Kaitsevahenditeta metsas

Ilma terviseta pole sul midagi, hoia oma tervist.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Kaitsevahenditeta metsas

Postitus Postitas Doktor »

Minu postkasti potsatas järgmine kiri. Selle läbi lugenud leidsin, et polegi nagu midagi lisada.
Mulle teeb muret see, kuidas metsa- ja rabatulekahjudel tuletõrjujaid mõttetult kurnatakse. Minu arvates võiksid tuletõrjujad sellisest tööst keelduda sobilike töövahendite puudumise tõttu. Metsa- ja rabatulekahjude puhul on oluline varustus:
  • kerge, "hingav", samas tulekindel riietus
  • joogipudelid või nn camel-pack + isotooniline jook
  • respiraator hingamisteede kaitseks tuha ja tolmu eest, suurema suitsu korral gaasimask
  • kaitseprillid silmade kaitsmiseks tolmu, tuha ja sädemete eest.
Eestis nimetatud vahendeid ei kasutata, selle asemel lastakse meestel nõrkemiseni küpseda vingu ja tolmu sees.. Piinlik on ju lugeda Timbergi kelkimist, kui hästi Päästeamet on metsatulekahjudeks valmistunud, kui meestele ei ole pakkuda elementaarseid töökaitsevahendeid.

Selle asjaga võiks tegeleda tööinspektsioon ja ametiühing?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Kõik on õige, aga....
Nii prillid, respiraatorid, veepudelid (tõsi, mitte välipudelid) olid kõik kasutusel Ellamaa rabades. Iseasi, millal need kasutusele võeti. Riietusega on, jah, jama. Tuleb endal kõvemat häält teha ja nõuda!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kaitsevahenditeta metsas

Postitus Postitas kalifa »

Suurtel Venemaa avarustel on metsakustutusel ka lendsalga taktika, kus langevarjudega visatakse tuletõrjujad põlengutsooni. Seekord siis 9 hukkunut! :oops:
http://www.postimees.ee/867860/tovas-hu ... gevarjurit
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist