12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas Laaniste »

Minu arvutus oli tõepoolest ühekülgne ja kõike nüansse arvesse ei võtnud. Võrreldes palgafondiga on muud personaliga seotud kulud (lähetus-, koolitus, vormiriietus jms) siiski üsna väikesed, pakuks et u 10-20% palgafondist.
Ehk jään ikkagi oma väite juurde, et isegi kui kõik Päästeameti ametnikud lahti lasta, siis päästjad sellest rikkaks ei saa :)

Tegelikult pole vaja Siseministeeriumil haldusala pressiesindajaid, itimehi ja raamatupidajaid kokku lugeda, meil on need andmed nagunii olemas ;) ja seda võrdluses pääste-politsei-piirivalve. Samuti on olemas ülevaade aastate lõikes ja on näha, kuidas ka kontoriametnike arvud on muutnud. Regioonide reformiga tõmmati ikkagi kontoriametnike arvu ka päästes väiksemaks. Aga suund on kindlasti Siseministeeriumil selline nagu te soovite ehk siis, et haldusala kontoriametnike arv väheneb, mitte ei suurene.
Rääkides laiemalt, siis hetkel on haldusalas kontoriametnikke palju rohkem politsei poolel. Võrreldes politseiga on päästes kontoritöötajaid juba päris vähe. Politsei prefektuurid ja päästekeskused peaks suuruselt igati võrreldavad olema, st tugistruktuurid (personal, avalikud suhted jms) peaks olema enam-vähem sama suured, aga toon siia paar iseloomuliku näidet võrdluses politsei-pääste:

Lääne-Eesti Päästekeskus - personal+asjaajamine 4 inimest, avalikud suhted 2, haldusbüroo (sh IT) 4. Kokku 10

Lääne Politseiprefektuur - teenistustalitus (personal, IT, haldus, asjaajamine) 28, avalikud suhted 5 Kokku 33
Ehk jämedalt öeldes teevad politseis teevad 33 inimest seda, mida päästes teeb 10.

Lõune-Eesti Päästekeskus avalikud suhted, haldus ja IT, personal-asjaajamine - kokku 2+5+4= 11
Lõuna Politseiprefektuur avalikud suhted 7, teenistusosakond (halduse, personali, asjaajamise, IT, koristajad ja kõigest ei saa arugi) lugesin teenistusosakonnas 90 inimest! Kokku 90+7=97!

Siinkohal on oluline öelda, et politseil on muidugi kodanikega rohkem asjaajamist kui päästel (ehk on vaja kodanikke teenindavat personali), aga ikkagi tugiteenused on võrreldes päästega väga suured.
pook
Postitusi: 48
Liitunud: 15:00, 09 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas pook »

kalifale nii palju teadmiseks et ma ei joo!! teiseks ma ei loobi sõnu niisama! igal asjal on alati mõte sees!!kuidas keegi vaatab ja aru saab!!! Hr. Laaniste vastused on nii põhjalikud, et tõstax kohe käed ülessse!! Järgnev arutluskäik minu poolt on isiklikud mõtted ja nad ei ole soovist kedagi solvata ega ära kellelegi teha!! Ilmselt kui mina oleksin Teie asemel vastaksin ilmselt samamoodi!!Minul kui lihtsalt päästjal pole kogu infot! Aga vastu ma hakkan!! Selleks kasutan ma meie ühe juhtide poolt tehtud ettekandeid mis olid ilmselt väga värvikad ..üks rääkis perekonnast teine lennukist!! Kõik nagu oleks hea !! super!! lennukas!!aga sellel lennukil on üks viga ..ta on ametnike nägu! ja siit tulebki välja tõsiasi et hr.Laaniste ükskõik kuidas te neid arve kokku ei loe.. kuidagi ei tule välja.. ei tule ka välja Rahast!! Sest see projekt neljamootoriga lennukist on Eesti jaox nii kallis ja kulukas( nagu must auk)....küsite kuidas ametnike nägu...ma kirjutasin siin paar päeva tagasi kuidas reformi tehakse ..koondatakse koristajad.... täna lähex samm edasi..kuidas asjad lennukis arenevad.. rida pardainsenere tehakse navigaatoritex a la lõplike lahendusi pole, suunad on teada... tõlkes tähendab, et kui ennem nad kirjutasid siniste pastakatega siis nüüd hakkavad kirjutama rohelistega. Ja kuidas need vabatahtlikud sinna lennukisse ära mahuvad? Ka meist päästjatest (osadest) on vaja selle projekti elluviimisel vaja lahti saada, sest mootorite töös hoidmine on kulukas. Selleks võeti appi see 12 tundi!! jätan tänaseks katki...aga eile joonistasin ma 4 mootoriga lennuki..iga mootor muuseas isemoodi ja läksin oma poja juurde ja lasin temal joonistada pildi millisena tema näeb päästeenistust! Ta joonistas ja me võrdlesime! Paps kuidas ma su juurde oma rühmaga saan sinna lennukisse kui sa kogu aeg lendad... projekt lennuk lendab rahvast(inimestest) kaugemale!pole midagi vaielda lapsesuu ei valeta!! Aga mida mu poiss joonistas sellest hiljem !! kunagi!!Muusas Karilaiule mul on seletus olemas 12 tunnile!
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Ootan! Ja natuke vähem hallutsinogeenset materjali, kui see eelmine... seletis!

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas Laaniste »

mul ka raske pooki jutust aru saada, sry :)

tugistruktuuride koondamise kohta tuli mul veel üks oluline asi meelde, et miks tehtud koondamised kõigile nähtavad pole.
kui enne regioone oli 15 maakondlikku teenistust, siis igas maakonna teenistuses oli oma rahandus, personal, asjaajamine jne. 2006.a märtsis sai viieteistkümnest neli ja sellega jäi ka tugistruktuuride inimesi vähemaks.
Seda muudatust pole kindlasti näha Tallinnas, Tartus jt regioonide keskustes, sest seal jäi kõik ju alles või isegi suurenes. Küll aga peaks see muudatus näha olema Raplas, Paides, Jõgeval ja teistes maakondade keskustes, mis pole regiooni keskused.
pook
Postitusi: 48
Liitunud: 15:00, 09 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas pook »

haluutsiogeene...oi ei..Karilaid sinust saan aru, et info päästesüsteemis ei liigu aga hr.Laaniste see üllatus!! Mina refereerisin meie peadirektori ettekannet sügisel Pärnus toimunud konverentsil Komando 2007. See ettekanne oli olnud 30 minutit pikk. Ilmselt olid selle ettevalmistanud suhtekorraldajad ja referendid ja seda kuulas pealt terve saalitäis rahvast!! Isegi ovatsioonid olid olnud. Jutt oli meie päästesüsteemist mida piltlikult kujutati LENNUKINA!!Isegi lennuki pilt oli lastud suurelt ekraanile See on tõsiste inimeste jutt ja tase. minu loogika on järgmine ..tunne oma vaenlast ja püüa möelda nagu su oponent.
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas Laaniste »

mul meels küll see Timbergi lennuki jutt Komando konverentsilt. Timberg rääkis, et organisatsioon on nagu lennuk, millel on lendamiseks vaja kõikide osade koostööd (meeskond, tiivad, mootorid, kütus jne) ja siis ta võrdles organisatsiooni erinevaid struktuure erinevate lennukiosadega. väga elavalt rääkis seda jah ning minu teada mõtles ta selle ise välja.
muideks seekord rääkis Timberg lennukijuttu päästeteenistusest, aasta tagasi oli ta rääkinud ta lennukist kui Siseministeeriumi organisatsioonist :)

aga kogu see lennukijutt on paraku teemast mööda :)
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Ootan siiski sisu 12h graafikuga tööajale!

P.S: Täna kutsus meid kokku meie komandopealik ja esitles esimesest Jaanuarist käivituvat, enim "hääli" saanud graafikut! S.o. siis 12päev 12päev 12öö 12öö ja 4x24 vaba.
22. Okt pidavat kell 14.00 paiku saabuma ka meie suur juhtkond meile küsimustele vastama. Huvitatutel soovitatav Lilleküla komandos kohal olla!

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulepoiss »

Õhtust,seda muidugi rõõm kuulda et hääletasite niiöelda sellise graafiku poolt,meile siin järvamaal räägiti ka et antakse võimalus niiöelda valida endale meeldivam graafiku varjant :D ,aga nüüd eelmise nädala lõpu poole anti mõista et ega sellega eriti ei arvestata,et teeme ikka pigem nii nagu ülemused pärnus heaks ja paremaks peavad. :cry:
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas ipi »

tulepoiss kirjutas: ,aga nüüd eelmise nädala lõpu poole anti mõista et ega sellega eriti ei arvestata,et teeme ikka pigem nii nagu ülemused pärnus heaks ja paremaks peavad. :cry:
selles pärnu ülemuste osas vaidleks sulle vastu, sest meil räägitu põhjal olid kõik päästekeskused PA-le esitanud just selle 2 päeva, 2 öösel ja 4 vaba graafikuvariandi. Seega otsustati asi PA-s teisiti.
tulepoiss
Postitusi: 21
Liitunud: 20:29, 11 03 2006
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulepoiss »

Ega ei vaidle sulle vastu,lihtsalt võtsin seda kaudu kuidas asi käib,meile räägib seda komando pealik,talle öeldakse seda pärnust ja nii kuulsimegi seda nii et pärnust öeldi,eks see muidugi pea ka paika ja nii ta ju ongi et pärnut nagu teisigi regionaalseid punkte teavitab sellest PA ja neid ju omakorda "ministeerjum"ega ma muud mõelnudki,kena õhtut kõigile kaas töötajatele :D
Laaniste
Postitusi: 55
Liitunud: 11:27, 09 06 2006
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas Laaniste »

Täpsustuseks, et ministeerium töögraafikute koostamisega ei ole tegelenud ja ei hakka ka tegelema. Pihl ütles ka, et temal ükskõik millisel kujul 12h graafikud tehakse.
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka »

Põhiline,et TEMA oma tahtmise saaks.
M.O.T.T Jobud jäävad jobudeks,kama kaks ,kus ametipostil nad on.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Minu käes on ligi 800 allkirja, mis teatavad, et nemad hakkavad jätkuvalt senise graafiku alusel töötama.
Aga teie ülejäänud - edu teile graafiku valimisel!
Ivo
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Postitus Postitas raigo »

annaks kah alllkirja,et olex 801!!!!
112
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Postitus Postitas raigo »

Kas on tõsi,et on võimalik koondamine võtta seoses suure töökorralduse tulekuga?Kas keegi sellest ei tea midagi?Mitte anda lahkumisavaldust vaid ülevalt peax ju tulema valik-kas võtad koondamise või 12h graafiku?
Kurat igast jutte on.Ja meil pole komandopealikku kah kes asjast teax ja räägix. Kas Ivo ei tea midagi koondamise kohta?
112
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist