Imavere eksperiment

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Karilaid »

Imavere komando lõpp

Kui päästjad saabusid, oli hilja kedagi päästa. Põlenud korteri lagi kukkus täielikult kokku. Põlevas majapooles käis ka tohutu kärgatus, kuid naabrite arvates ei olnud see gaasiballoonist. "Minu teada neil ballooni polnud. Enda omad viisid noored küll kohe välja. Abi oli pojapojast Jaanusest haige puusaga naabrimehe Heino korterist väljaaitamisel," kiidab Juta pojapoega.

Sündmuskohale kogunenud külaelanikele jäi aga hinge kripeldama, et kuu tagasi saadeti laialti Imavere päästekomando.

"Kui tuletõrjemasin oleks kiiremini kohale jõudnud, ehk oleks siis kaks inimest elus olnud. Eks me oma võimaluste piires sõdisime komando kaotamise vastu. Päästetehnika Imaveres isegi on, aga pole inimesi," kurdab Imavere vallavanem Jüri Ellram.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa kinnitusel eraldi meeskonda 1. juulist Imaveres tõesti ei ole. "Meeskonnas oli varem tööl kolm inimest, kuid neil puudus elupäästevõimekus. Ühe valves oleva mehega tulle inimest päästma ei lähe. Aga päästeautod Paidest ja Põltsamaalt jõudsid kohale 21 minutiga. Imaveres valves olev meeskond oleks jõudnud kohale vaid ehk neli-viis minutit varem. Tulekahju avastati lihtsalt liiga hilja," ei arva Saaremets, et inimesed hukkusid Imavere komando puudumise tõttu.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Laimetsa külas üksteist minutit pärast südaööd. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 1.45 ja kustutati lõplikult kell 4.34. Sündmuskohal töötas kuus päästeautot Paide, Koeru, Põltsamaa ning Võhma päästekomandost ja Järvamaa operatiivkorrapidaja.


http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=289994

=D>
Karilaid
___________
Roger. Out...
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas janark »

Räägiks natuke sellest Laimetsa põlengust lähemalt, sest ei jõua ära kuulata neid jutte, et kui oleks ikka Imavere komando olemas olnud, küll siis oleks inimesed ellu jäänud.

Paide komando meeskond (1+3) sõitis kohale 19 minutiga.(Kust tuleb poole tunni jutt?) Põltsamaa komando jõudis kohale 2 minutit hiljem. See näitab seda, et Laimetsa küla ongi täpselt kahe komando väljasõidupiirkonna kokkupuutekohas ehk sealpoolne kõige kaugem nurk. Regio analüüsi kohaselt oleks Imavere ühemehelise (0+1) valvega komando jõudnud sinna mõned minutid varem. Vaadake kaarti ka, kus asub Laimetsa küla - see ei ole Imavere komando kõrval! Kui arvestada seda, et Imavere mehed reeglina üksi välja ei sõitnud vaid ootasid teeristis teise mehe ära (ca 3-4 minutit), siis Laimetsa külla konkreetse juhtumi puhul, jõudnuks nad kohale samaaegselt. Ja nagu varemgi juba välja on öeldud avastati see tulekahju nii hilja, et elude päästmisest ei ole siin midagi rääkida.

Nagu me teame on tulekahju avastamise aeg üks tähtsamaid faktoreid elu päästmiseks. Näiteks 18 tundi enne Laimetsa põlengut, toimus tulekahju Järvamaal Ahula külas kuhu päästekomando jõudis kohale 6 minutiga, kuid sealgi jäi inimene tulle.
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Karilaid »

Seega Sinu kalkulatsiooni kohaselt pole vigu tehtud, väga hea, et üks komando jälle kinni pandi!? :evil:
Regio analüüsi kohaselt oleks Imavere ühemehelise (0+1) valvega komando jõudnud sinna mõned minutid varem.
Kui arvestada seda, et Imavere mehed reeglina üksi välja ei sõitnud vaid ootasid teeristis teise mehe ära (ca 3-4 minutit)
Anna andeks mu konspiratiivne küsimus aga ütle palun kes Su ajusid loputab?

Minu loogika kohaselt ei oleks pidanud komandot mitte kinni panema vaid sinna oleks pidanud ükskõik mis vahenditega inimesi juurde tööle suunama. Või ei oleks ka see sinu arvestuse kohaselt inimelusid päästa suutnud???

:shock:
Karilaid
___________
Roger. Out...
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas ipi »

Karilaid kirjutas: Minu loogika kohaselt ei oleks pidanud komandot mitte kinni panema vaid sinna oleks pidanud ükskõik mis vahenditega inimesi juurde tööle suunama.
:shock:
Ma küsiks, kas sa Karilaid tahaksid Kehras tööl käima hakata või näitkes Kehras lisavahte aastast aastasse tegemas käia:o ?
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas janark »

Karilaid kirjutas:Seega Sinu kalkulatsiooni kohaselt pole vigu tehtud, väga hea, et üks komando jälle kinni pandi!? :evil:
Regio analüüsi kohaselt oleks Imavere ühemehelise (0+1) valvega komando jõudnud sinna mõned minutid varem.
Kui arvestada seda, et Imavere mehed reeglina üksi välja ei sõitnud vaid ootasid teeristis teise mehe ära (ca 3-4 minutit)
Anna andeks mu konspiratiivne küsimus aga ütle palun kes Su ajusid loputab?

Minu loogika kohaselt ei oleks pidanud komandot mitte kinni panema vaid sinna oleks pidanud ükskõik mis vahenditega inimesi juurde tööle suunama. Või ei oleks ka see sinu arvestuse kohaselt inimelusid päästa suutnud???

:shock:
Palun loe teema algusest peale läbi ja siis ehk saad aru ka, mis sulgemise taga oli ja miks kõik nii on läinud. Eelmises postituses toodud näite põhjal julgen öelda, et ka siis kui Imavere 1 mees poleks teeotsas teist meest oodanud ja oleks 3-4 minutit enne Paide meeskonda kohal olnud, ka siis poleks konkreetselt sellel sündmusel neid elusid päästa suudetud. Häirekeskusesse esimese helistaja info oli, et aknast on leegid väljas. Esimese meeskonna kohale jõudes põlesid mõlemad korterid ja vahelaed olid sisse varisenud. Nagu ma ütlesin käib jutt konkreetselt Laimetsa tulekahjust ja selleks, et antud juhul ei omanud Imavere komando sulgemine mingisugust tähtsust.
Viimati muutis janark, 22:26, 08 08 2008, muudetud 1 kord kokku.
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas jaan kaera »

tere hr. Karilaid.


polegi ammugi Sinust kuulnud. nagu tead, lõpetasin kommimise. aga nõus võin ju Sinuga ikka oll, eriti selle Sinu konspiratiivse küsimuse koha pealt.
kui aega saad, saada sellele ipi`le terviseid - ma vana Wezenbergi mees ja seal kooligi lõpetand - meil küll niisuguseid "mõttehiiglaseid" ei esinenud...!

edu!!!
me lähme rukist lõikama...
Patroll
Postitusi: 1
Liitunud: 21:29, 11 04 2008
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Patroll »

ipi kirjutas:
Ma küsiks, kas sa Karilaid tahaksid Kehras tööl käima hakata või näitkes Kehras lisavahte aastast aastasse tegemas käia:o ?
[-X Mis see Kehra nüüd siia puutub? Soovitaksin infot kontrollida ennem kui sellest postitustes kirjutad.
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas ipi »

Patroll kirjutas:
[-X Mis see Kehra nüüd siia puutub? Soovitaksin infot kontrollida ennem kui sellest postitustes kirjutad.
Otseselt ei puutugi, ma tõin lihtsalt näite, et kui Karilaid kirjutas: mitte kinni panna vaid sinna oleks pidanud ükskõik mis vahenditega inimesi juurde tööle suunama, siis sealt ka minu küsimus, et kas talle (Karilaid) meeldiks nt Kehrasse tööle käima hakata (kuna seal ei ole alati kolme meest tööl), kui juhtkond otsustaks, et ainus võimalus Kehrasse mehi juurde saada on Tallinna komandodest meeste sinna suunamine.

Ma lihtsalt tahaks teada, mida Karilaid nende ükskõik mis vahendite all ise mõtleb? Meil Lääne-Virus on ka komandosid kuhu mehi juurde on vaja, hädasti on vaja, sellest ka minu huvi kuidas seda lahendada.
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Karilaid »

Tere Ipi!

Miski ütleb mulle, et Sa ei ole nii piiratud mõtlemisega, kui Su küsimistest välja paistab.

Loomulikult ei pea ma silmas varianti, et komandeerime raske raha eest kõik Tallinna mehed nt. Kehrasse. Kui juhtkond sedasi otsustab, siis näitab see juhtkonna väga madalat arengutaset, sest olgem ausad, ka alglasside matemaatika level suudab lihtsate tehetega selgeks teha, et odavam on palgata inimesi kohapealt kallimalt kui et komandeerida neid odavalt kaugemalt.

JanarK

Sinu mõtlemisest kumab selgelt läbi suhtumine: Ei oma tähtsust, mitu päästjat katab piirkonda, peaasi, et tehnikat ja suitsuandureid jaguks!
Mina Sinu usku pöörama ei hakka, ehk vaid soovitaksin Sul töötada edasi suunas, kus igas kodus oleks suitsuandur, mis koheselt annab häire otse komandosse, kus GPS juba teab kuidas täpselt sündmuskohale sõita. Mine sa tea, äkki antasse medalgi hea initsiatiivi eest.

Jaan

Ei saa enam mitte vaiki olla, kui näen kõrvalt inimeste õpitud abitust!

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas ipi »

Karilaid kirjutas:Tere Ipi!

Miski ütleb mulle, et Sa ei ole nii piiratud mõtlemisega, kui Su küsimistest välja paistab.

Loomulikult ei pea ma silmas varianti, et komandeerime raske raha eest kõik Tallinna mehed nt. Kehrasse. Kui juhtkond sedasi otsustab, siis näitab see juhtkonna väga madalat arengutaset, sest olgem ausad, ka alglasside matemaatika level suudab lihtsate tehetega selgeks teha, et odavam on palgata inimesi kohapealt kallimalt kui et komandeerida neid odavalt kaugemalt.
8)
Ma olen ka sinuga täiesti nõus, et ligemalt palgata on palju lihtsam, kuid siin ongi probleem tekkinud. Nimelt otsitakse meil juba aasta kahte kohta mehi juurde, kui mida ei ole on mehi. Kuulutuse peale tuleb mõni üksik avaldus, kui sedagi ja neist võibolla 1 saab tööle võtta, teised ei sobi lihtsalt.
Nagu ma JanarKi eelnevatest postitustest aru võisin saada, siis selline olukord Imaveres oligi, et kuigi otsiti, siis kedagi ei leitud sinna tööle ja nii sinna ainult 3 meest jäigi. Ma muidugi ei saa kindel olla, et nii ka oli, et Imaverre otsiti mehi, kuid kui selline situatsioon oli, siis mida sa sellises olukorras nende igasuguste vahendite all mõtleksid?
ja tekkis ka küsimus mul sulle, mis oleks see motivaator, mis sunniks noori keskkooli lõpetanud noormehi minema tööle komandosse, kus pea kõik mehed võiksid olla talle isa eest?
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Karilaid »

Raha ja mõistlik töögraafik!

Ei midagi keerulist.

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas ipi »

Karilaid kirjutas:Raha ja mõistlik töögraafik!

Ei midagi keerulist.

8)
:D heh nende asjade muutumise peale küll mõtet loota ei ole, vähemalt selle esimese suhtes võib küll nüüd tükiks ajaks oma lootused külmutada. Nii et äkki on sul midagi uut ja huvitavat hoopis välja pakkuda?
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Re: IMAVERE EXPERIMENT

Postitus Postitas Karilaid »

Ei. Enam ei paku. Nüüd käin ainult siin foorumis lämisemas ja köögilaua jutte lugemas. Inertsist ja solidaarsusest :mrgreen:

Aga kui midagi muuta tahate, siis peate hakkama kokku hoidma.

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist