Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Suletud
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Ivo »

Mida kuradit te jahute pikast ja lühikesest graafikust?????? Nõudmine peaks olema üks! 24 tundi ja kõik. Ärgem killustagem oma jõudu. Skandinaavia maade näide on olemas. Jüri Pihl ei ole igavesti minister.
Ivo
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Tere Ivo. Ega ometi üle kolme kuu vaikust tähendanud seda, et "betooni peal" olid? Vähemalt oled avapaugu 2008 aastal teinud kohe mitmest rauast! :P Sellest kuradima jõudude killustamisest. Esiteks tundub mulle, et AÜ jõud on killustatud. Kuidas muidu seletada, et kehtib kaks töögraafikut, mille sõlmimisel (vähemasti Lõunas) oli väidetavalt Aü´l (Klaose väide)otsustav sõna öelda. Kuna meile on kogu aeg mõista antud, et 24h ei ole tagasiteed (viimati vastas nii minu küsimise peale minister Pihl 25.03.2008 Suure-Jaanis), siis sooviksid Lõuna mehed niigipalju inimväärsemat töögraafikut kui hetkel võimalik välja võidelda! Jah, olen lugenud ja kuulnud arvamusi, et pikas graafikus on raske käia. Kõik need seisukohavõtud on ilmselt 100% teoreetilised. Isiklikult olen töötanud nii 24h, lühikese ja ka pika graafikuga, seega saan võrrelda praktilise kogemuse põhjal! Taedagi on inimeste soovid ja taotlused (ka teise töökoha ja pere nõudmised erinevad) ja alati jääb arvamus subjektiivseks aga selgelt kõige inimvaenulikum on lühike graafik. Ja parim 24h! Kahjuks ei märganud ma Lõunaosariiklaste võitlusele erilist toetust Põhja poolt! :^o Muuseas direktor Klaos kinnitas meie omavahelises vestluses, et tema võitleb selle eest, et kogu Eesti töötaks lühikesel graafikul. Usu Ivo see mees on väga järjekindel ja oma idee eest seismas sama kindlalt kui mina seismas Lõuna kolleegide eest! :roll: Ja veel - praegu minuteada vaid Lõunaosariiklased, lisaks oma kehtiva graafiku muutmisele, tegelevad ka 24h küsimuse ülevalhoidmisega! =D> Selle tõestuseks lisan pöördumise ministrile ja allkirjade lehe näidise! Ühisele rünnakule 24h eest oleks hea minna ühelt platvormilt ehk pikalt graafikult! Seega aidake Lõuna mehed endi kõrvale!
Manused
Pöördumine.JPG
Sellise pöördumise said hr´d Pihl, Timberg ja Klaos
(74.04 KiB) Allalaaditud 1359 korda
Allkirjad.JPG
Analoogseid küsitluslehti tuli kokku 16 (lisatud pöördumisele).
(89.1 KiB) Allalaaditud 1358 korda
Abiteenistuja
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Ivo »

Hei
Avapauk sellest, aeg ajalt on suures vihahoos tehtud avaldusi foorumis, mida loevad ka direktorid (mitte ainult Klaos - kes oma nime all foorumis - müts maha selle eest).
Igal juhul, mõtlesin Sulle pika kirja kirjutada, aga asi läheks emotsionaalseks. Eile olin Päästeametis, kaks tundi vaidlesin nendega.
Tead, mis neil plaanis oli? Päästjatele omavastutus 3000 krooni!
Mis kandi mees oled? Räägiks silmast-silma?
Lõuna poole lähen 11-12 aprill Pühajärvel koos PEPK tõsisemate võitlejatega. Läänemaal käin tihedamalt (kuulsin, et sa olevat seal ametis).
Ivo
Ivo
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Sarka »

Omavastutus???Kas see tähendaks seda,et voolik läks katki,pleki kinni."""""""""Õige ,mida te kustutate"""""""""""""
keeletu
Postitusi: 34
Liitunud: 10:45, 04 02 2008
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas keeletu »

Ja tere kolleegid
seda kuis meeldib uus kord enamustele L-Eesti pritsu lihttöölistele oli juba näha arvamuste lehel.Ikka tugev % EI.
Ja minu arust enne see stress ei vähene kui saavutame seda ,mida ju enamus meist soovib.Aga sellest stressist ja pingest tulevad ka muud tervise probleemid. Tean ,et paljud tublid töömehed on pidanud lahkuma just tervise pärast . Ja ma ei tea, et mõnele oleks pakutud soojemat või lihtsamat ametikohta, et mees saaks täis endale vajalikud 15 tööaastat.
Kõike mida tahaks öelda, lihtsalt ei hakka siin kurtma. Aga kui sõidan 1.1ga üksi välja ,siis mõtlen :kus oled Võsa Pets [-o< ?
Neid kordi oli minul juba möödunud aastal oma 5 . Saaks lihtinime ka aru mis päästealal toimub...
Kena muidugist , et tehnika uueneb , aga kui esimestel minutitel pole töökäsi- siis tihtipeale läheb asi käest.
No muidugi jään ootama , mida meie härra minister arvas sellest pikavahetuse soovist .(Lõuna-Eesti nagu katsejänesed gestaapo ajal..........ja sellist ühtset päästesüsteemi tahtsimegi :roll:
Lõpetuseks- ükski puu ei kasva taevani! Kes aru ei saanud ,siis vastus oli juba mõne mehe postituses eelpool.Rahulikku vahetust kõigile.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Kahju, et me kõik jäime ilma Ivo tundelisest kirjatükist! :cry: Ehk mõni teine kord! :P Kokkusaamisest sedapalju, et olen täna s.o. 29.03.08 Tallinnasse tulemas. Vb viibin pealinnas ka homme. Minu tel. nr. leiad Reinuvaderi mõtiskluse rubriigist...
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Minister Pihli vastused päästjate küsimustele Suure-Jaani tugikomandos. Üritan võimalikult sõna-sõnalt aga lühidalt seal aetud jutu kokku võtta. Küsis Kert (e-kirja vahendusel): kas päästjate palk ka edaspidi tõuseb? J.P: Palk peab vastama turusituatsioonile. Kui vaja tuleb kuskilt kokku hoida, et maksta neile, kes tööle jäävad! Reinuvaderi kirjast õiguskantslerile inspireeritud küsimus võimekusest sai J.P´lt sellise vastuse: Peab olema minimaalne võimekus. Palgad peavad olema normaalsed, meeste arv peab olema optimaalne ühes komandos. Mis on valikud? - hoida kokku tehnika pealt , natukene. Mitte remontida hooneid... Kolmas võimalus - vähendada komandode arvu - aeg küll pikeneb natuke aga mis teha!? Doktor palus küsida miks koheldakse päästjaid ja politseinikke ebavõrdselt! J.P: Ma arvan, et me ei kohtle neid erinevalt... ...see sõltub sisejulgeoleku valdkonnast. Teie päästate, te ei represseeri inimesi... Avalikuse surve politsei ja päästjate peale on erinev! Sellepärast ka riigipoolne toetus ehk suhtumine peab olema erinev! Kõigi päästjate nimel esitasin küsimuse: kas 24h tuleb tagasi?! J.P: Ei!

Ministri seisukoha pika graafiku suhtes panin lühidalt kirja millalgi varem. Pikemalt tema mõtteid edaspidi. Nagu lahe põhjakaldal öeldakse: JATKUU...

Positiivne programm :P : 1 öö veel ja siis 4 vaba! \:D/
Abiteenistuja
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas tulehull »

Mul oli au viibida sügisel Pärnus KOMANDO 2007-l,kus muuhulgas küsiti hr Pihli käest "mis saab siis ,kui reform ebaõnestub", ja teate mis oli vastus"tulemus selgub paari aasta pärast aga mina ei ole siis enam minister".Võibolla sõnastus oli natuke teine,kuid mõte mitte.Vat siis sellised lood.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Olen laisk olnud ja mõned vanad lubadused siiani täitmata! Viimase aga katsun kohe ära teha, kuigi diblad on arvutisse vist seoses "aastapäevaga" mingise viiruse sokutanud! 8) Ehk läheb läbi - siseministeeriumi vastus minu pöördumisele! 8)
Manused
kantsleri vastus.JPG
(68.41 KiB) Allalaaditud 936 korda
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas kalifa »

Ma ei ole siin kohanud veel selle usaldusisiku nime ja kommentaari kujunenud olukorrale, kas Ta üldse viibis selle arutelu juures. Hr. Klaos ju lubas enne graafikute kinnitamist sellise teha, et komandode juhtkond saaks meeskondadega kohtuda ja iganädalast koolitust läbi viia!
mõtetes olen veel Teiega!
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas vanapEEr »

Andreas.R kirjutas:Tere Ivo.Taedagi on inimeste soovid ja taotlused (ka teise töökoha ja pere nõudmised erinevad) ja alati jääb arvamus subjektiivseks aga selgelt kõige inimvaenulikum on lühike graafik. Ja parim 24h!
Tere

Miks on nn lühike graafik inimvaenulik?
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas ipi »

vanapEEr kirjutas:
Andreas.R kirjutas:Tere Ivo.Taedagi on inimeste soovid ja taotlused (ka teise töökoha ja pere nõudmised erinevad) ja alati jääb arvamus subjektiivseks aga selgelt kõige inimvaenulikum on lühike graafik. Ja parim 24h!
Tere

Miks on nn lühike graafik inimvaenulik?
Sest sul ei ole praktiliselt ühtegi vaba nädalavahetust. kõige pikem vaba aeg on kui laupäeva hommikul lõpetad ja esmaspäeva hommikul läed tööle.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Tere mehed! Õige vastus oleks - Tere Gabriel!
Kuigi öeldakse, et oma särk on ihule kõige lähemal on siiski heameel näha, et "ükskord lahvatab vimm..." Et taas on Sakala - ja Tartumaal alamad valitsejate vastu välja astumas. Nõutakse õiglust ja korjatakse protestiallkirju. Kuigi nüüd peaks ju igal allkirjal veel suurem kaal olema (varsti juba aastavõrra kogemust lisakaaluks) on visalt liikumas jutud, et Hr. M.K. neid taas miskiks ei pea. Küllap on nüüd siis kõigile lõunamaalastele jõudnud kohale see millest kevadel jutlustasin. Küllap suvi aitas oluliselt kaasa - niigi vähe oli päikest ja sedagi ei olnud võimalik nautida... Keegi tartlastest kirjutas ühes kommentaaris, et nüüd ka vabade tundide kallale kontorist mindud... Ei noh - jõudu! Tuletan meelde, et vabade tundide planeerimine meeste endi poolt oli kunagi M.K. poolt lubatud n.n. "präänik". Ega ma väga seda kõrgemat korda ei tea aga kuidagi arusaamatuks jääb, kuidas saab ühe osakonna direktor eirata siseministri otsest palvet (õige ta on - minuteada määrust ega muud paberit ju pole) valvegraafikut muuta. Kas oleks seaduse kohane kui selle korralduse annaks peadirektor? Jõudsid ju ka temani kevadised allkirjad. Päästjateni aga ei tulnud sealt küll mingit vastust. Huvitav, kas meie asutuses kehtib ka avaliku teabe või mis iganes seadus, mis kohustab mingi aja jooksul (kas oli kuu või isegi kolm) arupärimisele vastama?
Praegustele allkirjade kogujatele infoks ja julgustuseks niipalju, et see üks suur ja tänamatu töö on! Ja Härra direktorile lisaksin, et ka mulle tuli nimetatud aktsioon üllatusena ja kuigi te võite selles kahelda - minu poolt mingilgi moel initseerimata on. Väike mõju ehk vaid selle kaudu, et alati endiste kollegidega kohtudes saan nende küsimusele pika graafiku eeliste kohta vaid jaatavalt vastata!
Abiteenistuja
keeletu
Postitusi: 34
Liitunud: 10:45, 04 02 2008
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas keeletu »

no näed Andreas , mis toimub-teema pandi lukku ühe mehe poolt--mingit muutust ei toimu 2009.
Lähen vist ka L-Valka tööd otsima. Ehk on seal parem töögraafik, mis mulle ja perele sobib. Margos Klaos ka homme sääl pool piiri. kas otsib ka tööd?
Ega meil polegi muud kui oodata , et mõni nürisünnitus saaks ehk kuskil mujal ametikõrgendust!
Aga aitäh Andreas,et võtsid vaevaks kevadel ringi sõita ........
Nüüd tuleb välja , et a/ü ka ei aita ?
Nüüd on vähemalt teada , mis erakonnale hääl anda ja vabast päevast metsa me ei läe!( ka nüüd soovis meie väike kollektiiv pikka )Saadan selle järgmisele uuele bossile-ministrile.
Rahulikku vahti !
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Lugesin minagi Keeletu poolt nimetatud üllitist. Teema tõesti lukus. Vilistatakse nii meeste kui ka ministri arvamusele. Olen küll maainimesele omase pika taibuga aga lõpetan ka mina selle vasikaga võidu jooksmise. Rahvatarkus ütles selle kohta veel, et targem... jne.
Mis siis edasi? Äkki oleks väike mõtteaine alljärgnevas lõigus Riigi Teatajast:

(3) Tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust suurema töötundide arvuga vahetust kuni 24 tundi tingimusel, et töötajale antakse kompenseeriv puhkeaeg, järgmistele töötajatele:
1) valve- ja turvatöötajad;
2) tervishoiu- ja hoolekandetöötajad;
3) päästeteenistujad;
4) töötajad, kelle suhtes on selline võimalus ette nähtud kollektiivlepinguga.

Lõunamaalastele jõudu ja vastupidavust tuuleveskitega võitlemisel!
Abiteenistuja
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist