Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Üks väike õpetlik lugu tõlgituna Soome meediast:
Kanta-Häme politsei on selgitanud õlleveoauto õnnetuspaigal kadunud õllekastide müsteeriumi.
Õlut tehasest müügiks ladustada viinud veoauto kukkus liiklusõnnetuses küljele Lopella Kantatie 54-l üle-eelmisel laupäeval. Osa õllekaste lendas maastikule laiali. Uurimise kohaselt sündmuskohale kutsutud Lopen vabatahtlikud päästjad otsustasid koos võtta õllekastid kaasa.
Õiguslikult uuriti vargust, politsei kutsus päästjad välja ja selgitas neile tööülesannetest tulenevat vastutust. Kannatanu ei nõudnud toimunud eest karistust ja uurimine lõpetati. Politsei konfiskeeris varastatud õlled uurimise ajaks, mille järel õlu hävitati.
(MTV3)
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Nii vaikseks kõik on jäänud - selline viisijupp tuleb alati meelde, kui siia foorumisse sisse login! :oops:
Olen siis pideval rahamissioonil juba üle poole aasta viibinud ja lõpu kuupäeva pole veel öeldud, nii, et samas tempos edasi, kuniks tervist antud.
Ma lootsin küll arutelu selle Soome töötervishoiu teemal, kus oli ju ilusti öeldud, et Soome päästeteenistus aitab igati kaasa tervise sellel tööl kaotanud päästjate edasisele aktiivsele jätkamisele, kas siis vabatahtlike komandode palgalisel ametikohal või aitab omalt poolt vormistada päästjale tervisekaotus pension ja laseb siis päästja eelpensionile, sest pikaajaline päästetööde tegemine on jätnud inimese tervisele pöördumatu jälje - mehed, hoidke oma põlvi, ärge hüpake vanemas eas enam kõrgustest alla, sest põlve ealised muutused on vähendanud põlveliigese kelme elastsust.
Perepäevadega on siis meie poolt ühel pool, mis lubatud, see ka tervist ohverdades tehtud. Nii mõnigi pidev osaleja on maininud, et need Paunküla esimesed perepäevad on jäänud kõige eredamalt meelde hoolimata seal valitsenud segadusest. Mullegi tundub, et sai tehtud kõik võimalik, mis selle väikese eelarvega oli võimalik ja tänud neile esimestel perepäevadel osalejatele,kes oma usaldusega Lily ja minu vastu, andsid piisava impulsi edasi teha.
Viimastel perepäevadel hakkas mulle aga tunduma, et meie aeg saab otsa ja üritus kasvab meil üle pea. Ma ei hakka siin mainima neid inimesi ja üksuseid, kes viimastel meisse suhtusid, kui palgalistesse teenindajatesse ja sellega ka kõik selle ilusa ning hingelise ära nullisid! :oops:
Üks väike lubadus on veel klaarida. Olen alates 2006 aastast, millal minu aeg sai päästeteenistuses ümber, kandnud pea igal tööülesannetega seoses(hüdrokraanajuht ja nüüd viimasel ajal siis ehitustele paneelivedaja) enda ohutuse mõttes Mustamäelt maha kantud ameerika kiivrit, et igal võimalusel selgitada küsijate põhimõtet, kui päästjale palka piisavalt ei maksa, hakkan kraanajuhiks-autojuhiks. Olen selle kiiviga turninud ka Toompea juurdeehituse katusel, kus ka riigikogu liikmed said seda protestiaktsiooni näha, mulle on selle 6 aastaga tehtud vaid 8 märkust kiivri ehitusohutuse nõuetele mittevastavuse kohta, sest pole märki EN 397 sees! Nüüd aga Teie kuupalga suuruse trahvi võimaliku saamise tõttu olen sunnitud selle Teiega solidaarsus-aktsiooni lõpetama ja jätma kiivri rahulikult auto aknale auväärsele kaaslase puhkekohale! Nagu ka minu profiili deviis- mõtetes olen veel Teiega!
Sellised siis minu mõtted enne peatselt algavat jõulukuud, kus vaadatakse ikka möödunule tagasi!
PS. Üritan ka järkata Lahti turvamessi pildide galeriisse laadimist, mis arvuti rikke tõttu pooleli jäi! :razz:
Kiiver pensionile!.jpg
(104.05 KiB) Pole veel allalaaditud
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Andreas.R »

Tubli, kalevipoeg!

Minust jäid Sinu korraldatud päevad küll külastamata aga sellest hoolimata hindan vaeva mida te sellega nägite. Tunnen kirjatööst hinguvat väikest pettumuse nooti aga usun, et hinges oled Sa ise tehtuga rahul ja tead, et suuremalt jaolt ongi see seltskond siin ühed suured seanahavedajad, kes parema meelega oma naba põrnitsevad ja lehesabadesse päästjate haledast elust kibestunud kommentaare kirjutavad... Tegudeni jõuavad vähesed. Sina oled oma suure jälje selle süsteemi kirjutamata ajalukku jätnud! Seda mõistetakse alles siis kui on käes aeg aga suvepäevi enam ei ole...

Pea püsti!

A

P.s. See "euronõu" näeb tõsiselt hale välja vana kiivri kõrval!
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Ilusat jatkuvat aastat siis Teile! :oops:
On siin foorumis nii vaikseks jäänud, et jõulu- ja uus-aasta tervitused jäidki tegematta.
Tahtsin aga rääkida Soome uudistest, sest muid ma päeval raadiost ei kuule. Täna tuli siis teatavaks ringhäälingust, et Soomes hukkus eelmisel aastal tulekahjude tõttu vähe üle 80 inimese, neist ligi kolmandik olid üle 65 aasta vanuses, samas ei ole täheldatud siinpool lahte isekustuvate sigarettide kasutusele võtmise järel olulist tulesurmade langust ja voodis suitsetamine on ikka suurim inimeste tules hukkumise põhjus.
Leidsin ka ühe lingi, kus see teema osaliselt kajastatud; http://yle.fi/uutiset/tulipaloissa_kuol ... ti/6363552
Jälgin õhtuti hoolega Teie palga-arenguid, midagi pole aga kuulda ületundide saatusest.
Viljandi sai siis ka pildile, kus meeskonna hilinemine kajastus ajakirjanduses! :shock:
Kui Teil on võimalust kohtuda uute peadirektori kandidaatidega, siis võimalusel ikka salvestage need lubadused, mis välja käiakse, sest hiljem on kombeks pool juttu ära unustada.
Jõudu Teile siis ja püüame selle foorumi ikka hinges hoida, seegi nagu vaike ajaloo kogumik.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Nagu eile kirjutasin, on täna peadirektori valimine juba päevakorral:
http://www.postimees.ee/1097594/timberg ... asektorist
Hakkas tööle ka kohalik ringkaitse, et saaks karistamatult jätkata seda katse-eksituse meetodi reformi! :oops:
Ei peagi nagu oma arvamust kirjutama, see ühtib väga üheselt Vaba Pritsu kommentaariga artiklile;

Vaba prits
Minu arvates peab uus juht just tulema süsteemi väliselt ja ülejäänud seltskond (abid ja muud tippjuhd) olgu siis vastava ala spetsialistid. Praegu aga lokkab antud süsteem ilmselgelt ühe kooli kasvandikest, kes kõik omavahel sõbrad ja üksteisele häid kohti selge palgaga loovad. Olen süsteemis ja tean kuidas see käib. Usun, et praegu on seal ladvikus hirm suur sest kui uus juht tuleb väljast ja näeb asju hoopis selgema pilguga siis võib seda kommunistlikku süsteemi veel õiges suunas muuta. Vaadake kes istuvad juhtivatel kohtadel - tõmmake võrdusmärk akadeemiaga ja sealt edasi on näha, kes kellegi kursavend, koolikaaslane ja sõber. Väga vähe rolli mängi seal kellegi suutlikkus tööd teha. Rahvas hindab päästesüsteemi kõrgelt just reapäästjate hea töö tõttu aga aupaistesse topivad ennast valgekraed, ennetajad ja muu selline kontigent.
Kui selle seltskonna (valgekraed) töökoormust tõsta 50% ka siis jääks neil piisavalt vaba aega oma eraäride ajamiseks. Vaadake kuipalju nn. selle ala spetsialiste teevad põhitöö kõrvalt äri ehk pakuvad asutustele põhiliselt koolitusi. Eriti pop on nn. tuleohutusaruannete koostamine. Selle seaduse ju päästeameti enda ametnikud tegid ja nüüd siis kasseeritakse äriettevõtetelt suurt raha.
Uuele juhile (kes tuleks valida just erasektorist)konkreetsed ettepanekud. 1. Valgekraede arvu vähendada 50% ja ülejäänud korralikult 8 tundi päevas oma tööd tegema panna. 2.Sellest vabaneva raha saab anda reapäästjatele varustuse ja ehk isegi palgatõusu jaoks. 3. Keelata ametnikel paralleelselt äri tegemine samas valdkonnas. Kui siis ainult tasuta. 4. Kaotada ära maakondade op. korrapidajad, piisab kui need on regioonis. Iga komando meeskonna vanem on võimeline sündmust juhtima, suurema korral on selleks koolitatud komando pealikud ja veel suurema korral tuleb regioonsit. Praegu loeme uudistest - kohalse sõitsi üks meeskond (üldjuhul 3-4 meest) ja op. korrapidaja. No milleks seda sinna vaja.
Mingit süsteemi lõhkumist karta pole vaja see on niigi juba mädanev.

Targemad ja tulevikku ette näha oskavad ohvitserid :shock: on paraku juba lahkunud mujale oma võimeid rakendama, jäänud ongi see maffia, kus oma arvamust mitte omav ja pugejalik alluv saab kindlasti ülemuste soosingu osaliseks ja vajadusel tehakse kasvõi asetäitja-osakonnajuhataja kohti juurde. Ehk suudab siis uus juht kaotada need dubleerivad planeerimise osakonnad ja panna planeerima oma tegevust ka järelvalve, ennetuse jne. osakondade töötajad.
Suurtel nõupidamistel jäävad paraku juhtivad ohvitserid tegelikku elu puudutavate küsimuste vastamisel jänni ja stampvastus on, et peame seda täpsustama,uurima, neil puudub tegelik nägemus ameti funktsioneerimise kitsaskohtadest.
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Andreas.R »

Väga iseloomulik pilt artikli juures - ei tea kuidas praegu aga varasemast on see liigutus tal kindlasti hästi tuttav: sto gramm...
Abiteenistuja
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas mrali »

Timberg saab siis rahus hakata memuaare kirjutama, kuidas ta nt mullu Leisis verd tilkuva südamega krokodillipisaraid valas...
Aga asja juurde minnes - loota ju võib, et midagi muutub, aga usku mul pole sellesse. Siinviidatud vaba pritsu Postimehe kommentaar on küll selline, mille võiks ideaalis aluseks võtta, aga vahega, et välja vahetada ka kõik peadirektori asetäitjad (ja minu arvates võiks osalt need tulla Tallinna-välistest regioonidest!), osaliselt regioonide juhid ja teha ka puhastus Raua 2 osakondades (no ei saa aru, mida teevad samaaegselt tuleohutusjärelevalve osakond ja tuleohutuse talitus kasvõi, samuti pole minu jaoks kohta enam sulgemise "analüüside" koostajatel!).

Ja uuele juhile soovitus veel võtta see absurdne komandopaigutuse ja teenuste osutajate paigutuse metoodika luubi alla. Praegu on see elanikearvu (5000) teema ja 30 min selgelt suvaline kirvemeetod eesmärgiga paber kannatab kõike. Sisulisust ei ole ma näinud üheski sulgemise analüüsis ega ka Ameti põhjendustes, miks nt Viljandi ja Rakvere koosseise on vaja vähendada. Näha on, et süsteemil korralikku arengukava pole kunagi olnud (kui kasvõi siinseid aastate 2006-2009 teemasid lugeda).

PS - nõudsin mullu Eesti valdadest välja kõik 12 sulgemisanalüüsi, ainuke, kes veits algul vastu plõksis, oli Narva-Jõesuu...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Doktor »

mrali kirjutas:Timberg saab siis rahus hakata memuaare kirjutama, kuidas ta nt mullu Leisis verd tilkuva südamega krokodillipisaraid valas...
Aga asja juurde minnes - loota ju võib, et midagi muutub, aga usku mul pole sellesse. Siinviidatud vaba pritsu Postimehe kommentaar on küll selline, mille võiks ideaalis aluseks võtta, aga vahega, et välja vahetada ka kõik peadirektori asetäitjad (ja minu arvates võiks osalt need tulla Tallinna-välistest regioonidest!), osaliselt regioonide juhid ja teha ka puhastus Raua 2 osakondades (no ei saa aru, mida teevad samaaegselt tuleohutusjärelevalve osakond ja tuleohutuse talitus kasvõi, samuti pole minu jaoks kohta enam sulgemise "analüüside" koostajatel!).

Ja uuele juhile soovitus veel võtta see absurdne komandopaigutuse ja teenuste osutajate paigutuse metoodika luubi alla. Praegu on see elanikearvu (5000) teema ja 30 min selgelt suvaline kirvemeetod eesmärgiga paber kannatab kõike. Sisulisust ei ole ma näinud üheski sulgemise analüüsis ega ka Ameti põhjendustes, miks nt Viljandi ja Rakvere koosseise on vaja vähendada. Näha on, et süsteemil korralikku arengukava pole kunagi olnud (kui kasvõi siinseid aastate 2006-2009 teemasid lugeda).

PS - nõudsin mullu Eesti valdadest välja kõik 12 sulgemisanalüüsi, ainuke, kes veits algul vastu plõksis, oli Narva-Jõesuu...
Kas sa ehk palun võiksid analüüsi ka siia aplõudida? Palun.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas mrali »

Analüüsid zip-failis (9 MB). Mäda on neis metoodikais (teemad üldised ka).

Rahvaarv. Misjaoks 5000 see alampiir? Amet ei ole seni põhjendanud
Kaugus. 30 min päästis Nõva ja Tõstamaa, kuid Leisi jäi napilt alla, kinni. Härrad Tammsalu ja Tammearu peaks seoses oma SKA haridusega teadma, et 10kond minutit on selline piir tule levikul. Amet ei põhjendanud.
Piirkondade iseloomustused. Analüüsides möönatakse, et allikad valla kodulehelt. See näitab mõnede "tegijate" eluvõõrust -ei vaadata midagi REAALSET, paber kannatab kõike. Viljandit ja Rakveret ei saa ka nt võrrelda päris nt Põlva või Jõgevaga, kuidas mehi jagada. Naljanumber on veel praegu, kuidas Idas Sillamäed suurendatakse (keemia), kui uus plaan on seal (Sisemini dokiregistris oleva uue arengukava kohaselt) keemia hoopis Jõhvisse saata. Samas palju koormatumat Rakveret tõmmatakse kokku ja kogu Lääne-Virumaa lepib 4 põhiautoga (2010 alguses veel 7)
Regio metoodika. Leisikad püüdsid tõestada, et reaalsusesse viidult rämps, Timbu ja co ei võta kuulda. 15-tonnise vett täis veokaga on vaks vahet kui nt 2001. aasta 5. seeria BMW-ga Rannamaanteed sõita (isiklik kogemus, ei tulnud poole tunniga).
Naabrite koormused. Toodud vaid abs. arvud. Samas analüüsimata, kes kui palju kus käinud, palju üheaegseid väljakutseid jne. Aga absoluudi arvestamine sobib, kui antud ette suunis iga hinna eest komando kinni panna.
Põhjused, miks koosseis selline. 2007 tehtud täitmata kohtade koondamised ilmselt unustatud...
Ohtlikud objektid. Siin mäda üldmetoodikas - nt Narva või Koidula piirijaamad EI OLE riigi seadusandluses mõistes ohtlikud ettevõtted.

Ja olulisim, millele tuginedes kindralid sulgemisajendi leidsid - RAHA. Sellest pole muhvigi (ainult Avinurme omas oli majanduskulu sees). Tammsalu oma intervjuudes on rääkinud, et vanem paak 1963 vl, vanim redel 1965 vl, aga üldvajadused arusaadavalt seletamata. Samuti segane jutt kasvõi Leisi majanduskulude tegelikkuse kohalt - kes valetas, kas vald või Amet??

Ühesõnaga - head lugemist kõigile.
2012 sulgemisanalüüsid.zip
12 analüüsi
(9.01 MiB) Allalaaditud 281 korda
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Doktor »

Panin need analüüsid ka issuu' sse ülesse. http://issuu.com/estonianfirefightersforum Avage ja valige järjest.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Kui keegi avaldaks ka analüüsid, palju on muutunud päästetöödele ja juhtimiskuludele kuluva raha suhe. Energia-, kütuse-,ja küttekulud jätaks arvesse võtmata, eelkõige jutt palgafondi suhtest.
Samas saab ka komandosid haldav kinnisvara firma prisket kasumit, tegelikult on tegu ju rahade kantimisega ridade vahel, korjame päästeametilt ära, et uuesti teises kohas kasutada ja firma juhtidele korralikku palka maksta.
Pole praegu aega eriti sellesse Eesti asja süveneda, aga jõudu Teile siin näruse palgaga hakkama saamisel, juhtkonna palgaga saab rahulikult hakkama! :oops: ja neid eriti Teie probleemid ei morjenda, neil vaja pidevalt tõestada enda korralikult makstud ametikoha vajalikkust.
mõtetes olen veel Teiega!
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Klamber »

mrali kirjutas:Analüüsid zip-failis (9 MB). Mäda on neis metoodikais (teemad üldised ka).

Rahvaarv. Misjaoks 5000 see alampiir? Amet ei ole seni põhjendanud
Kaugus. 30 min päästis Nõva ja Tõstamaa, kuid Leisi jäi napilt alla, kinni. Härrad Tammsalu ja Tammearu peaks seoses oma SKA haridusega teadma, et 10kond minutit on selline piir tule levikul. Amet ei põhjendanud.
Piirkondade iseloomustused. Analüüsides möönatakse, et allikad valla kodulehelt. See näitab mõnede "tegijate" eluvõõrust -ei vaadata midagi REAALSET, paber kannatab kõike. Viljandit ja Rakveret ei saa ka nt võrrelda päris nt Põlva või Jõgevaga, kuidas mehi jagada. Naljanumber on veel praegu, kuidas Idas Sillamäed suurendatakse (keemia), kui uus plaan on seal (Sisemini dokiregistris oleva uue arengukava kohaselt) keemia hoopis Jõhvisse saata. Samas palju koormatumat Rakveret tõmmatakse kokku ja kogu Lääne-Virumaa lepib 4 põhiautoga (2010 alguses veel 7)
Regio metoodika. Leisikad püüdsid tõestada, et reaalsusesse viidult rämps, Timbu ja co ei võta kuulda. 15-tonnise vett täis veokaga on vaks vahet kui nt 2001. aasta 5. seeria BMW-ga Rannamaanteed sõita (isiklik kogemus, ei tulnud poole tunniga).
Naabrite koormused. Toodud vaid abs. arvud. Samas analüüsimata, kes kui palju kus käinud, palju üheaegseid väljakutseid jne. Aga absoluudi arvestamine sobib, kui antud ette suunis iga hinna eest komando kinni panna.
Põhjused, miks koosseis selline. 2007 tehtud täitmata kohtade koondamised ilmselt unustatud...
Ohtlikud objektid. Siin mäda üldmetoodikas - nt Narva või Koidula piirijaamad EI OLE riigi seadusandluses mõistes ohtlikud ettevõtted.

Ja olulisim, millele tuginedes kindralid sulgemisajendi leidsid - RAHA. Sellest pole muhvigi (ainult Avinurme omas oli majanduskulu sees). Tammsalu oma intervjuudes on rääkinud, et vanem paak 1963 vl, vanim redel 1965 vl, aga üldvajadused arusaadavalt seletamata. Samuti segane jutt kasvõi Leisi majanduskulude tegelikkuse kohalt - kes valetas, kas vald või Amet??

Ühesõnaga - head lugemist kõigile.
2012 sulgemisanalüüsid.zip
Tõesti põnev lugemine!
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Ma väga loodan, et selle praeguse palgatõusu ka keegi siin foorumis fikseerib, sest järjekordselt on juhtkond palkade optimeerimise sildi taha peitudes endale palgatõusu juurde kirjutanud. Valitsusse esitatud kava kohaselt ei pidanud päästeametis ülemine piir tõusma, häirekeskuses oli sisse kirjutatud ka kõrgemate juhtide palgatõus.
Teine huvitav fakt jäi täna ette; kui aastaid sisejugeoleku eest vastutav asekantsler, kes põhimõtteliselt ju kiidab enne ministrile esitamist kõik heaks, ei kõlba isegi PPA juhiks, siis millisest juhtimisest Me sisejulgeolekus üldse räägime. :shock: Kõik on õige, mida sõpruskond otsustab katsetada ja reformidel ei tulegi lõppu! :lol:
Aumärkide galeriid vaadates ei näinud küll piltidel esireas istumas tõsiselt võetavat uut peadirektori kanditaati! :oops:
Viimati muutis kalifa, 17:28, 20 02 2013, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas mrali »

http://www.kuku.ee/?pid=24&nid=7117&lang=1

Timbu keerutamine on lihtsalt "vägev" seal...muidugi ka komandosulgemiste õigustamine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist