Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Kui palju tegelikult lahkus/lahkub töötajaid?

Postitus Postitas pets 96 »

tõesti tõesti 1auto juht ja 1 päästja .aga tuli ka 1 uus mees tööle kuio kellelgi soovi Põltsamaale tööle tulla siis CV saata HR Klaosele
Tark ei torma
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kui palju tegelikult lahkus/lahkub töötajaid?

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:Aga Kalev, mind ikka huvitab sinu versioon asjast. Et kuidas siis asjad raadio kella seitsmestesse uudistesse satuvad?
Küsiks vastu, kuidas ajakirjanikud enne päästeautot sündmuskohale jõuavad. Sina saad ministeeriumi serverisse sisse, eks vaata järgi!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Kui palju tegelikult lahkus/lahkub töötajaid?

Postitus Postitas hjarg »

Mmmm.... jahhh.... erm... siseministeeriumil on, ma usun, palju servereid. 20+ kindlasti. Mina ei saa neist ühtegi sisse. Samas, selle serveripargi sees ei ole minu teada toru, mida mööda päästeameti operatiivinfo otse sinna lendab, nii et mul pole õrnemat aimugi, millest sa räägid. Ehk seletaksid veel?
Ja mismoodi on see seotud raadio kella seitsmeste uudistega?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kui palju tegelikult lahkus/lahkub töötajaid?

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:Mmmm.... jahhh.... erm... siseministeeriumil on, ma usun, palju servereid. 20+ kindlasti. Mina ei saa neist ühtegi sisse. Samas, selle serveripargi sees ei ole minu teada toru, mida mööda päästeameti operatiivinfo otse sinna lendab, nii et mul pole õrnemat aimugi, millest sa räägid. Ehk seletaksid veel?
Ja mismoodi on see seotud raadio kella seitsmeste uudistega?
Lõpetaks selle nokkimise, kui ise ei viitsi midagi uurida!
Hommikul saadetakse uudiste toimetustele välja info eelneva ajakohta aadressilt: siseministeerium@rescue.ee, mis sisaldab lakoonilist infot päästeteenistuse tegemiste kohta. Selle teada saamiseks tuli teha vaid üks kõne raadio toimetusse!!
Pressiesindajad on vaid selle teabe edasised nämmutajad, kes lisavad sinna värvi a-la kohal käis 4 autot!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas hjarg »

Ahsoo. Ja kust siseministeerium selle teada saab?
Ning ikkagi, kuidas see hommikul kella seitsmestesse uudistesse jõuab?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:Ahsoo. Ja kust siseministeerium selle teada saab?
Ning ikkagi, kuidas see hommikul kella seitsmestesse uudistesse jõuab?
Ega kõik siin süsteemis töötavad ei olegi vist ise mõtlemisvõimelised! #-o Minu eelmistest selgitustest leiad kõik vastused, mis selgelt ja eesti keeles kirja pandud!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas hjarg »

Nii, praegune teema on suurepärane näide, kuidas ei tohiks asjad käia.
Kalev siin ei tea asjast mitte kui midagi, kuid võtab kätte suure malaka ja hakkab pimesi vehkima. Mõnikord saab pimesi asjale pihta. Nüüd, on olemas selline loom nagu konstruktiivne kriitika. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et enne kui midagi rääkima hakkad, võtad endal natuke aega ja endale asja selgeks. Siis sa näed, kuidas süsteem tegelikult töötab, näed vigu ja saad anda informeeritud ja põhjendatud soovitusi, kuidas asja paremaks muuta. Selle vastand on Delfi tatiprits, kes mitte kui midagi ei tea, kuid kellel on alati oma arvamus, kellel on alati õigus ja kui keegi ütleb, et asjad tõesti nii ei käi, siis süüdistatakse teda mõttevõime puuduses. :P
Muidugi, ma tunnistan- ma oleksin pidanud ise varem selle teema täpsemalt ära selletama, selle asemel et Kalevit õrritada... kuid minul on minu väikesed rõõmud, mis elu ilusaks teevad... näiteks foorumi trollide ja Delfi tatipritside õrritamine. Või siis huvi, et mida Kalev veel teema kohta kirjutab. Vabandust, pole minust kõige ilusam.

Aga see selleks. Räägime nüüd asjast. Lõuna näite põhjal, kuid ma usun, et teistes regioonides on asi samalaadselt organiseeritud.
Alustuseks- on olemas selline loom nagu valvepressiesidaja. Meie kahest pressiesindajast üks peab olema 24/7 kättesaadav, kaine ja valmis meid esindama. See ei tähenda, et istub kusagil kabinetis ja ootab väljasõidukutset, vaid on koduses valves nagu näiteks ka menetleja. Kui midagi juhtub, olgu see siis või öösel kell 2, hakkab pressiesindaja tööle. Loomulikult mitte prügikastipõlengu puhul, vaid suurema sündmuse kohta ikka. Kui on väga suur sündmus, võib isegi ise kohale minna ning näiteks sündmuse kajastamisse kaasata näiteks meie teise pressiesindaja, päästeameti valvepressika ja miks mitte ka sisemini- kui olukord seda nõuab. Tavaliselt ei nõua, pressiesindaja koostab sündmuse kohta pressiteate ja saadab laiali. Kui on väiksem sündmus, siis läheb see regiooni kohalikesse lehtedesse ja raadiosse jms; kui suurem või näiteks lihtsalt tundub huvipakkuv sündmus olevat, siis kogu vabariigi meediasse- ehk siis, erinevatesse meililistidesse. Samuti vastab pressiesindaja näiteks ajakirjanike lisaküsimustele, olgu siis meili või telefoni teel esitatutele. Ka kasvõi öösel kell kaks, kui vaja. Rõhk on siin sellel, et pressiteate koostamine ja laialisaatmine tehakse ära juba enne, kui sisemin oma teadet koostama hakkab. Nii et kui meil pressiesindajad sensitiivid ei ole, ei saa nad isegi teada, mida sisemini teade sisaldab.

Lisaks koostavad meie pressikad iga tööpäev kokkuvõtte Lõunas eelmise ööpäeva jooksul aset leidnud olulistest sündmustest ja saadavad sellegi laiali. Info sellest saavad SOSist ja/või OPISest. Mitte siseminist.

Nüüd siseministeeriumist- sisemin saadab tõesti hommikul natuke peale seitset meediasse päeva sündmuste kokkuvõtte. Tegemist on tõesti äärmiselt lakoonilise dokumendiga. Näiteks täna hommikul laiali saadetavast teatest saame me teada, et oli 25 väljakutset, neist 10 tulekahju, 1 dem ning 5 liiklusõnnetust, kus päästjad ka appi sõitsid. Kogu Eesti kohta on peetud vajalikuks mainida 1 tulekahju (09. jaanuaril kell 05.34 teatati tulekahjust Tallinnas Rahumäe tee 27 asuvas ärihoones. Kahekorruselise kivist hoone teisel korrusel põles 20 m² vahelage, 10 m² sei na ja 100 ² katusekonstruktsioone. Inimesed vigastada ei saanud. Kustutustööd jätkuvad.) ja üht demineerimisjuhtumit (08. jaanuaril leiti Tallinnast Suur-Sõjamäe tänavalt kaks kasti laskemoona, mille demineerijad viisid hoiule ja likvideerivad hiljem.). Kokku viis rida teksti ja 4 numbrit. Peamine point: kui meie pressiesindajad selle endale aluseks võtaksid, siis peaksid nad põhimõtteliselt ikka kogu töö ära tegema. Siin lihtsalt pole midagi :D

Loodan, et sellest sai vähemalt asi natuke selgemaks. Aga lõpetuseks, toome siia Kalevi väited ja vaatame, mis tõele vastavad, mis mitte:

- Pressiteadete edastamisega tegeleb ministeeriumi teabe- ja analüüsi osakond. Poolõige Jahh, ka nemad tegelevad sellega. Ei, nemad ei tegele kogu päästeala pressiteadete edastamisega.
- kes töötleb Teie poolt arvutisse sisestatud andmeid ja saadab neid siis edasi. Poolõige Kui "töötleb" all mõeldakse, et võtab SOSi protokollid ette, loeb näppudel kokku ja teeb mõnest lühikokkuvõtte, siis jahh. Sellisel juhul tähendab see Teie Kalevi lauses ainult häireka töötajaid. :p
- Pressiesindajad siis täiendavad neid lakoonilisi teateid oma äranägemise järgi Vale! Pressiesindajad ei kasuta oma töös neid sisemini aruandeid. Suuremate sündmuste puhul teevad nad ammu enne selle ilmumist pressiteated valmis, ööpäeva kokkuvõtete jaoks on need liiga lakoonilised.
- kuid tegelikult on nad rohkem telenäod, kes natuke midagi teavad ja kui kutsutakse, siis tulevad ajakirjanikega kohtuma! Vale! Siin ma võin eksida, aga meie pressiesindajaid ei ole vist kumbagi telekapurki pandud. Kui on, siis äärmiselt harva. Muideks, kes kutsub? Ajakirjanikud enamasti ise tahavad infot saada.
- Mina küll ei usus, et hommikul kell 7 raadiost tulevad uudised on pressiesindaja edasi antud!! Vale! Nohh, või tegelikult õige. Kalev seda tõesti ei usu ning väide oli selle kotha :P Aga nii uskumatu kui see on, siis on kell seitse raadiost tulevad uudised pressiesindajate poolt edasi antud.
- Hommikul saadetakse uudiste toimetustele välja info eelneva ajakohta aadressilt: siseministeerium@rescue.ee Õige.Aga... loe paar lõiku ülessepoole. Nii et isegi see peaks poolõige olema.
- Pressiesindajad on vaid selle teabe edasised nämmutajad, kes lisavad sinna värvi a-la kohal käis 4 autot! Vale Pressiesindajad ei kasuta oma töös neid sisemini aruandeid. Suuremate sündmuste puhul teevad nad ammu enne selle ilmumist pressiteated valmis, ööpäeva kokkuvõtete jaoks on need liiga lakoonilised. Aga ma usun, et võin Kalevit kõigi meie pressiesindajate poolt tänada tunnustuse eest nende tehtavale raskele, kuid tänuväärsele tööle.

Nii, kokku siis 2 poolõiget, kaks 4 valet ja 1 õige.

Ehh, ja 10 tugrikut sellele, kes selle teksti läbi lugeda viitsib.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas kalju »

Mis ma nüüd nende 10 tugrikuga peale hakkan?? :shock:
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas Laaniste »

Siseministeeriumi teabe- ja analüüs (TAO) tegeleb samade asjadega, mida varem tegi Päästeameti koordinatsioonikeskus (veel varasema nimega Päästeameti Juhtimiskeskus). Inimesed toodi üle 2007.a kevadel, ülesanded ja tehnilised võimalused on samad mis Päästeametis. Lisaks töötavad TAO-s ka politsei ja piirivalve inimesed ehk ühte ruumi jookseb kokku op.info politseist, piirivalvest ja päästest. Enne 2007.a kevadet olid kõik sellised keskused eraldi ametite all ja edastasid igaüks eraldi teateid. Probleem oli selles, et info kolmest ametist oli tihti vastuoluline.

TAO edastab meediale 24h op.info kokkuvõtte, pressiteateks on seda palju nimetada. Kui on pikemalt vaja pressiga suhelda, siis selleks on päästes valvepressiesindajad. Ja mailiaadress oli ka tegelikult vale, nii hull see asi ka ei ole, et Siseministeerium peaks omale rescue serverisse mailiaadressi tegema :)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas kalifa »

by tulehull on 03.01. 2008. 15:29

Head uut aastat,kallid kaasvõitlejad.Mul tuli selline mõte,et kudas saaks ajakirjandusele ja meie pressiesendajale selgeks teha selle,et meil ei kustuta tuld autod vaid ikkagt veel päästjad.Tavalises teates seisab aga kirjas pidevalt,et kustutas tuld nii ja nii palju autosid.Miks ei mainita kunagiseda mitu meest osales,või on see keelatud alakomplekteerituse tõttu.Välismaa uudistes räägitakse igatahes päästjate arvust.Kuidas saaks selle soovi teatavaks teha pressile,ma arvan ,et see huvitab paljusid veel peale minu.

- See oli ajendiks!

Olen oma eesmärgi saavutanud ja kompetentse tõese info kõigile edastanud!
Vastuse on saanud ka küsimus: kes edastab nii naljakat infot põlengute kohta, kus loetakse kokku vaid autosid!! Võiks nagu õppida mujalt maailmast, kus näiteks sain teada, et Inglismaa haiglapõlengus osales vaid 75 tuletõrjujat. Või on tõesti häbi seda väikest arvu teistele teatada!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas hjarg »

No ei tahaks just tähti närida, aga kompetentne ja tõene info siit pärines Laanistelt ja ka minult. Mitte sinult.

Lisaks, kui nüüd mõelda, siis on autode arvu näitamisele väga lihtne põhjus- SOS ja OPIS näitavad, mis autod sündmuskohal käisid, mitte mitu tõrjujat.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas tulehull »

Sellisel juhul tuleks OPIS JA SOS lihtsalt täiustada,kui muidu õigeid andmeid ei saa esitada.Asja ilusatel arvudel lihtsalt puudub mõte,see on minu arvamus,mis ei pruugi küll kõigile meeldida.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas kert. »

Igal hommikul (oi vabandust, iga vahetuse alguses #-o ) täidetakse Operatiivse Valmisoleku Aruannet, kust on näha palju on päästjaid tööl nii Vabariigis, regioonis, kui ka konkreetse auto peal. Seega on asi lihtasalt tahtmise taga. 8)
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas kalifa »

kert. kirjutas:Igal hommikul (oi vabandust, iga vahetuse alguses #-o ) täidetakse Operatiivse Valmisoleku Aruannet, kust on näha palju on päästjaid tööl nii Vabariigis, regioonis, kui ka konkreetse auto peal. Seega on asi lihtasalt tahtmise taga. 8)
Ka mina arvan, et keegi peaks oma palga eest ka natuke rohkem vaeva nägema!

PS. Ma ei olegi väitnud, et viimane info oleks minult, vaid ma saavutasin oma tahtmise ja mõjutasin usaldusväärseid allikaid põhjalikku infot edastama. Kahjuks ei jõua telekaamerad lõuna pressini, vaid Tallinnas Raua 2 maja sees või ümbruses toimuvad suuremad selgitused teles- eks see ole siis ööpäevaringselt valvatav sündmuspaik!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Tegelik lahkunute(vate) töötajate arv / uudise levik meedias

Postitus Postitas hjarg »

On see meeste arv niiiii oluline siis?

Võtame praeguse OVA- ta küll näitab, palju mehi vahetuse alguses autos on, mitte aga seda, palju välja sõitis. No näiteks on meil 0+0+0 autosid, mis on täiesti arvel. See tähendab, et kui vastavat autot vaja on, siis keegi istub selle rooli. Samas, see jälle tähendab, et kusagil mujal on üks mees vähem ja see arvestuses ei kajastu. Seega, OVA võib, aga ei pruugi näitada, palju väljasõidu hetkel autos mehi oli. Pluss, proovi seal ovas ajalugu sirvida natuke. Seega- näitab, kuid ei näita nii täpselt ja ajakirjandusele ei ole ilus valetada.

Lühidalt, siin oleks kaks lihtsalt võimalust- enne kui auto garaažist kellade helinal välja sõidab, täidab keegi tore inimene veel enne väljasõitu kusagil ära, et mitu meest väljasõidu hetkel autos on. Kuna aga nende väljasõitudega on tavaliselt kiire, siis pole see vist kõige parem mõte. Seega jääb teine võimalus- kõigile päästjatele kiip naha alla ning päästeautodesse kiibilugejad, mis edastavad näiteks häirekale selle, kes parasjagu autos on. Kiire, operatiivne ja saate pressiteadetesse oma meeste arvu. :D

PPS! Kalev, selle asemel et igasugu kavalaid manöövreid välja mõelda ja end vähemalt minu silmis üsna lolliks teha, proovi järgmine kord midagi lihtsamat- küsi!

Ja kurat! Mul on vaja foorumit, kus saaks vinguda, et kraanajuhid ei tee korralikult tööd ja saavad liiga palju palka!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist