12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

kõigepealt pean vabandama nende kritselduste pärast servadest-sai endale märkmeid tehtud.aga kraafikud on ainult näitliku iseloomuga.üks on võetud politsei poolelt ja teine turvafirmade käest.samas öeldi ka seda,et kui on mingeid muid graafikute pakkumisi(mitte utoopilisi,et 1 aasta tööl ja kaks vaba)siis palun pakkuda lahendusi.see kaksteist tundi ja ka palgatõus on raua tänava meeste ja siseministeeriumi omade jutu järgi veel vaid plaan,sest kui rahandusministeerium ei kinnita sellist eelarvet võib juhtuda nii,et kõik läheb samamoodi edasi ja ka palk jääb samaks(võib uskuda ja võib ka mitte)see tähendab,et enne augusti lõppu pole veel midagi kindlat(siis pannakse eelarved paika.praegu kõik jutu tasemel).kordan veel,et need palganumbrid on oletuslikud ja kui raha ei saada,siis need ei kehti.kui on veel mingeid küsimusi selle koosistumise kohta,siis küsige.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

No päris politsei oma see ka ei ole, neil ju selline mõiste, et pikk nädal ja lühike nädal, ehk siis nende kahe tabeli segu.Selle 1 tabeli võivad küll ära unustada, siis ainult sõtku töö vahet.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Ja veel, Ivo ja kes teist veel lävib nende "otsustajatega"- praeguse 24 tunni süsteemi korral ma tulen tööle hommikul puhanuna, sest tavaliselt ma veedan selle öö kodus omas voodis. Kui juhtub kehv vahetus olema, siis tõesti on päeval kutseid ja öösel. Kui joppab, siis ainult öösel või ainult päeval. Mõnikord ei juhtu üldse midagi. Seejärel minnakse pritsust mujale tööle. Ehk mõnikord väga väsinuna. Tuletan siinkohal uuesti meelde, et eelmine hommik siiski tulin puhanuna.
12 tunni korral ma tulen pooltel juhtudel valvesse õhtul. See tähendab, et päeval töötan puhanuna mujal ja väsinuna asun "elusid päästma". Loogika nagu puudub, kui väidetakse, et 12 tunni süsteem on parem, et mehed puhkavad rohkem. Esiteks.

Teiseks- tööle minema ja töölt hakatakse tulema kaks korda rohkem, seega tööl käimiseks kulub uue süsteemi korral kaks korda rohkem aega. Kust otsast ma saan siis rohkem perega koos olla?

Kolmandaks-milline seos on 12 tunnis süsteemil palgatõusuga? Kui raha antakse, siis mis puutub siia 12 tundi? Normtunnid tuleb nii ehk nii täis teha. Lisaks söövad maksude tõusud selle "palgatõusu" ära.

Palun mõelge öeldu läbi ja viige sõnum edasi.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

sinu poolt esitatud küsimustele ei oska keegi vastat,ei siseministeeriumist ega ka meie mehed,kes ju selle plaani(arvata võib)kirjutand.minu isiklik arvamus on see,et kellegil on tõsine huvi tavapritsumeestele(koos maakohtade elanikega) ära teha.toodi välja,nagu tabelis nähtub,et professionaalsus suureneb.kui sossepal,kes töötab 24 tundi,muuta tööaeg 12 tunniseks siis sellega tast küll head seppa ei saa.see,kes on proff ja oskaja on seda nii 24 kui ka 12 tunnise vahetuse aegu.ülevaltpoolt arvestatakse 12 tunnise vahetuse kohta,et kui sa hakkad saama sellist palka,siis sa mitte ei tööta mujal vaid oled ainult päästeametis tööl.ja nagu alati on öeldud,et igaüks teeb valiku,kui pritsus ei sobi siis terve euroopa on vaba minna.see,et töökäsi juba praegu vähe ei koti eriti kedagi.ja nagu mina isiklikult ridade vahelt aru sain,siis nad on ikkagi mingi äramineku % arvestand.
ja üks asi veel, on see,et kui te vaatate ajagraafikut pildil002 siis juba 2005 aastal alustati seda üldist reformi ja mina isiklikult arvan,et juba siis pandi paika need 12 h ja koduvalved jne.ka kohtumisel mainiti,et see mis praegu toimub on 2005 aastal alanud reformi üks osa.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Huvitav lause ministri ja Klaose suust--inimene ei suuda efektiivselt töötada 24 tundi järjest--,kes aga hakkavad töötama nendes komandodes kus 24h säilib.Tundub et mingid robotid või ahvid,sest inimesteks neid ju ei peeta ja nagu tundub siis inimlikku palka pole ka neis komandodes oodata.
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

tulehull kirjutas:Huvitav lause ministri ja Klaose suust.
Tuletan korraks veel meelde nagu ennegi meelde tuletati et ärge nyyd Hr. Klaost kah koguaeg tymitage :D
Aga Kui Hr. Klaos oleks nii lahke ja käiks välja oma mõtted seoses 12 ja 24 h systeemga, just OMA mõtted. Siis oleks põhjust või ei oleks põhjust Hr. Klaose tymitamiseks.
Hea oleks kuulda objektiivselt subjektiivset arvamust, mitte seda mida sisemin. arvab
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

praeguse päästeameti kava kohaselt jääb 24 tunniste komandode palk selliseks nagu praegu,ei mingit tõusu.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Siit ka üks päris normaalne kirjatükk.
http://www.postimees.ee/130707/esileht/ ... 272052.php
mõtetes olen veel Teiega!
exs
Postitusi: 10
Liitunud: 17:32, 14 09 2006
Kontakt:

Postitus Postitas exs »

Kuulge kommijad kui te arvate, et tänu 12 tunnisele graafikule üleminekule päästeteenistused tühjaks jooksevad siis te eksite sügavalt. Olen näinud selle 25 tööaasta jooksul erinevaid reforme kuid kokkuvõttes on kõik jäänud toimivaks nii endise NL aegu kui tõrjuja ei pidanud teadma midagi ja ei käinud päevagi koolis vaid sai kogemused ja oskused teiste samasuguste käest, kes olid veidi kauem tööl olnud. Polnud kutselist tuletõrjet päris paljudes kohtades kus praegu arvatakse, et see peab kindlasti olema ja oli muid iseärasusi mis momendi olukorda arvestades tunduks päris jamana. Nüüd on aeg edasi läinud ja on täiesti normaalne, et käiakse koolis ja ka töö on tunduvalt keerulisemaks läinud, olgugi et mõni arvab, et saab endist viisi edasi viilida ja ennast depoos välja magamas käia. Tänu sellisele suhtumisele, arvatavalt, viiaksegi valved 12 tunniseks, selleks et eraldada sikud lammastest st kes ikka rabab tööd ehitusel see jäägu ehitusele ja kes töötab päästeteenistuses see tehku seal tööd.
exs me ikka tea
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

exs kirjutas:Kuulge kommijad kui te arvate, et tänu 12 tunnisele graafikule üleminekule päästeteenistused tühjaks jooksevad siis te eksite sügavalt. Olen näinud selle 25 tööaasta jooksul erinevaid reforme kuid kokkuvõttes on kõik jäänud toimivaks nii endise NL aegu kui tõrjuja ei pidanud teadma midagi ja ei käinud päevagi koolis vaid sai kogemused ja oskused teiste samasuguste käest, kes olid veidi kauem tööl olnud. Polnud kutselist tuletõrjet päris paljudes kohtades kus praegu arvatakse, et see peab kindlasti olema ja oli muid iseärasusi mis momendi olukorda arvestades tunduks päris jamana. Nüüd on aeg edasi läinud ja on täiesti normaalne, et käiakse koolis ja ka töö on tunduvalt keerulisemaks läinud, olgugi et mõni arvab, et saab endist viisi edasi viilida ja ennast depoos välja magamas käia. Tänu sellisele suhtumisele, arvatavalt, viiaksegi valved 12 tunniseks, selleks et eraldada sikud lammastest st kes ikka rabab tööd ehitusel see jäägu ehitusele ja kes töötab päästeteenistuses see tehku seal tööd.
Oeh!

Lugupidamisega
Doktor
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

teades veneaegset tuletõrjet mitte aind kuulujärgi,siis oleme me ka 24 h vahetustega sellest eespool.kui võtta sinu juttu valitsuse liikmena,või päästeameti asjapulgana,siis su jut jumala õige.kui aga võtta lihtkodanikuna,kelle majapidamine tänu väljasõidu aja ja meeste vähesuse pärast maha põleb,siis tekib mul küsimus,et miks ma pean maksma oma palgast raha sellise teenuse eest,mida ma tarbida ei saa.ma muidugi ei tea kellega sa koos töötad,et mehed käivad aind magamas pritsukuuris.meil küll sellist asja pole,kes on töömees ehitusel,see teeb ka pritsus olles tööd ja kes on laisk,see ei viitsi vabadel päevadel ka midagi teha.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Kui päästja saaks normaalset palka(1,5 kordne keskmine), siis arvatavasti kasutaks Ta valvest vaba aega jõusaalis ja raamatukogus ning teeks ka vabadel päevadel kõik, et veel parem päästja olla. Tekiks töökohtadele konkurents, mis sunniks pingutama ja veel parem töötaja olema!
Meil aga loodetakse päästeteenistus püsti hoida vaid meeskondade misjoonitundel, mis paraku pangalaenu tagasimaksmisel ja toidupoes ei maksa midagi, samuti pole lihttõrjujal mingeid juhtkonnale kehtivaid hüvesid(ametiauto, telefon, kütuselimiit), mis perekonna raha kokku hoiavad. Võtame juhtkonnalt need hüved ära(5000-8000) ja saame kohe näha, et ka Nende suure palga juures tuleb puudu, vaja tõstma hakata. Kas nemad on siis kõrgema sordi inimesed, kellel suuremad nõudmised.
See lihttõrjuja huvidele vilistamine põhjustab aga ükskõiksust, mida on hästi näha ka sündmuste likvideerimisel!
mõtetes olen veel Teiega!
exs
Postitusi: 10
Liitunud: 17:32, 14 09 2006
Kontakt:

Postitus Postitas exs »

Loed ja loed ning mõtled, et miks mõned arvavad oma tööst kuradi palju samal ajal kui teised ei ole ka lollid. Siin räägitakse juba 1,5 keskmisest ja varsti arvab mõni et vaja oleks 2-3 keskmist. Tulge ikka ilusti tagasi maa peale, sest peale teie on veel hordide kaupa vajalikke tegelasi, keda kõik peavad üleval maksumaksjad. Te võite siin nutta või naerda kuid 12 tunnisele graafikule üleminek on otsustatud ja ka palganumbrid seal taga. Pole tukiloputamine riiklikult selline koht kuhu riik raha matma hakkab, pigem püüab ta seda teha läbi kodaniku kohustuste täiendamise ja karmistamisega nagu seda tehakse arenenud riikides. Kui ikka elektri-, kütte jm turvalisuse tagamisega asjad korras pole siis karistus majas ja jutul lõpp. Sellist hullu operatiivteenistuse süsteemi, inimeste näol, ülalpidamist nagu meil on ainult endistes sots leeri kuulunud riikides.
exs me ikka tea
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

[quote="exs"]Loed ja loed ning mõtled, et miks mõned arvavad oma tööst kuradi palju samal ajal kui teised ei ole ka lollid. Siin räägitakse juba 1,5 keskmisest ja varsti arvab mõni et vaja oleks 2-3 keskmist.

Juba oma kümme aastat on plaanitud viia päästjate palk keskmise palga tasemele, paraku vaid 8% igaaastase tõusuga jäädi rongist järjest rohkem maha, seegi oli sunnitud tõus seoses maksuvaba miinimumi ja keskmise miinimum päevapalga tõusuga.
Pole ma küll mööda euroopat palju reisinud, olles soomes ja kohtudes ka rootsi kopterpääste meeskonnaga, sain ma siiski aru, et sealne spetsialisti sissetulek ületab riigi keskmist ja sotsiaalsed garantiid(pensioni soodustused, igakülgne väljaõpe tööandja kulul jms.) on neile ka tagatud. Seal väärtustatakse inimest ja leitakse Talle ka töövõimalus, kui kehalised katsed ei pruugi enam õnnestuda, kõik ikka selleks, et saaks rahulikult selles süsteemis pensionini olla!
Meil paraku on inimene sellel tööl see "Mutrike", kelle kadumisest ei muutu midagi, eks vaadaku ise, kuidas kõikide nende nõudmistega ja selle rahaga hakkama saab.
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist