Päästeameti juht Kalev Timberg on tervisega kimpus

Ilma terviseta pole sul midagi, hoia oma tervist.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästeameti juht Kalev Timberg on tervisega kimpus

Postitus Postitas kalifa »

Juba päästeteenistuse sisene latt on nii piinlikult täpseks kruvitud ja mitte tõendi saamine on lahkuma sundimise põhjuseks- siis loen antud teema käsitlust siiski põhjendatuks, kui nõuded on täitmiseks, siis kõigile siin süsteemis töötavatele inimestele. Eks ole vähe mõnitav vanemas eas iga aasta seda koormusratast sõtkuda ja iga vähegi tõsisema haiguse korral sellest külge jäävat tagajärge karta, sest alamate jaoks siin teened ei loe.
Pean vajalikuks tõe selgitamist juba seetõttu, et tean paljusid, kes tervise tõttu on pidanud lahkuma! :roll:
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Päästeameti juht Kalev Timberg on tervisega kimpus

Postitus Postitas Doktor »

exs kirjutas:Minu arust võiks juba selle tervisejama siin ära lõpetada, sest nii mõnelgi võivad varjatud kujul esineda. Selleks ei pea pidevalt kellegi kallal ilkuma.
exs ega küsimuse püstitus ei ole veel ilkumine. Ilkumine tähendab üldiselt parastamist või kahjurõõmutsemist. Nii Kalfia kui Andreas. R on asja sisule viidanud. Mina lisan omalt poolt niiöelda eetilise mõõtme. On olema selline vähetuntud arusaam nagu haige eetika või viis kuidas haige peaks käituma. Eestis on üldiselt nii, et haigel on reeglina kõik õigused ja inimesed, kes temaga kontaktis (pereliikmed, raviarst, kolleegid tööl jne) peavad olema on kõigeks kohustatud. Kordan veelkord, et haigus ei ole häbiasi ja terve teesklemine ei too tulemust. Kõigile mõtlemiseks aga järgmised küsimused.
  • Kas on eetiline olla kõrge palavikuga roolis? Ei vist, su reageerimine on pidurdatud. Kas seda tehakse? Küll ja veel.
  • Kas on eetiline olla joobes roolis? Tegemist on sisuliselt ägeda mürgitusega. Ei vist, su reageerimisaeg on pidurdatud. Kas seda tehakse? Küll ja veel.
  • Kas on eetiline minna nakkushaigena (näit gripp) tööle. Ei vist, sa nakatad teisi. Kas seda tehakse? Küll ja veel.
Okt 07 vallandati Tartust mees kelle silmade viisus ühiku võrra alla normi jäi. Tean, sest lugesin ise tema tervisetõendit. Muid tervisemuresid tal ei olnud. Päästjate silmade nõuded on sellised, et nende päästjate protsent, kes käivad ringi natuke lihvitud tõend taskus peab olema üsna suur. Uuringe järgnevat pilti. Pildil on näidatu inimese silmaläätse murdumisnäitaja ja eluaastate võrdlus.
Pilt

Ühtlasi võiks lugeda ka eetikakoodeksit http://www.rescue.ee/1461
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Päästeameti juht Kalev Timberg on tervisega kimpus

Postitus Postitas Raido Haas »

See nägemise arutelu ja nõuded nägemisele on olnud pidevalt terav teema. Olen ka ise lühinägelik mis tõttu tunnen ennast ka nö. selles ohustatute liigis olevat. See nägemise nõue selge peab olema aga, et ta nii karm on nagu ta praegu kirjutatud on ma ei näe ühtegi mõjuvat põhjust. On põhjendatud seda sellega, et suitsusukeldumise pärast selline nõue sees aga siit minu küsimus. Suitsu sees sa nii kui nii mitte midagi ei näe. Muid päästetöid saab ka prille kasutades teha kontakläätsedest rääkimata(va. keemiasukeldumine) Samas praegune ühiskond kus ilma internetita on pea võimatu hakkama saada ja mida aeg edasi seda rohkem hakkab internett meie elus suuremat rolli mängima. Seda kehvemaks muutub ka meie nägemine võrdeliselt sellega mida rohkem me arvutikuvari ees istume. Minu enda arvamus, et see nägemise nõue peab olema aga mitte nii karm nagu ta praegu on sest sealt saab kõvasti õhku välja lasta ilma, et meie tegevus ja enda turvalisus kannataks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist