kuidas võidelda 12 tunnise töögraafiku vastu...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Kas sa täpsustaksid oma küsimust? Mis andmeid ma kuskilt võtnud olen jne?
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

OK!

Aega on läinud ja saatuslik kuupäev hakkab lähenema. Lohutuseks kõigile võin ütelda, et 14. Nov ei toimu vähemasti minu poolt korraldatuna mitte midagi.
Miks?
Sel lihtsal põhjusel, et meie hääl jääb nõrgaks ja ma ei ole nõus viima käputäit entusiaste ennast rahva ette naerutama. Antud hetkel julgen poolthääle andnute seast prognoosida ca. 60 kohaletulijat ja nagu öeldud, on seda liiga vähe.

Seega. Tuleb alustatule panna korrektne punkt ja vaadata, kuidas asjad edasi toimivad.

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Ilmselgelt on ca 60 meest-naist VÄHE - kuid mitte nii vähe, et seda EI MÄRGATAKS! Et piketist loobutaks - see oligi nii siseministri, kui päästeameti juhtkonna ootus/lootus. Siis tuleb ära oodata, mida teevad tööandjad 01.12.k.a. - kas täidavad EV töölepingu seaduse § 64 lg.1 - kirjalik etteteatamine TÖÖREZHIIMI JA TÖÖKORRALDUSE OLULISEST MUUDATUSEST? Kui seda ei tehta - tuleb KORRALDADA KIIRRÜNNAK. Organizeeritumalt, ütleks ma, seltsimehed! Minu tel. 53425316. P.S. Laupäeval, 10.skp. ,olid "õied" näha Pärnu keskkomandos - 8(loe KAHEKSA) meest vahis....
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Margo Klaos



Liitunud: 20 Apr 2006
Postitusi: 57

Postitatud: 31.10. 2007. 21:58 Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Kas sa täpsustaksid oma küsimust? Mis andmeid ma kuskilt võtnud olen jne?
Loe KOLM KORDA nii oma postitused, kui ka teiste kommentaarid nende kohta läbi! No kui siis ka aru EI SAA - paha lugu!
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Reedel, 30 nov.2007. kl 15 paiku sain tööl olles kätte NIMELISE teate, millel kuupäev 23.november 2007 nr 2-1/906 - NII PIKK MAA KONTORIST MEESKONNARUUMI(!?). Selles informeeriti mind töörezhiimi muutusest ja sellest, et "...muutub Teie ametikoht operatiivautojuhi ametikohalt päästja ametikohaks." see ei toovat kaasa tööülesannete muudatusi. Mittenõustumisel tuleb teate teksti järgi "vastav avaldus" esitada allakirjutanule (direktorile) "...hiljemalt 14. detsembril 2007.a." Mis on juhtunud küll selle teate koostajal, et samas (viimases) lõigus on ta viidanud EV TLS § 82-le, NÕUDES AGA KÄSKIVAS TOONIS SAMA sätte täitmist ebaseaduslikult? Või on kehtiv kalendersisteem asendatud ainult teatekoostajale teada oleva sisteemiga, kus 14.12.2007.a.- st 01.01.2008.a.-ni ON VIIS KALENDRIPÄEVA? HUVITAV, HUVITAV!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Siit on ilusti näha, et tegutsetakse veel vastu võtmata seaduse järgi, lootes, et saavad selle ikka 1. jaanuaril 2008.a. toimima.
Kas selles pakkumises siis 12-tunnisest, kui olulisest töökorralduse muutusest, ei olnudki juttu, see läheb nagu selle § 82 alla, kõik sõltub kehtiva töölepingu tööaja punkti sõnastusest.
Põhjas pakutakse ka 2-kuu töötasu kompensatsiooniga äramineku varianti sama § 82 järgi ja nõusolekuteatega samaks kuupäevaks, seda paraku vaid mitteametnikele!
mõtetes olen veel Teiega!
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Oli juttu nii 12-tunnisest töökorraldusest, kui muustki, kuid sarnane "slikerdamine" kuupäevadega viib mõtte paratamatult sellele, et püütakse "ära teha" meestele, kes pole nõus edasi tööle jääma - enne seda on lääne omadel (kui ma ei eksi, siis10.-14. skp.) "TEADMISTE KONTROLLI TEST" - EDASI VÕIB JUBA OMA FANTAASIAL LASTA LENNATA
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Postitus Postitas vanapEEr »

Mõistan, et 24 tunnise vahetuse muutmine 12 tunniseks ajab kõik tagajalgadele ja võib-olla veel enamgi.

Kodanikuna ei saa ma aru, kuidas on võimalik töötada järjest 24 tundi. Ma tahan öelda, et 24 tundi ei ole keegi võimeline kvaliteetset tööd tegema.No muidugi lühiajaliselt on see mõeldav, aga see ei tohiks olla süsteemne.

Näen, et 24 tunnise vahetuse kasuks räägib asjaolu, et teenite vabadel päevadel lisa, võib-olla ka oma põhilise sissetuleku ja uue süsteemi rakendumisel tuleb teha ühe või teise (või ka kolmanda) töökoha osas valik, mille tulemusel võib muutuda elukorraldus (tullakse kaugemalt tööle, nüüd peab tihedamalt käima jpm) ja ka kaod niigi nappides sissetulekutes.

Tulen ikka tagasi selle väite juurde, et ükski inimene ei ole võimeline 12 tundi järjest töötama ja pean kodanikuna, kes soovib kvaliteetset teenust, õigemaks nö 12 tunnist (see ei pea olema 12 tunnine võib olla ka näiteks 10 ja 14 tundi jne) vahetust õigemaks.

Võtmeküsimuseks on siin töötasu. Kellega võiks päästja tänasel tööturul konkureerida? Arvan, et oskustöölisega, kelle töötasu algab 15 000 (neto).

Kahjuks ei ole tänase seisuga ühtegi tõsiseltvõetavat dokumenti või tegevust kirjeldatud, et päästja palka tõsta.

Väidan, et Eesti Päästeametis ja Eesti Siseministeeriumis ei eksisteeri ühtegi arengukava, kus oleks kirjas päästetöötajate töötasu tõstmine konkurentsivõimelisele tasemele. Tahan öelda seda, et ei ole konkreetset eesmärki, et tõstame palku niimitu tuhat krooni jne. Halisetakse mingist olematust personalipoliitikast ja ongi kõik. Seni kuni ei seata konkreetselt mõõdetavaid eesmärke, võime/võite (päästjad) elamisväärsest töötasust ainult und näha.

No vot niipalju siis minu mõtteid kodanikuna ja arvan, et päästjad ei peaks võitlema 12 tunnise vahetuse vastu vaid peaksid võitlema märkimisväärse palgatõusu eest.
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

"Kodanikuna ei saa ma aru, kuidas on võimalik töötada järjest 24 tundi" väidab vanapEEr. Kuidas saab ka 12. tundi tööd teha, siis 12. tundi puhata ja JÄLLE 12.tundi tööd teha - see on v.pEEr-ule siis arusaadavam? Kui on, siis tegu silmakirjalikkusega! Et töötsüklist PAREMINI ARU SAADA, tuleb selles OSALEDA : kellel päev-nädal-kuu-aasta - küll SIIS tuleb ARUSAAM. Et aga päästjate (loe: mitte KONTORIROTTIDE) töötasu tõuseks tema nimetet tasemele - selle mittesündimise eest hoolitsevad sulgudesnimetatud. Et ka sellest aru saada, võtku "huvitundja" ette päästeameti koduleht, kust aastatasud kenaste kirjas. Ja mida siis kõneleb STATISTIKA? Ka tänastes uudistes on juttu "suurejuhi" allkirjastatud "palgatõusust". Vähegi numbreid tundev inimene võib selle suurust arvutada - see "tõuseb" niipalju, et minu sissetulek pärast KÕIKIDE maksude ja SUURENEVATE TÖÖLKÄIMISELE MINEVATE kulude MAHAARVAMIST V Ä H E N E B!!! VAAT NII ON LOOD SELLE "SUURE" PALGATÕUSUGA!
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Postitus Postitas vanapEEr »

Lp. avokask

Ma jään 12 ja 24 tunnise vahetuse osas oma seisukoha juurde, kuigi ka mulle meeldiks 24 tundi tööjuures viibida ja siis kolm päeva omi asju ajada. See on minu arvamus ja kui Sa soovid mind selle eest peksta, siis tee seda asjalikult, aga mitte nö õhku pritsides.

Mis puutub palgatõusu, siis on läbi aastate Päästeametil olnud nö turvaline positsioon. Riigi käest ei ole osatud (julgetud) päästjale väärilist palka küsida, päästjatele muidugi on edasi antud, et küsisime, aga riik ei andnud.
Minu seisukoht on selline, et päästja on alarahastatud, töötasu peab kordades tõusma.

PS. Mis puutub kontorirotti, siis jah, töötan kontoris, aga usun, et Sul enesetunne paranes kui said natuke sülge pritsida :)
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Olin varem täielikult 12 tunnise graafiku vastu. Nüüd olen selle poolt. Põhjendan. Hiljuti oli suuremat sorti tulekahju, mis algas hommikupoole. Kustutustööd lõpetati siis, kui pimedaks läks (võib-olla oli isegi öö juba, kuid see ei oma tähtsust). Järgmisel hommikul anti uuele vahetusele üle täielikult komplekteerimata ja puhastamata varustus: hingamisaparaadid hooldamata, varustus osaliselt puhastamata, auto voolikutest praktiliselt tühi. Palju varustust jäeti tulekahjupaigale, kuna hommikul mindi uuesti kustutama (öösel valvati sündmuspaika). Oleks keegi kasvõi puuduolevatest asjadest nimekirjagi teinud...(Kuidas oleks see valvevahetus küll uuele sündmusele reageerida saanud???). Uus tööletulev vahetus pidi sellise olukorraga lihtsalt leppima. Ja mis te arvate, MIKS JÄI HOOLDUS TEGEMATTA? Pritsumehed olid lihtsalt väsinud. Mõelge nüüd oma nina otsast kaugemale ja te saate aru, et 24 tundi saab tööl küll olla, kuid töö efektiivsus kukub mingist kellaajast nulli. Nii et lausa müstilisi asju juhtub meil. Tegemist oli Paikuse prügimäe põlenguga.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Remm, väga nõrk jutt. Teil pole lihtsalt korda majas... Tule Keilasse tööle ja proovi jätta auto/varustus näiteks kell 7.45 hooldamata.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

kalju kirjutas:Remm, väga nõrk jutt. Teil pole lihtsalt korda majas... Tule Keilasse tööle ja proovi jätta auto/varustus näiteks kell 7.45 hooldamata.
Seda jah. Tartus saab hoolduse järgmistele jätta siis kui sündmuskohal vahetatakse. Või siis kui tõesti 7:50 õue sõidetakse. Muidu aga, nagu tavaliselt, lükkad varustuse puhtaks ja alles siis pikali.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Remm: mina, avokask, trükin OMA NIME KASUTADES, SINA, ......... ,ära kilka SELGET VALET ÜLE EESTI - tead ju väga hästi, et me lõpetasime töö Paikuse prügimäel kl. 08.00.st - 00.05.-ni , miks sa ei nimeta, mitme mehega meie olime vahis - , KOMPLEKTEERISIME M E I E VAHI KASUTUSES olevad autod, KUID JÄI KOMPLEKTEERIMATA MAAKONNA MEESTE KASUTATUD AUTO - Ä R A ... HINGE! Sa oled ju järgmise vahi mees, kes .... mine õige ...!!!
Viimati muutis avokask, 10:00, 17 07 2011, muudetud 2 korda kokku.
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

"PS. Mis puutub kontorirotti, siis jah, töötan kontoris, aga usun, et Sul enesetunne paranes kui said natuke sülge pritsida ", ütleb vanapEEr.
Olen ise "endine" "kontorirott", järelevalvest juhtivinspektorina, "ment", kellel juba selle sistemi pension "välja võideldud", mida veel tahad kuulda, kuid SÜDA IKKA O M A praeguse (loe: vahis olevate meestega) ASISTE ametivendadega, sest NEILE TEHAKSE PRAEGU LIIGA!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist