1. leht 8-st

Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitatud: 22:24, 18 03 2008
Postitas kalju
Mis ma nüüd tegema või kirjutama pean?

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 17:44, 23 03 2008
Postitas kalifa
Oli kunagi plaanis see keila 11(1+3) väljasõidupiirkond ka kaardile kanda, nüüd sain selle kuidagi ka uute andmetega kaardile, samas on näha ka appi tulevad meeskonnad.
Antud väljasõidurajoonis elab 2 linnas ja mitmetes valdades üle 25000 inimese, lisaks veel arvukalt tööstushooneid, vangla, lennuväli jne. Kuigi keila 11 väljasõidupiirkonda vähendati Paldiski suunal, jääb see siiski antud väljasõitvale meeskonnale liialt suureks.
Kui tähelepanelikult vaadata, siis Saku komandol puudub üldse piirkond ja kadunud on ka Padise(Harju-Risti)!
Keila vspk 05.jpg
(116.62 KiB) Allalaaditud 1561 korda

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 10:40, 25 03 2008
Postitas Steven
Tubli töö ja nähtud vaev Kalifa, kuid Keila sõidab veel julgesti välja ka riisipere, turba, lehetusse jne. Väljasõidu piirkond on meil oluliselt suuremkui oled oma kaardil märkinud. Hiljuti (mõni kuu) tagasi käisime päris läänemaa piiril rehemäel üht küüni kustutamas mis oli heinarulle täis. Tuleb äramärkida et loomulikult olid Risti mehed jupi maad enne meid kohal, kuid väljasõidupiirkond ulatub meil st. Keilal läänemaani.

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 13:14, 19 04 2008
Postitas janark
kalifa kirjutas:Ministri huupi välja käidud väide osade päästeautode seisma jätmise kohta, näitab kahjuks Tema teadmiste kaugust tegelikust päästeteenistuse olemusest.
Mina küll loodan, et tegemist on ministri musta huumoriga, millest võib kohati olla raske aru saada :!:

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 17:20, 17 02 2009
Postitas kalifa
Sooviti siis mõningaid mõtteid.
Minu arvates on päästeteenistusel veel vedanud, sest saavutati pool võitu- töötasu tuntav kasv on toonud komando mehi täis!, kes soovivad ka sellise graafikuga selle raha eest tööl käia- napilt läks, sest valitsus ei taibanud majanduse tegelikku seisu ja nüüd võib vaid oma kukalt sügada.
Praegu rakendatav lisatasude-ületundide kärbe jääb siiski lahjaks ja see alla kirjutatud valitsuse ametiühingu lepe ei võimalda oluliselt töötasu vähendada, samas ei saa AÜ ka hakata seda tööaja muutmist taotlema- siin ei ole Teile toetust tulemas.
Olles ise praegu erafirmades ja nähes tööturul toimuvat, võin Teie nõudmist küll mõista, kuid ajastus ja olukord on selleks ebasobiv: tahtjate järjekord on ukse taga, Väike-Maarjas saab kohe vanempäästjaks ja seda riikliku kvalifikatsioonitunnistusega, mis mõnes mõttes on kõvem sõna, kui töötatud aastad. Kes väga hakkab komandos jalgu trampima, peab lahkuma, aga töökohtadega on praegu raske!
Olles teadlik kokkuhoiu suunistest, siis põhiliselt läheb see ju reapäästjatest mööda, kahju muidugi ära jäävatest koolitustest(autojuhikursused), sest praeguse aja märksõna on õppimine!
Minu arust olete oma võimaluse- ise olukorda muuta- käest lasknud ja järgmist praeguse juhtkonna ajal ei tule, sest mutrikesed suure auto suunda ei mõjuta(lõuna lühike vahetus)!
Jälgin ka edaspidi siin toimuvat ja ehk kuskil päevadel veel näeme!

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 18:54, 19 02 2009
Postitas Klamber
Lõunas on pikk graafik!

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 18:57, 19 02 2009
Postitas kalifa
Klamber kirjutas:Lõunas on pikk graafik!
Tean seda isegi, kuid kaua Te pidite seda väikest muudatust taotlema!

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 19:22, 19 02 2009
Postitas janark
=D>

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 12:06, 05 03 2009
Postitas kalifa
Mõned kõrvaltvaataja mõtted seoses Mustika tulekahjuga.
Infot vaid piltidelt omades, tekkisid siiski mõned mõtted, mida siinkohal jagaksin.
Teades väljasõidu korda ja ka suureulatusliku põlengu astet, jäi silma mõningane ressurside valesti kasutamine, mida ka siinkohal oma vähe haritud teadmiste põhjal edastan, et anda Teile mõtlemisainet!
Olen sellise tulekahju arengule ka varem tähelepanu juhtinud, kui põles katus Soomes! Kustutussuundade määramisel tuleks vist lähtuda tehnilisest- ja inimressursit, mida saab koheselt kasutada. Antud piirkonnas paikneb 2 tõstukautot, Mustamäe 42 ja Lilleküla 42, mis omavad iseseisvaid pumpasid survega 12 bar ja vajavad toiteks 2 toiteliini. Oli kasutada ka paakautosi, millest üks pildil täiesti seisab kõrval. Suure põlengu tingimustes tuleb ju põlengukoldesse juhtida suur kogus vett, et alandada temperatuuri, siin aga jäid lafettjoatorud katusel tegelikult kasutamata.
Kuidas oleksin oma teadmiste põhjal käitunud:
Välja oleksin saatnud kohe tõstukautod, ja neile kiirelt veevarud paakide näol, samas katuse kustutusel oleksin kasutanud märgajat, vaht 1 reserviks kaasa, Kesklinna redeli oleksin jätnud linna kaitsma, kes koos kesklinna 11 ja Pirita 11-ga oleksid taganud linna kaitse.
Tõstukautod koos paakide veega oleksid teinud katusel esmarünnaku, Mustamäe 41 väikse lafetiga oli üsna mõttetu paigutus nii ulatusliku põlengu juures, selle koha peale Lilleküla 42.
Põhiautodest Nõmme oleks võtnud ühe rünnakusuuna ja Kesklinna koos Lilleküla 11-ga teise suuna, Lilleküla 12 oleks jäänud tõstukeid ja hüdrante abistama.
Paakautodest oleks jätkunud vett kuni toiteliinide toimimise alguseni.
Nagu näha, oli staabibussi kohaletoomine tähtsam, kui mustamäe 21 koos veega!
Antud kirjutis on tehtud arutluse algatamiseks, sest ega tea, millal jälle...!

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 12:53, 05 03 2009
Postitas Innar
Vastuseks eelmisele :
Lilleküla 4-2 ei saanud kohe välja saata,sest pole ta mehitatud alaliselt. Hommikul siiski mehed leiti ja linna kaitsmiseks mehitati ka Lilleküla 1-3. Samas olla Lilleküla tõstuk katki läinud sündmusel ja käppade maha asetamisest rohkemat ma ei näinud.
Samuti tuli Kesklinna valvesse Muuga 1-1 ja Paldiski 1-1 sõitis Keilasse valvesse.

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 13:05, 05 03 2009
Postitas kalifa
Aitähh Innar ilusate piltide eest ja see kommentaar aitas ka mõtet edasi. Põhja ressurss hakkas siis ju lõppema! Aste 4+lisad! Pildid on tehtud hiljem, mitte sündmuse algfaasis.

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 13:17, 05 03 2009
Postitas Innar
kalifa kirjutas:Aitähh Innar ilusate piltide eest ja see kommentaar aitas ka mõtet edasi. Põhja ressurss hakkas siis ju lõppema! Aste 4+lisad! Pildid on tehtud hiljem, mitte sündmuse algfaasis.
Ma nüüd lugesin kokku ja oma silmade/kõrvade läbi oli sündmuskohal vähemalt 21! suurt masinat,lisaks siis väiksemad päästesõidukid.
Tõesti,pildid on tehtud hiljem ja siis tulid osad masinad juba uute meestega.

Samas kutsuti Mustamäelt mehitatud 4-2 kohale alles kaks tundi peale sündmuse algust. Seega seda algset leekidemöllu taltsutas ainult Kesklinna redelauto ja mingil määral ka Mustamäe oma. Operatiivsus sündmuse algfaasis jäi küll natuke nigelaks,sellega ma olen nõus ;)

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 11:42, 06 03 2009
Postitas kalifa
Mõned mõtted veel ööpäeva möödudes.
Õhtune telesaade "Ekspress" võttis siis sündmuse kokku!
Jään oma arvamuse juurde, et rünnak 2 tõstukiga oleks olnud parem, autoredel ei võimalda koormatud voolikuga lasta korvi madalale, selle on teatud nurk sellise koormuse juures.
On nagu hangitud kalli raha eest erivahendeid selliste tulekahjude kustutamiseks: kergvahugeneraatorid, nõeljoatorud, vahuaine otsikud lafettjoatorudele, kergbasseinid vee kogumiseks, mille tarvis kõik paakautod varustati kiirtühjendus siibritega- paraku nende lahenduste kasutamist ei näinud!
Olles osalenud ka kakaolao põlengul Paljassaare sadamas 1999. aastal, siis erinevust palju ei märganud, tingimused olid ju sarnased.

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 07:19, 04 07 2009
Postitas kalifa
Suurel ringsõidul mööda komandosid hakkas silme, et neid punaseid pirukakärusid seisis pea iga komando kõrval, enne neid nagu ei märganudki. Kokku on hoitud embleemide arvelt, nüüd hoitakse ka kütuselimiidi arvelt- siin on murrang toimunud!
Samas on riigihangetes ikka autode ostmine, küll ühekaupa!

Re: Lahkunute nägemused!

Postitatud: 20:45, 09 07 2009
Postitas kalifa
Nagu Te seda teemat lugedes näete, on siit nüüd kadunud need protesti kustutused- alguse jutt on selle tõttu vähe segane.
Jätaksin selle Kalju alustatud võimaluse siiski aktiivseks, sest ega tea, millal jälle vähe nägemusi tekib!