kuidas võidelda 12 tunnise töögraafiku vastu...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
anti
Postitusi: 6
Liitunud: 14:07, 14 10 2007
Kontakt:

Postitus Postitas anti »

Meeleavaldus peaks olema kindlasti õigustatud kui võimudele kohale jõuab, et 12 tunnised valved võtavad ära mujal töötamise võimalused ja kui siis ikkagi veel ka mujal töötada, kaob puhkeaeg päris ära.
Kui palju saab päästjatele palka maksta, et mujal töötamise vajadust enam poleks ja kõrgendatud riski olukorrad päästetöödel ja autojuhtidel operatiivsõidul oleksid kaetud.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Ootasin, mis ma ootasin, aga ära jõudsin oodata. Tõesti pakkus huvi, et mis on selle planeeritava meeleavalduse sõnum.
Kaks aastat tagasi toimunud piketil nõuti päästjate miinimumpalgaks riigi keskmist palka. Avalikus kommunikatsioonis olid peamised põhjendused seotud sellega, et siis ei peaks päästjad enam mitme koha peal töötama, et peret ülal pidada. Palganumbrid, millest siis räägiti, algasid 3000 kroonist ja see oli ka see sõnum, mida AÜ kuulutas.
Järgmiseks aastaks lubatakse päästjatele palka, mis ületab riigi keskmist palka. Nüüd on rahulolematus taas suur. Kaks aastat tagasi sooviti miinimumpalgana keskmist palka, et ei peaks käima teises töökohas ja saaks rohkem perega olla. Kas süües kasvab isu?
Ma ei kritiseeri. Tunnen muret, kas selle asja eestvedajad mõistavad, et oht kõigi päästjate mainet selliste sõnumite andmisega rikkuda on suur. Miks peaks avalikkuse toetuse saama päästjate nõudmine, et lisaks riigi keskmist (mida saab hinnanguliselt u 1/3 palgasaajatest) ületavale palgale, peab olema riigi poolt tagatud võimalus teise koha peal töötamiseks? Mehed, ärge rikkuge seda usalduskrediiti, mis päästjatel on. Kui avaldate meelt, siis andke sõnumeid, mis on sõnumid!
Pole kahtlustki, et enamusele ei meeldi üleminek 12-tunnisele vahetusele, kuid ka selle vastu võideldes tuleb säilitada kaine meel ja väärikus.

Margo Klaos
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Päästeteenistuse juhtkond on ise juba mitmeid aastaid oma usalduskrediiti lammutanud, meeskonna suurus on viidud minimaalsele võimalikule, väikestes kohtades on komandod likvideeritud, teisitimõtlejatest on ka lahti saadud!
On tekkinud mõtteviis- ei vääri päästmist, hea, kui kõrvalolev kuur terveks jääb!
Keegi ei ole välja toonud liiklusõnnetuste tagajärgede raskust sõltuvalt lõikamisvõimelise meeskonna kohalejõudmise ajast, eks ole ju normaalne, et Tallinn-Tartu mnt. lähimad meeskonnad on valmiduses 1+1!
Igati usaldust tekitav on viimane uudis, kus tuli avalikuks eelmise peadirektori endale lisatasu maksmine selle eest, et peab olema selles ametis 24/7! Ma ei hakka oma teadmisi siin rohkem avaldama, kuid sellist lisatasu maksmist kasutatakse ka teistel juhtivatel ametikohtadel(eks ametijuhenditest jäeti kogemata välja vajadus ka mõnedel päevadel vastutada), samuti koolituse päevad teisel töökohal samaaegselt jne.
Enne, kui hakata päästjaid süüdistama usalduskrediidi rikkumises, võiks ikka oma tagatoa üle vaadata ja mõelda, kas olen teinud kõik, mis seda krediiti tõstaks!
mõtetes olen veel Teiega!
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

hehehh ... pada sõimab katelt jne.
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
hull
Postitusi: 16
Liitunud: 15:26, 20 03 2007
Kontakt:

Postitus Postitas hull »

samas tahaks ka küsida et miks viidi kogu Elliste raba kustutamise staap harjumaa piiridest välja??? Vastan ise , ikka sellepärast et saaks võllidele kes tulid Tallinna poolt maksta lähetusrahasid. Ja meie päästjad oleme kaotanud usalduse- ei usu seda möla.
Mjahi
Postitusi: 1
Liitunud: 12:39, 29 01 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Mjahi »

üllatav lugeda suure ülemuse kirjutist kas süües kasvab isu ja võrdlus teise töö kohaga ja sellega seonduv raha teenimis võimalus,mis isu siin süües kui suur see palk on kui maksud maha päästjal, ja oleks aeg lõpetada vaatamine ,et näe käivad teisel tööl teenivad rohkem raha kui seal riigi tööl saavad .saavad veel jõukaks ka .tüüpiline eestlane .
tehakse jälle kaheldav reform ühed 12 tundi teised 24 teeks midagi kindlat aga ikka mingi kaheotsaga varjant.
õige oleks vist ültse ära kaodata tugikomandod ja jätta aint keskkomandod pluss kontor .
et siis lahkunud pritsust ...miks kül ;p
anti
Postitusi: 6
Liitunud: 14:07, 14 10 2007
Kontakt:

Postitus Postitas anti »

Margo Klaos kirjutas:Ootasin, mis ma ootasin, aga ära jõudsin oodata. Tõesti pakkus huvi, et mis on selle planeeritava meeleavalduse sõnum.
Kaks aastat tagasi toimunud piketil nõuti päästjate miinimumpalgaks riigi keskmist palka. Avalikus kommunikatsioonis olid peamised põhjendused seotud sellega, et siis ei peaks päästjad enam mitme koha peal töötama, et peret ülal pidada. Palganumbrid, millest siis räägiti, algasid 3000 kroonist ja see oli ka see sõnum, mida AÜ kuulutas.
Järgmiseks aastaks lubatakse päästjatele palka, mis ületab riigi keskmist palka. Nüüd on rahulolematus taas suur. Kaks aastat tagasi sooviti miinimumpalgana keskmist palka, et ei peaks käima teises töökohas ja saaks rohkem perega olla. Kas süües kasvab isu?
Ma ei kritiseeri. Tunnen muret, kas selle asja eestvedajad mõistavad, et oht kõigi päästjate mainet selliste sõnumite andmisega rikkuda on suur. Miks peaks avalikkuse toetuse saama päästjate nõudmine, et lisaks riigi keskmist (mida saab hinnanguliselt u 1/3 palgasaajatest) ületavale palgale, peab olema riigi poolt tagatud võimalus teise koha peal töötamiseks? Mehed, ärge rikkuge seda usalduskrediiti, mis päästjatel on. Kui avaldate meelt, siis andke sõnumeid, mis on sõnumid!
Pole kahtlustki, et enamusele ei meeldi üleminek 12-tunnisele vahetusele, kuid ka selle vastu võideldes tuleb säilitada kaine meel ja väärikus.

Margo Klaos
Järelikult pole palk ikkagi piisav elukalliduse tõusu suhtes. Kui palk saaks tõepoolest, elukalliduse tõusu suhtes loogiliselt piisavaks, riskantsete päästetööde suhtes ja lisaks alarmsõiduki juhtimiste eest, siis saab alles mõelda mujal töötamise keelamisest. Seega siis saab alles mõelda 12 tunnisest valvekorrast.
anti
Postitusi: 6
Liitunud: 14:07, 14 10 2007
Kontakt:

Postitus Postitas anti »

Isiklikult arvan, et "kui verega hästi varustatud pea ei saa aru et käed-jalad surevad, siis on midagi peas viga".
Jüri
Postitusi: 8
Liitunud: 18:59, 04 10 2007
Kontakt:

Postitus Postitas Jüri »

See härra Margo on vist pea peale kukkunud.....
Jüri
Postitusi: 8
Liitunud: 18:59, 04 10 2007
Kontakt:

Postitus Postitas Jüri »

Rääkides meeleavaldusest 14 .novembril,siis oleks hea kui saaks samuti juba aegsasti kellaaja paikka panna.
Kas kell 12 oleks sobiv?Kaugemalt tulijatele on see kindlasti parem .
Ootaks arvamusi....

Ei 12 tunnile!

Jah 24 tunnile!!!!!
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Mulle aitab 5 minutist ka.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

"Keila" pidi ju koju jääma!

Eelinfo kohaselt oleks ka häirekeskustes osalejaid, ehk saab ka sinna infi saata "eetriväliselt"!
mõtetes olen veel Teiega!
hull
Postitusi: 16
Liitunud: 15:26, 20 03 2007
Kontakt:

Postitus Postitas hull »

äkki peaks piirivalvurid ka punti võtma nendel muudetakse ka 24h graafik 12 h. Saaks rohkem rahvast barrikaadidele. Lihtsalt väike mõttevälgatus
Piloot
Postitusi: 6
Liitunud: 20:06, 15 04 2006
Asukoht: PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas Piloot »

Piirivalvurid pannakse juba saabuva kuu algusest uue pilli järgi tantsima.Meil veel paar kuud armuaega.
Kes kannatab see kaua elab.Seega<<edasi kolleegid-läbi raskuste tule poole>>.
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Kuskohast on Margo Klaos võtnud SELLISED ANDMED - kas oma kabineti põhjapoolse seina vasaku nurga alumise 6/13 servituutpaneeli puutumatuse põhimõtet rakendades? Kui ei, SIIS TASUB MEELES PIDADA seda, et POLE OLEMAS EGA EI SAAGI OLLA KESKMIST PALKA, millest poliitikud ja veel lisaks AMETNIKUD, KES PEAVAD OMA VAJALIKKUST TÕESTAMA, "JAHUVAD". Kui aga veel jutustada palkadest, hakkab AMMETNIKKUDE "nägu" pea alati "hapuks kiskuma" NELJALE KÜSIMUSELE VASTATES: ka nende aeg tuleb!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist