12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Karilaid
Postitusi: 81
Liitunud: 09:38, 28 06 2007
Asukoht: Tallinn Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas Karilaid »

Willemson.
Sinu lootused on täitunud. Aeg on alanud. Kui kauaks seda aega on... näitab aeg? Arvan, isiklikult, et mitte just kauaks. Kindlasti mitte kauemaks, kui meie struktuuri kõrgem ots vajalikuks peab.

Ei tahaks ise sellest lähemalt rääkida, pommitage Ivo. Või siis Toomast.

8)
Karilaid
___________
Roger. Out...
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

tere

Postitus Postitas jaan kaera »

lollide reformide- ja reformijate mant tuleb ära minna - närvirakud ei taastu.
kuidas minna, et jopskitele oma mitte ära kinkida - veel ei tea. käis meilgi sm. Tammsalu seletamas midag seoses ajalooga ja midagi tulevikuga...
küsimusele koondamisest oli tal järgnev lugu ette kästud öelda - KOONDAMIST EI TULE!!! töötad 24h graafiku alusel edasi - JOBU, ja maksame sulle sama palka, mis siiani said.
mehed, tehke mulle, lollile, selgeks - mina - 24h graafiku alusel, alustasin, nagu tööleping ette näeb 08.00. järgmine hommik tuleb mees, kes töötab 12h graafiku alusel, aga mul on veel 12h tööaega järel - mina MV ja tema MV, minu sohver läks koju - oli kah 12h mees...! kes milliseid funktsioone täidab ja mis õhtul saab - kes üle annab, kes raamatut täidab, OVA ka veel!! siit küsimus - kes me tegelikult need 12h koos töötades ikkagi oleme... ? - sm Tammsalu!!??
ärge nüüd arvake, et meid on 1+5, ei ole, meid on 1+1, max 1+2.
selle analüüsi lõppedes tuleb mõnele paldiski mnt.52 magusat viima minna - soolast saab seal niigi... tuled meestega rääkima, räägi mehejuttu, ara pudruta... - Tammsalu.
me lähme rukist lõikama...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

vanapEEr kirjutas:Mõistan, et 24 tunnise vahetuse muutmine 12 tunniseks ajab kõik tagajalgadele ja võib-olla veel enamgi.

Kodanikuna ei saa ma aru, kuidas on võimalik töötada järjest 24 tundi. Ma tahan öelda, et 24 tundi ei ole keegi võimeline kvaliteetset tööd tegema.No muidugi lühiajaliselt on see mõeldav, aga see ei tohiks olla süsteemne.

Näen, et 24 tunnise vahetuse kasuks räägib asjaolu, et teenite vabadel päevadel lisa, võib-olla ka oma põhilise sissetuleku ja uue süsteemi rakendumisel tuleb teha ühe või teise (või ka kolmanda) töökoha osas valik, mille tulemusel võib muutuda elukorraldus (tullakse kaugemalt tööle, nüüd peab tihedamalt käima jpm) ja ka kaod niigi nappides sissetulekutes.

Tulen ikka tagasi selle väite juurde, et ükski inimene ei ole võimeline 12 tundi järjest töötama ja pean kodanikuna, kes soovib kvaliteetset teenust, õigemaks nö 12 tunnist (see ei pea olema 12 tunnine võib olla ka näiteks 10 ja 14 tundi jne) vahetust õigemaks.

Võtmeküsimuseks on siin töötasu. Kellega võiks päästja tänasel tööturul konkureerida? Arvan, et oskustöölisega, kelle töötasu algab 15 000 (neto).

Kahjuks ei ole tänase seisuga ühtegi tõsiseltvõetavat dokumenti või tegevust kirjeldatud, et päästja palka tõsta.

Väidan, et Eesti Päästeametis ja Eesti Siseministeeriumis ei eksisteeri ühtegi arengukava, kus oleks kirjas päästetöötajate töötasu tõstmine konkurentsivõimelisele tasemele. Tahan öelda seda, et ei ole konkreetset eesmärki, et tõstame palku niimitu tuhat krooni jne. Halisetakse mingist olematust personalipoliitikast ja ongi kõik. Seni kuni ei seata konkreetselt mõõdetavaid eesmärke, võime/võite (päästjad) elamisväärsest töötasust ainult und näha.

No vot niipalju siis minu mõtteid kodanikuna ja arvan, et päästjad ei peaks võitlema 12 tunnise vahetuse vastu vaid peaksid võitlema märkimisväärse palgatõusu eest.
Mulle teeb üks asi siiani natuke nalja. Nimelt tulid selle 12h idee pooldajad välja ühe põhjenduste kogumiga. Paketiga kui soovid. Kõik väidetu, millest võid lugeda selle teema algusest, on tänaseks kindlalt ümber lükatud. Kõik, välja arvatud üks. Ja see on pea religioosse dogmana käiatav efektiivsuse küsimus. Häda on ainult selles, et päästeöö efektiivsust on väga keeruline kui mitte võimatu mõõta. Päästeamet ei tee mitte liinitööd, vaid lahendab ettearvamatuid olukordi, mille võrdlemine on võimalik vaid üldjoontes. Väites, et inimene ei suuda 24h efektiivselt töötada tuleb esmalt paika seada efektiivsuse kriteeriumid. Ka siin kõlab jälle väide, et päästjad ei tee kvaliteetset tööd. Ankde andeks, aga öelge ükskord välja, milline osa tööst on 24h vahetuste tõttu kannatanud. Ja millist osa tööst loodetakse 12h vahetustega parandada ajal kui isikoosseise järjest kokku tõmmatakse. Keegi võiks palun öelda. Mina olen ainult kuulnud, et efektiivus tõuseb. Aga umbmäärased majandusteoreetilised targutused tuld ei kustuta.

Tavaliselt on ikka nii, et kui mingit sisse töötanud asja muutma hakatakse, siis on enne selge, et see ei tööta. Või on tingimused nii palju muutunud, et see enam ei tööta. Meil kuulutati ümberkorraldus välja ja hakati peale seda põhjendusi otsima. Reform mille ainsaks püsivaks põhjenduseks on selge skaalata efektiivsuse tõus meenutab küll natuke Israeli kuulipildujat Negev, mist teadupärast tulistab tõrgetega.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Postitus Postitas vanapEEr »

Lp Doktor

Mulle tundub ka, et päästeameti juhtkond või inimesed, kellele on pandud ülesandeks see reform läbi viia, ei ole piisavalt informatsiooni jaganud. Veel tundub, mille, et kui on (eelnevatel aastatel)olnud võimalus otsustada päästjate kasuks või vastu, siis on otsustatud vastu.

Samas on võimalik ka efektiivsust mõõta. Näiteks (võtan meelevaldselt, paku omi variante ka) on võimalik korteripõlengu kustutamiseks kulunud veehulka mõõta, kui palju lõhuti elanike vara, milliseid vigastusi ja said päästjaid, kui palju kulus aega sündmuse töötlemiseks, kuidas hinnati olukorda ja kas abi kutsuti kohe või siis kui asi käest ära jpm.

Ma ei ole väitnud, et 12 tunnine vahetus on efektiivsem ja ma ei tea ka seda, et 24 tunnine vahetus seda oleks (kui Sinul on siin häid mõtteid, siis jaga).

Aga võtan jälle meelevaldselt. Kui 24 tunnise vahetuse korral on meeskonnal 8 1,5 tunnist sündmust (põlengud hoonetes, liiklusavariid vähemalt 3 kannatanuga ...) töödelda ja millest kaks sündmust öössel, siis on oht eksimistele ka suurem. Usun, et Sinul/Teil on kindlasti olnud sündmusi, mida analüüsides olete leidnud, et midagi oleks võinud ka teisiti või siis paremini teha.

Päästjatel on tänases olukorras võimalus teha midagi enamat. Ma ei peaks sellisele teguviisile kutsuma, aga eelnevad tegevused või ka mittetegemised ei ole olnud selles osas efektiivsed. Kui 12 tunnine vahetus ei ole sobiv, siis lahkuge ja paljud on seda ka juba teinud. Päästjate puudumine on ainus reaalne märk ametnikele, et mõista, mida ei ole juba aastaid tehtud, õigemini ei ole soovitud teha - töötasu tõsta.

Võtmeküsimus on palk, kui hakkate sõdima 12 tunnise vahetuse vastu, siis (minu arvates) lõikate näppu.

Lisan veel juurde, et see on minu isiklik arvamus ja ma ei esinda ühtegi päästeasutust ega ametkonda.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

loen ma neid arutlusi siin 12 või 24 tunni efektiivsusest ,et üks efektiivsem,kui teine.ja tuleb selline mõte pähe(vabandage,kui keegi ennast solvatuna tunneb)kas te ise saate aru mida te jahute.tehke see vahetus või 1 tunniseks,kui ikka mehi ei jätku ja komandode koosseisud on nii mannetud,et ei luba alustada koheselt täielikku päästetööd,siis mis efektiivsusest juttu on.tõenäosus,et kui tulekahjule sõidab kahemeheline komando ja abi tuleb kunagi hiljem,lõpeb see tulekahju suurema materjaalse kahjuga,kui oleks kohe täis meeskond välja panna-olgu töövahetuseks siis 12 ,24,8 või 4 tundi.ja sama on ka palgaga.kui maksta mehele rohkem,kas siis arvate,et ta jõuab kahe või kolme mehe töö ära teha.igal inimesel on omad piirid ja erinevused,reaksooni kiirus,vastupidavus,mõttetöö kiirus ja samuti loovus.neid asju muuta ei saa,ei palgaga,ega ka tööajaga.
ja kui ikka on suur ja pingeline tulekahju,siis esimese ca.4 tunniga kulutad sa ennast ära edasi toimub kõik su liigutused ja tegevused automaatselt.aga vahetust pole ju kuskilt võtta.sellepeale peaks mõtlema,aga mitte utoopilisi asju kirjutama,et 12 tunnine vahetus muudab asja efektiivsemaks.
isiklikult pole mul midagi ei 12,24 tunnise vahetuse vastu.kui kord tunnen,et abi andmine muutub ainult tukiloputuseks,siis panen selle ameti maha,sest ei taha olla aind nimepoolest päästja,kes käib kohal ja vaatab kuidas majad põlevad.edu teile kõigile.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Ruudolfi jutt täiesti õige, headel aegadel sai pikemaajalise sündmuse korral raskemates lõikudes kustutajatele vahetusautod puhanud meestega kutsutud, ka OP sai õhtul vahetuse, sama kordumist ennustan ka selle valveajaga seoses, keskkomandodes jäetakse ühe lahingmasina reservmeeskond kodusele valvele, samas pole kolmandal-neljandal suitsusukeldumisel enam tõrjujal sellist töövõimet, kui kustutuse alguses, aega on kulunud vaid paar tundi, risk teadvuse kaotuse suhtes on oluliselt suurenenud, puhkeaega praeguste koosseisude juures aga anda pole võimalik!
Eks saab järgmisel aastal näha, kuidas näeb välja 12-tunnise vahetuse korral välja vahetus sündmuskohal, keegi peab ju sel juhul ületunde tegema, masina koristus jääb ikka vahetusse astuva meeskonna peale ja varustus hakkab kaduma!
Metsapõlengul maakonna teises otsas ei jäägi kahe järjestikuse vahetuse vahele 11-tunnist puhkeaega, sellisel juhul hakkab seaduse rikkumine paistma!
Pole veel kuulnud, et politsei vahetaks Aegviidus ja komisar viiks oma ametiautoga uue vahetuse sündmuskohale! Võib-olla pole seda ka vaja, sest meie uue tehnikapoliitika juures sõidavad mehed niigi eraldi lahingmasinates, nagu hommikul Kose juures, 5 masinat ja 8 meest, varsti on igal vahetusel oma lahingmasin ja siis teiste järelt koristada pole vaja- jäid kauemaks, eks järgmine vahetus jõua puhastada-komplekteerida!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Tulen ikka tagasi selle väite juurde, et ükski inimene ei ole võimeline 12 tundi järjest töötama ja pean kodanikuna, kes soovib kvaliteetset teenust, õigemaks nö 12 tunnist (see ei pea olema 12 tunnine võib olla ka näiteks 10 ja 14 tundi jne) vahetust õigemaks.


Tegin vahepeal kõrvalepõike Võõrsõnade leksikoni ja uurisin mida sõna efektiivne ikkagi tähendab. Vasteteks anti sõnad: tõhus ja mõjus.

Niisiis kui me tahame mõõta millegi efektiivsust või tõhusust peame me kokku leppima kriteeriumid. Põhikoolifüüsikast on meeles, et mõõtmine on tuntud suuruse võrdlemine tundmatuga. Kõiki neid asju mida VanapEEr nimetas saab mõõta. Lepime korraks kokku,et eesmärgiks on mõistlikult väike veekasutus tulekahjul. Tore, mõõdame ära ja saame teada, et näiteks Tartu KK kasutab sama suure korteri põlengul 20% rohkem vett kui Võru KK. See on kena tõsiasi kuid palja arvuna ei ole sellest üldse kasu.

Põhimõtteliselt on võimalik näidata, et jah, näete, suurema veekasutusega tulekahjud on meil 2:30 ja 4:00 vahel. Aga selleks on vaja elimineerida kõik teised tegurid. Kulunud varustus, õhumullide väljalaskmiseks kulunud vesi, jne. jne. jne. Seega, näidata seda, et 12h vahetus on ükskõik mis tööelemendis tõhusam on pea võimatu. Paljude asjade puhul on seos pealtnäha ilmne kuid lähemalt vaadates ei ole see enam nii ühene.

Armastan ikka korrata, et minu ja paljude teiste pritsimeeste koguemusele tuginedes ei ole Eesti päästeteenistuse esmane probleem 12/24h vahetused. Ja keegi ei ole kunagi kaevelnud 24h vahetuste üle. Mida ma öelda tahan on see, et 12h/24 reform on reform reformi pärast.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Postitus Postitas vanapEEr »

Hea kui on mõtlevaid inimesi. Kõrvaltvaatajana ja osaliselt ka siinkirjutajana tunnen, et päästeala juhtide ja päästjate vahel on päris korralik nö lõhe. Selle asemel, et ühist asja ajada on hoopis vastaseis, mida sain ka siin foorumis tunda. Päris huvitav kogemus.

Doktor, ma pakkusin mingid näited, mis Sa vastu pakuksid, on Sul mõni näide efektiivsusest ka siia lisada?

Loomulikult 12/24 ei ole niiväga põhimõtteline kui töötasu, aga teenuse tarbijana, soovin ma näha kõrgelt motiveeritud päästetöötajaid päästetööid tegemas, kes saavad oma väärilise töötasu päästeasutusest ja ei pea sellele lisa teenima, et ära elada.

Usun, et seda foorumit loevad ka päästeala kõrgemad juhid ja oskavad siit välja lugeda, mida kodanikele vaja on.
Päästeteenistus ei ole selleks, et see teile meeldib ja et nii või naa on mugav, seda on vaja Eesti elanike turvalisuseks.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

vanapEEr kirjutas: Usun, et seda foorumit loevad ka päästeala kõrgemad juhid ja oskavad siit välja lugeda, mida kodanikele vaja on.
Päästeteenistus ei ole selleks, et see teile meeldib ja et nii või naa on mugav, seda on vaja Eesti elanike turvalisuseks.
.

Need kõrgemad juhid peaksid juba ammu olema tagasi astunud, sest sellist päästeteenistuse lammutamist ja tavakodaniku peale vilistamist eelnevatel aastatel ei kannataks normaalselt mõtlev ühiskond välja. Need isikkoosseisud on juba nii kokku kuivanud, et kodanike kaitsest õnnetuste korral saab varsti vaid unistus!
Toon ka mõne näite: viimane Mäo liiklusõnnetus, kus kaks suuremat komandot Paide ja Türi sõitsid operatiivselt kohale, jättes ülejäänud Järvamaad katma vaid 5 meest! Aga libedaga sõidab Ussisool liinibuss sõiduautoga kokku ja seejärel kraavi, kas siis tuleb Tallinnast päästeauto!
Või teine näide: viimane Sepa tänava põleng, kus kohal oli 4 põhiautot- mis on hetkelisest Tallinna koosseisust pooled, teist suuremat põlengut samaaegselt enam välja ei veaks!
Juba oleme jõudnud olukorda, kus linnaläheduses on turvalisus jäänud igaühe oma mureks, sest 1+1 meeskond ei suuda suuremat hoonet hävingust päästa- ühest otsast kustutad, teisest küljest võtab kuumuse üles ja põleb edasi, sisse kustutama minna aga ei tohi!
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Käesoleva töökorralduse ümber tegemine on maarahva elu ja kinnisvara kaitseta jätmine,mille tulemusel väheneb kinnisvara hind ja üldine turvatunne.Suured ülemused(lapse mõtlemisega noorhärrad,kellel praktiline kogemus puudub)arvavad,et kui päästemeeskond jõuab kohale 25-30minutiga maapiirkonnas,siis peaks sellest piisama.Tõesti nii see on,kui jõuab elumaja põlengule sellise ajaga ja koosseis on 1+1,siis tukkide loputamiseks aitab küll,enamaks aga mitte.Noorhärrad,uskuge mind,mul on selleks üle 20a kogemusi.Ma ei hakka siin kirjutama liiklusavariidesse või uppumisohtu sattunutele abi kohalejõudmise kiiruse tähtsusest,sest seda peaks igaüks ise taipama.Ma ei soovi selleks kellelegi sellise vajaduse läbielamist,kuid küll läbimõtlemist.Kahjuks meie nõuandeid ja soovitusi ei ole kuulda võetud need on jäänud hüüdja hääleks kõrbes.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas Doktor »

Soojendaks veel vana teemat. Siin foorumis ei ole seda linki veel olnud
http://vabadusevalvur.just.ee/

Ja ärge unustage vaadata töögraafikut. Tervitused siinkohal Jüri Pihlile ja Rein Langile. Mind huvitab jätkuvalt mis kraami J. Pihl suitsetab :?:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas kalifa »

Jälle veeti teema üles ja vassitakse lahkunute arvuga. Olen seda meelt, et lahkunute arv tuleks võtta ajavahemikul 1. juuni 2007 kuni 1.aprill 2008 ja ka see pole veel lõplik, see jätkub veel kuid, sest see sisemine vastuolu keeb meestes edasi. Siia lisanduvad veel kõrgemate ametnike vangerdused!
Aga kõrgel juhtpositsioonil olevad ametnikud peavad ikka oma kohta päästma ja seda tehakse vahendeid valimata.
http://www.etv24.ee/index.php?0&popup=video&id=13509
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas kalifa »

Valimispropaganda on vist lahti läinud, sest sotsidel, ehk siseministri kaaskonnal hakkab enesehinnang taevasse tõusma!
http://www.epl.ee/?uudised=434621&kommentaarid=0
Eks pange need 43 meest siis ametisse komandodesse, kes poolaasta viimasel kuul uksi lukustasid. Minu andmed ütlevad, et sellist alakomplekteeritust ja korralagetust lahingarvestuse igapäevasel tagamisel pole eesti päästeteenistus eelnevatel aastatel veel näinud!
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas tulehull »

Kohtusin hiljuti Rootsi päästjatega ja jutuks oli ka vahetuse pikkusest.Rootsis nimelt on ka tööpäevadel hommikul07.30-17.30,õhtune(öine)17.30-0730,niisiisE-10tundi,T-14tundiK-N-R-Lvaba jaP-24tundi.teine vahetus oleksE-vaba,T-10.K-14,N-vaba,R-10.L-vaba,P-vaba,kolmas vahetusE-v T-vK-10,N-14.R-v,L-24,P-vaba,neljas vahetusE-14,T-v,K-vN-10.R-14 .L-v,P-v.Sellise graafikugajääb nädalavahetusi tunduvalt rohkem perega koosolekuks,graafik oleks normaalsem ja ma arvan ,et inimsõbralikum.Arutame seda .Võtame ju enamikus asjast üle Rootsist,miks mitte graafiku?
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas Doktor »

anttil kirjutas:Jõudu kõigile!!!

Olen vaadanud vaikselt, seda jahumist 24 ja 12 tunni ümber ja vabandage väga. Si....ta ajab sees keema jutt puhanud meeste kohta. Kui raske oli/on siis ajakirjanikele tegelikust olukorrast rääkida. Aetakse mingit umbluud takso sõitmise teemadel. Kui töö päästekas on meie põhikoht, siis on see mehe enda asi mida ta veel teeb. Nagunii on igalpool tööpuudus ja 12- tunniga rikuti valdavalt kõrvaltöö tegemine ära.

Niisiis 24 järjest tundi tööd tehes ( Pärnus on see meil ka teoks saanud) ka kõige suuremal tulekahjul, või mis iganes olukorras töötad hommikust hommikuni kui vaja silm krillis ja tõesti töötad. Kusjuures üritad teha oma tööd võimalikult kvaliteetselt. Sellepärast, et Sa tead- mul on nüüd kolm vaba ööpäeva. Ja ma saan tõesti anda endast maksimumi.

12 tunniste vahetustega oleme Pärnus ´ õnneks´ tunda saanud seda, mis oli ette teada, aga millest keegi ei räägi. Nimelt oli tsükli esimesel päeval tulekahju, kus olles Pärnu 11 autojuht hingasin ja töötasin koos teiste tõrjujatega ära 6 ballooni õhku. Lõpetasime õhtul kell 20.00 Kokku olime väljas tulekahjul 8-9 tundi. Õhtuks olime zombid valmis, üleni läbimärjad jne. Ja järgmisel hommikul on vaja jälle rivis olla. Pestud, kustud, kammitud, puhanud?? Mis valemiga- see ei huvita ju kedagi.

Suurema koormusega komandodes ta ju nii ongi, esimene päev tullakse kokku, ollakse inimesed, teisel päeva õhtuks oled kutu ja tahetakse võimalikult ruttu õhtuks koju tagasi saada, kaks järgmist ööd tööle tulles kipub minema ilmselgelt paljuks ja ausalt öeldes õiget töö tegijat Sinust ei ole. Eraldi teema on töö kvaliteet.

Edasi. Mida ütleb meile kodus naine(mees), mida ütlevad lapsed kui oma elu ja muid üritusi planeeritakse pereisa graafikujärgsete vabade päevade järgi.

Ma isiklikult kipun arvama, et varsti hakkame nägema ja lugema järjest rohkem V vahti suundunud meestest- siinkohal võiks meie kaitseks sõna võtta arstid, psühholoogida jms.

Ei taha viriseda ja ei virise, vaid teeb tööd. Aga asjadest tuleb rääkida nii nagu nad on, mitte ajada mingit kamara jura.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist