12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas Doktor »

kalifa kirjutas:Lõpuks ometi hakkate rääkima probleemist ilma ilustamatta!
Unustasid vist öövahetusele järgnevad uinakud kodus. Kõik need komandos puhkamise keelud ja muud ranged kitsendused pamevad mind mõtlema päästjate kannatlikkuse piiridest. Õnneks on palju väga meeldivaid komandopealikke, kes natuke seda bürokraatiat pehmendavad.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Üleminek 12h vahetustele.

Postitus Postitas kert. »

anttil kirjutas:...siinkohal võiks meie kaitseks sõna võtta arstid, psühholoogida jms.
Käisin täna päästeteenistuja perioodilises tervisekontrollis. Ja mis sai kirja kaebuste vms lahtrisse? 12h vahetustega ei ole rahul.
Mitte et ma ise oleks seda sinna surunud, nii tõendile alla kirjutanud arst, kui ka psühhiaater mõlemad küsisd, kuidas 12h sobib.
Seega kõik, kes kontrollis käivad, mainige see "väike" ebameeldivus arstile ära. See peaks olema tugev argument, kui mingid läbirääkimised veel peaks tulema.
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

22+2

Postitus Postitas raigo »

Tasuta töö riigi(kes päästjatest ei hooli) heaks. Ei usu et 2h tasustamise protsent 100% tuleb. Kas tõesti enamus on rahul sellega?
112
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: 22+2

Postitus Postitas pealikk »

igal juhul rahul enne 22+2 ga kui 12h ei pea vaarutama töövahet ja vahetada on hulga lihtsam...ah neid miinuseid peaksid ise teadma mis on 12h. :cool:
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: 12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Postitus Postitas Raido Haas »

Ma ei saa öelda, et olen rahul selle nigela 24graafikuga aga ta on igal juhul parem kui praegune 12graafik. Lase nagu litsimaja lift edassi tagassi. Olen ka ennem öelnud, et meie järgmine samm peaks olema see 2 tundi saadatasustatud võrdselt teiste tundidega aga, alati on aga. Hr. Timberg on õigustanud praegust koondamiskava nö. teenistusmudelile vihjates, et need on juba seal sees ja tulevad kunagi ikka. Aga see sama teenistusmudel on optimeerinud meid sellistesse koosseisudesse nagu me komandodes oleme. Aga uus 24 tekitab olukorra kus pidevalt on näiteks komandos kus on ette nähtud 3 meest vahetuses, siis nüüd kus ületunde ei teki, tekib olukord kus kaks vahetust on 3meest valves ja kahes 4meest valves seda sellisel juhul kui 2 meest on korraga puhkusel. Loogiliselt mõtet edasi arendades tekib olukord kus teenistusmudel ei näe ette, et selles komandos oleks PIDEVALT 4 mehelised valvevahetused. Siis kui PA vaatab üle kooseisud nö. teenistusmudelis ja tegelikud, võrdleb neid oma vahel, avastab. Näe siin komandos on kaks nelja mehelist vahti, ei vasta teenistusmudelile kuna teenistusmudel näeb ette 3meest, koondame kaks meest ära. Selle pika mõtte kokkuvõte on see, miks ma tegelikult ka Türi III kokkusaamisel selle varjandile tuliselt vastu olin, kindlasti oli suur osa ka Türi II paika pandud 3peamise põhimõttega vastuollu minek ja miks ma ka praegu väga ei rõõmusta. Ma ise sügavalt loodan, et see kunagi nii ei lähe aga meil tekib olukord kus tekib nö. pehme koondamise võimalus KÕIGIS komandodes, kas läheb keegi ära või sunnitakse minema. See on minu isiklik kõige suurem hirm selle uue graafiku osas, olgu selle kahe tunniga kuidas on, saan aru seadused on ka meile täitmiseks, saaks selle tasustamisegi 100% oleks suur asi(ÕIGLANE)

See on puhtalt minu isiklik mõttetöö vili ja ei tugine faktidele.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Re: 12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Postitus Postitas ruudolf06 »

minu arvamus selle väga salajase teenistusmudeli suhtes,mida välisluure hirmus ei näidata ka oma töötajatele,on selline-et see on maha kopitud n-liidu ajast.kus lõpuks jäävad meile kõiksugu võimekusega suurte linnade komandod ja ülejäänd on kaetud vabatahtlikega.ka veneaeg oli selline mudel ja muuseas isegi töötas,sest igas firmas oli oma veoauto,kus pump ja voolikud kastis.alevikus oli võimas tsiviilkaitse sireen ja kui see kõlas oli kogunemispunkt teada.aga eks elame näeme.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist