Vabatahtlike alarmeerimise kiirus

Päästetööde MTÜ' dele oma jutunurk.
Vasta
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Vabatahtlike alarmeerimise kiirus

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!mind ajendas kirjutama viimatine tulekahju juhtum järvamaal Käreveres kus selgus,et külas on olemas vabatahtlik üksus,ka tehnika aga ei rakendatud-rakendata.
Jah,see pole ainult järvamaal nii ning olen üsna kindel,et tublisi mehi kes on oma kodu-küla-ligemeste kaitsmisest huvitatud ja kes omavad mingisugust väljaõpet-reaalseid kogemusi töös ja ka tehnikat on mujalgi...aga meie riik ja just "Päästeamet" leidsid mingi aeg tagasi,et neid pole vaja,saame ise hakkama???kui nüüd reaalsusele ja iga-päeva elule otsa vaadata,tekib küsimus...kas ikka saame(või kui saamegi,siis alakomplekteerituna..milliste pingutustega).ka meie mk on kurb näide,nimelt Palupera vallas Hellenurme külas oli(on ka praegu olemas masin ja mehed)väga tublide meestega ja küll vana kuid korraliku tehnikaga varustatud üksus,kellest meil oli suur abi,sest nende tehnika oli alati korras,mehed kustutus riietes(mitte nii,et tulevad puhvaikades ja palja peaga)masin oli 4x4,kaasas mootor pump,olid sidepidamise vahendid(ka oskus neid kasutada)ja mis peamine...neile meeldis see töö,leidsid alati aja oma töö-tegemiste kõrvalt kui meil oli vaja abi ning tihti väiksema asja kustutasid ilma meietagi ära.
ja nüüd....auto seisab juba aastaid ühe mehe kuuri taga,on auke täis roostetanud,värv koorumas(samas olen kindel,et mootor ja teh osa tal veel käivad kui nats putitada ja need tehnika mehed saaksid ta kindlasti veel sõitmagi .....ärgu nüüd keegi arvaku,et läheb ja sebib masina endale...tühi vaev,tean juba ette et ei anta)ja siis ühel päeval lihtsalt mindi ja öeldi...MEHED,MEIL POLE TEID ENAM VAJA....ei mingit tänu,tänukirja,mingit meenet või preemiat.ei kujuta ette mis võis öelda nende meeste hing...kes olid igati asja juures-selle sees ja siis saada teada,et sind pole enam vaja.
Ning nüüd teeme suuri komandode reforme,nimetusega..."Ühtlane areng,inimeste parem-kvaliteetsem-kiirem kaitse".....ja samas tõmbame komandosi koomale,meeskonnad mis varemalt olid vähemalt 1+2-3....on nüüd meeskond 1+0 või 1+1,juurde ei võeta või polegi tulemas...pigem lähevad needki ära kes on,sest palga tõus jääb ju jutu tasemele....see mis lubati on naeruväärne ja kui satud madalamasse gruppi siis ka teistest 1000eek,i nagu nii madalam.....siis tekib küsimus,et kus on see eesti võrdväärne areng,turvatunne ja heaolu?
Ja veel(kui juba kirjutamiseks läks)...see ei puutu küll antud teemat e vabatahtlik.....kui räägime arengust,siis küsin nüüd seda lugevatelt ülemustelt või otsustajatelt,et kuidas TE jagate Eestis varustust,millistel põhimõtetel ja kriteeriumitel?nimelt konkreetne olukord"Otepää,talv,meil on suusatamis võimalusi-radasi rohkem kui kuskil mujal vabariigis,nv on rahva arv mitme kordne+ suured võistlused,võõrad inimesed tulevad suusatama,kui miskit juhtub sis ta oskab tihti öelda vaid;"et tulge ruttu...olen rajal kukkunud-mul on halb...ja mu ümber on lumi ja suured puud...ma ei teagi kus täpselt olen"?"olukord eelmine talv....mehel tekkis rajal olles südamesse valu,helistati 112...ta oli "kuskil rajal,Kääriku kandis????metsade keskel....kiirabi saadeti välja,jõudis käärikule..nende kasutegur 0,kutsuti päästjad....jõudsid nemad raja äärde põhiautoga,kuid mis edasi...jala,kanderaam käes seisid mehed ja mõtlesid,et kuhu poole nüüd joosta ja mis joosta,ka meedikuid on vaja...nemad aga keeldusid nn mõtetust jooksmisest,sest kuhu-kui kaugele???selge oleks vaja saani,meil pole-meedikutel ka mitte,erafirma kellega oli leping...kõik saanid väljas,politsei kellel on üks saan....polnud meest kes on käskkirjaga määratud saani juhtima"????vot nii,ühtlane areng????või veel on talv ja see kehtib üle vabariigi,pinnaltpääste on iga tuletõrjuja kohustus....kuid nt kuivi ülikondi on vaid veerandil komandodest...aga vette peab minema ja ka minnakse...väljas -10 või rohkemgi ja märjas ülikonnas(olin ka tuuker ja tean jah,et saab ka märjas)aga miks kurat peab mees panema külmaga selga märja ülikonna kui on teada juhtkonnal milliseid ülikondi kasutatakse külma ilmaga ja miks?
oh jah,andke andeks mehed,et pikk ja vb ka mõne arvates loll kiri sai...kuid need on minu mõtted,ja tegelikult tean ju ,et ei muutu siin miskit,sai lihtsalt suu puhtaks,sest see oli ammu hingel(on veel asju millest kirjutaks...aga las jääda)EDU!
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Esimesed mõtted, mis tekkisid kirjatükki lugedes:
1. nn vabatahtlikud pritsimehed on vist ikka sõltuvuses KOV tujust? Head näited Kolga, Vaida, Raasiku, kus vald igati toetab, mehed aktiivsed, koostöö päästekeskusega hea. Ega HK ei teagi neid muidu tulekahjule saata, kui nad ise ennast hommikuti arvesse ei annaks. TV nähtu jättis mulje, et tahaks kustutada küll, aga arvesse ennast ka andnud pole. Nii ju ei saa! Põhjas igatahes vallad toetavad, vabatahtlikud käivad meil koolitusel ja süsteem toimib. Algatus peab aga tulema neilt vabatahtlikelt endilt. Aitad ennast ise, aitab ka sind Jumal.
2. Ligipääs siis metsa alla. Päästjatel ei saagi, ega ole mõtet omada lõputut hulka kõikvõimalikke päästetehnikat ja -vahendeid. Alati saab selle kasutamise reguleerida vastavate lepingute või Päästeseadust hästi tundes. Samas on vist regioonides olemas ATV vms? See ikka sõltub mv, rp teadmistest ja oskustest? Loodetavasti areneb ka meie tehnikapark.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

Ega see nii ei käi, et annad end üles ja kõik. Komandol peab olema leping päästeteenistusega muidu sind jutule ei võeta. Olen siin foorumis juba maininud, et 2004 aastal lõpetati leping meie maakonnas kolme abikomandoga.Asi toimis igati hästi kuni likvideerimiseni. Ühel komandol oli kolm autot üks neist 12t mahuga ja kaheksa meest läbinud päästja 80 tunnise koolituse. Kahel vallal on see varustus veel alles, kolmandal aga autod vahetanud omanikku. Valla pealikud olid varem maakonna palgal (18 palgaaste). Arvan, et maakond ei tahtnud või ei saand neid palgal hoida ja valdadel tekkis raskusi pealike täispalgale võtta selleks ka komandod likvideeriti. Meeskond sai tasu vastavalt väljasõidul töötatud tundidele.
Lõpetuseks ütlen, et kõik sõltub ikka rahast ja seda tunneme ka meie omal nahal. Aga võibolla KALJU valgustad, kuidas teil neid komandosi finantseeritakse.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Tegelikult on see valus teema igal pool. Sellesmõttes ma pooldan igati koostöölepingu sõlmimist, et siis on kindlalt reguleeritud, et peab olema tagatud auto välja sõitmine kokkulepitud aja jooksul. Samuti tasustamine. Minu arvamus on, et ei ole mõtet sellisel komandol millega me kunagi arvestada ei saa, sest me ei tea kas nad tulevad ja millal tulevad välja. Tekib aga küsimus miks teil siis ei ole sõlmitud neid lepinguid? Järvamaal kõneall oleval komandol ei ole lepingut, sest nad ei suuda hetkel mitmetel põhjustel lepingu tingimusi täita.
Sellel ööl helistas tulekahju avastaja ka kohalikule komandole, kuid nad ei saanud välja sõita, sest autol puudusid pidurid.
See, et teil abikomando pealikule raha maksti oli vast ikka valla poolne tegevus. Muidu kaob ju ära vabatahtlikkuse mõiste. Vabatahtliku mõiste minujaoks ongi see, et vabal tahtel (väljaspool meie süsteemi) ollakse nõus kustutustöödel osalema. Kui vald (või MTÜ) ei ole koostöölepinguks valmis, ei keela ju keegi neil kustutustöid teostada kuni päästeteenistuse autode saabumiseni. Siin aga tekib küsimus, kuidas kohalikku komandot teavitada? Siiani käis meie maakonnas see ainult päästetööde juhi käsul. Edaspidi hakkavad lepingulised komandod saama teavitust koos esimese põhiautoga. Erandjuhtutel võimalik, et ka ainureageerijana.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

seletage mulle palun ära,kuidas saab vabatahtlik komando kindlast sõita välja näiteks mingile tulekahjule mingi kindla aja jooksul ja kindla hulga meestega.see ju eeldab siis seda,et need mehed on sel päeval tööandjajuurest vabad ja istuvad kodus ootel. siis on tegemist ikkagi juba kutselise komandoga.ja pole meie vabariigis see asi ka nii kaugele arenenud,et tehases mees viskab treitera nurka ja jookseb tulekahjule,sellepeale ütleb firma omanik,kellel lepingud ja plaan täita,et eks käi tulekahjul aga siin hakkab treima teine mees.või on kusagil juba teistsugused näited.vaadates meie endi(kutseliste)seisu,siis igal mehel ju teine koht olemas.pole isegi neid mehi nii lihtne kätte saada,kui on mehi juurde kustutus töödele vaja.aga vabatahtlikuse arendamine vajalik igal juhul
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

Kui reinuvader mõtled minu postituses mainitud komandosi siis oli kõigil komandodel lepingud ja need lõpetas maakond ühepoolselt. Pretensioone operatiivtöö kohta ei esinend. Pealiku palk tuli maakonnast ja vald võis ka juurde maksta. Juriidiliselt olid komandod valla allasutused kus palgaline oli ainult pealik ja meestega oli sõlmitud lepingud mis olid kooskõlastatud nende tööandjatega. Sooritatud oli füüsilised katsed,Test-1 ja läbitud suitsukamber lähima tugikomando juures. Teavitamine käis häirekeskusest piiparite kaudu. Räägin praegu endisest Tartumaa abikomandode struktuurist. Kas oli tegu poolkutselistega või vabatahtlikega otsustagu igaüks ise. Teiste maakondade komandode ülesehitust kahjuks ei tea.
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

ruudolf teil ju tööl naabervalla pealik küsi kuidas asi toimis. Praegu on seda süsteemi juba raskem töös hoida, kuna maal pole selliseid töökohti mis eriti võimaldaks ära käia. Selles suhtes sul jumala õigus, et kui lähed kustutama võid leida end ukse tagant. Aga võin öelda , et reageerimine oli tublisti alla lepingus mainitud 10 min.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

naabervalla meestega ma jumalast rahul.alati olnud tublid mehed(Kambjast jutt),samuti olid väga tegijad Haaslava mehed(kahjuks pole neid juba ammu).aga ega seal kambjas ka midagi roosilist pole,pole seal ka meestel seda aega,et kuskil kursustel nädala kaupa käia,et võiks vabatahtlikena töötada.samuti tulevad vabatahtlikena rohkem vanemad mehed,kes löövad juba kehaliste katsete pärast käega(no ei jõua ta joosta2,7 km aga kulu jõuab materdada)ja nii polegi meil abijõude.aga eks kevadel näeb,palju maha põleb.ja veel,uue väljasõidu käskirja loen hirmuga.seal kirjas,et kui kuni 5ha.kulu põleb, siis võib välja saata ka 2 mehega meeskonna.eks tuleb siis lapatsitele suurem kumm külge lõigata ja kiiremini materdada.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

jõmm kirjutas:Aga võibolla KALJU valgustad, kuidas teil neid komandosi finantseeritakse.
Kahjuks ei tea neid üksikasju :(
Käin neid mehi ise koolitamas ja nad on lakooniliselt vastanud, et vald maksab. Kuda täpselt, ei tea...
Enamus mehi saab töölt ära, kuna on ise endale tööandjad, ehk kohalikud firma omanikud. Ja tõrjujad nende enda firmas tööl. Kõige tuntum ehk hr Leivategija oma Hüüru komandoga.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

rudolf kirjutas: uue väljasõidu käskirja loen hirmuga.seal kirjas,et kui kuni 5ha.kulu põleb, siis võib välja saata ka 2 mehega meeskonna.eks tuleb siis lapatsitele suurem kumm külge lõigata ja kiiremini materdada.
Seal on selgelt kirjutatud, et seda otsustab meeskonnavanem. Kui on olemas GAZ 66 või ATV kulu jaoks, siis peab olema ka võimalus neid eraldi välja saata.
kõigi maade pritsumehed ühinege
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Lihtsalt aruteluks.

Postitus Postitas sosku »

Jõudu kõigile, kes viitsivad vabatahtliku tööd teha. Kuigi ei kujuta küll ette, mismoodi suudetakse tagada alati 24/7/365 väljasõit. Meil ju puudub vastav seadusandlus, mis võimaldaks päevasel ajal tööandja juurest vehkat teha. Saab loota ainult tööandja mõistvale suhtumisele aga nojah... :?
Edu kõigile!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lihtsalt aruteluks.

Postitus Postitas Andreas.R »

Nii nagu Reiljani Villu kunagi tagasihoidlikult ütles:"Nokitsen siin presidenti teha..." nii proovin minagi siin põlveotsas mingit kodukandi vabatahtlikku moodustist luua... Mitte, et ma Suure-Jaani kutseliste abis ja valmisolekus kahtleks aga prooviks pigem võimaluse tekkides neile ise abiks olla. Olen aru saanud nii, et vabatahtlikud võtavad ennast op. arvele ikka siis kui nad ka reaalselt suudavad väljasõidu kokkulepitud aja jooksul tagada...
Abiteenistuja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist