Presidendi sõnad neile, kes ' Häire' t ei loe

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Presidendi sõnad neile, kes ' Häire' t ei loe

Postitus Postitas anttil »

Eesti tänab teid,
päästjad

Tulekahju suits jääb pritsumehe riietele pikalt külge. Seda teab iga tuletõrjuja ja seda teavad nende kodused, kes pesevad tulekahjulõhnaseid pükse ja kuubi.
Samamoodi – tegelikult veel tugevamalt, sest seda pole võimalik välja pesta – jääb tuletõrjuja ehk päästja amet külge neile, kes selle ameti on kord valinud ja oma esimesed tulekahjud kustutanud. Siin pole vahet, kas tegemist on riiklikus või vabatahtlikus komandos tegutseva inimesega.
Päästja töö, mis pälvib jätkuvalt Eesti rahva kõrgeima usalduse, ongi ennekõike missioon, kutsumus ja alles siis tavapärane tööl käimine.

Ma tänan neid, kes sellele missioonile on kindlaks jäänud, kelle tahe pole kõikuma löönud. Samuti tänan ma teie lähedasi, kes on ilmutanud uskumatut kannatlikkust ja hämmastavat mõistmist, sest tulekahjude kustutamine või päästeoperatsioonid ei küsi kellaaegadest ega nädalapäevadest.
Teie teate, et telefon 112 peab alati vastama hiljemalt 15 sekundi jooksul. Samuti peab Eesti päästemeeskond olema valmis alati startima kuhu iganes maailma nurka. Viimati lendasid kaks selle liiget Namiibiasse, suurõnnetuse järgsele rahvusvahelisele päästeoperatsioonile ÜRO koordinatsiooni- ja hindamismeeskonda juhtima ning parimat IT-lahendust pakkuma. See pealtnäha pisike fakt näitab meie päästjate haaret ja usaldusväärsust, samas ka hoolivust üle maailma. Ligi 30 aastat tagasi töötasin ka mina seitse kuud Ameerika Ühendriikides föderaalse metsatuletõrjujana ja minu kõige pikem kustutustöö oli siis ainsagi pausita üksteist päeva pikk. Nende seitsme kuu jooksul kogesin ja õppisin ma piisavalt, et teid, lugupeetavad päästjad, mõista.

Te olete viimastel aastatel saanud kümneid kaasaegseid päästeautosid ja muud vajalikku tehnikat. Ilma inimeste pühendumiseta oleksid need lihtsalt autod ja näiteks kilomeetrite jagu rulli keeratud voolikuliine, silmale küll ilusad vaadata, aga täiesti kasutud. Just päästjate oskused ja kogemused panevad need autod ja voolikuliine ühendavad pumbajaamad kõige paremal ning tarvilikumal viisil tööle.

Samamoodi seisaksid ilma teie selgitus- ehk ennetustööta kümned tuhanded suitsuandurid ladudes või poleksneid Eestisse üldse tellitudki. Nüüd on need järjest rohkemates majapidamistes kasutusel. Teie ennetustöö suurimaks tunnustuseks näeme tulesurmade statistikat vaadates kümneid säästetud inimelusid.

Jumala auks ja ligimese kaitseks – igale päästjale on see ütlemine üdini tuttav ja omaksvõetud. Teie kaitseteigapäevaselt Eestit.
Eestitänab teid ja teie lähedasi.

Teie
Toomas Hendrik Ilves
Antti
tel. 58279009
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist