Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Päästetööde MTÜ' dele oma jutunurk.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

Veelkord viitan: http://www.24tundi.ee/?id=88216

Seekord eriti rõhutades viimast rida:"Ja huvitav - kui kaugel on aeg, mil luuakse erapäästekomando?"

Foorumis hulkujad on ehk märganud minu soovi osta/vahetada/muul (ausal) moel hankida 66. Tänu ühe kolleegi vihjele leidsin ka tõesti töökorras masina! Enne olin oma plaanist kodukülas MTÜ asutada teavitanud vana "võitluskaaslast" hr. Klaost. Tundsin huvi ka võimaliku tehnilise toe koha pealt sest oli ju kuulda, et meie süsteem paiskab tehnikat oksjonile ja võis eeldada, et kusagil midagi seisab... Et aga vastust ei saabunud ei esimesel, ei teisel ega ka kolmandal nädalal hakkas minus tärkama kuri kahtlus... Nimelt, et see meedias üleshaibitud vabatahtlike teema päris tõele ei vasta... Siiski jätkasin 66 otsinguid ja nagu öeldud masina ka leidsin. Hind oli muidugi krõbe aga tehnika oli ka korras - toimiva pumba, vilede ja vilkuritega... Kalla paaki ja sõida tulekahjule... Lootsin, et kui Päästekas kuidagigi positiivselt suhtub jõuan ära osta... Ametiasutusele kehtestatud normi kohaselt saabus vastus minu küsimisele täpselt kuu aja pärast ja kahjuks äraütlev... Viidates negatiivsele lisaeelarvele jne. jne. Ei sõlmita ühtegi täiendavat lepingut ning muud mat. toetust ja tehnikat ka ei ole...

Praegu olen auto omanikuga taas läbirääkimiste staadiumis ja kui hind kukub siis mõtlen minna pealkirjas viidatud "täiesti vabatahtliku" variandi peale! Kui korralikult rihma pingutada siis ehk jõuan ka selle pensutilga! :mrgreen: paaki osta ja mis ma ikka siin niisama õhtuti voodiserval oma isiklikku "joatoru" kõlgutan - teen parem miskit kasulikku... 8)
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

Seniks kuni ennast toimetajateks pidavad isikud sätivad korda piltide üleslaadimise arendan teemat veidi ise suunas... On muidugi hea, et kaugemates maakohtades lisab inimestele turvatunnet see, et kutselise komando kadumisega paikkond mitte päris ilma kaitseta ei jää vaid mehed reageerivad edaspidi vabatahtlikena. Ehk, säilib enam-vähem endine olukord. Veidi vaid ilmselt pikeneb reageerimise aeg. Samas on ju üldteada, et sellest ei piisanud juba enne, mis siis nüüd... Mäletatavasti juhtis sellele õiguskantsleri tähelepanu Reinuvader. Vabatahtlike tegutsemise ümber toimuv tõmblemine ja tundub, et selge visiooni puudumine tekitab nendes, südamega asja juures viibivates meestes pehmelt öeldes masendust. Kuigi mind on anonüümsete vihjete ja info kasutamise eest karmilt kritiseeritud pean ka siinkohal jäätma nimed nimetamata.Kohtusin hiljutisel koolitusel kahe vabatahtlikuga, kes toimetavad mitte just vähetuntud MTÜ´s ja pakuvad oma teeneid 24h. Tõdeti, et seni kuni neil oli ainukesena piirkonnas paakauto kutsuti välja päris tihti. Kui aga kutselised omale paagi said on nende kaasamine 0. Tõesti, riik peab raha lugema, seda eriti veel nüüd aga vb. on siis mõistlik lepingud uuesti läbi rääkida ja ehk on mehed nõus ka väiksemate kuluhüvitistega, peaasi, et südamele lähedase teemaga tegeleda saaks... Ja veel: Päästeametile võib küll tunduda liigse kuluna vabatahtliku väljasõit aga teinekord on see 5 minutit mis ta varem jõuaks olulise tähtsusega... Usun, et inimeste teadlikuse kasvuga ei ole kaugel aeg kui riigile hakatakse praegusest oluliselt rohkem kahjunõudeid esitama ja ütleme ausalt, isegi mitte väga heal advokaadil on küllalt kohti kuhu konks kinnitada...
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas kalifa »

Meil oleks vaja päästesüsteemi ka liiklusest toimuvaga sarnast õigusbürood, mis valgustaks kannatanuid võimalikest vigadest päästetöödel, see paneks ka selle valdkonna arengule hoogu juurde.
Paraku on seniks "või" sees kindlustusfirmad, kellele lisandub kliente, õnnetuse juurdlejad on ju omast leivast, nende poolt pole muud oodata, kui konstanteerida fakti põlengust ja levib mentaliteet:"Miks see korsten pidi püsti jääma, nüüd ju kogu maksumust välja ei maksta!"
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas kalifa »

Vabatahtlikud on hakanud ka ennast ajakirjanduses näitama:
http://www.maaleht.ee/news/uudised/elu/ ... d=25839989
mõtetes olen veel Teiega!
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas pets 96 »

tea millal tallinna nt keskkomando vabatahlikuks muudetakse :lol: jamillal PA (raua 2)sama teed läheb :?:
Tark ei torma
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

pets 96 kirjutas:tea millal tallinna nt keskkomando vabatahlikuks muudetakse :lol: jamillal PA (raua 2)sama teed läheb :?:
Sellisel viisil siin kirjapanduna tundub see ju naljakas aga vaadates kui entusiastlikult PA juhid avalikkust selle vabatahtlike jutuga sõna otseses mõttes eksitavad jääb üle küsida: "Kes võtab vastutuse...?"
Abiteenistuja
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas pets 96 »

:-x miks peab tädi Maali maalt läbi ajama vabatahtlikega (ei taha vabatahtlike maha teha ega solvata) aga linna SAKSTELE nad abi andma ei kõlba :?:
Kui maale kõlbab vabatahtlike abi siis ka linnas võiks sama moodi olla .Hakkaks Tallinast pihta :oops:
Tark ei torma
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas pealikk »

iga inimene võib aiavoolikuga kasta põletat katust,kuid kes suitsu täis põlevast toast inimese päästab??? Kas vabatahtlik?, kes ei või ja ei tohi ss teha.kas maa inimene pole seda päästeteenust väärt mis linnas elav inimene?? :roll:
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

Andreas.R kirjutas:Veelkord viitan: http://www.24tundi.ee/?id=88216

Seekord eriti rõhutades viimast rida:"Ja huvitav - kui kaugel on aeg, mil luuakse erapäästekomando?"

Foorumis hulkujad on ehk märganud minu soovi osta/vahetada/muul (ausal) moel hankida 66. Tänu ühe kolleegi vihjele leidsin ka tõesti töökorras masina! Enne olin oma plaanist kodukülas MTÜ asutada teavitanud vana "võitluskaaslast" hr. Klaost. Tundsin huvi ka võimaliku tehnilise toe koha pealt sest oli ju kuulda, et meie süsteem paiskab tehnikat oksjonile ja võis eeldada, et kusagil midagi seisab... Et aga vastust ei saabunud ei esimesel, ei teisel ega ka kolmandal nädalal hakkas minus tärkama kuri kahtlus... Nimelt, et see meedias üleshaibitud vabatahtlike teema päris tõele ei vasta... Siiski jätkasin 66 otsinguid ja nagu öeldud masina ka leidsin. Hind oli muidugi krõbe aga tehnika oli ka korras - toimiva pumba, vilede ja vilkuritega... Kalla paaki ja sõida tulekahjule... Lootsin, et kui Päästekas kuidagigi positiivselt suhtub jõuan ära osta... Ametiasutusele kehtestatud normi kohaselt saabus vastus minu küsimisele täpselt kuu aja pärast ja kahjuks äraütlev... Viidates negatiivsele lisaeelarvele jne. jne. Ei sõlmita ühtegi täiendavat lepingut ning muud mat. toetust ja tehnikat ka ei ole...

Praegu olen auto omanikuga taas läbirääkimiste staadiumis ja kui hind kukub siis mõtlen minna pealkirjas viidatud "täiesti vabatahtliku" variandi peale! Kui korralikult rihma pingutada siis ehk jõuan ka selle pensutilga! :mrgreen: paaki osta ja mis ma ikka siin niisama õhtuti voodiserval oma isiklikku "joatoru" kõlgutan - teen parem miskit kasulikku... 8)
Edeva inimesena tsiteerin ma siin jälle iseennast! :lol: Seda põhjusel, et avastasin võimaluse mida pikka aega ei olnud - dokumentide üleslaadimine on tehtud võimalikuks... Seepärast tahaksin ära klaarida ühe vana "kalavõla" oma viimasel ajal vaikiolnud väitluskaaslase hr. Klaosega. Nimelt teema kes siis tegelikult valetab. Postitan siia nii enda pöördumise kui ka sellele saabunud vastuse. Üks neist ei ole tagurpidi mitte kogemata vaid teadlikult kuna nii ju väidetakse mind kogu aeg tegevat... :cool:

Veel: mitte küll direktori korraldust järgides aga vajadusest pikendada lõppev relvaluba käisin ka Jämejalas ja - üllatus, üllatus - tunnistati vaimselt terveks! Vähe sellest - psühhiaater avaldas päästjate võitlusele oma õiguste ja ühiskonna turvalisuse nimel suurt toetust ja poolehoidu. Kui M.K peaks kahtlema ka nendes minu sõnades siis olen valmis ka selle tõendi siia üles laadima...

Nüüd aga ootaksin hr. Margo Klaose mingitki vabandust pidavate süüdistuste eest laimus ja valeväidetes, mida, nagu nähtub ülesriputatud dokumentidest ei ole olnud... Ah ja - siin siis kirjatöö kus need süüdistused ka üleval (kirjutatud 03.03.09. 09:09 lukku pandud rubriigis "Kuidas meeldib uus kord..."):

Äkki andreasr lõpetab oma alatu laimamise juba ära. Inimene, kes kogu aeg kuskilt selliseid asju "kuuleb", peaks Tallinnast Paldiski maanteelt läbi astuma või kodukohale lähemalt Jämejalast. Ära topi enam minu suhu asju, mida sa ise minu suust kuulnud ei ole. See käib enamuse sinu postituste sisu kohta, mida mina siit lugenud olen. Oma väljamõeldiste avaldamisel on lihtne viidata kellelegi, keda tegelikult olemas ei ole. Soovitan soojalt valetamine ja avalik laimamine lõpetada.
Isegi vabatahtliku seltsi moodustamise kirjale saadetud vastuse kommenteerimisel pöörad sa kõik pahupidi (vabatahtliku teema all). Proovisin küll lihtlausetga vastata. Kui oleksime saanud vastamisega veel paar nädalat venitada, siis oleks vastus ka lepingu sõlmimise osas olnud otseselt positiivsem, aga vastamise kohustus jäi aega, kui riigiasutused ühtegi lepingut ei tohtinud sõlmida.

Kommentaarid on vist liigsed? :cool:

Ja nüüd kõik Andrusele pöialt hoidma!
Viimati muutis Andreas.R, 21:22, 01 03 2010, muudetud 1 kord kokku.
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Doktor »

Postitatud dokumendid ei ole loetavad. Esimene sellepärast, et see on tagurpidi ja teine sellepärast, et see on halva kvaliteediga. Andreas, palun võta need maha ja kasuta võimalusel skannerit.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

"Kes ei osand lugeda, see sai tutist sugeda..." :oops: Korraldus täidetud. Üritan leida dok. originaalid ajaloo annaalidest üles kuna need üleslaetud pärinesid fotoarhiivist...
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

Uuendan esialgu vaid direktori vastuse kuna see juhtus esimesena näppu. Paraku, kangekaelne ja mõistmatu nagu ma kohati kipun olema, eiran siinjuures Doktori korraldust selles osas, et dokument on endiselt "raskelt loetav" e. antud kontekstis - tagurpidi. Direktor ju väitis, et pööran kõik pahupidi! :shock: Teen seda siis selle dokumendiga kuna vastuse lugejad saavad ise veenduda, et tekstiosas ma seda ei teinud. Kirjutasingi seda mis mulle vastati. Kui aga süüdistatakse selles, et ma ei näinud ette seda mis juhtide peas sünnib paari nädala pärast - no andke andeks - ega ma maag Hannes ole...
Klaos mulle.jpg
(227.87 KiB) Allalaaditud 232 korda
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Andreas.R »

Välja kaevasin... :cool: Tõelise ürikuna on küll veidi kolletunud juba...
IMG_3740.JPG
(200.98 KiB) Allalaaditud 165 korda
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Täiesti vabatahtlik vabatahtlik!?

Postitus Postitas Doktor »

Pean lisama originaalse pealkirja, et Orm on jälle arvuti juurde lastud.

http://www.postimees.ee/596788/orm-tamm ... onopolist/
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist