Priitahtlike pritsimeeste foorumi järelkaja

Päästetööde MTÜ' dele oma jutunurk.
Vasta
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Priitahtlike pritsimeeste foorumi järelkaja

Postitus Postitas konks » 13:51, 04 07 2006

kõigi maade pritsumehed ühinege

janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark » 08:46, 06 07 2006

Artikkel Päästeameti kodulehelt

1.- 2. juulil kogunesid Tõstamaa mõisahoonesse Priitahtlike pritsimeeste foorumile päästealal tegutsevad kodanikuühendused ja vabatahtlikud. Foorumil vahetati mõtteid parema koostöö tugevdamisest omavalitsuste, päästeasutuse ja vabatahtlike pritsimeeste v

Seminaril oli palju põnevaid esinejaid, kes vastavalt oma töövaldkonnale antud teemat käsitlesid. Mainimist väärib Viola Murdi ettekanne äsja valminud ennetustöö strateegiast, kus prioriteetideks on esmane käitumine õnnetuse korral ning lapsed ja noored. Ainukese välisesinejana tutvustas Soome Päästeala keskliidu juht Petri Jaatinen Soomes tehtava ennetustöö eripära elanikkonna turvalisuskultuuri edendamisel. Eesti Ajakirjanike Liidu esimees Marica Lillemets rääkis meediast kui organisatsiooni imago kujundajast. Huvipakkuv oli ka Reservpäästerühma liikme Ahti Leppiku esinemine, kus ta rääkis vabatahtlikkusest kui elustiilist.

Pärast seminari toimus vana tuletõrjetehnika rongkäik läbi Tõstamaa.

Tee äärde pritsimehi tervitama kogunenud rahva viisid ekstaasi võimsad tuletõrjesireenid, mille demonstreerimisega uunikumide roolikeerajad kitsid ei olnud.

Vaadates pritsimasinaid uudistavat rahvahulka, võib öelda, et kehtis reegel – mida vanem, seda uhkem.

Õhtul toimus Tõstamaa lauluväljakul simman, kus esinesid kohalikud taidlusrühmad.

Eriti ereda mulje jättis Tallinna Vabatahtliku Tuletõrje Ühingu puhkpilliorkestri ja nende dirigendi särav etteaste, mis pani kõigil pealtvaatajatel jala tatsuma.

Kohal oli ka Järva-Jaani pritsimeeste autosaun, millel olid tuurid sees kuni hilisööni, sest saunalistest puudust polnud. Kuna sel aastal möödub 80 aastat Tõstamaa Tuletõrjeseltsi asutamisest, andis tuletõrjeguru Heikki Perli ülevaate Tõstamaa tuletõrje ajaloost. Veel korraldati päästealaga seotud võistlusi ja mänge, toimus ka oksjon. Parimatele priitahtlikele pritsimeestele andis Päästeameti peadirektor Mati Raidma üle aukirjad ja meened. Loomulikult lõbustas lapsi päästekoer Nublu, kelle ilmumine lavale koondas tema ümber terve lastearmee.

Kuna pidu kestis varajaste hommikutundideni, olid järgmisel päeval toimunud sportlikeks mängudeks 140st foorumil osalejast rivis vaid kõige kangemad. Erinevates tuletõrjeteemalistes võistlusmängudes said oma osavuse ja nutikuse proovile panna nii suured kui väikesed.

Lõpetuseks ei saa mainimata jätta, et üritus toimus läbi Läänemerepiirkonna INTERREG IIIB EUROBALTIC II Elanikkonna kaitsealase projekti Soome-Eesti Turvalisuse Hariduse programmi raames ning seda toetas Euroopa Liit.

janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark » 08:50, 06 07 2006

Siia teemasse võiksid kirjutada kõik, kes kohal käisid, et mis mulje sellest jäi, kas saadi uut infot, kas asi õigustas end jne-jne.

Väga halb sellel foorumil oli see, et ettekannete järjekord läks täiesti sassi. Kuna ise ei saanud tervet aega saalis olla, siis jäigi just see ettekanne kuulamata, mida hirmsasti tahtsin kuulata. Aga muidu oli üritus hea ja huvitav ning õhtune osa väga lõbus ;)

uriseja
Postitusi: 4
Liitunud: 17:01, 21 01 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Tõstamaa muljed

Postitus Postitas uriseja » 17:58, 07 07 2006

Kõigepealt tänud korraldajatele ning vastuvõtjatele.

Ettekannete pooles oleks tahtnud näha rohkem reaalse töö ja vabatahtlikega tegelejaid - PA poolt ennetustöö strateegia presenteerimine ja pressiga suhtlemise õpetamine on OK ag aminu arvates natuke vale vorm ja auditoorium.

Järgmistelt aastatelt ootaks tõhusamaid mõttetalguid reaalsete probleemide lahenduste otsimisel, kas töötubade või paralleelsete sessioonide vormis. Miks mitte arutada tehnikainimestega leidlike tehnilisi lahendusi ja võimalusi ning pealikega eraldi organisatoorsest korraldusest jmt. Miks mitte teha ka esinemistest salvestusi ning neid siis hiljem levitada.

Õhtune vabaaja viitmine jäi küll oodatust loiumaks (alguse viibimise ning pikale veninud taidlejate etteaste tõttu), kuid kes käima läks ei saanud niipea pidama.
Hommikused võistulsed olid head päeva käimatõmbajad (12 punkti oragniseerimise eest).

Kripeldama jäi vabatahlikele pritsumeestele katusorganisatsiooni tekkimine, aga vast sellest mõni teine kord ja teises teemas.
Killukestest ehitatakse suuri asju

tulemees
Postitusi: 8
Liitunud: 17:56, 13 06 2006
Kontakt:

Postitus Postitas tulemees » 22:13, 08 07 2006

Foorumiga on selline lugu, et esinejate toomine on ju korraldajate teha ning mingeid piire seal ei ole. ainuke häda, et kusagilt pole võtta seda teadmist, mis osalejaid huvitab. seega tuleb korraldajatel ise välja mõelda, keda rahva ette tuua ja loota, et läheb peale. aga kui kellegil on järgmiseks korraks ideid, andke siis päästeametile teada. aga seekord läks esinejate järjekord nihu, kuna viimasel hetkel teatasid paar esinejat, et ei tule õigeks ajaks kohale. force major :)

uriseja
Postitusi: 4
Liitunud: 17:01, 21 01 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas uriseja » 11:36, 10 07 2006

Ega keelatud pole ka mingid küsitluslehed, teada saamaks osalejate eelistusi. Ma usun et ka tagasiside lehtedelt leiab vihjeid soovide kohta.

:wink:
Killukestest ehitatakse suuri asju

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline