 131, meeskond 1+4, väljasõidu aeg 2min). Väljasõidu aeg oli sellepärast 2min, et me magasime kasarmus. Sealt tulid esimesed praktilised kogemused ja töö meeldis ka praktilisest seisukohast. Aasta pärast jätkasin Muugal tõrjuja ja hiljem MV- na. 2001 astusin TÜ Arstiteaduskonda mõeldes, et ehk õnnestub kunagi neid kahte ametit ühendada. Siis tuli paus ja Tartu pritsimajas asusin uuesti tööle 2005. Toona oli juba selge, et lõpetan ülikooli nominaalajaga (6. aastat) ja mõte saada esimeseks, kellel säärane kombinatsioon taskus kõditas meeli.

2007 lõpetasin arstikraadiga ja ministeeriumist saabus löök selja tagant ja madalalt neerudesse. 12h muudab kõik. Arstitööd ja pritsimaja mul uue graafiku korral ühendada ei õnnestu. Mitte kuidagi. Elaksin ma üksi, siis veel. Pritsimajas jätkates näeksin lähedasi vähe, Hiiumaal käimine aga jääks hoopis katki. Olen oma elust 3 kuud töötanud graafikuga 12 vetelpäästet+12 vetelpäästet+ 24 pritsimaja+24 vaba. Ülikooli eelsel suvel oli raha vaja. Rohkem ei taha. Kaasa on pisipojaga kodune, ülikooliharidus jätta ja 27.a. ema palvele minna on ka imelik. Seega jääbki ainus valik. Avalduse andsin ka juba ära.

Mis veel... Töö meeldib ja seltskond meeldib ja selle töö juures on ausat, mehist võitlust kui luuleliseks minna. Aga lojaalsus ja luule kõhtu ei täida. Jään siiski riigitruuks (kalju väljend). Arstina asun tööle Kuperjanovi pataljonis.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Torro! Unistused ongi selleks, et nad kunagi täituksid :D
Mina usun küll, et kui me piisavalt tublid oleme ja sirgelt oma joont ajame, siis ei ole meil kunagi (lähi?)tulevikus vaja enese äraelatamise jaoks lisatöid tegemas käia. Tuleb lihtsalt oma seisukohtadele kindlaks jääda ning nõuda inimväärset palka ja töötingimusi. Kui me vait oleme ja midagi ei nõua siis arvatakse et kõik on oo-koo ja siis Sa ka midagi ei saa, ehk siis see vana hää Tõstamaa rahvatarkus: Palju küsid, vähe saad! Vähe küsid, üldse ei saa! Üldse ei küsi, saad jalaga!

Doktor! Ainult need mehed siin meie õla kõrval (nii luuleliselt, kui soovid) ongi veel ainuke põhjus, kelle pärast tööd edasi teha :D

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Olen Pritsumehe tõõd teinud alates 1980a alates,tösi küll, vabatatlikuna kuni 1993 a,sealt edasi kutselisena.Kuni käesoleva reformini oli elu selle palgaga ja töögraafikuga enamvähem talutav,siis edaspidi küll kahtlen selles päris tugevalt.Sisseseatud ajakava ja rahaliselt tasuvama hobiga tegelemine on ilmselt edaspidi kasulikum,kui elada pidevas reformide meelevallas.Asja teeb momendil naeruväärseks,et kogu selle supi kokkukeeramist juhib ainuisikuliselt asjatundmatu endine miilits.Ütles ta ju ka Komando2007 sõnavõtus,et tema tulemuste eest ei vastuta.Kui asi hakkab tunda andma on tema asemel juba kindlasti keegi teine.Minu arust väga rumal väljaütlemine.Loodan lähiajal sellest reformist täpsemat teada saada,kui asi läheb ministri ainuisikulise dirigeerimise järgi,siis tuleb langeteda otsus,mida teha.Või minna pensile.Seniks jõudu ja vastupidamist meie elukutse eest võitlejatele.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Mis juhtub minu isiklikus elus, kui reform jõustub?
1. 12 tunnine töögraafiku absurdsus
2. tõstetakse põhipalka ja vähendatakse lisatasu ning diferentsiaali
3. juhtkonna palk tõuseb tunduvalt, ning jätkub irvitamine päästetöötajate üle, kes teevad siis mitte enam kahe-kolme päästja töö üksi, vaid märksa enamate.
4. Võib juhtuda, et võtan ette midagi eriti äärmuslikku.

Mis nüüd teha, et reform ei jõustuks
1. Kuna minister on välja vihastanud kogu haldusala - pöörduda koos politseinikega üldsuse poole
2. Kuna ta on ka sotsidel üle pea kasvanud - avaldada ka sealtpoolt survet
3. Sellega haakub nende valimislubaduste mittetäitmine, mida pole ka koalitsioonilepingus, mis vääga rõõmastab opositsiooni ning võib ka partnerite vahele kiilu lüüa
4. Sai juba tehtud suuline ettepanek ministrile muuta Päästeamet Siseministeeriumi osakonnaks. Lähiajal paneme selle paberile ja hakkame poliitilist toetust otsima. Siis tõuseks küll palgafond kui see teostuks :D :D
Ivo
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!Et,siis mis või kas muutub ja kuidas edasi...peale 12h käivitumist minu isiklikus elus?praegu veel ei tea ja olen äraootaval seisukohal kuid mure on suur,sest teine töökoht on samuti 24h graafikuga(kiirabi,parameedik-autojuht)ning töö meeldib,meeldib seltskond ja ka palk on kõvem kui pritsus.ometi olen hingelt siiski rohkem pritsumees kui meedik ja seda pritsu e põhitööd jätta ei soovi.muidugi on mind hurjutatud nii ülemuste kui ka tavaliste inimeste poolt,et"kuidas sa jõuad ja nii ei tohiks"...tean isegi,aga siiani olen hakkama saanud ja ei näe ühtegi põhjust miks ei peaks ka edaspidi saama....seega teistel pole vaja muret tunda...aga paraku on ikka nii,et need TEISED on targemad kui ise ja nemad siis hoolitsevad,teevad seadusi,käske ja keelde.
Teine asi veel,et olen kuulnud arvamust pritsumeeste kohta"nad on seal pritsus nii harjunud istuma-magama...on läinud laisaks ja ei tahagi mingit ÕIGET tööd teha"....siis halvasti läheks vist sellel inimesel kes mulle seda otse näkku tuleks ütlema,sest olen teinud ka seda muud tööd,väga hea palgalist(eesti mõistes üli-head....iirimaal rekkajuht 770eur nädal...ok maksud maha 500eur nädal kätte)aga siit tulebki see,et raha on küll tähtis kuid kui tunned,et see töö pole päris see,kui teed seda vaid raha nr,i pärast...nagu robot siis ei paku see töö mingit rahuldust.Ja ma olingi paljude arvates see LOLL kes jättis rekkamehe ameti ja tuli pritsu tagasi,sest nii rumalalt kui see ka ei kõla või ei tundu...siin olen ma omas elemendis,olen rahul,töö meeldib jne.
Siis vaadake hr ülemused(tean,et ka teie seda foorumit loete)millised mehed siin töötavad,milliste mõtetega ja miks...ning palun ärge sittuge meile hinge ja ärge pilduge kaikaid kodarasse,sest mees kes teeb tööd hingega on väärt tema hoidmist.kuid praegu jääb üha mulje,et nendest viimastest nö ideelistest lahti saada....oleks vähem vb vasturääkijaid,oma õiguste nõudjaid jne.EDU MEHED!!!
Prits, Peeter
Postitusi: 1
Liitunud: 00:22, 15 07 2007
Asukoht: Lääne-Eesti
Kontakt:

12 tundi töögraafik = zombid ka tuletõrjesse

Postitus Postitas Prits, Peeter »

Olen aastal 2000 umbes taolise reformi juba ühe korra üle elanud. Tol korral reformiti politseid ja "tõsteti politseinike palku". Korraks oli tänu koondamisele pangaarvel number , mis algul tundus päris konkurentsivõimelise kuupalganumbrina. Kuni koondamiseni olin selles ametis kokku 6 aastat olnud. Ka tol korral mindi 24-lt üle 12- tunnisele graafikule. Oleks olnud võimalus tagasi tööle minna, kuid 12-tunnine graafik nullis selle ära.
Miks ma aga 12- tunnist töögraafikut zombide graafikuks nimetasin , on tingitud sellest, et sellise kava järgi töötades ei olegi ennast võimalik korralikult välja puhata , eriti veel siis kui elad kümnekonna kilomeetri kaugusel depoost. Ma selgitan: hommikul 8 tööle , õhtul 8 koju - kõik normaalne ja nii 4päeva järjest. Tekib organismil mõningane harjumus ja rütm. Siis paar päeva puhkust ja nüüd tööle õhtul 8 ja hommikul 8 jälle vaba.
Võib olla lubad omale paar tundi pikutamist ja siis tegutsema- sest milline ajaraiskamine on päeval magamine. Tegutsed siis päeva pool unes ja lähed õhtul tööle- ikka selleks, et kohe voodisse pugeda - organismil on ju rütm.Kui veel autoga ka pead sõitma, siis õnnetus on kiire tulema. 4vahetusega jõuad vaevalt harjuda, kui tuleb alustada jälle uue tsükliga. Lõpuks on sul öö ja päev täiesti sassis , magad vaid unerohu abil, tõenäoliselt on sul ka abikaasaga suhe korralikult sassis (sest sellise graafikuga kahaneb koosolemise aeg miinimumist olematuks), ja ravima tuleb hakata ka sügavat depressiooni.
Suht sünge stsenaarium, kuid üsnagi tõenäoline, arvestades praegust poliitilist kokteili ja üldiseid sotsiaalseid suundumusi. Igaljuhul on selge, et mina ei ole nõus töötama 12-tunnise graafiku alusel olgu palk milline tahes. Olen sellise graafiku eeliseid/puuduseid juba omal nahal tunda saanud, ega taha , et minust selline
:evil: päästja saaks.
morka
Postitusi: 9
Liitunud: 10:40, 05 03 2006
Kontakt:

Postitus Postitas morka »

Selle pärast meie maakonnas seda graafikut kasutusele ei võetagi(12p,12p, 12ö,12ö ja siis neli päeva vaba)! Kuigi kõik mehed valisid selle ( jälle otsustati meie eest, küsisin kes, ei öeldud).
Ega siin midagi suurt teha enam pole, tuleb vist leppida selle 12 tunnise töögraafikuga:(
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: 12 tundi töögraafik = zombid ka tuletõrjesse

Postitus Postitas kalifa »

Prits, Peeter kirjutas: Võib olla lubad omale paar tundi pikutamist ja siis tegutsema- sest milline ajaraiskamine on päeval magamine. Tegutsed siis päeva pool unes ja lähed õhtul tööle- ikka selleks, et kohe voodisse pugeda - organismil on ju rütm.Kui veel autoga ka pead sõitma, siis õnnetus on kiire tulema. 4vahetusega jõuad vaevalt harjuda, kui tuleb alustada jälle uue tsükliga.
12 tunnise graafiku korral pikutamise voodid komandodes kaovad, sest selline töökorraldus puhkeaega magamiseks ette ei näe. Eks ole isegi nahksel nurgadiivanil silma kinni lastud, mõnedes asutustes saab ka mugavas toolis magada, kui selle suudad ära õppida!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 8 külalist