Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas Andreas.R »

Austatud kaasfoorumlased. Hiljutisel tulekahjul kus jälle 2 inimest hukka said jäin vestlema ühe minu jaoks autoriteetse päästjaga (tatipritsidele - seekord on nimi ja amet teada aga õnneks veel ei kehti Langi seadus ja seetõttu allikat ma ei avalda) ning jõudsime järeldusele (teineteisest sõltumatu, eelnenud analüüsi ja mõttetöö tulemusel), et eelmise aasta lõpul K.T. poolt rahulolu ja enesestmõistetavusega välja öeldu - tendents tulesurmade vähenemisele olulisel määral - võib aastal 2010 jällegi tõusule pöörata... Veidi üle kahe kuu aasta algusest ja 30 hukkunut on kirjas... Ma ei ole suutnud jälgida kas need 4 Tallinnast, kes krim. uurimisele viidates nimekirjast välja võeti on tagasi - aga vaevalt, et nii ruttu midagi välja on selgitatud... Kas on tegemist juba varasemaltki esinenud katsega väänata statistika karme numbreid või on asjal tõsi taga selgitab uurimine...

Teema pealkirjastamisest... Lähtuvalt eelöeldust tundus just õige pealkiri. Peaaegu nagu Schindler´s list. Nimelt oli mul plaan lisada siia rubriiki iga tules hukkunu (ajalehe artikli viitena) ja eraldi märkida ära juhtumid: nagu viimanegi - päästjate kohale jõudes oli katus sisse kukkunud... Ehk siis teha elust lahkunute näite varal selgeks selle mida meie juba teame - komandode sulgemine ja päästjate koondamine ainult teeb tõenäolisemaks, et järjest rohkem selliseid kurbi uudiseid loeme...

Miks siis autoriõiguse äraandmine?! Nimelt ei ole lihtsalt puht füüsiliseltaega ega ka võimalusi pidevalt statistikat jälgida ja üles riputada. Seega kas keegi leiab selle mõtte ka end omadega kuidagi kokku kolksuvat ja võtab asja hoida? Kuna tegemist ei ole ülesriputaja poolt kuidagi meelsuse avaldamisega vaid lihtsa tehnilise tööga usun ma, et peljata ei ole midagi. Ja ei ole ka sellest midgi kui ülesriputajaid rohkemgi tekib - peaasi, et numbriarvestus sassi ei läheks...

Kaastöödele lootes,

Andreas
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas kalifa »

Lisaksin siia, et 11. märtsi ETV saate "Vandekohus" (lingi lisan hiljem) kindlustuse esindaja poolt öeldi välja selline fakt: "Oluliselt on viimasel ajal suurenenud tulekahjudest põhjustatud kindlustusmaksete summa!"
Eks siin ole tegu võimekuse langusega- ega põlema pole kunagi midagi jäänud, kas aga peale vundamendi loputuse ka muud suudetakse, see sõltub juba võimekuse suurusest ja kohalejõudmise ajast.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas kalifa »

Paneksin siia siis 18.03.2010 ja Pärnu: http://www.postimees.ee/?id=238942 2 hukkunut, eks eelnevad juhtumid tuleb vist avaldada kronoloogiana.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas kalifa »

Polegi nagu vaja meie nimekirja, päästeamet peab täiesti talutavat statistikat:
http://www.rescue.ee/hukkunud2010
Täiendavalt siis veel 4 inimest, kes jaanuaris välja jäetud. viewtopic.php?f=4&t=727
Tekib küsimus, kuidas on kriminaalselt tekkinud põlengu ohvrid teise arvestusega? Varasematel juhtudel see nii ei käinud, ka põrandale lõkke tegemine on ju kellegi vara hävitamine, seal hukkunud siis jätame ka välja- lõpuks jätame ehk välja ka need, kellel suitsuandur ei töötanud! :-x
mõtetes olen veel Teiega!
raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas raigo »

Teemast natuke mööda kuid kas mitte liikluses hukkunute statistika tegemine pole kah selline et kes peale avariid haiglas sureb see jäetakse välja? :roll:
112
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas anttil »

Kas siin mitte ei ole nii, et kui sureb haiglas enne nädala möödumist, siis loetakse tulekahjus hukkunuks. Kui sureb hiljem läheb loodusliku valiku alla.
Antti
tel. 58279009
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas ipi »

kalifa kirjutas: Tekib küsimus, kuidas on kriminaalselt tekkinud põlengu ohvrid teise arvestusega? Varasematel juhtudel see nii ei käinud, ka põrandale lõkke tegemine on ju kellegi vara hävitamine, seal hukkunud siis jätame ka välja- lõpuks jätame ehk välja ka need, kellel suitsuandur ei töötanud! :-x
Kriminaalselt hukkunud ohvrid lähevad politsei statistikasse.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas kalifa »

Paneksin siia lubatud lingi 12.03.2010. venekeelsest saatest "Vandekohus" http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=103756 , kus ka pressiesindaja räägib tulesurmadest.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Annan ära autoriõigused "Timbergi nimekirjale"...

Postitus Postitas kalifa »

Aasta siis kokku võetud: http://www.tallinnapostimees.ee/?id=365994
Paneksin siia ka päästeameti tabeli: http://www.rescue.ee/hukkunud2010
Kahjuks ei oma täielikku ülevaadet neist hukkunutest, kes kriminaalasja algatamisega nimekirjast kustutati, nelja vähemalt mainiti: http://www.tallinnapostimees.ee/?id=221002
Tegelikult hukkunute arv jääb siis ilustamise tõttu saladuseks! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist