Päästmise prioriteedid

Häirekeskusele ja häirekeskusest. Päästekorraldajate ja päästjate vastastikuse suhtlemise alafoorum.
Vasta
real
Postitusi: 31
Liitunud: 15:26, 18 11 2007
Kontakt:

Päästmise prioriteedid

Postitus Postitas real » 23:45, 09 03 2009

Mõne viimase päeva kehvade ilmaoludega hakkasin mõtlema, et keda ikkagi oleks vaja päästa ja keda mitte?
Kas pole kummaline tihti lugeda, kuidas minnakse appi kassile, kes ei sa puu otsast alla? Kas pole veel kummalisem lugeda, et kass aidati puu otsast alla c-joaga? Mis aitamine see on, esiteks. Teiseks, iga kass saab ise puu otsast alla. Tema elu ei ole ohus mitte kõige vähemalgi määral. !!! Või on keegi kassi luukeret puu otsas näinud?
Miks ei saadeta abi, kui inimene on kehva ilma ja lumest lahtilükkamata või libeda tee tõttu autoga kraavi vajunud? Otsigu muudkui ise abi? Aga kui on võõras koht, kedagi ei tunne, kuskil metsa vahel...? Alati ehk polegi see päästjate tülitamist väärt(soe ilm, purjus juht vms), aga kui on ikka talv ja taevast tuleb igasugu jama alla - see on otsene oht inimese elu ja tervisele ning häirekeskuses võiks olla mingi juhend ka taoliste olukordade jaoks, mitte jäine EI.
Keegi pädevam, palun selgitada, miks see asi nii on.

valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Päästmise prioriteedid

Postitus Postitas valuts » 07:23, 10 03 2009

Päästemeeskonnad ei otsusta ise kunagi kellele lähevad appi ja kellele mitte [-X Kui kellad käivad sõidavad alati välja. Ja häirekeskusel on omad töökorraldused ja juhendid õnnetusteadete töötlemiseks. Nii, et selle küsimuse peab esitama nendele inimestele kes annavad korraldusi häirekeskuses töötavatele päästekorraldajatele.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline