Meie tuttavad tundmatud regioonijuhid (Lõuna regioon)

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Suletud
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Meie tuttavad tundmatud regioonijuhid (Lõuna regioon)

Postitus Postitas Doktor »

Räägiks Lõuna- Eesti Päästekeskuse kohta ühe kurbnaljaka seiga. Margo Klaos tahtis minna Tartu KK ainsasse peldikusse. Sinna pääseb läbi meeskonnaruumi. Üks päästja küsis siiralt:" Kes sa oled?" Teinekord helistas "keegi teine" komando ukse taga kella. Päevnik läks alla ja küsis:" Keda te otsite?" Vastus tuli üsna ootamatu:" Ma töötan siin!" Asi nimelt selles, et ilma jäänuna maavalitsuse pinnast on hunnik juhte praegu kuhjatud KK pealiku ja asepealiku kabinettidesse.

Ja kokkuvõttes, kena oleks kui te ka ennast meestele tutvustaksite. Sõitke komandod läbi. Ametiauto ja ametikütus on olemas. Ma saan aru, et aega on meil siin kõigil ühepalju, aga enda alluvatele tutuvustamine on lihtsalt ilus ¾est.
Viimati muutis Doktor, 15:07, 26 03 2006, muudetud 1 kord kokku.
Koondatu
Postitusi: 1
Liitunud: 13:03, 26 03 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Etikett

Postitus Postitas Koondatu »

Pole midagi uut siin päikese all. Kui Hr. Klaos tuli Järvamaale siis käis ta inventari üle võtmas komandodes nii, et ei rääkinud meestega poolt sõnagi.
Täpselt sama tegi üks nüüdseks Järvamaalt lahkunud akadeemik, kes tuli koos kolleegiga komandosse sobrama nii teenistusraamatus kui mujal ütlemata, kes ta on ja miks ta on.
On tunne, et seda poolt vist koolis ei õpetata või on see ülemuse tiitel nii kõva, et kõik lihttöötajad peaks enne suure ülemuse ise ära tundma.
himsa
Postitusi: 12
Liitunud: 10:48, 19 01 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas himsa »

Esimesel tööpäeval suutis Hr. KLaos parkida oma auto nii et paakautoga välja sõita ei oleks saanud, õnneks juhtis tema kabinetikaaslane sellele tähelepanu.
kuri ja väsinud
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Lõpuks see juhtus. Regiooniülem külastab kolmapäeval 31.05.06 nelja Tartumaa komandot. Pean sellist tegevust igati positiivseks ja olgugi, et kohtumine alles kuid peale regioonide moodustamist toimub, ei peaks sellepärast õiendama, ütleme, et selleks oli objektiivne põhjus.

Kuid paraku, paraku, paraku. Kui seda kohtumise jada vaadata, siis torkab mõndagi silma. Esiteks siis ajakava.
  • Tartu Keskkomando 8:30
  • Tõrvandi Tugikomando 10:00
  • Elva Tugikomando 12:15
  • Puhja Tugikomando 14:15
Võib- olla saab selle lühikese ajaga tõesti igas komandos jutud räägitud. Ma isiklikult küll ei usu, sest küsida on tõesti palju, aga ütleme, et saab. Kuid miks ometi korraldatakse selline kohtumine hommikust lõunani? Olgu siis veelkord räägitud, et kõik pritsumehed töötavad kahel kohal. Nad lähevad pritsumajast hommikul on põhitööle. Jah, kohtuda saab valves oleva vahtkonnaga, kuid kuidas tulevad sinna kohtumisele vaba vahtkonna mehed? Kui nad ka soovivad, ei saa nad tulla ära oma teiselt töökohalt lihtsalt sellepärast, et keegi arvab, et nad peaksid seda tegema. Väga lihtne oleks korraldada säärane kohtumine peale tööpäeva lõppu. Ütleme alates 18:00. Juhtkond saab piisavalt märkimisväärset töötasu, et leida aega pritusmehele sobival ajal nendega kohtuda. Ja lõpuks peaks ka regiooni juhtkond olema eluliselt huvitatud, et nende jutt jõuaks iga töötajani ilma vahendajateta. Telefoni on lapsepõlves kõik mänginud. Vägisi tikub pähe mõte, et need kohtumised on pigem propagandistliku kui sisulise eesmärgiga.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Lp Doktor!

Lõuna-Eesti Päästekeskuses on 33 päästekomandot. Nende läbikäimine on "päris" suur ettevõtmine. Selleks, et kõiki tööajal külastada, peaks külastama iga komandot 4 korda, seega kokku 132 külastust. Kui lühikese ajaga hakkama ei saa, siis tuleb igal pool terve päeva olla. Aastas on u 250 tööpäeva, millest 38 olen puhkusel. Ma ei loodagi, et kõik saaksid osaleda, aga usun, et igas komandos kohapeal käies tekib piisav info, et ka need, kes kohal ei viibinud, saavad vajaliku kätte. Ettepanek, et ma võiksin hoopis õhtuti käia päästjatele sobival ajal komandosid külastamas on piisavalt populistlik, et siin foorumis seda avaldada. Loodan, et tegelikult meie töötajad nii ei mõtle.

Huvitavaid küsimusi komandos ootama jäädes.

Margo Klaos
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Lõuna-Eesti Päästekeskuses on 33 päästekomandot. Nende läbikäimine on "päris" suur ettevõtmine. Selleks, et kõiki tööajal külastada, peaks külastama iga komandot 4 korda, seega kokku 132 külastust. Kui lühikese ajaga hakkama ei saa, siis tuleb igal pool terve päeva olla. Aastas on u 250 tööpäeva, millest 38 olen puhkusel. Ma ei loodagi, et kõik saaksid osaleda, aga usun, et igas komandos kohapeal käies tekib piisav info, et ka need, kes kohal ei viibinud, saavad vajaliku kätte. Ettepanek, et ma võiksin hoopis õhtuti käia päästjatele sobival ajal komandosid külastamas on piisavalt populistlik, et siin foorumis seda avaldada. Loodan, et tegelikult meie töötajad nii ei mõtle.
Jah ka mina olen kursis, et siinkandis on 33 komandot. Jagame need kolmega see teeb siis 11 õhtut. Täisnädal ja neli päeva. Loomulikult ei pea kohtuma kõigi vahtkondadga eraldi, võib- olla tuli mu postitusest nii välja. Kui nii, siis see ei olnud nii mõeldud. Ka ei pea seda tegema 11 päeva järjest. Igas komandos a 1 h teeb 3 h. Tulekuks minekuks 2 h Kahe komando valine sõit 1h+1h. Kokku läheb 7 h. Tunnistan siinkohal oma viga. Jah 18:00 alustada on tõesti hilja. Seitset tundi saab lugema hakta 15:00.

Ei maksa mind süüdistada populismis. Olen alati nõus omaks võtma teisi seisukohti kui keegi mulle põhjendab, et need on motiveeritumad. Ma ei kõnele ilma asjata, et madalapalgalist päästjat ei taha keegi tunda ja temaga kohtuda. Sedasama päästjat kes teenib välja rahva usalduse, mida kajastavaid graafikuid armastakse Päästeameti infolehtedele paigutada. Soovite näidet? Saatsin Päästeameti üldelektronposti aadressile kirja, kus tegin ettepanku vastata fooumi vahendusel päästjate küsimusele. Ükskõik kes seda alguses teeks. See oli tänaseks vähemalt kuujagu tagasi. Mulle ei ole isegi eitavat vastust saadetud. Kui omet keegi tunnistaks päästjate hulgas valitsevat infofsulgu... Internet on ainus ja kindel ja vältimatu tee tagasi demokraatiasse. Parem on seda tunnistada ja ära kasutada.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Jään siiski selle juurde, et tööd tuleb teha töö ajal. See on siiski Sinu isiklik arvamus, et vaid juhtkond peaks vabal ajal tööd tegema (teeme seda niigi piisavalt). Vaba aeg on selleks, et koos perega olla. Käin komandodes selleks, et vähemalt osade töötajatega kohtuda ja sellele saavad võimalusel tulla ka töötajad vabast vahetusest. Päästja peab Sinu arvutuste järgi leidma vaba aega vaid kuni paar tundi, kuid kui mina seda vabast ajast teeksin, siis mina pean leidma aega 77 tundi. Paraku ei soosi 1+3 valveteenistus selliseid kohtumisi.

Minu ettepanek on, et ei ole vaja vastandada "madalapalgalisi" päästjaid ja "kõrgepalgalist" juhtkonda. Kui meie ei moodusta ühtset meeskonda, siis ei ole ka päästeteenistust. Päästeteenistuse suurimaks vaenlaseks on saanud päästeteenistus ise. Uskuge, et meist väljaspool on piisavalt neid, kellele ei meeldi, kui meil kuskil hästi läheb või meid kiidetakse. Kas tahame aidata neil meie arvelt oma saba tõsta? Halvustades oma asutust me selle saavutamegi. Aga seda paljud meist ju teevad. Seda ei pea isegi väljapoole tegema. Piisab sisesest negatiivsest suhtumisest. Päästeteenistuse tegevuse eesmärgiks ei ole ainult kõrgemate palkade väljakauplemine, kuid paraku oleme viimastel kuudel peamiselt just sellega hiilanud.

Minu ringkäigu eesmärgid ei ole seotud propagandaga, vaid tutvumise ja selgitustööga.

Margo Klaos
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Kulla Margo.
Praeguses teenistuses ongi just nimelt see probleem, et päästjatel ei olegi vaba aega.
Mina isiklikult olen ühed normtunnid päästeteenistuses valves, peale seda panen puhtad riided selga, lipsu ette ja unustan ära, et ma olen tuletõrjuja ja vean kolm päeva bussiroolis inimesi. Ja seda mitte sellepärast et mul on ilgelt palju vaba aega vaid seda sellepärast et mul on pere ja ka mõned lapsed, keda eriti ei huvita, et sadade aastate pärast tuleb meilegi mõistlik palk, nemad tahavad seda nüüd ja kohe.
Vaadates oma palgalehti ja töötatud tunde on asi karm. Nii tulid sellised numbrid: ca 180 tundi päästeteenistust ja 200 tundi bussisõitu. Teeme lihtsa liitmistehte.
Nainegi küsib kodus, et mille kuradi pärast teen ma neid katseid jne. käisin laste ja naise kõrvalt päästekoolis kui mind polegi kodus kellegi jaoks olemas.
:oops:
Antti
tel. 58279009
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

Hr.Klaos
ka mina tahaks seda näha,et tavaline tõrjuja ja teised pisikesi palku teenivad päästeameti töötajad veedavad oma vaba aja pere seltsis.aga millegipärast selle asemel on nad hoopis teises kohas tööl.selleks et seda saavutada peame me ise oma palga eest seisma.töötan juba 12 aastat selles süsteemis.kohustusi tuleb aga juurde ning palga kohta öeldakse"mehed kannatame veel selle aasta,siis tuleb pappi nagu muda" ja nii kõik need aastad.sellest siis järeldus,et kui ise midagi madalapalgalised ette ei võta pole meil seda ilusat perega koos olemise aega oodata mõtet.hea ja jõudsam oleks seda saavutada juhtkonnaga koos aga vaadates praegusi tendentse ja ka viimaseid kohtumisi a/ü ja Päästeameti +siseministriga pole sealtpoolt küll midagi loota.
Edu teile kõigile,kes veel vastu peab.
E.Torro(tõrvandi pritsumees)
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Veel juurde

Postitus Postitas Vana pealik »

Hr. Klaos - kuidas on võimlik mitte vastandada "madalapalgalisi" ja "kõrgepalgalisi" kui küllalt suur osa juhtkonnast teeb selle nimel kõik, et näidata, kes on kes. Suhteliselt üleolev käitumine töötajatega, aina idiootlikumad palgajuhendid. Eriti see viimane , mis puudutab vabast vahist välja tulemist. Ja siis see tuttav jutt - mehed kannatage veel see üks aasta ära.
Hiljuti võis telest näha, et Pärnu regiooni uhkes majas pidi kolmandik töökohti veel täitmata olema. Kumas läbi jutt, et tähtis ei ole see, et oleks komandodes päästjaid, vaid peatähtis on uhke maja ametnikke täis saada. Kes tuld kustutab see seda seltskona küll ei paistnud huvitavat.
Küsiks - kes on ajanud päästeteenistuses selle õhkkonna just selliseks nagu ta on. Päästjad seda küll teinud ei ole, aga juhtkonnad võiks korraks peeglisse küll vaadata enne kui "alamatega" suhtlema tulevad.
Ausus on hinnas
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!lugesin siin neid kirjutisi ja hr Margo Klaos,i vastuseid ning tekkisid ka mõned küsimused.kui hr Klaos kirjutas siin,et päästeameti ja teenistuste suhtlemise vahel ei tohiks otsida probleeme,et poisid"tavaite sit drusno" siis üldiselt nii peaks olema.....aga ei jõua enam,ei taha ja varsti ka ei saa,sest tundub,et suured ülemused elavad omas pisikeses raamidega maailmas kus kehtivad reeglid,ettekirjutused,suured ideed jne...ning ülejäänud e lihttöölised elavad siis reaalsuses(virelevad)siis küsingi,et"hr Klaos",kuidas näete Teie oma regiooni arengut millised on Teie töötajate kinnihoidmise e motiveerimise plaanid ja ausalt Te teate ju olukorda ja võimalusi(seda esimest vist päris ei teagi)mis nendest plaanidest on nagu reaalne ja mis tühi jutt,stiilis"ME MÕTLEME TEIE e meie PEALE"?lähen libedale teele ja kirjutaks siia ühe reaalse olukorra(õnneks see pole veel reaalsuseks saanud....aga),hr Klaos,teie juhtimise all on üks tk kus on 16meest.....nendest 8! on praegu nö stardipakkudel...saadavad cv,si käivad vestlustel,nad on veel MEIE ridades aga veel.....Mis saab...äkki on TEIL ideid!?
Ja see jutt mis oli päevalehes,et mehed on kodustes valvets.....aga hr Karafin vastas,kui küsiti miks nii......Et meil on regioonid,sellega tagame ühtse arengu!!!???....küsin"milles on süüdi nt Kapa kohila Maali"...kui temal juhtub õnnetus....kuid lähim komando on nüüd 0,5h kaugusel....mehed tulevad 5min jooksul.....kohale jõuavad siis kui midagi enam päästa ei ole,panevad voolikud kokku ja lähevad ära....aga maali jääb ilma peavarju,vara,kodu vb ka loomade ja omastetta?eestis on põhiseadus mis ütleb,et eesti vabariigi kodanik on riigi e meie poolt kaitstud üks-kõik kus ta ka ei elaks......siis miks on kaitstud see tallinna või tartu või üks-kõik mis suurema koha elanik ja Maali mitte?See,et sinna jõuab masin poole tunni või veel kauema aja pärast ja masina meeskond on 1+1...kuid hoone,d on laus tules ja appi jõudvad komandod tulevad, kuid ka nii 0,5h/jooksul....siis mis arengust me siin räägime?aa jah õige"TAANDARENGUST"ah tegelikult tean mina ja teate teie mehed....see jutt ei vii khugile,ainult enda ajab närvi ja muud ei midagi.edu siis neile-meile kes veel rivis on ja TEILE hr KLAOS kaa,mis mul muud öelda...loodame TEIE peale!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist