kannatus saab otsa, lubadused ei toida

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

kannatus saab otsa, lubadused ei toida

Postitus Postitas jaan kaera »

tahaks nagu otsad kokku tõmmata - aastaid oldud, loodetud, ennast ja teisi julgustatud - pojad, no nüüd TULEB - ei ole tulnud ja ei tulegi. paksud jäävad paksudeks ja nemad toidavad ennast alati ära. teitele, pojad, jääb leivaraasukestekorjamiserõõm - rahulduge sellega ja edu teile edaspidises kodanikuteenimisetöös. palgatõus kui selline, on kõigi arvestuste kohaselt lihtsalt näiline, selleks ajaks kui ta meiteni jõuab, on ta juba "surnult sündinud", nii et need,tublid, kes on otsustanud jääda, soovin tugevat närvi ja tervist. võin suure saladuskatte all avaldada oma viimase kuu mv palganumbri - 7300 - 192 h eest. järgmisel aastal oleks minu brutto 15000 miinus maksud - kuidagi naljakas, ma peaks nagu 100% palgale lisa saama!!! mille ja kelle arvelt - pihli palga arvelt vääää!!?? see aga, kulla kolleegid, ei olegi enam naermise koht, sest nutt tuleb peale kui sandor liive palganumber kogemata meelde tuleb...
me lähme rukist lõikama...
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Olen sisimas jõudnud ilmselt samale otsusele - käed-jalad terved,tõõpakkumisi on tulnud muidki, kui praegune töökoht seda võimaldaks edaspidi. Minu oktoobrikuu palgalipik näitas 184.00 ja sain kätte 5870.- - NALJANUMBER! Edaspidi küündiks minu töötasu ~ kätte ca 7000.- = KURB NUMBER! Ja seda Pärnu keskomandos. Kasutan siiski võimalust kooskõlas Eesti Vabariigi töölepingu seaduse § 64 lg. 1 ja 2 kohaselt seoses töörezhiimi muutmisega vastavalt § 82 lg1 ja 2 alusel tööleping lõpetada, saadud kahe kuu palga eest kõhu täis süüa ja KORRALIKU PALGA EEST tööle minna - uskuge - TÖÖ EI OLE OTSAS! Kuid - 14. novembril k.a. TAHAN TEHA KOOS TEISTEGA K Õ V A HÄÄLT! Jääjatele aga - jaksu vegeteerimisel edaspidi.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

30oktoobril külastasid Viljandimaa komondosid hr Klaos ja Timberg,kus nad esinesid suurte lubadustega,mis aga tundub, oli ainult lubadus,mida ei täideta.Mustlas olles lubasid härrased säilitada meie koosseisu 1+2,kuid paari päeva möödudes tehti see 1+1 seljataga,miinimumpalka lubati alates 9000,nüüd on see kuuldavasti 7500,täitmata kohtadele lubati juurde võtta,ka see muudeti paari päeva pärast ümber.Kas tõesti kohtumisel päästjatega lihtsalt valetati,et pääseda kergema nahaga minema.Kas maamehi peetakse tõesti natuke lollideks,milleks üldse selline kohtumine oli vajalik.Sellega rahustati meid maha vaid paariks päevaks,tulevik aga on endisest veelgi tumedam.Maal elavate inimeste vara ja elu ei lähe härrastele küll uldse korda,rääkimata töökohtade säilitamise ja nende vajalikkuse olemasolust.Vat nii on lood.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Tulehull. Täpsusta palun millest sa räägid. Millist lubadust on petetud? Selgitan vajadusel ühe korra veel.
Margo Klaos
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Diktofonid on ju telefonides olemas, tuleks neid ikka kasutada, siis saab sõna sõnalt otse öelda. Ülemustel on kombeks keerulisema küsimuse korral kas vassida või anda lubadus seda uurida ja seda mitte ainult lõunas.
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Hr Klaos,kas te tõesti ei mäleta,et ütlesite nii"Mustla komando on ainuke esimese grupi komando,kus säilib koosseis 1+2".2008 aasta komandode isikkoosseisuks onaga selgelt kirjas Mustla 1+1.Samuti lubasite lahkunud päästja asemele võtta tööle uue(üks päästja asus op korrapidaja ametisse),kuid paraku ei lubata olemasolevat koosseisu suurendada.Kuigi praegune 1+2 jääb tihti täitmatameeste puudusel,teiste vahetuse mehi kasutada ei tohi(ületunnud),muide lubasite ka seda.Ma vabandan,kui olen milletki valesti aru saanud,aga kuulmisega mul probleei ei ole.Tänan vastuse eest.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

hr. Margo Klaos

Postitus Postitas jaan kaera »

ma, rumal, küsiks - millisest lubadustest ON kinni peetud!!?? minu isiklik arvamus - hr. sm. minister pihl ei kohtu veebruaris päästjatega, sest ta on juba nüüd, novembris, päästjatele vee peale tõmmanud. ja minu isiklik arvamus - teie, "härrasrahvas", olete kõik ühe ja valeliku mütsi all(seega samasugune sõnuõgiv pööbel, nagu eelmisegi riigikorraaegsed valitsejad).

tõestage, et see ei ole nii kui suudate!!! mul on teist oma arvamus ja seda on raske ümber muuta, kogemus teiesugustega suhtlemises on suurem kui teil endil!!!
me lähme rukist lõikama...
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Tulehull.

Mustla on komando, kuhu on uue mudeli alusel ette nähtud 1+2 ja nii see ongi. Tänane koosseis ei võimalda normtundide abil seda tagada ja seepärast oleme miinimumkoosseisuks kehtestanud seniks (mitte aastaks 2008) koosseisu 1+1. Üldjuhul suudetakse praeguse koosseisuga suurem osa vahetustest tagada 1+2 ja selle poole peame ka pürgima. Seda, mis hetkel on võimalik uus päästja tööle võtta ja kas on parasjagu kedagi võtta, arutame komando pealikuga.
Ületundide korralduse ja määrad lepime kokku kogu regiooni ulatuses. Neid tuleb teha nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik.
Aga palga osas ei ole miski ju muutunud. Komandos jagatud palgatabelis on kirjas, milline on planeeritav töölepinguline palk ja milline on see palk koos seaduses ettenähtud lisatasudega. Ka mina lugesin ajalehest, justkui on midagi segane, aga see, kes kirjutas, lihtsalt soovib, et oleks segane. Arvan, et ta ise saab asjadest aru, aga on kasulikum, kui saaks segadust külvata. Päästja palk on ikka tema palk koos lisatasudega (nagu kõigil).

Seega ei ole valetatud, nagu soovid väita.

PS. Aga Jaan Kaerale ei soovi ma midagi tõestada. Absoluutselt.

Margo Klaos
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Tänan,hr Klaos täiendava selgituse eest.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan kaera »

kahju, hr. Klaos, ma nii lootsin, südamest, et ma eksin...
me lähme rukist lõikama...
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere mehed ja tere hr:Margo Klaos!Hindan kõrgelt Teie julgust või meie e pööbliga suhtlemise soovi("pööbel"...aga täpselt nii tuleb välja juhtkonna suhtlemisest meiega)...siit võiks teha eraldi analüüsi,et miks on asjad nii läinud,et oleme nagu ühes paadis aga suhtlemine on koera ja kassi tasemel!?Aga antud teema on teine,siis on mul Teile otseselt mõned küsimused!
1:Kes nüüd sööb ja miks oma sõnu?Selgitan,kui oli reg moodustamine ja komandode allutamine Tartule,oli jutuks,et kõik koosseisud jäävad samaks ja komandosi ei vähendata ning see on ellu kutsutud selleks,et KÕIKJAL TOIMUKS ÜHTLANE ARENG!?...Järgmine aasta nt Pukas 0+1 ja Karula Tk läheb likvideerimisele!?(mehed,kes teavad...lisage siia teistest mk samu arengu stsenaariume...ei tunneteiste olusi,vabandan)
2:Miks toimub järgmise aasta suhtes palkade osas mingi hämamine,kuidas on võimalik,et nt...viimasel kohtumisel sise-min,päästeam ja rotal,i kohtumisel tuli välja vahe st,et räägitakse erinevatest summadest mis on esitatud(päästeameti poolt)rotal,ile ja mis summad on sise-min käsutuses?
3:Hr:Klaos...selgitage kui päästja-päästjale(mitte kui kõrge ametnik-teoreetik...päästjale-praktikule)kas järgmisest aastast(tegelikult juba pikemat aega)on muudetud suitsusukelduse eeskirja või pinnaltpääste nõudeid või töötamine kõrgustes nõudeid ja ohutustehnika eeskirju, et on võimalikud praeguses lahingarvestuse nõuetes hoida arvestuses komandosi 0+1 või 1+1?
4:Mis arvate nt ideest,et äkki peaks muutma me asutuse nime e Päästeteenistus muutma tagasi vaid Tuletõrjeks,sest kui nüüd istuda maha ja analüüsida praegusi võimalusi ning kohustusi mis on pandud lihtsalt näpu nipsuga päästeteenistuse õlgadele...siis vett ja voolikuid on igas autos....aga mõnes teises olukorras on küll mehed ja ideed aga varustust ja väljaõpet pole...aga kohustus reageerida on?Et asi selgem...kirjeldaks üht reaalset olukorda lähiajaloost.....talv,väljas on tugevad miinused.Otepää tk on objektiga tutvumas e op-kaardi jaoks andmeid kogumas...kui tuleb läbi raadiojaama teade,et Võrtsjärvel on 2 meest läbi jää vajunud...kui kaugel kaldast..ei tea,kas autoga ligi saab...ei tea,kas keegi peale Otepää on veel appi kutsutud...ei ole....aga autos mis sõidab nüüd "päästma"on küll "hansalaud"...kuid vaid 1-Ülikond millega minnakse vette!?Vot Teil hr:Klaos ei ole vaja sellistel hetkedel murda pead,et kuidas nüüd...aga meestel kes nüüd peavad reageerima...mis Te arvate kas on lihtne siin mingit lahendust leida?
On tekkinud kuidagi hale-naljakas olukord.Kui oli taasiseseisvumine ja raha oli tõesti vähe,tehnikat-varustust nappis,leidis riik siiski raha,et komandod olid täis kompl...siis nüüd kui on me riik nii rikas,on kõigi aegade suurem majanduskasv...on depood pea olematute meestega,juurde ei võeta,sest pole raha ja et keegi ei taha tulla.
Palun vabandust ette,et selline pikka hala jälle sai...aga mida sa teed kui mul pole naljakas, teades me olukorda,aga nt hr:Karafin leidis küll nalja ja lohutuse,et küll saame hakkama....kas ikka saame?
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas kukekas »

Lääne regiooni ülemused eesotsas Kaldasaunaga külastades komandosid unistasid, et seoses tulevase töökorralduse muutusega ja palgatõusuga hakkab uusi töötajaid ja vanu mujale siirdunud spetsialiste tööle jooksma .Pidi kohe järjekord tekkima ja on võimalus valida keda võtta.Kallid "spetsialistid" vaadake oma kabinettide akendest välja .Enam pole aasta 2000 kui töökohti nappis.Kes tahab tööd teha ja head raha teenida see ka seda leiab.Ootan uue aasta ära ja kui see ei hakka toimima mida te lubasite siis kergitan kaabut ja lähen sinna kuhu oleks pidanud juba ammu minema.Kuulu järgi pidi nüüd töögraafikuid hakatama ka tsentraliseeritult Pärnus tegema hakatama.Kui soovid vahetust siis on puuks,kirjutad meile ja palud.
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

reinuvaderiga igati nõus.Kuna kuulun samasse regiooni,siis oleks hea, kui hr.Klaos vastaks kuidas SS jne. eeskirju 1+1 koosseisuga täita.Kas peame kuskil nurgataga ootama kuni abivägi 25km kauguselt ka kohale jõuab ja siis koos minema?Tuki loputamisel pole see tähtis aga kui inimesed on hoones, siis oodates abi, võime inimeste rünnaku alla sattuda. Või hakkame neile eeskirju selgitama?Meeleheitel inimene valab oma viha ikka esimeste kohalejõudnute peale välja.Mind on isegi autoavariil kannatanu peale autost vabastamist rünnanud,kuna ta pidi pool tundi külmas porises vees olema(auto oli suures poriloigus katusel).Päästis mind paarimehe kõrvalolek ja tema kiire reaktsioon.
Aga "edasiminek" on ka toimunud,sest iga mees sõidab oma autoga sündmuskohale(üks 1-1ga ja teine 2-1ga).Nii kalli autoga ei sõida isegi president üksi.
Ja minuarvates peaks inimesi meedia kaudu informeerima millised koosseisud kuskil komandos on.Rahval on õigus teada.
oga
Postitusi: 7
Liitunud: 16:01, 15 11 2006
Asukoht: lääs
Kontakt:

Postitus Postitas oga »

Probleem lahendatakse sellega, et 1+1 ja 0+0+1 koosseisud likvideeritakse. pole meeskonda, pole probleemi. Sellest olla räägitud suurpealike koosistumisel Käärkiul.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Reinuvader ja Jõmm!

Minu mõtted ja vastused:
1. Päästekeskuste moodustamisel oli jutt, et sellega seoses ei kaotata komandosid ega muudeta koosseise. Selge jutt oli ka selle osas, et järgmine samm peale päästekeskuste moodustamist on komandode uue teenistusmudeli loomine ja selle alusel muudetakse ka komandode süsteemi. Ühtlane areng selles kontekstis tähendab arengut ühtedel põhimõtetel samas suunas. Tänane suund komandode osas on teenuse pakkumisel riskide ja elanikkonna paiknemisega arvestamine ning sellest tulenevalt on tuleviku suunad paika pandud. Karula likvideerimise mõte on tänases kontekstis küll meelevaldne - Päästeametu seisukoht on, et praegu komandosid ei vähendata. Puka koosseis sõltub sellest, kui suur on seal reaalne isikkoosseis - see on sama suur kui täna. Miinimumkoosseis on kehtestatud tulenevalt normtundidest.
2. Raske öelda, kas see, mis toimub palkade osas on hämamine või tahavad lihtsalt kõik rääkida ja seepärast kostub igalt poolt erinevaid numbreid. Peamine vahe tuleb ikkagi sellest, et ministeerium räägib sellest summast, mida nende planeeritava eelarve alusel on võimalik maksta. AÜ räägib miinimumidest.
3. Suitsusukeldumiseeskirja jm juhendeid ei ole otseselt muudetud, kuid see ei ole ka hetkel eriti oluline. Uue komandode mudeli ellurakendamisel ei vähene riigis tervikuna nende komandode arv, kus on võimalik tagada suitsusukeldumismeeskond. Tegelik isikkoosseis on praegu paljudes kohtades väga väike ning tegelikult seda teenust osutada ei saa. Need komandod, kus isikkoosseis on 0+1 või 1+1, ei taga lihtsalt kõigi tööde (nt SS) tegemist ja see ongi lahendus. See on täna nii ja ka tulevikus. Komandode, mille koosseis on 0+1 või 1+2, eesmärk ei olegi kõigi teenuste pakkumine.
4. Ei ole selle mõttega kuidagi nõus. Kõigis komandodes ei ole me võimelised (ja pole ka vajadust) arendada välja valmisolekut kõikideks õnnetusteks. Isikkoosseis on küll aegamööda vähenenud, kuid varustatuse osas on toimunud suured muutused. Meie suur majanduskasv annab järgmisel aastal ka palkadesse oma panuse. Ma ei näe mingit põhjust, miks peale palkade kasvu ei peaks huvi päästeteenistusse tulemise vastu suurenema. Aga isikkoosseisud ei muutu meil nii suureks, kui need kunagi olnud on.

Aga avalikkusele tulebki teada anda, millist teenust pakume. Seda ei ole põhjust varjata.

Margo Klaos
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist