Mis on taskuhääling?

Päästjate foorumi pisike raadiojaam.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

Aastal 2001 asus arvutifirma Apple turustama kõvakettaga muusikamängijaid, mida sai oma taskus kaasas kanda. Nimeks anti neile iPod. iPod' i eripäraks oli suhteliselt suure mälumahuga kõvaketta paigaldamine taskuseadmesse. 5BG oli senini 250 ja 512MB flashmäluga mängijate kõrval pretsedenditult suur maht. Arvutuslikult peaks säärane mälu mahutama umb. 1000 muusikalugu.

Innovaatorid mõtlesid seepeale, et miks peaks tegema vaid sünkroonis olevaid raadiosaateid s.t. kuulata saad vaid siis kui oled õigel ajal raadioaparaadi juures. Miks mitte teha asünkroonseid saateid e. sa lihtsalt laed saate oma masinasse ja kuulad siis kui aega ja tahtmist on?! Kuna olemas oli ka seade, mis võimaldas probleemideta mahutada tunnise raadiosaate (umb. 60MB), siis sündisiki podcast. Esimene sõnapool tuleb iPod' ist ja teine poole sõnast broadcast (ingl. k. ringhääling). Eesti keelde tõlgituna siis taskuhääling. Tegemist ei ole täpse tõlkega, kuid õnnestunuks tuleb seda iiski lugeda. Vale oleks arvata, et meedifailide jagamine sai alguse koos taskuhäälinguga, seda laadi tegevus oli levinud juba interneti algusaegadel

Eelnevat juttu kokku võttes on tegemist pikmate või lühemate saadetega, mida igaüks endale laadida võib. Sageli panevad raadiojaamad oma eetris olnud saated avalikult välja, mida soovijad võivad oma arvutisse laadida ja kuulata.Vikerraadio oma võib näha siin. Suurte raadiojaamade kõrval on olemas ka väikesed "erategijad", kelle "raadio" ainsaks väljundiks ongi internet.

Personaalarvutis taskuhäälingu kuulamiseks on üks paremaid meediafailide mängijaid VLC MediaPlayer. Nimetet mängija toetab pea kõiki audioformaate lisaks on see hea lahendus ka neile, kes ei taha endale maksulist DVD mängimise tarkvara soetada. Tegemist on avatud ja tasuta tarkvaraga.

Taskuhäälingu tegemiseks ei ole vaja midagi muud kui mikrofoni ja audiofaile salvestavat programmi. Selleks sobib hästi programm Audacity, mis on samuti avatud ja tasuta programm. Põhimõtteliselt saab salvestada iga seadmega, mille salvestatut laidaldaselt kasutatavasse vormi saab tõsta.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Ma loodan, et need siin tehtavad salvestused ka kunagi plaadile jõuavad, siis saab kunagisi töökaaslasi tulevikus meenutada.
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Taskuhääling jääb edaspidi seisma. Minu poolt vähemalt. Olles tänaseks naha ja karvadega teenistusest lahkunud ei ole mul sellega tegelemiseks enam viitsimist. Viimaste arengutega kursis olemine ei ole enam nii lihtne ja seega on päevakajaliste teemade käsitlemine raskendatud. Esimene mõte oli, et teeks igal nädalal ühe saate, aga aeg läks ja elumuutused tulid koos sellega. Aega leiaks küll, aga mul ei ole enam õiget motivatsiooni selle asjaga tegelemiseks.

Juhul kui keegi tahab, siis võib siia saateid panna. Vajalikud koodid jms. võin alati anda. Seniks aga on siin eetrivaikus.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Doktor »

Doktor kirjutas:Taskuhääling jääb edaspidi seisma. Minu poolt vähemalt. Olles tänaseks naha ja karvadega teenistusest lahkunud ei ole mul sellega tegelemiseks enam viitsimist. Viimaste arengutega kursis olemine ei ole enam nii lihtne ja seega on päevakajaliste teemade käsitlemine raskendatud. Esimene mõte oli, et teeks igal nädalal ühe saate, aga aeg läks ja elumuutused tulid koos sellega. Aega leiaks küll, aga mul ei ole enam õiget motivatsiooni selle asjaga tegelemiseks.

Juhul kui keegi tahab, siis võib siia saateid panna. Vajalikud koodid jms. võin alati anda. Seniks aga on siin eetrivaikus.
Mees annab sõna, mees võtab sõna.

Perepäevadel lindistasin ühte ja teist. Mis edasi saab? Eks aeg näitab. Eetrivaikus on igal juhul murtud. :YMPEACE:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Siim »

Vägev, muutume järjest multifunktsionaalsemaks!

Mis järgmiseks, Pääste-TV :cool: :roll: ?!

P.S Suured tänud Doktorile siiski, kes äratas oma patsiendi taas ellu ning jalule :cool:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas kalifa »

Siim kirjutas:Vägev, muutume järjest multifunktsionaalsemaks!

Mis järgmiseks, Pääste-TV :cool: :roll: ?!
Pole ka võimatu, videolõigud on juba kasutusel!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

Head kaasfoorumlased. Olen asja mõelnud seda ja teistpidi, kuid leian, et satun mujale kui LõEPK piirkonda liiga harva. Liigun küll keskmisest sagedamini nii Hiiumaale, Lääne- Virumaale kui ka Tallinnasse, kuid ilmselt mitte piisavalt tihti. Ise elan Põlvamaal. Seega läbin teel mitmete komandode piirkondi, et kolleegidega juttu puhuda kuid nagu öeldud teen seda harvem kui võiks. Niisiis ehk tahab keegi kaasa lüüa. Toimetajate suurem hulk oleks just logistilistel põhjustel vajalik.

Esimene mõte mis ilmselt pähe tuleb, et see on väga keeruline. See ei ole keeruline, tõsi, nõuab küll natuke katsetamist ja harjutamist, kuid ei midagi keerukamat hingamisaparaadist.

Endal peaks olemas olema kas korralik diktofon või siis sülearvuti koos mikrofoniga. Võin soovi korral ühe kasutatud mikri ära anda, millest on alustamiseks enam kui küll. Seisab mul juba teab kui kaua. Programmi saab võrgust ja see ei maksa midagi. Olen valmis ka natuke "tehnokoolitust" tegema. Seega mõelge ja andke teada.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas kalifa »

Midagi annab ehk ka mobiili najal katsetada, kuidas aga suur andmemaht edasi Sinuni toimetada?
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

kalifa kirjutas:Midagi annab ehk ka mobiili najal katsetada, kuidas aga suur andmemaht edasi Sinuni toimetada?
Ei probleemi. Ma usun, et leiame foorumi serveris ühe toru kustkaudu seda kenaste liigutada. :idea:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

Uus hääling on üleval. Kuulake ja avaldage arvamust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis on taskuhääling?

Postitus Postitas Doktor »

Uus hääling on olemas. Kuulake ja avaldage arvamust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist