1. leht 1-st

Merepääste võimekus

Postitatud: 16:38, 09 10 2010
Postitas sosku
Kuidas on lood Eesti riigi võimekusega laevatulekahju kustutamisel? Ma mõtlen just selliseid juhuseid, kus laev süttib keset avamerd, mitte kusagil Kopli sadamas remondis olles? On meil vastav kriisiplaan, väljaõppinud inimesed ja tehnika taoliste õnnetuse tagajärgedega võitlemiseks? Või peame paluma jumalat ning lootma vaid sõpradele soomlastele ja rootslastele nagu 94. aastal M/S Estonia ajal?
Paar helikopterit meil ju koos pinnaltpäästjatega on aga kas see ongi kõik!? :roll:

Pilt

Re: Merepääste võimekus

Postitatud: 22:55, 09 10 2010
Postitas Erki
Veeteede Ameti Eva 316,PKLi puksiirid ja vb mõni Alfons Hakansi puksiir ja ongi kõik, aga eks me hakkama peaks saama.

Re: Merepääste võimekus

Postitatud: 17:45, 10 10 2010
Postitas Doktor
Erki kirjutas:Veeteede Ameti Eva 316,PKLi puksiirid ja vb mõni Alfons Hakansi puksiir ja ongi kõik, aga eks me hakkama peaks saama.
Kas oled kursis nende töövahendite omadustega (võimekusega)? Valgustad ehk teisigi.

Re: Merepääste võimekus

Postitatud: 17:57, 10 10 2010
Postitas Erki
Eestis on üldiselt niimoodi, et kui juhtub midagi Soome lahe piirkonnas, siis saame hakkama ja saame ehk Soomlastelt abigi, aga kui juhtub Pärnu lahel midagi on üsna per*se majas.Vett tunnis suudaks puksiirid lasta umbes 5000kuupmeetrit, aga ega neid kõiki puksiire ei pruugi olla paras jagu Tallinnas ja kui oleks vaja inimeste päästmisega tegeleda siis ressursid peaaegu puuduvad.Kui me võtame riigi enda merel tulekustuamise vahendid on selleks ainult üks laev Eva-316 millel on 2 veekahuri ja ma arvan tema laseb tunnis ehk 2000 kuupmeetrit vett.

Re: Merepääste võimekus

Postitatud: 18:44, 25 12 2011
Postitas kalifa
Paneks siia ühe lingi Soome MTV 3 uudisest http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtm ... tria-pitka , mis räägib Rootsi Söderhamni keemiatehasest lahti pääsenud keemiareostusest, mis nüüd on Botnia lahel Soome ja Rootsi vahel tormisel merel ulpimas laiguna pikkusega 20 km ja laiusega 4 km, reostus oli 800 kuupmeetrit, millest 200 on rootsi pool 100 inimese osavõtul juba suutnud merest välja skimmerdada. Soome on väljasõidu valmis pannud 2 suutr tõrjelaeva, mis paraku tormivarjus Rauma sadamas.
Kardetakse reostuse kandumist Soome rannikule, puidutöötluse kõrvalproduktina tekkiv õli on ohtlik veelindudele.
Klikates ka antud uudise juures olevatele varasematele pealkirjadele, saata piltidel näha Soome tõrjetehnika suurust ja varustust, mis ehk annab aimu, millise mahajäämusega meie riik oma varustust hangib ja millise mahu meie suudaksime vajadusel välja käia oma piirivalve paatidega.
Eesti meedias sama uudis: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=63689094