Päästekeskus Linnavalitsuse käsutäitjaks!

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Päästekeskus Linnavalitsuse käsutäitjaks!

Postitus Postitas kalifa »

Seda oligi oodata, millal Edgar oma tegemata tööd ja munitsipaalpolitsei ülesanded riigi kanda jätab, et ise mitte vastutada. Siin siis tuleb välja see Edgari kunagine otsus, millega oma mees päästetööle saadeti, nüüd siis pritsmanid linna seisvaid lobudikke valvama, munitsipaalpolitsei selleks vist ei kõlba!
Öövahetused tulevad varsti Teil päris huvitavad! (Omast kogemusest võin öelda, et Raik hakkab lahmivaid korraldusi andma siis, kui enam olukorraga hakkama ei saa!).

http://www.epl.ee/video/410277
http://www.postimees.ee/041207/esileht/ ... tustahvlid
mõtetes olen veel Teiega!
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Ja leiti teile öövahetusteks ka tegevust- kodutud tänavatele! :)
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Postitus Postitas pets 96 »

kodutud depoose magama voodid vabad ju :)
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Kulla sõbrad, asi on naljast kaugel. Järgmisena võib-olla hakkame maanteede kraave puhastama, ehitus järelvalvet teostama, või üldse ise munitsipaalmaju ehitama, sest tuleohutus reeglid on meil teada.
Kurb on see, et osad vahtkonnad on selle idiootsusega kaasa läinud.
Ivo
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Aga ma ei saa aru, miks ei võiks pritsumehed viia läbi eluruumides suitsuandurite kontrolli? Talviti hüdrantide hooldust (lumest puhastamine, sulatamine)?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Rootsis on vähegi ettevõtlik mees 24 tundi päästja ja vabast ajast käib suitsuandureid kontrollimas, õppeasutustes järelvalvet tegemas ja tuleohutus loenguid pidamas. Kõik see tasustatakse kenasti kohaliku omavalitsuse poolt.
Need kaks asja on eraldi ja tasustatakse eraldi. Keegi ei sõida 22.00-24.00 mööda kõdurajoone "väljasõidu piirkonna iseärasustega tutvumas."
Ka Tallinnas siiani rühmapealikelt ja meeskonnavanematelt nõuti oma piirkonna tundmist. Nüüd vist peab kogu kollektiiv tundma ja selleks pimedatel põiktänavatel luusima. Hoolimata sellest, et enamus meestest on eluaeg Tallinnas ja oma väljasõidupiirkonnas elanud ning teab linnaosa nagu oma viit sõrme. Ja seda isegi pimedas.
Ivo
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Kuna järgnevad meilivahetus tekstid on siia minu poolt meelevaldselt ülesriputet, omasin niipaljukest taktitunnet, et vaatamata osapooltelt nõusoleku puudumisele, muutsin ära nende nimed. Ometi ei saanud ma seda teksti siinkohal eksponeerimata jätta, sest toimub meil ju Päästjate ja Juhtkonna vaheline informatsiooni omavaheline lähendamine, seega peavad olema arutelud avatud ja kõigile nähtavad. Kuna mina ise oma arvamust ei häbene ja ei kavatse seda ka ainult enesele hoida, siis julgen selle siis oma nime all ka avaldada (Mitte, et siinsed teised osapooled seda ei julgeks, lihtsalt täpsustan).
Hr. Direktor

Oma käskkirjaga 1-1/07/132 kuupäevaga 06. detsember 2007. a. kohustate te päästemeeskondi patrullsõitudele pannes neile lisakohustuse, täpsustamata lisakohustuse täitmise eest lisatasu suurust ja maksmise korda.

Eesti Vabariigis on pandud avalikku korda tagama Eesti Politsei. Tallinna linnas on Politsei tugiteenistusena loodud Tallinna Munitsipaalpolitsei. Põhja – Eesti Päästekeskuses tegeleb tuleohutusprobleemidega Tuleohutusbüroo. Operatiivteenistus tegeleb jätkuvalt päästetöödega, mitte mahajäetud hoonetes elu hammasrataste vahele jäänud inimeste loendamise ega nõustamisega.

Lisaks pole päästetöötajatel õigust siseneda omavoliliselt hoonetesse, mille omanik on teadmata. Sellise õiguse annab ainult vajadus teostada päästetöid, millega selles kontekstis ilmselgelt seost ei ole.

Käskkirja lisas toodud soovitusega „rääkida inimestega, kes on mahajäetud majades" seoses tekib küsimus: mille alusel saab soovitada inimesel lahkuda majast teadmata isiku andmeid? Dokumentide kontrollimise õigust meil ei ole ning nende inimeste majas viibimise õigust on samuti suhteliselt raske kindlaks teha. Soovitus oodata sel puhul politseid ei ole eriti otstarbekas, sest ooteajad on suhteliselt pikad.

Teostades päästetöid mahajäetud majades on primaarne jälgida ohutustehnika nõudeid. Ei ole sugugi harvad juhused, kui päästetöötajaile on varisenud peale konstruktsioone või on nemad ise kukkunud läbi pudedate vahelagede. On õnn, et siiani ei ole see kaasa toonud traumasid ega püsivaid tervisekahjustusi. Lisaksin veel kallaletungi ohu, sest mahajäetud majade kontingent võib olla nii kriminaalne kui narkosõltuvuses. Kas päästja peaks kallaletungi tõrjuma tuletõrjekirvega?

Antud juhul on tegemist peale kõige muu ka sotsiaalse probleemiga ehk varjupaikade vähese arvuga ning kodutute majadest välja ajamine oleks suhteliselt lühinägelik lahendus antud probleemile. Päästeteenistuse segamine poliitilistesse tõmbetuultesse ja teistesse meid mittepuudutavate küsimuste lahendamisse ei ole otstarbekas.

Tallinna linna heakorra eest vastutab Tallinna linna munitsipaalpolitsei. Nemad peavad leidma ka hoone omaniku ning kohustama teda takistama objektile juurdepääsu. Mahajäetud hooned on kaardistatud juba aastaid tagasi. Munitsipaalpolitsei kohustus on neid kontrollida. Kas tahate lisada päästetöötajatele munitsipaalpolitseinike õigusi ja kohustusi?



Ja oleks kena informeerida ametiühingut töötajaid ja nende tööd puudutavatest käskkirjadest. Selle käskkirja kirjalikku kuju nägin alles laupäeva 08. 12. 2007. a. hommikul 08.00, kui alustasin valvevahetust Lilleküla Keskkomando III valverühmas.

Lugupidamisega

Ametiühing


Lugupeetud Ametiühing

Lugesin ja imestasin. Teie põhiline sõnum mulle oli "ÄRGE MEID PUUDUTAGE". Kas Teile on tõesti ükskõik, et inimesed tules surma saavad? Aga olgu. Jäägu minu emotsioonid kõrvale.

Selleks, et edukalt päästetöid teha, peavad päästjad oma teeninduspiirkoda hästi tundma. Nii hoonete eripära, kustutusvee saamise võimalusi, juurdesõidu teid jne. Loomulikult peavad nad tundma ja teadma ka teenindava piirkonna elanikkonna elamise omapära. Seega, ma ei nõua Teilt midagi võimatut. Lihtsalt – õppige tundma oma piirkonda.

Nüüd kodututest. Paraku on see meie ühiskonna üks realiteete. Meie Teiega seda muuta ei saa. Seda ei saa muuta ka linnaosavalitsus, linnavalitsus, ilmselt ka mitte riigivalitsus. Selleks on vaja hoopis ulatuslikumaid reforme nii majanduses kui sotsiaalvaldkonnas. Meie saame aga mõjutada inimesi ohutult käituma. Sealhulgas ka tulega ettevaatlikumalt ringi käima. Kas see ei ole siis päästeteenistuse üks ülesannetest?

Kas vahetuses paar tundi ennetustööle pühendada on tõesti ülejõu käiv ülesanne? Kas valvevahetuse mehed tõesti kardavad, et neid kodutud ründavad? Kui päästjad, kes on füüsiliselt terved ja tugevad, kardavad mahajäetud hoonesse mitmekesi sisse minna, siis kuidas Teie arvates peaks sellega toime tulema üksikult ringi liikuv sotsiaaltöötaja, kelleks on tavaliselt keskeas või vanem naisterahvas?

Loomulikult annan ma endale aru, et tuletõrje patrullimine on sellise kontingendi puhul väheefektiivne. Aga see on neile suunatud meeldetuletus, püüd sekkuda neisse negatiivsetesse arengutesse, mis Tallinnas on toimumas. Kas parem on mitte midagi tegemine?

Kui ma 10 aastat tagasi siia tööle tulin, siis valitses selles majas arusaamine, et kõikides teenistust vaevates probleemides on alati süüdi keegi teine Ma kuulsin pidevat halamist, et linnavalitsus midagi ei tee, volikogu ei tunne huvi, päästeametis on üldse hälbelised koos jne. Kõik need rääkijad ei osanud vastata minu lihtsale küsimusele: "Aga mida Sa ise oled ära teinud?" Peale virisemise ja protestimise mitte midagi. See oli siin majas nagu mingi taud. Kõik käisid ringi vissis nägudega ja hädaldasid oma viletsa elu üle.

Ma ei ole andnud kellegile korraldust, et päästjad peaksid kedagi tühjadest majadest välja ajama, päästjad ei saa ka isikut tuvastada, see ei ole meie teenistuse pädevus. Meie pädevus on valdkonna ennetustöö. Loomulikult sellisel puhul inimestega räägitakse. Neid andmeid on meile vaja ülevaate koostamiseks edaspidisteks tegevusteks. Paraku ei tea ka sotsiaalvaldkonna töötajad, kui palju neid kodutuid on, milline on nende koosseis jne. Sotsiaaltöötajad teavad ainult oma kliente, neid kes tarbivad sotsiaalteenust. Teistest ei tea keegi midagi. Kunagi püüdsin välja arvutada kodutute ja positiivsed sotsiaalsed sidemed kaotanud isikute hulka. Ainuke meetod oli tundmatute või omasteta isikute matuste arv. See number, mis nii välja tuli oli hirmuäratav. Viis aastat tagasi püüdsime ühe projekti juurutamiseks saada teada kodutute või vanemliku hoolitsuseta laste arvu Tallinnas. Käisime läbi palju meile teada olevaid urkaid. Siiani olen elus ja keskmise tervise juures. Muide keegi ei maksnud selle eest midagi. Paraku jäi projekt lõpetamata.

Meie elu selles linnas sõltub väga palju meie enda suhtumisest. On minu asi ja nende asi. Paraku ei moodusta selline lähenemine ühtset lahendust.

Ma ei tea, kas ma suutsin Teile selgitada oma nägemust. Ma loodan, et Te saate aru, et tuleohutus sõltub natuke ka meist. Munitsipaalpolitsei on kaasatud sellesse tööse, ka riigi politseiga on ühistöö kavandatud ja juba sellel nädalal teeme esimese planeeritud ürituse. Ka sotsiaaltöötajad tulevad kaasa. Kedagi ei jäeta kõrvale, kedagi ei tõrjuta. Vastupidi, ootaks agarat kaasalöömist, et tunda oma osa kogu turvalisuse tagamise protsessis, lisades omapoolse panuse sellesse.

Esialgu me planeerime Teie kaasamist ainult kuni 1,01 08. Seega palun Teil kannatada, võib olla tuleb osaleda ainult 3-4 väljasõidus, ei enamat.

Ah ja, kõige tähtsam. Inimeste surma või elu küsimus on minu arust tähtsam igasugustest poliitilistest tuultest. Minu pärast puhugu nad kuidas tahavad. Nii nagu meedikud nii, et tohiks ka päästjad küsida päästetava käest tema poliitilisi eelistusi. Püüame mõnikord suhtuda üksteisesse eelarvamusteta, ilma poliitiliste eelistusteta. Oleme lihtsalt inimesed.

Lugupidamisega

Juhtkond


Tervitused!
Olen küll puhkusel aga see jaburus, mis toimub tuletõrjes tuleb isegi koju järgi. Ma olen vaikselt mõtteid veeretanud ja omapoolselt lisaksin sellised momendid (osa tulid muidugi sellest kirjast):
1. Miks see 5 aasta tagune projekt seisma jäi? Kas keegi vastutas selle eest (kuulen naeru:))?
2. Tuletõrjujad tunnevad oma väljasõidupiirkonda hästi, selle eest VASTUTAVAD rühmapealikud ja meeskonnavanemad. Ei ole vaja mingeid lisaekskurssioone.
3. Juba pikka aega on olnud üheks suureks prioriteediks ennetustöö. Kasvanud on ka vastava ala töötajate arv. Kas nüüd on tekkinud olukord, kus nad ei saa hakkama ja seni suhtkoht tõrjutud olnud pritsumehed peavad appi tulema. Kas tuleb tunnistada selle osakonna nõrkust? Kas preventatsiooni osakonna töötajad ise käivad kodututega rääkimas?
4. Miks peavad täiesti võõrad inimesed tegema Tallinna linna sotsiaalosakonna töötajate tööd? Kas Tallinna linna sotsiaaltöötajad üldse teavad, et Raik Saart nende eest muretseb? Tasustamisest pole siinkohal mõtet rääkida, teise asutuse tööd tehes tuleb selle eest maksta.
5. Millal tulevad Tallinna linna sotsiaalosakonna töötajad ühiselt meile tulekahjudele appi tuld kustutama?
6. Kas Raik Saartil on kujutlus, mis keeles me peaksime kodututega rääkima? Teades seda kontingenti, ei suuda nad ennast verbaalselt selgelt väljendada ja nendega vestlemine on väga keeruline.
7. Miks arvatakse et kodutud pärast loengu kuulamist lõket ohutumalt teevad. toas ei ole lihtsalt võimalik ohutult lõket teha. Nende puhul on küsimus ellu jäämises, kas surra nälga või külmuda. Lahendus ei ole ka nende tänavale ajamine, sest siis hakkavad nad surnuks külmuma.

JA NII EDASI JA NII EDASI

ühesõnaga on tegemist väga haige ja vale mõttega, millest kohe kuidagi aru ei saa.
Olen küll ise puhkusel ja ei saa protesti aktsioonidel reaalselt osaleda (hetkel) aga toetan kahe käega ideed sellisele jaburusele mitte alluda.

Rühmapealik
Tahaksin siia lõppu veel lisada, et ilmselgelt on Juhtkond jäänud ajale jalgu ja omab enese alluvuses iseendast tunduvalt targemaid isikuid, kui ta ise on.
Mida Päästjad soovivad Härra Direktorile selgeks teha, et vaatamata poliitilistele tuultele, ei ole mõtet liigutada õhku lihtsalt punkti kirja saamiseks. Sest ka kõige rumalam päästja mõistab, et just nimelt selleks see tegevus on algatatud.

Omaltpoolt soovitaksin juhtkonnale oma asjaajamistes korrektsust, korrektsust ja veelkord korrektsust, sest kui asjad on ilusad vaid kõrvalseisjaile aga läbinisti mädad tegijale, siis juhtubki see, et tegijad saavad otsustajatest targemaks.

Seega! Meie põhiline sõnum ei ole mitte: "Ärge meid puudutage!" vaid

"Andke meile korraldusi, mis on oma olemuselt korrektsed ja omavad teostamisel ka reaalset tagajärge!!!"

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Igati tubli! Siin on näha meeste kollektiivset otsust!
Seda aga ei saa väita kõigi komandode kohta, mõnedele ikka meeldib õhtul kell 22.00 tutvumissõitudel käia, samas nad paiknevad ka tervislikumas linnaosas!
mõtetes olen veel Teiega!
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Lihtsalt noortematele kolleegidele teadmiseks, et Paldiski päästjad möllasid kodututega juba ammu....
http://www.epl.ee/artikkel/132148
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Raik Saart' i seosed Keskerakonnaga on kõikehõlmavad.
http://www.vvk.ee/k02/kandidaadid/287.html

Eesmärgiks on ikkagi näidata, kuidas Tallinna linnapea kõigist hoolib ja kõiki armastab. R. Saart on praegusese mängus vaid kelgunöör.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas kalju »

pets 96 kirjutas:kodutud depoose magama voodid vabad ju :)
Minagi pooldaks selle idee rakendamist. Lisaks on ju komandodes pesemisvõimalused, söögiruumid, pesumasinad jne. Lisaks saaks neid rakendada vabatahtlikena järelkustutustöödel! Nagu lemmikloomad vms.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästekeskus Linnavalitsuse käsutäitjaks!

Postitus Postitas kalifa »

Kätte on jõudnud selle sündmuse finaal, kus PEPK juhtkond alustanud distsiplinaarjuurdlust "majadekolamise" käskkirja mittetäitjate suhtes, põhjenduses ilusasti ATS §-id sees, mille vastu olla eksitud, kuid ei sõnagi päästeala seadustest! Eks varsti ole tulemust kuulda!
Kui keegi midagi nimedest teab, andke ka teistele teada!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist