12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

exs kirjutas:Loed ja loed ning mõtled, et miks mõned arvavad oma tööst kuradi palju samal ajal kui teised ei ole ka lollid.
Kui ma tahaks ironiseerida, siis loed ja loed ja mõtled, et alused, öeldised ja sihitised võiksid ikka õiges järjekorras olla, aga see selleks. Vaata exs, too mulle üks näide, kus päästja on oma tööga suurustlenud. Mis puutub päästja töö ülimaks pidamisse, siis siin foorumis ei ole ma seda küll kohanud. Siin kõlanud nõuded on enamiks reaalsuse piirides. Erikohtlemist (millist küll????) pole siin keegi nõudnud.
Siin räägitakse juba 1,5 keskmisest ja varsti arvab mõni et vaja oleks 2-3 keskmist. Tulge ikka ilusti tagasi maa peale, sest peale teie on veel hordide kaupa vajalikke tegelasi, keda kõik peavad üleval maksumaksjad.
Selle üle, mis on õiglane palk ja mis mitte võib vaielda. Ometi pead sa nõustuma, et vähemalt Eesti keskmine palk peaks päästjale kui otseselt ühiskonda teenivale inimesele tagatud olema. Praegu see nii ei ole ja palun ära tule ütlema, et aritmeetilise keskmisega blufitud palk on reaalsus. Väidetava pikaaegse töötajana peaksid seda teadma. Mi s puutub teistesse riigitöötajatesse, siis kõik nad on väärtus omaette ja kõigi nende (meie) palgad ägavad inflatsiooni ja hindade tõusu käes.
Te võite siin nutta või naerda kuid 12 tunnisele graafikule üleminek on otsustatud ja ka palganumbrid seal taga.
Eelarve prognoos esitatakse augustis, täna ei suuda ükski Päästeameti tegelinski öelda kui palju palk tõuseb. S.t. kui paljut täpselt? Seega on sinu väide, et "ka palganumbrid seal taga " tõendamata. Edasi, Päästeamet ei ole esitanud ühtegi vett pidavat põhjendust, miks 12h vahetus on parem kui 24h vahetus. Jällegi, millel põhineb väide, et see on otsustatud? Kes otsustas? Kas see reformaator ja 12h vahetuste algataja, kelle nime me ei tea? Kui sa nii kindlalt tead, siis ütle palun tema nimi. See lause sisaldab ka Päästeameti propaganda kultiveeritavat tüüpilist mõtlemisviga, et 12h vahetus ja palgatõs on omavahel seotud.
Pole tukiloputamine riiklikult selline koht kuhu riik raha matma hakkab, pigem püüab ta seda teha läbi kodaniku kohustuste täiendamise ja karmistamisega nagu seda tehakse arenenud riikides.
Finantseerimise suurendamine läbi kodanike kohustuste suurendamise.......??????? Kui ma oleksin riigijuht, siis mina ka ei "mataks raha tukiloputamisse". Mina soodustaks võimeka päästeteenistuse arengut ja püsimist, mille üks osa on vähemalt rahuldav finantseerimine. Sellest lausest võib ka järeldada, et sa soovid kohustusliku vabatahtliku tulejõrje loomist. Juhul kui sa oled kursis tuletõrje ajalooga ja 25. a. töötanud mehena sa vist oled, siis kodanikukohuse täiendamine ja karmistamine on sisuliselt keskaegse naturaalkohuse taastamine. Säärane kohustus kehtis ka Tallinas isegi veel 18. saj. lõpul. Nauraalkohustus oli linnaelaniku (linnakodaniku) kohus osaleda tulekahjude kustutamisel. Kui suur oli väljaõppeta ja asakohase varustuseta inimeste lahingvalmidus kujutab igaüks ise ette.
Kui ikka elektri-, kütte jm turvalisuse tagamisega asjad korras pole siis karistus majas ja jutul lõpp. Sellist hullu operatiivteenistuse süsteemi, inimeste näol, ülalpidamist nagu meil on ainult endistes sots leeri kuulunud riikides.
Tuleohutus ja op. teenistus käivad käsikäes. Arvata seda, et karistustega saab tuleohutust oluliselt tõsta on naivismi tipp. Kui palju meil karistused liiklusohutust tõstavad? Ükskõik kui keeruline tuleohutussüsteem (alarmid, uksed, sprinklerid) ei asenda võimekat op. teenistust. Vaata Soomet kui mind ei usu. Väike sarnasus tervishoiuga. Exs vahest mäletad kui 1990 keskel väideti, et arste on liiga palju? Rootslastel oli suur plaan ja Eesti sabarakud täitsid seda tingimusteta. Arstiõppesse vähendati vastuvõttu 40 inimese võrra sajalt kuuekümneni. Tulemus, täna on Eestis märkimisväärne arstide puudus, mida ei ole põhjustanud ainult madal töötasu. Nii et ära hüüa, et meil on liiga palju pritsimehi. Kas sa ikka tead kui palju on pritsimehi tegelikult, et meid hulluks op. süsteemiks nimetad... Aga mul on tunne, et sa vist ei tea, sest ma kahtlen väga kas sa oled näinud neid 4+6 tulekahjuseid (4 autot 6 mehega).

Lõpetuseks exs, ma tunnen propaganda tehnikaid ja teised tunnevad ka ning sul ei õnnestu asjalikku arutellu kiilu lüüa.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

http://www.postimees.ee/180707/esileht/ ... 272790.php

No nii järjekordne eksitamine. Et praegune kava on siis parim valik halbade valikute seas. Lp. Päästeteenistuse infokomissarid. Et Te ka jaksate seda jama ajada. Ja muidugi on seal sees 12h vahetused. Aga Postimehe võimutruudus on juba ammu teada. Rõhutan veelkorra, välja pakutud palganumbrid on fiktiivsed ja oletuslikud. Mehed, minge kommenteerige ja selgitage, milline seis tegelikult on? Aga õnne ametiühingule. See, et Pääseteamet oma kavasid suhtekorralduslikus vormis ajakirjanduses tutvustab on oluline. See näitab ainult seda, et selle jama toetus päästjate seas on olematu ja kava läbi surumiseks on vaja kasutada ajupesu.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
exs
Postitusi: 10
Liitunud: 17:32, 14 09 2006
Kontakt:

Postitus Postitas exs »

Doktor on oma nime väärt kuid kahjuks Sinu jutt on nagu Euroliidu homo heietus, kus sõnad ja teod ei lange kokku. Praegune reaalsus on see, et meie tuletõrjujate-päästjate väe juures hukkuvad meil inimesed ja põlevad maha hooned ja kõik see on maksumaksja jaoks maha visatud raha.
exs me ikka tea
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Ma küll ei tea,kes see nn exs on ,aga tundub üks eluvõõras poliitik olema.Seda ,et ta on töötanud 25 aastat tuletõrjes ma ei usu kuidagi,sest pääsyjad nii lolli juttu ei aja.Otsustatud,nagu exs väidab ,ei ole küll veel midagi.Ma ei usu et tal õnnestub seda üksi teha.Kui keegi teab ,kes ta on,avalikustagu,tahaks rääkida kui mees mehega.Tundub, et me mõlemad ei ole enam poisikesed.
pook
Postitusi: 48
Liitunud: 15:00, 09 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas pook »

eks me peame ikka poole valima...kes kuhu kaevikusse läheb ..kohe.. -kohe saab ka minul hulga aastaid päästekas täis..võib olla sama palju kui exs-l..erinevalt temast olen mina teisel arvamusel 1. Ei saa ja ei tohi lahterdada päästjaid, et ühed paremad kui teised!!. 2. Kui keegi halvustab tõrjujate tööd..siis pole halvad mitte päästjad!vaid ainult nende ülemused !!
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Postitus Postitas manivald »

Kui teema juurde tagasi tulla, siis minu arust pole normaalne oma tööandjalt nõuda seda, et saaks teises kohas lisatööl käia. Sellisena ametiühingu võitlus 12h vastu praegu välja tundub...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

manivald kirjutas:Kui teema juurde tagasi tulla, siis minu arust pole normaalne oma tööandjalt nõuda seda, et saaks teises kohas lisatööl käia. Sellisena ametiühingu võitlus 12h vastu praegu välja tundub...
Miks Sa arvad, et tööandja võib poliitilistel põhjustel töölist oma suva järgi solgutada, kui inimene on tulnud tööle, siis talle vastuvõetavatel tingimustel, millised sisalduvad ka töölepingus. Olles oma elu vastavalt korraldanud(loobunud nii mõnedestki tähtpäevadest töö tõttu), ei ole mingit õigustust ühepoolselt kardinaalselt seda korraldust muuta, ignoreerides lepingu teise poole soove.
Kuidas töövõtja on oma elulised rahalised vajadused senini rahuldanud, peaks jääma tema teada ja juhtkond peaks olema õnnelik, et nii palju madalapalgalisi abiteenistujaid veel järel on!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

http://www.postimees.ee/200707/esileht/ ... 273180.php

Aastaid on räägitud päästetööst kui missioonitundel ja entusiasmil põhinevast ametist. Päästjate tasustamise teema tõuseb iga eelarveläbirääkimise ajal, kuid vaibub kiiresti pärast 500–600-kroonist palgalisa.

Siseministeerium läheneb 2008. aasta eelarve planeerimisel palgateemale teisiti. Peame leidma uusi ja paremaid võimalusi turvalisuse tõstmiseks ning päästjatele paremate palgatingimuste loomiseks.
Valminud on kava, mis tagab inimestele parema teenuse päästealal – esiteks, väljakutsele reageeriv päästja on puhanud ja parimas vormis, ning teiseks, suurema pinge ja töökoormuse all töötav päästja saab suuremat tasu kui tema rahulikus piirkonnas harvematele väljakutsetele reageeriv kolleeg. Sellise eesmärgi tagab 12-tunniste vahetuste sisseviimine ning komandode prioriseerimine piirkonna ohtlikkuse ja töö intensiivsuse põhjal.
On väga meeldiv, et kava on valmis, kuid kas keegi on seda kava ka näinud? Mina küll ei ole, kuigi inimesena keda see kava kõige otsesemalt puudutab peaksin olema. See on küll rohkem isiklik vaatepunkt, kuid päästja töö teenuseks nimetamine on alandav. Siseminister on esitanud endale omaselt suure hulga arvamusi, mida ei toeta ükski uuring ega päästjate kogemus. Pritsimeeste jagamine "klassidesse" ei ole kuidagi põhjendatud. Mina olen selle nn. intensiiivsema komado päästja ja ei arva hetkeksi, et Elva või Võnnu peaks minust vähem teenima. Mehed ärgem laskem endi vahele kiilu lüüa. Ärgem laskem kerkida vastuoludel. Nad ainult ootavad seda, et pritsimehed üksteise vastu pöörduksid. See on nii läbi nähtav.
Mida tähendab komandode prioritisieerimine?

Vastavalt vajadusele
Päästetöö tulemuslikkust ei tohi mõõta vaid tulekahjude ja hukkunute arvuga. Uute tööstuspiirkondade teke, elanike ümberasumine, valglinnastumine ning suurenev liikluskoormus on vaid mõned asjaolud, mis päästeteenust mõjutavad.

Päästetööde tase peab olema tasakaalus piirkonna riskide, õnnetuste tõenäosuse, ühiskonna ootuste ja riigi finantsvõimalustega. Abi peab vastama just selle piirkonna vajadustele, mille teenindajaks komando on.
Tänan jah, see on lahingvalmiduse elementaartõde, et komando koosseis ja tehnika sõltub piirkonnast. Selle jutu valguses on küll segane kuidas Tallinnas on keskelt läbi 1 tõrjuja 5000 elaniku kohta Tartus aga 1 tõrjuja 7000 elaniku kohta.
Sellest olemegi päästekomandode paigutusel ja mehitamisel lähtunud – kõrgema väljaõppetasemega päästjatega, asjakohase varustuse ja lühema reageerimisajaga komandod tuleb paigutada ohtlikemasse ja elanikerohkematesse ning III astme komandod vähese asustusega ja suurema tööstuseta piirkondadesse.
Käesoleva ministri ajal ei ole küll midagi paigutatud. Väita seda, et nn. 3 grupi komandode päästjate väljaõpe peaks olema/on kuidagi parem on täiesti arusaamatu. Siseminister justkui teaks ette millist tüüpi õnnetused kus juhtuvad. Selles lõigus on huvitav ka see, et päästjate arvu ei mainita. Aga hea on, muidu tuleb välja, et Jüri alevikku, Jüri tööstusparkki, ülimalt koormatud (vt. http://www.mnt.ee/atp/failid/2006_tallinn.jpg) Tln-Tartu mnt. osa katab Assaku komando koosseisus 1+1.
Praeguse plaani järgi säilitatakse rahulikumates piirkondades asuvates III astme päästekomandodes 24-tunnine valve. Kui nemad suudavad oma võimekuse senise töökorraldusega säilitada, siis intensiivsema ja ohtlikuma tööpiirkonnaga I ja II astme komandode puhul ei ole see mõeldav. Nende töö tuleb üle viia 12-tunnisele valvele.
-------
Politseis ning maksu- ja tolliametis rakendatud 12-tunnine valve on tõestanud, et selline korraldus hoiab kõige paremini tasakaalus operatiivtöötaja töö- ja puhkeaja. Praegu peab enamik päästjaid pere paremaks ülalpidamiseks päästetöö kõrvalt teist, näiteks ehitaja, autojuhi vm ametit. 24 tundi päästetööl tähendab neile kolme vaba päeva lisasissetuleku teenimiseks. Abivajajale on see aga väga riskantne, sest tekib küsimus, mis on põhi- ja mis kõrvaltöö?
Politsei, Maksu- ja Tolliameti, Piirivalveameti ning Päästeamet tööstiili ja tööeripärade kõrvutamine põhjendamaks 12h vahetusi näitab kahjuks puudulikku analüüsi taset. Need ametid pole otseselt võrreldavad. Abivajajale on riskantne alakomplekteeritud meeskond, mitte filosoofia põhi ja kõrvaltöö tasakaalust.
Olukorras piirivalvest vt.
http://www.postimees.ee/210607/esileht/ ... 267768.php
Professionaalne päästetöö ei ole hobi. Professionaalne päästekomando ei saa olla koht, kuhu valvesse tulles nn põhitööst puhatakse. Nii päästja enda ohutuse kui ka inimeste ohutuse seisukohalt, keda päästma minnakse, on oluline, et päästja oleks värske vaimu ja füüsisega.
Hr. Siseminister, ma ei tea, mida on päästjad Teile teinud, kuid nimetada väikese palgaga, teise töökoha toel teenistusse jäänud mehi "hobi päästjateks" on väga solvav. Praegused päästjad justkui ei väärigi päästja nime. Ja olge hea ärge võtke sõna päästetöö ohutuse teemadel, Teil ei ole selle kohaseid teadmisi.

Võimalus kõrvaltööks jääb
:shock: :shock: :shock:
12-tunnise tööskeemi järgi on päästja kaks järjestikust päeva 12 tundi tööl, samuti kaks ööd ning seejärel puhkab neli päeva. Kõrvaltöö tegemine jääb nendesse piiridesse, mida seadus praegugi lubab ja päästja olukord siin halvemuse poole ei muutu. Samas näen kõrvaltöö tegemises suurt ohtu. Väsinud mehest ei ole töötegijat.
Eelmises lõigus ütleb minister, et päästja ei tohi töötada kahel kohal. Nüüd järsku "jääb lisatöö võimalus". Olge palun hea ja võtke seisukoht. Sisuliselt öeldakse selles lõigus välja, et 12h vahetus ei taga piisavat sissetulekut, sest lisatöö jääb e. seda võib edasi teha e..... mõelge ise.
Kõrgemas ohupiirkonnas töötava 12-tunnise tööajaga päästja suurem palk peab looma võimalused, et kõrvaltööd tegema ei peaks.
Peab looma kuid kas ka loob? Saame näha kui august on teise poolde sõudnud.
On loomulik, et ka päästjate palgaskeem peab lähtuma kolmeks jaotatud komandode põhimõttest, arvestades lihtsat tõde – kes teeb rohkem tööd, saab suuremat palka. Väljasõitude analüüs näitab, et I astme komandodes tuleb välja sõita keskmiselt kolm korda päevas, samal ajal kui III astme komandodes umbes üks kord nädalas.
Analüüs avaldamata, lähteandmed avaldamata, metoodika avaldamata, tulemus avaldatud, kokkuvõttes kallutatud analüüs. Eesti päästjad on võrdsed, päästate kastistamine on ebaloomulik.

Võrdne palgatase

Palgaläbirääkimistel oli päästjate ametiühingu seisukoht, et palgatase peaks olema ühtne ning kõiki päästjaid tuleks kohelda võrdselt.
Kas see oleks tõesti võrdne, kui sama palka saaks mees, kes iga valvekorra ajal tulekoldeid kustutamas käib ja õnnetustest inimelusid päästab ning see, kes mitmel järjestikusel valveajal ei saa kordagi saapaid jalga ja tunkesid selga? Mida arvaks sellisest võrdsusest ohtliku tööstusrajooni või tiheda asustusega piirkonna päästja?
Ükski "linnapäästja" ei ole kunagi esinenud arvamusega, et "maapäästja" PEAB teenima vähem. See lõik proovib järjekorselt lüüa päästjate vahele kiilu. Tartu linnas ei ole metsamassiive ega rabasid. Need on need kohad, kus "maapäästja" rassivad. Kuid on hästi teada, et minister ei ole kunagi ühtegi metsa-, maja-, auto ega muud tulekahju näinud. Siit ka lihtsustatu arusaam "linnapäästjate" suuremast koormusest.
Siseministeeriumi ja päästeameti väljatöötatud plaani järgi ulatub 12-tunnise töögraafikuga I astme komando päästja palk isegi kuni 15 000 kroonini.
Kust te seda võtate kui isegi raha selleks ei ole eraldatud?

Võrdluseks – rahandusministeeriumi kevadise prognoosi kohaselt ulatub järgmise aasta Eesti keskmine palk 12 000 kroonini. 2008. aasta riigieelarve seadus võetakse vastu käesoleva aasta sügisel, kuid päästjad saavad esmase kindluse oma 2008. aasta sissetulekute suuruse kohta loodetavalt varem.
Teadmine, et päästjad on alati valmis, kui peaks abi tarvis minema, annab turvatunde. Päästetöö on vastutusrikas amet, mitte hobi teise töö kõrvalt.

Sellise suhtumise turvalisuse tagamisse peaksid võtma kõik osapooled – nii poliitikud, kes eelarvet koostavad, päästjad, kui ka viimaste eest seisev ametiühing.
Ehk teiste sõnadega. Ma teen kõik minust oleneva, et takistada päästjate kahel kohal töötamist ja viia sisse 12 vahetused. Ühtlasi palun päästjatel ja ametiühingul arvestada, et mulle ei meeldi kui Te ei mõtle nagu mina. Huvitab on ka see, et loetelus on eraldi märgitud päästjaid, poliitikuid, ametiühingut, kuid Päästeameti juhkond (reformi algatajd vist???) on taandatud osapoole alla.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

Doktor.korralikult tehtud analüüs(vaadatuna pritsumehe poolt)aga ainuke viga,et see jääb meile lugeda ja vaadata.hea oleks,kui sellise asja trükiks mõni leht ära.kuid teades meie ajakirjanduse poliitilist alluvust ja olles ka ise vastand pikalt ajakirjanike küsimustele,kuid artikkleid pole lehte pandud(kuna ei toeta praegust poliitikat ja reforme) siis kahjuks jääb see kirjutis hüüdjaks hääleks kõrbes.aga hea töö siiski.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Korra on siseministeeriumi pildiväljund TV3 ka selle foorumi andmeid kajastanud- see oli päästja palga võrdlus, küll ajakirjanikud teavad, kust otsida, neil on vaid selleks tahtmist vaja!
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Kohtumisel Põltsamaal osales ministri nõunik Laur,jäi mulje ,et tal on väheke aimu meie tööst.Lugedes aga hr Pihli juttu ajalehest,jäi küll selline tunne,et see mees ei tea mitte midagi.Tavaliselt on saarlased taibukad ja huumorimeelsed,kuid ma eksisin.Olen ka ise juurtelt saarlane ja mull hakkas häbi seda tunnistada.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Loodetavasti paneb Ivo (hilinenud õnnesoovid!!!) siia välja ühe asjaliku pöördumise. See aitab avada nii mõnegi silmad.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Avalik pöördumine on tööversioonis. Kolme-nelja päeva pärast anname pidulikult üle - ja siis saab selle koht ka siin olema.
Tänud õnnesoovide eest!
Ivo
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Ivo,palju õnne ja jaksu edaspidiseks õiguste eest võitlemisel
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Naised rääkisid täna saunas, et meie argumendid võivad olla nii veenvad kui iganes, aga sm minister ei tagane oma plaanis (12 tundi). Et hr Timberg olla püüdnud veel midagigi päästa aga dialoog nende kahe vahel oli piirdunud ministri monoloogiga... Et olgu tehtud, kasvõi läbi ussi m...i.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist