Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Suletud
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas jaan kaera »

tere.
vabandan valearusaama pärast, aga sellel ei ole ka mingit tähtsust.
arvasin, et Janark pani ristid peale. pani, kes pani.(Doktor, kui Sina tegid - tore on!)
nüüdseks, olles õhkõrnalt päästeteenistusega seotud, või isegi täpsustatult - mitte seotud - luban, et valgustan oma lahkumist, ja selle tagamaid, pärast ca 15 aastast teenistust, esimasel võimalusel - ja kui saan seda teha, tuleb välja, et klaos ei olegi see vabariigi päästeteenistuse kõige SUUREM ...u!

jõudu ja jaksu!

P.S. ma ei viitsi enam rukist lõikama minna...
me lähme rukist lõikama...
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas hjarg »

Muideks, Andreas R. Muu jutt muuks jutuks, kuid sa siis väidad, et inimest ei tohi edutada, kui ta ametiühingute esindaja on? Ja oleks siis veel suureks juhiks, aga spetsialistiks? Et niipea, kui aü esindaja oled, ei tohi sul isiklikku karjääri olla? Palju õnne, sellise suhtumisega leiate tulevikus endale väga head aü esindajad :D
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas anttil »

Nüüd võtaks natukene sõna ka pika vahetuse teemal.

Meil siin Pärnus oli küsitlus, millist graafikut meie tahame. Enamik valis pika. Nüüd on lugu selline, et kaugemalt nurga mehed praktiliselt elavadki neli ööpäeva komandos, sest koju minna pole öösel mõtet. Need mehed kellel on pere ja lapsed on natukene raskemas seisus- kuidas seletada nt. kolmeaastasele, et issi peab jälle ööseks tööle minema. Naine nuriseb samamoodi, sisuliselt jääb ju neljaks päevaks kogu pere tema kantseldada suure pere puhul on see ikkagi suht keeruline. Ei ole nagu eriti lõbus, kui ka naine ise tööl käib. Eriliseks miinuseks pika graafiku juures pereelule on kvaliteetse vaba aja planeerimine. Ja nagu öeldud eriti siis kui mõlemad lapsevanemad tööl käivad ja peavad seda ka nädalavahetustel tegema. Jah on küll neli vaba päeva, aga selle nelja ära oldud päevaga koguneb niipalju tegemata asju, et ......, või satuvad vabad päevad selliselt, et koos perega ei saagi midagi ette võtta.

Teine asi on töö ise. Meil oli kohe neljase tsükli esimesel päeval tulekahju, mis kestis lõunast õhtuni. Katsu Sa leida endale järgmiseks hommikuks kuivad riided ja varustus. Kui juhtub veel nii et pead tegelema ka suitsusukeldumisega ja pead selle juures ära hingama nii 2-3-4 ballooni nagu nüüd tavaks on, siis organism ei taastu ja järgmisel hommikul oledki zombi valmis ja keegi ei garanteeri, et nüüd rahulik on ja puhata saad. Eks tegelikult kulu aeg näitab need plussid ja miinused paremini välja. Lühikese graafiku puhul jääb organismile natukenegi aega taastumiseks. Ühe kahe päevaga ei juhtu küll midagi, aga aastatega paneb tervisele põntsu. Loomulikult inimene harjub.

Küll need asjad pikapeale ise paika loksuvad. Praegu on tegelikult natukene vara üldse midagi öelda.

[-X
Tuletan siinjuures kõigile lugejatele meelde, et see, mida ma siin praegu rääkisin on sügavalt minu isiklik arvamus ja ei ole mitte kuidagi seotud teiste päästjate arvamusega ning mõtetega ja ei ole mõeldud ühe või teise graafiku kiitmiseks või kritiseerimiseks.
Antti
tel. 58279009
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas kalju »

anttil kirjutas:Katsu Sa leida endale järgmiseks hommikuks kuivad riided ja varustus.
Kõik Su eelnev jutt oligi põhjuseks minu lahkumisele süsteemist (VÄIKSELE PIGILE- tõõtasin 3 aastat päästjana, 3 aastat komando pealikuna ja 3,5 aastat rühmapealikuna ;) ). Erasektoris on meil üks kena kord ja õigus-kui on käbedalt vaja tööks vajalikku vahendit, siis võid selle osta ja summa hüvitatakse tšeki alusel. Kui tööandaja ei suuda Sule tagada tööülesannete täitmiseks vajalikke vahendeid (kuivad riided ja varustus), siis võin Sind müüjaga kokku viia. ;)
Viimati muutis kalju, 15:04, 28 01 2008, muudetud 1 kord kokku.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Head isu, kolleegid!

Alustan (seekord ehk lühemat kirjatööd - viitsivad ka laisemad lugeda) sellise sooviga sest kell näitab just lõuna aega (23:25).
Lgp. hr. hjarg. Kui võtate vaevaks veelkord üle lugeda nii minu kui hr. M.K. poolt kirja pandu, mis puudutab AÜ tegevust siis peaks kujunema veidi teine pilt: ma ei väida kuskil, et AÜ liidrit ei tohiks edutada ja tema karjääriredelil tõusmist takistada. Otse vastupidi - oleks töölisklassile vägagi soodne kui vähemalt keskastme juhtide seas nende esindajaid oleks - kõrgemalt kõlab hääl ikka kaugemale! Kurb on aga see, et informatsioon mida kuulsin Tartumaalt ütles, et härrasmees, keda me mõlemad silmas peame, uuele kohale asudes AÜ asja ajamise maha on pannud. Kuna meie ühiskonnas on veel vanast ajast kinnistunud selline mentaliteet, et asju võetakse hinge ja peetakse vimma ka siis kui vastamisi minnakse igati seaduslikul pinnal (ehk siis antud juhul läbirääkimised töögraafikute ja palkade osas) ja olukorras kus sa pead oma tänase oponendiga homme piltlikult öeldes kõrvalkabinetis töötama võib tekkida kiusatus oma seisukohtades kergelt/kergemalt järele anda. Veelkord: kui nüüd siiski selgub, et valdav osa meestest oleks soovinud teist graafikut siis keda AÜ esindas? AÜ´d? :-"
Usun, et sellega võib selle personaalküsimuse käsitlemise siin foorumis lõpetatuks lugeda!? :)
Hr. anttil. Lugedes Sinu tuletõrjuja "elulugu" meie ajakirjast ja teades, et oled meiegi majas töötanud ning gastrollinud veel Tln.´s siis - nagu küsisin Petsigi käest - kas tõesti on vahetusriiete fond kõikjal nii väike? Sellisel juhul tuleb ju tõesti lärmi tõsta - on selge, et enam ei ole 3 ööpäeva vahet mil omad riided ära kuivasid ja seeläbi võib senisest vahetusriiete kogusest väheks jääda...
Ei taha kuidagi minna isiklikuks aga oponeeriks veidi Sinu isikliku arvamusega: mulle on meelde jäänud (nimetatud ajakirjast), et peale tuletõrje ka veel bussijuhina töötasid? Ja kusagil foorumi tolmukorra all vist on üks kiri kus oma töötunde kokku loed - oli umbes nii, et päästekas 160h ja bussiroolis 200h lisaks... Arvan, et sellise koormuse juures pead tõesti juba valima hakkama, mis tähtsam - kas töö või pere. Kas asjad, mis niimoodi rabades osta jõuad asendavad Sind kodustele... Seega ei ole vist viga graafikus. Pigem selles kuidas seda teise tööga sobitada... Kui J.P. oma reformikavaga kõigepealt välja tuli oli üks suur argument, et teisel töökohal käimine tuleb lõpetada. Hiljem need seisukohad leebusid ja lõpuks öeldi, et pange aga edasi! Seega kui tahad lisa teenida (mis meil suuremal osasl ikkagi käsil) siis ära ka virise ,et ei jõua põhitööl (PA) vastu pidada...
Kuigipalju positiiset tänases programmis ei olnud aga midagi ehk ikka! 8)

Jõudu valves olijatele!
Abiteenistuja
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas ruudolf06 »

ma tahaks öelda selle kohta,et keda siis AÜ-esindas.kui te oleks viitsind lugeda aü seaduse läbi,siis oleks teada saand et aü esindab aind oma liikmeid(liikmeteks loetakse neid,kes maksavad maksu ja osalevad aü töös-liikmeteks ei loeta neid,kes maksu ei maksa vaid kiibitsevad kõrvalt)järgmiseks-kui aü-lepib tööandjaga oma liikmetele kokku paremad töötingimused kui teistel,siis need tingimused laienevad ka teistele töölistele automaatselt(kui aga kehvemates,siis need kehtivad aind aü liikmetele teised töötavad vanamoodi edasi).sellega seoses on teil ju võimalik paluda palgakokkulepete mitte täitmist enda suhtes.(väiksemad miinimumpalga numbrid,mis kirjas olid)et pole see aü mitte kõigis hädades süüdi.keegi ei keela teid ju loomast sellist aü nagu te tahate ja seda ka vedada või mõnda teist organisatsiooni.mis puutub aü esindaja ametiredelil edasiliikumist,siis miks teie arvate,et see mees,kes tasuta käib ja ajab seda asja sell ajal,kui meie oleme oma teisel töökohal ja teenime perele lisaraha ei tohiks parema palgaga kohale minna ja peab elulõpuni väikse palgaga meie asju ajama.samuti pole keegi eluks ajaks mingi ametiga laulatatud-kui ikka asi ammendab ennast,tuleb edasi liikuda(mees ju käib kõrgkoolis ja loogiline on ju et siis minnakse edasi ka töökohal)edu teile kõigile.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas pets 96 »

tahaks rohkem teada ppöövvvv kohta ja Andreasele varu riided leitakse kindlasti aga meestele pauerit vist laost ei anta .
Tark ei torma
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas hjarg »

Andreas.R kirjutas:HAlustan (seekord ehk lühemat kirjatööd - viitsivad ka laisemad lugeda) sellise sooviga sest kell näitab just lõuna aega (23:25).
Lgp. hr. hjarg. Kui võtate vaevaks veelkord üle lugeda nii minu kui hr. M.K. poolt kirja pandu, mis puudutab AÜ tegevust siis peaks kujunema veidi teine pilt: ma ei väida kuskil, et AÜ liidrit ei tohiks edutada ja tema karjääriredelil tõusmist takistada. Otse vastupidi - oleks töölisklassile vägagi soodne kui vähemalt keskastme juhtide seas nende esindajaid oleks - kõrgemalt kõlab hääl ikka kaugemale! Kurb on aga see, et informatsioon mida kuulsin Tartumaalt ütles, et härrasmees, keda me mõlemad silmas peame, uuele kohale asudes AÜ asja ajamise maha on pannud. Kuna meie ühiskonnas on veel vanast ajast kinnistunud selline mentaliteet, et asju võetakse hinge ja peetakse vimma ka siis kui vastamisi minnakse igati seaduslikul pinnal (ehk siis antud juhul läbirääkimised töögraafikute ja palkade osas) ja olukorras kus sa pead oma tänase oponendiga homme piltlikult öeldes kõrvalkabinetis töötama võib tekkida kiusatus oma seisukohtades kergelt/kergemalt järele anda. Veelkord: kui nüüd siiski selgub, et valdav osa meestest oleks soovinud teist graafikut siis keda AÜ esindas? AÜ´d? :-"
Usun, et sellega võib selle personaalküsimuse käsitlemise siin foorumis lõpetatuks lugeda!? :) !
Kusjuures, ei või. Sa mingil põhjusel eeldad automaatselt, et sinu sõna peab viimaseks jääma. Viga on selles, et mina eeldan täpselt sama :P
Sa ei väitnud tõesti seda. Samas, sa väitsid, et toimus kokkumäng teemal "sina oled meie graafikuga nõus, meie anname sulle uue töökoha". Peamiseks põhjuseks asjale tõid just selle, et tüüp sai uuele töökoha. Muud seletust sa oma teooriale ei toonud ju. Muideks, "töölisklassile" võib tõesti soodne olla, kui keskastme juht neid esindajaks oleks- aga jällegi, ma juba mainisin seda. Tüüp ei saa isegi keskastme juhiks, tüübist saab spetsialist. Asukohaga Tõrvandis, mitte Vanemuises, nii et olukorda, kus oponendiga kõrvalkabinetis istutakse, ei saa tekkida. Pigem jääb endiselt olukord, kus oponendid näevad teinetest äärmiselt harva. No võib-olla tihedamini, kui varem, aga ikkagi harva. Ja sa arvad, et meie direktoril pole muud teha kui vimma pidada? :P

Nii, ma pakun välja alternatiivse variandi: tegemist on juhusega. Juhusega, mis toimus puhtalt seetõttu, et 12-tunnisele üleminek toimus täpselt samal ajal, kui toimusid ümberkorraldused LEPK struktuurides. Nende ümberkorralduste tõttu vajati muuhulgas juurde veel 2 koolitusspetsialisti, üheks neist osutus mainitud isik. Ma pole isegi kindel, et ajal, kui aü oma läbirääkimisi pidas, keegi üldse teadis, et too üks kandidaate on. Mina vähemalt ei teadnud ja mina tean kõike :P. Tõsiselt, antud asja juures isegi tean, sest mina pean hoolitsema selle eest, et inimesed mitte ainult pastakat ei imeks, vaid et neil oleks ka töövahendid. Kohast ma juba teadsin, aga tolle isiku nime kuulsin esimest korda vist jaanuari teisel nädalal. Liiga suur ajavahe, et su väide vähimalgi määral õigustet oleks.

Ning nagu ruudolf06 siin ütles, siis aü esindab jahh aü huve. Ja aü liikmete. Kui liige ei ole, siis sinu huve nad tõesti ei esinda.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Veidi nagu ärapanemiseks läheb see jutt siin kõik!? Ehk ikka tuleb ka kirju meestelt kes teavad kuidas pikk töötab! Mõned (pigem küll negatiivsed arvamused) on aga tõde on, et kirjutama kipuvadki peamiselt need kes rahul pole - nagu ma isegi (mina küll lühikesega rahulolematu!) 8) Ilmselt peaksin edaspidi kirjutama lihtlausetega - oleksin paremini mõistetav: ei väitnud vaid just vastupidi lootsin, et liikumised ühelt kohalt teisele jms. ei ole omavahel seotud. Samas oleme olnud meili teel ühenduses ka nimetatud isikuga ja seega loodan, et taust mulle veidi selgem...
Aga ikkagi, nagu loeme ju ka hr. Ruudolfi kirjast (sest ega me ometi ei viitsi ju lugeda AÜ seadust :wink: ) leppis Aü endale ja seeläbi ka meile (mis meil muud võtta) just need tingimused! Muidugi, eks mina olen üks paranoiline vanainimene ja näen kõikjal vaid suurt karvast kätt ja vandenõuteooriaid: a´la süsteemi tõukamine erastamisele, kuuldavasti kehvakeseks osutunud põhiautode hange, sõltumatu uurimuse puudumine 24h kaotamise headest ja halbadest tagajärgedest, mingisugused poliitilised kokkulepped riigi sisejulgeolekut puudutavates küsimustes...
Küsib Pets, kuskohast leida pauerit meestele...?
Minu positiivne programm:PAUERIT LEIATE OMA PEREGA KOOSVEEDETUD AJAST :D JA PIKK GRAAFIK PAKUB SEDA IGALJUHUL ROHKEM!

P.s. need kes kannatamatult ootavad küsitluse tulemusi - veidi läheb veel aega...

Jõudu tööletulijatele!
Abiteenistuja
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas manivald »

Kui sulle ei meeldi lühike graafik, siis ehk peaksid naabermaakonda tööle minema, mitte olemasolevat süsteemi lõhkuma. Paljudele sobib ka lühike graafik väga hästi, miks tahad neile liiga teha? Otsi endale koht kus sulle meeldib, mitte ära sitta teiste meeste poolt sisseelatud süsteemi. Pika graafikuga on sul järjest 6 vaba päeva (mitte ööpäeva) ja vat kus sul on siis pauerit... :idea:
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Igati toetan manivaldi juttu. =D> Lõpetage ometi viljandi mehed see provotseerimine milleks lõhkuda seda süsteemi mis juba on töös ja millega on paljud mehed leppinud.Kui teile tõesti ei meeldi siis võta lahkumiseks valge paber ja kirjuta avaldus milles ära unusta ka kirjutamata oma töölt lahkumise põhjus.Egas siis ilma sinuta pritsumaja kokku kuku, jäävad need mehed kes on leppinud selle graafikuga.Nii, et kui tahad peaga vastu seina edasi joosta siis anna aga tuld, küll sa kunagi aru saad, et valus on (kui saad)ja lõpetad selle agiteerimise.Igal juhul toetan selle graafiku jätkamist, sest ära arva et ülemad rumalad on kui lähme pikale graafikule võib tekkida kohe segadus töö-ja puhkeaja seadusega.Nii et lõpetage see agitatsioon.On endal ka kasulikum. :roll:
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas anttil »

Rahu sõbrad rahu. Kannatage ikka veel natukene.


Ärgem hakakem iga uue asja peale kohe karjuma. Siis saame kogemata aru, et kurinahk polegi asi tegelikult nii hull. Ja mida me siis edasi teeme? Karjume veel veendunumalt edasi, aga palju kõvemini, sest pritsumehe uhkus ei luba meil viga tunnistada. On ju nii.

Tihtipeale võiks lihtsalt üksteist ära kuulata, vaadata kasvõi tabeli abil ära negatiivsed ja positiivsed küljed.
Antti
tel. 58279009
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas jaan kaera »

palju palgale lisa saite ... manifald ja pig... ???
me lähme rukist lõikama...
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas jaan kaera »

retoorilisele küsimusele retooriline vastus - 30 hõbeseeklit!!!
me lähme rukist lõikama...
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Siin ta meil nüüd on: Väike Pigitilk meepotis, nagu vanarahvas oleks ütelnud. Karmilt paned:
VÄIKE PIGI kirjutas:Lõpetage ometi viljandi mehed see provotseerimine milleks lõhkuda seda süsteemi mis juba on töös ja millega on paljud mehed leppinud.Kui teile tõesti ei meeldi siis võta lahkumiseks valge paber ja kirjuta avaldus milles ära unusta ka kirjutamata oma töölt lahkumise põhjus.Egas siis ilma sinuta pritsumaja kokku kuku, jäävad need mehed kes on leppinud selle graafikuga.Nii, et kui tahad peaga vastu seina edasi joosta siis anna aga tuld, küll sa kunagi aru saad, et valus on (kui saad)ja lõpetad selle agiteerimise.Igal juhul toetan selle graafiku jätkamist, sest ära arva et ülemad rumalad on kui lähme pikale graafikule võib tekkida kohe segadus töö-ja puhkeaja seadusega.Nii et lõpetage see agitatsioon.On endal ka kasulikum. :roll:
Viskasin korraks pilgu peale sinu varasematele mõtteavaldustele ja veel aasta algusest leidsin sind tuliselt 12h vastu võitlemas!? 07.01.2008 rubriigis 12 versus 24 Tundub, et said oma töögraafiku kiirabis paika, sellest ka suur vastalisus üritusele panna Lõuna samamoodi tööl käima kui ülejäänud Eesti.
Kolleeg anttil kirjutas veel hiljuti, 18.10.2007: Ainult hädaldatakse, aga kui midagi konkreetset vaja teha on siis nii see jääbki. Lihtsam on ju lõputult halada kui enda eest natukenegi seista... Praegu just enda eest seista me üritamegi. Samas tundub mulle, et omamoodi seisame me ka ülejäänud kolme eest - kui järgmise aasta algul ka teised regioonid lühikesele üle viiakse - tuletate mu sõnu meelde. Me oleme lihtsalt katseklaasis praegu ja vaja on põhja pool vaid väikest tõrget, millele viidates ka teised allavett lastakse!
manivald kirjutas:Kui sulle ei meeldi lühike graafik, siis ehk peaksid naabermaakonda tööle minema, mitte olemasolevat süsteemi lõhkuma. Paljudele sobib ka lühike graafik väga hästi, miks tahad neile liiga teha? Otsi endale koht kus sulle meeldib, mitte ära sitta teiste meeste poolt sisseelatud süsteemi. Pika graafikuga on sul järjest 6 vaba päeva (mitte ööpäeva) ja vat kus sul on siis pauerit... :idea:
Hr. Manivald´il on kaane päris maha visand! Osundan Teie endi poolt 02.07.2007 kirjapandule: "Kurb on vaadata kuidas meie oma süsteemi siseselt üksteisele ära pannakse... Rohkem ühtset meelt ja sallivust..."
Kuigi kõik vastused ei ole veel käes, vaataksime Hr.´de Manivald ja Väike Pigi tungival pealekäimisel kui paljudele siis lühike graafik VÄGA HÄSTI sobib ja kellele liiga tehakse: hetkel on minu käes 221 mehe arvamused. Nendest 7´l on ükskõik millise graafikuga töötada (3 lisavad, et pooldavad 24h ja nendest üks on komando pealik (tubli mees, et allkirja pani!). 5 meest on need kellele liiga teen! Neile sobib lühike. Seega 209 soovib hetkeseisuga üleminekut "pikale" graafikule... Pole vist vaja jaan kaera kombel retooriliselt küsidagi: kellele siin liiga tehakse...!? :shock:

Rahulikku ööd 3 vahile!
Abiteenistuja
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist