1. leht 1-st

Tuletõrjekomandod

Postitatud: 19:09, 23 10 2008
Postitas Siim
Ma olen vaikselt käinud igalpool Eestis pildistamas käinud komandohoonesid, osad on algatuseks Teile vaatamiseks siin: http://nagi.ee/photos/MulgiReisid
Kindlasti täieneb see aeg-ajalt ja hüva vaatamist Teile!

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 09:54, 29 11 2008
Postitas VÄIKE PIGI
Kui nüüd neid pilte vaadata siis ainukesena paistab silma Elva tugikomando hoone mis asub eraldi majades.Garaaz ühes hoovi otsas ja meeskond teises hoovi otsas.Silma jäi ka veel see,enamuses depoohoonetel on üleslükatavad uksed vähestel aga inimjõul avatavad.Miks selline erinevus,kas on teadmatus mis saab nendest komandodest või milles asi?

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 13:05, 29 11 2008
Postitas sosku
VÄIKE PIGI kirjutas:Silma jäi ka veel see,enamuses depoohoonetel on üleslükatavad uksed vähestel aga inimjõul avatavad.Miks selline erinevus,kas on teadmatus mis saab nendest komandodest või milles asi?
Millised uksed need sul ise lahti lähevad? :) Üles-alla liikuvad tööstusuksed vajavad just rohkem kätejõudu, kui külgedele avanevad nn "lõõtsad" (Nõmme, Vastseliina).
Vanades hoonetes asuvate väikeste komandode puhul pole moderniseerimine otstarbekas, kui need niikuinii kinni pannakse. Ja näiteks Võhma pritsimaja on muinsuskaitse all, kes virises isegi vihmaveetorude kuju üle, kuna viimase remondi käigus asendati need algupärase kuju asemel tänapäevastega.

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 00:01, 30 11 2008
Postitas Siim
Pole jõudnud kahjuks kõiki pilte ülesse panna, aga näiteks Karksi-Nuia EPM'i meestel on mõnekümne meetri kaugusel garaaz. Sama lugu on ka Suure-Jaani meestel, sest füüsiliselt paiknevad nad kahekordses majas tuletõrjetorni-garaazi kõrval.

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 17:06, 30 11 2008
Postitas VÄIKE PIGI
Ma mõtlesin selle ise lahtiminevate uste all selliseid mis on Tõrvandis ja Tartuskus vajutad pulti ja uks avaneb. Kui sa prooviksid nende ustega hakkama saada mis on Elva komandol,Puhja komandol ja nii edasi siis on ikka vahe sees kas sa lükkad selle ukse ülesse või pead võitlema tuulte ja tormidega.

Kihnu päästekomando

Postitatud: 23:57, 29 07 2009
Postitas Siim
Mõtlesin, et mis ma ikka endal peas mõtetes ainult hoian, et hakkaks siin komandode kergeid lühiülevaateid ka kirjutama. Käisin täna näiteks Kihnus (suured tänud meeskonnavanem hr. Laosele!)

Kihnu päästekomando lühiülevaade
Tänasel päeval on Kihnu päästekomandos kaheksa päästja kohta ning nad käivad tööl poole kohaga, lisaks on täiskohaga meeskonnavanema ametikoht. Iga hommik kell kaheksa antakse valvekord üle Kihnu päästedepoos järgmisele vahetusele, kuhu kuulub kaks päästetöötajat. Komandos on kodune valve ning keskmine reageerimiskiirus on alla kümne minuti.
Proffesionaalne komando elukutseliste päästjatega hakkas tegutsema 2001. aastal, kuid juba nõukogude ajast oli tänu kohaliku aktivistile olemas päästedepoohoone kahe garaazikohaga, millest jääb tänasel päeval väheks. On lootust, et põhitehnika leiab endale sügiseks uue varjualuse, sest praegune depoohone on üsna väetike, samas ei mahugi praegune põhiauto komandosse sisse ning seisab seetõttu hoopis meeskonnavanema juures.
Kihnu komando lahingarves on tänasel hetkel Sisu marki põhiauto, Zil130 (5 tonnI) paakauto ning Kamaz tulekustutusauto koos lisahaagisega, mis annab kogutulemuseks ligi kümme tonni vett. Mercedes-Benz põhiauto seisab hetkel katkise pumba tõttu, kuid kohalikud päästjad loodavad ja üritavad selle masina veel korda teha. Kuigi asutakse keset merd, siis ligipääsetavus lisavee saamiseks merele on üsnagi halb ning seetõttu on saarele loodud kolm veevõtukohta mitmekümnetonniste reservuaaridega. Zil130 masina on juures olemas bassein ning taha haagitakse mootorpump Albin. Viimatine suurpõleng oli 2007. aasta lõpust, samas väljakutsetele reageerimisi ikkagi on, viimati käidi kustutamas ühte lõket eelmine nädal.

Lisaks on komando koosseisus ka moodne kiirabiauto Mercedes-Benz. Algselt Tõstamaale mõeldud kiirabiauto on aktiivses ja ametlikus kasutuses olnud alles paar viimast nädalat ning selle jooksul on juba olnud KUUS väljakutset, kus on meditsiinisõiduki abi vajatud. Praegusel hetkel veel kutsungit pole, kuid loodetavasti lähinädalatel lisandub ka Kihnu 9-1. Sündmustele reageerimine käib kõigepealt nii, et helistatakse telefonivalves olevale arstile ning seejärel päästetöötajale, kes võtab kiirabiauto ning vajadusel korjab peale ka arsti või siis sõidab otse sündmuskohale. Näiteks eile oli väljakutse haige inimese juurde ning kiirabiauto sõitis välja juba kaks minutit peale kutse saamist, vt. http://galerii.estrescue.eu/displayimage.php?pos=-1031.

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 12:44, 10 03 2010
Postitas Siim
Kas Andreas on Kihnus käies külastanud ehk ka UUT! komandohoonet? :roll:

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 15:04, 10 03 2010
Postitas Andreas.R
Siim kirjutas:Kas Andreas on Kihnus käies külastanud ehk ka UUT! komandohoonet? :roll:
Ei põle. Saarele pääs raskendatud. Viimati kasutasin mitteametlikku jääteed... Nüüd sellega ka kriips peal. Korra olen ka lennuki ja hõljukiga käinud... Eks kui vesi lahti läheb saab kergema vaevaga. Siis astun kindlasti läbi...

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 09:21, 05 05 2011
Postitas sosku
Varem juba jutuks olnud depoode remondikava on nüüd selgeks saanud. Peamiselt on tegu igasuguste soojustamistega (katused, fassaadid). Panin pingerivi välja.
remont.xls
(165.5 KiB) Allalaaditud 365 korda

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 19:32, 13 03 2014
Postitas sosku
Täna pole ju veel 1. aprill. Mis mõttes, et Võru komandohoone läheb lammutamisele? :shock:
Millal sinna uude majja koliti? 2001 tulin mina sealt sõjaväest ja siis tegutseti veel vanas majas. Ja nüüd siis selline uudis....

Jõukas riik meil (vist?).

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 06:05, 04 04 2014
Postitas sosku

Re: Tuletõrjekomandod

Postitatud: 13:15, 17 04 2016
Postitas sosku
Nõmme projekt. Pildi järgi väga kena :razz:
http://www.conarte.ee/projekt/nomme-paa ... ueerimine/